
A Fideszt nőellenességgel vádolni butaság, illetve sunyiság: valójában maga Varga István se hímsovi, csak kicsit elragadtatta magát, mikor felvetette, hogy az asszonyok szülhetnének több gyereket. Tarlós István meg kizárólag Kálmán Olgának szólt be, egy szóval se mondta, hogy minden nő hülye lenne, az ő kifakadásából csupán az ellenzék kerekített – politikailag motivált – nőügyet, élen a bájgúnár Horváth Csabával. Tipikus a srác, igazi újlovagkori. Az ilyen felnyalt hajú, ugribugri, anyuciegyetlene cserkészfiú nélkülöz mindenféle önérzetet a gyengébb nemmel szemben, sőt szívesen meg is alázkodik az Ügyért, biztos vagyok benne, hogy CFNM partiban is járt már. Na, a hímringyó meg a domina karakterből koncentrálódik kevesebb a Fideszben. Baj?
A Fidesz női tagozata közismert, az egyik legismertebb, valamint legbefolyásosabb magyar politikus jelenleg Hoffmann Rózsa. A Fidesz, a Fidelitas a női belépőket tárt karokkal várja; arról nem ők tehetnek, hogy a politizálástól eleve ódzkodó magyar nők ízlésének történetesen nem annyira felel meg a narancssárga szín.
Pedig, illetőleg ezért előrántották a nőpárti populizmust Orbánék is, például miután Gyurcsány csúnyán lekezelte az öregecskedő feleségeket. Áder János mellett műháborgott az egész női jobbközép. Konkrét, utcai nőtüntetést is szított a Fidesz, jól tudjuk.
Az Alaptörvény külön is méltatja a nőket. Orbán Viktor, Facebook-oldalán, személyesen is elsütötte a „minden sikeres férfi mögött áll egy nő” poént.
Ugyanakkor. A Fidesz az a párt, mely vonakodik ratifikálni a férfiellenes numerus clausust, nem tol naponta az arcunkba mindenféle férfiak ellen kihegyezett kimutatást. Nem kenyere, nem igénye az ilyesmi. Köszöni, kibírja a tényleges egyenlőség eszméjében, a nőhimnuszok állandó szajkózása nélkül. Hoffmann Rózsát én azért szeretem, mert, bár oktatáspolitikai elveink eltérők, konzervatív, tisztelettudó, miniszterelnökéhez hűséges hölgy, ő ennélfogva genderkérdésben is a legteljesebb mértékben megbízható. Belőle aligha nézem ki, hogy nekiáll férfibűnökről meg effélékről papolni. Hasonló a benyomásom a többi kormánypárti dámáról, Handó Tünde is mennyire szimpatikus már, meg talán Németh Lászlóné se kezd el nőlázadni. Székesegyházban nőforradalomért rimánkodni.
Mindezzel szemben tessék elképzelni azt a szép új világot, amelyet a Petyhüdt 2014, kivált a visszafurakodó MSZP, a feltörekvő DK, vagy épp a megkapaszkodó LMP építene. Nem nehéz kitalálni, egyrészt a nőfogó demagógia, másrészt az őszinte férfigyűlölet androfób mozzanatok százaira késztetné a baloldalt. Amelynek egyik hangadója a szocialista Gurmai Zita, aki a női kvóta érdekében most is két centiről liheg az erőforrás-miniszter fülébe. Amilyen apró a DK, olyan nagy rémálom a képviselő úr beszédébe beleröfögő Vadai Ágnes, aki Szabó Tímeával támasztja alá a romantikus hipotézist, amely szerint egy feminin parlament illedelmesebb. A női előjogok másik hazai élharcosa a nők felsőbbrendűségét taglaló Ertsey Katalin, aki ugyan kilépett az LMP-ből, de nem véletlenül volt benne; van ott még, ahonnét ez jött. (Jé, és micsoda meglepetés, mindhárom koca tök egyformán néz ki!) Az MSZP inkább azért sulykolja a nemi kvóta kívánatosságát, hogy így csábítsa el az erre fogékony, infantilis női réteget a kormány elől, az SZDSZ-reinkarnáció LMP szerintem komolyan is gondolja, amit csipog.
