A feministák azt szokták mondani, hogy azért találtak fel gyakorlatilag mindent a férfiak, és azért alkottak a művészetek terén is többet, mert a nőknek nem volt rá lehetőségük.

Hát most van.
A ma feministáinak minden a rendelkezésére áll, hogy önkifejezhessenek, tanulhassanak, alkothassanak. A férfiak mindent feltaláltak és mindent megtettek, hogy a nők élete a lehető legkönnyebb legyen, hogy a lehető legtöbb energiát fordíthassák a magasabb intellektust igénylő problémák felé. És hogyan élnek ők ezzel a lehetőséggel? Így.
A probléma pedig az, hogy maguktól nem reagálnának így, hanem feminista behatásokra.
Egyébként épp ma gondolkodtam azon, hogy tényleg sz@r, hogy ha egy nő dolgozik is, otthon ebédet kell tenni az asztalra és egyéb házimunkát is el kell látni, bár ez a férfiakra is igaz, csak ilyenkor a nagy hidegben lecsökken a férfiak mozgástere (valószínűleg ezért jutott nekem is eszembe, és ezért is kezdtem el sütni főzni). De ami a lényeg, hogy mindezt mi mindannyian a feminizmusnak köszönhetjük és a nőkkel lett a legjobban kitolva. Hiszen bár a gépek segítségével ma már rövidebb a házimunkával töltött idő, de amíg nem indultak be a feministák, addig sokkal könnyebb dolga volt a nőknek, hiszen csak a házimunkára kellett koncentrálni, na és ami a legkevésbé sem mellékes, a gyereknevelésre. Mára ez a helyzet rengeteget romlott, s ráadásul egy öngerjesztő folyamat, ugyanis a gyereknevelés minőségének és mennyiségének a csökkenése miatt egyre rosszabb lesz a helyzet. Megyünk lefelé a lejtőn, nem tudom mikor fogjuk megállítani, remélem hamarabb, mint az amerikaiak.
Be careful what you wish for, ahogy az angol mondaná…
http://www.filehurricane.com/media/2110
LOL :D
Őőő… ha hihetünk egy szemernyit is a HERstorynak, némi történelmi pontosítással úgy kb. 11.700 évvel ezelőttig (Pleisztocén vége) tényleg matriarchátus volt, ami történetesen gyönyörűen egybevág az ősemberi életmóddal. Namost, az a pillanat, amikor a majomból ember lett, vagyis amikortól már nem pitecus, hanem homo, körülbelül 2.4 millió évvel ezelőttre tehető. De ne legyünk gecik, számoljunk csak a homo sapiens megjelenésétől. Nos, a homo sapiens legkorábbi formája kb. ötszázezer éves, innen számolhatjuk az emberi nem élettartamát.
“A feministák azt szokták mondani, hogy azért találtak fel gyakorlatilag mindent a férfiak, és azért alkottak a művészetek terén is többet, mert a nőknek nem volt rá lehetőségük. Hát most van.”
Hát volt nekik rá – akárhogy is nézzük – majdnem félmillió évük. Konkrétan a homo sapiens történelmének 97.66%-a. Ezalatt annyit sem sikerült elérni, hogy az ősembert előcsalogassák a barlangból (aminek a falára is jellemzően a vadászok – férfiak festegettek). A férfi tette a majmot emberré.
Azért talàltak fel sokkal több mindent a férfiak, mert sokkal több hajlam van bennünk az absztrakt gondolkodàsra, arra, hogy a tàvolba vessük a tekintetünket, a végtelen horizont felé. Valò igaz, van ebben valami gyermeki, de a többség esetében mégsem nevezhetö infantilizmusnak. A nöket jobban érdekli a kézzelfoghatò valòsàg, ezért képesek arra, hogy megakadàlyozzàk azt, hogy a szeretett férfiban élö gyermeki szellem infantilizmusba csapjon àt.
“Az istenek világa a szellemiségben és a nemiségben teszi magát nyilvánvalóvá. Az égiek a szellemiségben jelennek meg, a földiek a nemiségben.
A szellemiség befogad és átölel. Ő női és ezért mater coelestis-nek, mennyei anyának nevezzük. A nemiség nemz és teremt. Ő férfi és ezért úgy hívjuk: phallos, a földi atya. A férfi nemisége inkább földi, a nő nemisége inkább szellemi. A férfi szellemisége inkább égi, a nagyobb felé törekszik. A nő szellemisége inkább földi, a kisebb felé törekszik.
Hazug és ördögi a férfi szellemisége, ha a kisebb felé törekszik.
Hazug és ördögi a nő szellemisége, ha a nagyobb felé törekszik.
Mindenki keresse a maga helyét.
Férfi és nő ördöggé válnak egymás mellett, ha nem választják el szellemi útjukat, mert a Kreatúra lényege különbözés.
A férfi nemisége a föld felé tör, a nő nemisége a szellem felé. Férfi és nő ördöggé válnak egymás mellett, ha nem választják el nemiségüket.
A férfi keresse a kisebb megismerését, a nő a nagyobbat.”
/ Carl Gustav Jung – Hét szentbeszéd a holtaknak