Az USA igazságügyi minisztériuma pert indított egy texasi város rendőrsége ellen, mert az a felvételei teszteken fizikai felméréseket végeztetett a jelentkezőkkel. Igen, ez nem vicc: a rendőrség nem végeztethet állóképességi vagy erőnléti teszteket, hiszen az “a férfiaknak kedvez” a nőkkel szemben, tehát diszkriminatív.

Az igazságügyi minisztérium azt javasolja, hogy vegyenek fel utólag nőket a fizikai teszteken megbukottak közül, akik kapjanak visszamenőlegesen fizetést és előléptetéseket.
…
R. Barnard igen komoly huligán. 23 évesen máris 51 bírósági ítélet született ellene agresszív viselkedése és közösségellenes magatartása miatt. Legutóbbi esetének éppen most fejeződött be a tárgyalása: hajnali háromkor, erősen részegen egy nightclubban azt hitte, hogy két fickó rajta nevet, ezért egy pezsgős üveget széttört az egyik fején, majd a csonkot a másik felkarjába vágta. Az előbbi illető azonnal elájult, és életre szóló sebekkel büszkélkedhet, az utóbbi azóta nem mer szórakozni járni – a problémáját nevezhetjük traumának.
Barnard mégis nyugodtan sétálhatott ki a bíróságról, semmiféle letöltendő büntetést nem kapott, ugyanis az R. Rebecca-t takar, és a bíró azt mondta: úgy tudja nagyon jó anyja a 3 kicsi gyerekének, és ezért csúnya dolog lenne tőlük elszakítani. Persze a normális emberben felmerül a kérdés, hogy miféle “jó anya” az aki hajnali háromkor síkrészegen más emberek fejét töri be egy nightclubban, dehát a patriarchális nőelnyomó bíróságokon ilyesmivel nem foglalkoznak.
Rebecca 18 éves kora óta tartja rettegésben a környéket női bandájával, dehát ennek csupán 51 bírósági ügy viseli a nyomát – meg persze a szomszédság idegrendszere -, ő törvényen felül áll, hiszen fütyi nélkül született. El lehet gondolkodni, hogy mi lenne most, ha történetesen azzal születik… És persze el lehet gondolkodni, hogy hogyan jutott idáig a világ.
Elmebetegek ezek az amerikaiak, dehát ezt eddig is tudtuk. Még szerencse, hogy az ilyen precedensek ott sem országos érvényűek, és talán más bíróságok másként döntenek. A második esetben említett bíró egyszerűen alkalmatlan a feladatára.
Már megint az a sajátos egyenlőség-értelmezés látszik elősompolyogni a homályból, miszerint addig kell a nők versenyfeltételein könnyíteni, amíg egyenlő arányban nem jutnak be a férfiakkal.