Ez volna az utálatos Fidesz áhított alternatívája?
Persze akit nő vagy férfi létére nem fog zavarni a rezsim represszív feminizmusa, az nyugodtan válassza a „demokratikus ellenzék”-et két év múlva. Viszont már ma se tetszelegjen a mizandriát megvető igazságosztóként.
Hmm… Bár magam is több cikkben fejtegettem, hogy a Varga ellen indított lejárató kampány csupán a feminista politika aljas húzása, mégsem voksolnék a Fidesz-re, akkor sem, ha csak a Feminizmus kérdéseihez való viszonyukat tenném mérlegre. Mert sajnos azt kell mondanom, hogy azok után, hogy részletesen és szakmailag jól megalapozott érvekkel kifejtették, hogy miért komplett baromság a “családon belüli erőszak” külön törvényi tényállása, mégis nagyon hamar megroppant az egész párt gerince, amikor a “nőlázadásban” megszimatolták az eszkaláció legkisebb veszélyét. Pontosan ez a fajta gyávaság az, amely az egész világon világra segítette a legképtelenebb feminista törvényeket is. Mert szögezzük le azt is; az ő gyávaságuknak köszönhető, hogy Magyarországon mégis önálló törvényi tényállás lesz a CSBE, és ki tudja, hogy a törvény végleges formája milyen társadalmi veszélyeket hordoz majd… (Mellékesen: ezen érvek miatt is kitartok amellett, hogy ma nincs olyan párt ebben az országban, amely rá tudna venni engem a következő választásoknál, hogy szavazásra vesztegessem az időmet.)
Az a probléma, hogy ez a “gyávaság” még így is több, mint amit a világ négyötödén bárki tanúsítani merne. Aktív ellenségeknél még mindig összehasonlíthatatlanul jobb egy passzív barát.
Viszont a konkrét aktuálpolitizálást valahogy mégiscsak meg kellene próbálni levakarni a témáról, ami – tudom – lehetetlen. Férfiak vannak a jobb- és a baloldalon is, sőt, a széleken és a középen ingadozók között is. Ugyanígy a nőjó/férfirossz eszmeiség sem egyetlen párt vagy oldal sajátja. Jelenleg egyes csoportok ebből a szempontból(!) jobbak, mint mások, ez történetesen igaz. Ugyanakkor a politikában a szélirány percenként változik; ha valaki más húrokat kezd pengetni, akkor ahhoz képest mindenki más is újradefiniálja magát, hogy az ellentétek tovább virágozhassanak.
Annyit akartam csak mondani, hogy a Férfihang nem kötelezi el magát semmilyen politikai résztvevő mellett (hacsaknem egy politikai résztvevő a maga oldaláról elkötelezi magát a Férfihang mellett, amire az esély nem sokkal kisebb mint nulla). A feminizmus megfékezése közös ügy, és nem engedhetjük meg magunknak, hogy saját sorainkat osszuk meg értelmetlen belcsatározásokkal mindenféle politikai illúziók miatt.
Pontosan ez a fajta gyávaság az
Ez nem gyávaság, hanem politikai pragmatizmus. A realitás ma itthon az, hogy hamarabb nyer választást Gurmai Zita, mint bárki az antifeminizmus zászlaja alatt. A CSBE-ről nem lehetett felnőtt, józan eszmecserét folytatni a feminista szervezetek hisztériakeltésének köszönhetően. Ehhez jött az általános kormányellenes hangulat, így a Fidesz ezt a csatát már nem vállalhatta fel.
Egyetértek. És attól, hogy a Fideszben is megvan a feminista hajlam, még bőven ő a kisebbik rossz. A Fidesz női sokkal rokonszenvesebbek. Ha másért nem is, emiatt biztosan rájuk szavaznék.
Ez most egy Fideszt mentegető cikk? Csak mert nagyon az jön le róla.
Ez nem egy Fideszt mentegető cikk, ez egy Fideszt határozottan támogató, a Fideszre való voksolásra felhívó cikk. Már csak azért is tetszik, mert ez által fény derül arra, ki antifeminista valójában. Egyfajta töréspróba.
Töréspróba? Attól vagy te antifeminista, mert fideszes vagy? Képzeld, én soha nem szavaztam a pártra, ennek ellenére sok antifeminista-tézissel s véleménnyel egyetértek, tehát én akkor ennek ellenére mégis az ellen oldal (feministák) szekértolója vagyok? Tudod, egy dolog a párthűség, de egészen más dolog a valóság helyes értelmezésének hiánya, és aki nekem Hoffman Rózsát állítja be ideális női politikusnak, az egyszerűen nem képes felfogni, hogy mi megy itt. Feltűnt az elmúlt hetekben, hogy egyetemisták, majd később középiskolások tüntettek és foglaltak el épületeket az országban? Talán bedrogoztak vagy kanosak lettek (a nők is), hogy ezt tették, és a jelenlegi kormány semmilyen formában nem felelős a kialakult helyzetért?
És akkor még engem bannoltak pár napra, amiért elszórakoztam Naoo-val.
“én akkor ennek ellenére mégis az ellen oldal (feministák) szekértolója vagyok?”
Erről van szó. Amennyiben asszisztálsz a feminista oldal hatalomátvételéhez.
Más aktuálpolitikai kérdésekbe itt túlzottan nem mélyednék bele, de hadd ne kelljen hanyatt esnem megdöbbenésemben, mert a TINIK TÜNTETNEK, bazmeg. Hát komolyan, tényleg meghasonlok mindjárt. Különben ezt másutt már kifejtettem, én támogatni tudom a tandíjat, a fiatalok meg meg tudják keresni rá a pénzt, ha nagyon akarják:
http://alternativa.blog.hu/2012/12/12/dolgozz_egyetemista
Egyébként is, manapság ki és hol nem elégedetlenkedik? És mit, illetve mit nem jelent ez? Neked amúgy mi bajod a kapitalizmussal pontosan, tehát azzal, hogy aki igénybe vesz egy szolgáltatást, az fizesse meg a költségét?
A tandíj érdekes dolog, mert szimpi azt mondani, hogy ne csak a gazdagok gyerekei tanulhassanak, ugyanakkor a szegény emberek az adójukkal úgyis megfizetik a tandíjat, csak nem tudnak róla. Csakhát ha mondjuk a diák magának fizetné a tandíjat, annak ugye lenne vagy hatszáz pozitív hatása, például talán egy kicsit komolyabban venné a tanulást. Államilag finanszírozott szakról államvizsga előtt kibukni végülis nem ciki, de ha már beletettél 1 misit saját zsebből…? És ami számomra legfontosabb: diplomát azért szerez az ember, hogy utána több pénzt keressen. Ezt miért én fizessem neki? Fizesse magának a saját jövőjét.
Tandíjpártiságom viszont a diákhitelekkel véget ér. Könnyű átesni csöbörből vödörbe, vagyis a tarthatatlanul sz*r, és az adófizetőket terhelő oktatási rendszerünket lecserélhetjük egy pilótajátékra, aminek az a fő attrakciója, hogy eladósítja a jövő nemzedékeket. Ez sem jobb semmivel. Persze az arany középút, vagy valami konstruktív megoldás szóba sem kerül, hiszen az végső soron sem a politikusoknak, sem a bankoknak nem hozna semmit a konyhára. Csak a népnek lenne jó, ami meg ki a f___t érdekel?!
Az oktatás reformját az általános iskolákban kellene elkezdeni. Azzal kellene kezdeni, hogy a gyerekek ne csak gyermekmegörzésre járjanak oda. Az általános iskolában meg kellene tanítani a gyerekeket tanulni, beszélni, értelmezni és fel kellene kelteni az érdeklődésüket a világ iránt.
Aztán a középiskolákban már érdeklődő gyerekeket lehetne tovább terelni, okosítani. Innen mehetnének az arra alkalmasak a felsőoktatásba. Röhejes, hogy 20%-os teljesítmény már elegendő az érettségi megszerzéséhez.
Egy csomó olyan szak van, amelyre semmi szükség nincs.
Vegyenek fel fizetős diákokat alacsonyabb pontszámmal, de a követelményszintet, az elvárásokat nem szabadna/nem szabadott volna lenyomni a béka segge alá. Nem egy egyetemi tanár ismerősöm van, akik elhagyták a pályát, mert nem voltak hajlandók mégalább adni a követelményrendszerüket – amelyről pedig már azt gondolták, ennek már semmi értelme, lejjebb nincs.
Legyen ösztöndíj, melynek neve is mutatja, hogy a tanulmányi eredmény a fontos.
Jelenleg teljesen megértem a diákokat – annak ellenére, hogy jobbnak látnám, ha magasabb követelményeket támasztanának a diákokkal szemben. És azzal is egyetértek, hogy ne néhány óra alatt összedobott határozatokkal bombázzanak bennünket, hanem átgondolt, felelős döntéseket akarnak.
“Az oktatás reformját az általános iskolákban kellene elkezdeni.”
Ebben annyira igazad van, hogy szó szerint ezt írtam nemrég:
http://alternativa.blog.hu/2012/12/06/mi_teremtunk_szep_okos_lanyt
De ha szerinted a tanulmányi ösztöndíj a megoldás, akkor hogyan érted meg az univerzálisan, mindenki számára ingyenes felsőoktatást követelő diákokat?
“De ha szerinted a tanulmányi ösztöndíj a megoldás, akkor hogyan érted meg az univerzálisan, mindenki számára ingyenes felsőoktatást követelő diákokat?”
Szerintem kell ingyenes vagy részben ingyenes felsőoktatás. És jöhet a fizetős is. A fizetősök és részben ingyenesek kevesebb pontszámmal kerüljenek be, ez rendben van, de a pénzükért ne diplomát vegyenek, hanem a pénzükért színvonalas szolgáltatást vegyenek, és érezzék úgy, hogy teljesíteniük is kell.
Ez még nem magyarázza, hogy miért értek egyet mégis a most demonstráló diákokkal.
Velük azért értek egyet, mert ebbe nőttek bele. Közel 10 éve mást sem csinálnak csak rángatják őket. Most bevezetik ezt, aztán a következő évben módosítják, aztán visszavonják, majd megemelik, átírják, stb. Egy frissdiplomás vagy frissen érettségizett fiatal nem kap munkát, nem tud önáll életet kezdeni. És akkor még írjanak alá szerződést, hogy 6-12 évig itthon próbálkoznak – legjobb esetben is minimum 25 éves korukig, de inkább több -, majd elmennek és akkor kezdik az életüket. Pl. egy lány 25-26 évesen elmegy külföldre, munkát keres/talál, s mire párt is talál, már 30 éves.
Ez most olyan, mint amikor sokáig megengedsz valamit egy gyereknek, aztán egyik napról a másikra közlöd vele, hogy holnaptól már nem szabad. És nem tanítod meg arra, miért nem szabad. Aztán csodálkozol, hogy dacos, hisztizik, akaratoskodik, rosszalkodik.
Szerintem túl sok a diplomás. Értem én, hogy mindenki a jól fizető íróasztalos melókra utazna, de a világ nem arról szól, hogy töröljük ki mindenki popóját… Százezrek toporognak manapság olyan diplomákkal amikkel egyébként kitörölhetnék.
Alapvetően csak olyan szakokat kellene indítani, aminek van valamilyen gyakorlati haszna – minden más (pl. a gender studies) mehetne magánegyetemekre, 100% fizetősre. A magánegyetemek alapítását lehetővé kell tenni, ill. megkönnyíteni.
Állami egyetemeken a felvételiken legyen kötelező IQ-teszt, valamint szigorú tantárgyi vizsgák, hogy csak az kerüljön be, akinek tényleg ott a helye. A felvételi legyen mindenkinek kötelező, és ne legyen egybevonva az érettségivel. Ezek után mindenki annyi kedvezényt kap a mindenkinek kötelező tandíjból, ahány százalékos lett a felvételije. Aki 100%-kal került be, az tanulhat ingyen. De ezt minden félév végén újrakalkulálják az egyetemen szerzett jegyek alapján. Akinek leromlik a teljesítménye az csengesse a tandíjat.
Így van.
Pl. az óvodapedagógusok (diplomás óvónők) kezei közül mennyivel okosabb, “készségefejlesztettebb”, érdeklődőbb, stb. óvodás kerül ki, mint amikor középiskolában képezték az óvónőket?
Vagy mire jó a kommunikáció szak?
Vagy a külker főiskoláról miért kerülnek ki nyelveket nem beszélő diplomások?
És lehet sorolni.
Amikor én érettségiztem, 50% volt a minimum elvárás. Most 20%. (Állítólag jövőre megemelik 25%-ra…). (Nálunk az év közbeni dolgozatok nagyrészében 75% volt az elvárt minimum.) Az egyetemi felvételit ponthatárát az egyetem/főiskola szabta meg – ezzel biztosítva az ott elvárt alapszínvonalat. Az érettségi ugyan beleszámított a felvételibe, de mindenhol volt szóbeli felvételi is. Ott már a felsőoktatási intézmény tette fel saját kérdéseit, és bírálta el elvárásainak megfelelően a jelentkezők produkcióit. A gyógypedagógiai főiskolán volt alkalmassági vizsga is.
A külker főiskola híres volt a nyelvoktatásáról. Most ugyan két nyelvet kell felvenniük, de egyet beszélnek – azt sem mindenki olyan szinten, amilyen elvárható lenne egy külkerestől -, a másikat elhanyagolják.
Teljesen fölöslegesen van ennyi egyetemi, főiskolai szak és fölösleges ennyi egyetemista, főiskolás. Csak ezt a problémát nem a keretszámok csökkentésével kell “megoldani”.
Na, azért ne szálljunk már el! Ha ön holnap megtudná, hogy a munkahelye hirtelen elveszti keresete/támogatása 1/4-t, és 2 hét múlva meg éves elszámolás, és lehet be fog zárni, ha ez ilyen gyorsan változik ezután is, akkor had legyen már oka az elégedetlenségre!
De a minőségibb oktatás az oké. De hol a munkahely a későbbi generációnak? Stadion?
ÉS A PÉNZES NEM EGYENLŐ AZ MINŐSÉGIVEL!
Meg az egyetemista nem tudja, mi történik? Na akkor mégis ki tudja? A politikus? Akkor minek nem közli IDŐBEN , mi lesz a jó nekünk?
Bocs az off-ért.
(egy hallgató, aki nem hisztizik, hanem tüntet) (Ja, és a csak a SZTE zárhat így be, de csak kb 20. a világranglistán, szóval valami csip-csup láblógató hely, zárjon csak be!)
“Feltűnt az elmúlt hetekben, hogy egyetemisták, majd később középiskolások tüntettek és foglaltak el épületeket az országban? Talán bedrogoztak vagy kanosak lettek (a nők is), hogy ezt tették, és a jelenlegi kormány semmilyen formában nem felelős a kialakult helyzetért?”
Akiknek fizetve lett az egyetemi szórakozásuk, aztán kitalálják, hogy ők inkább lelépnek külföldre, azokon a rájuk költött utolsó forintot is bevasalnám, plusz helyfoglalási pár milliós tételt is. Aztán mehetnek, amerre látnak.
“És akkor még engem bannoltak pár napra, amiért elszórakoztam Naoo-val.”
Még mindig ezen sírsz?
Ja, még visszatérve a parádés érvelésedre, mely szerint nekem azért kéne utálni Hoffman Rózsát, mert tüntetnek ellene. Hát, ilyen alapon akkor a férfigyűlölő feministáknak is igazat kell adnunk, ők is lázonganak elég hevesen. Szaladok is kopogtatócédulát adni az LMP-nek. Mindenkinek igaza van, aki hőzöng. Szépen nézünk ki.
Az meg végképp a vicc kategória, hogy BANNOLNI szeretnél azért a véleményemért, hogy egy antifeministának illene megakadályoznia a feminista csoportosulás kormányra kerülését. Tényleg egyre erősebb a gyanúm, hogy valójában feminista vagy.
Kétlem, hogy bárki is antifeministább lesz attól, ha a Firdeszre szavaz.
Szerintem érti a kisasszony, csak szándékosan forgatja ki a szavakat. Valóban nem attól leszel antifeminista, ha a Fideszre szavazol, mint ahogy néger sem attól leszel, ha Obamára.
Hanem nem vagy antifeminista, ha a baloldalt hagyod hatalomra jutni. Persze ezen is lehet rugózni, de én fenntartom, hogy aki a Fidesz helyére az E14-et várja, az leszarja a(z) (anti)feminizmust.
Nándor, az a gond, hogy ezen a vonalon haladva alaposan el lehet beszélni egymás mellett. Én – bár nagy elkötelezettséggel koncentrálok a férfijogi szempontokra – könnyen meg tudom érteni, ha valakinél más kérdések élveznek magasabb prioritást a pártválasztásban, mondjuk esetleg éppen egy pozícióval a feminizmus kérdése előtt. Sajnos még szélesebb politikai palettáról sem lehetne úgy pártot választani, hogy a választópolgár minden szempontja, elképzelése szerepeljen az adott párt választási ígéreteiben. (Szerintem ez a képviseleti demokrácia egyik legnagyobb hátulütője is egyben.) És arról még nem is beszéltünk, hogy a választási ígéreteket mennyire is szokás betartani. Olyannyira nem szokás, hogy a wikipédiából idézve: “Kormányra kerülve a magyar pártok általában gazdaságilag jobboldaliak, liberális politikát folytatnak, ellenzékben pedig gazdaságilag baloldaliak, az állami szerepvállalást erősítenék.”
http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarorsz%C3%A1g_politikai_%C3%A9lete
Arról, hogy mennyire kell komolyan venni a politikát, talán elég annyi, hogy 4 éve az MSZP akarta bevezetni a tandíjat és a Fidesz tiltakozott felháborodva, most meg ugyanezt fordítva játsszák el. Nincsenek itt elvek, szakértők, oldalak, irányok… Semmi. Szemfényvesztés az egész, hogy az embereknek legyen miért teljesen fölöslegesen egymásnak esni.
Természetesen a Fidesz feminizmus szempontjából jobb mint a baloldal. Azért nem kell illuziókat kergetni vele kapcsolatban. Megfelelő külső nyomás esetén teljesíteni fogja a feminista igényeket, ha mondjuk az Európai Unió fogja követelni őket.
Igen, és jeleztem, a Fidesz is feminista mérsékelten. Én már a “Női Tagozat” létezését marhaságnak tartom: ha tényleg ugyanolyan jók a nők, akkor lépjenek be a pártba, és állják meg a helyüket a férfiak között – minek ehhez külön páholy nekik? Tartok tőle, a Negyedik Birodalom előbb-utóbb a numerus clausust is rákényszeríti a Fidesz-kormányra.
Csakhogy. Egyáltalán nem mindegy, hogy az ilyesmi kényszer vagy kény. Engem személy szerint a konkrét lépések kevésbé is érdekelnek, mint hogy lesz-e 2014-től szisztematikus feminista propaganda, férfinépesség rendszerszintű megalázása. MSZP-DK-LMP esetében biztosan. Fidesz esetében kötve hiszem.
Sikerült becsempészni egy kis hazug, demagóg femináci szöveget egy demagóg hírbe:
“Wirth Judit, a Nők a nőkért együtt az erőszak ellen (NANE) szervezet képviselője arról beszélt, hogy az Alkotmánybíróság a döntésében figyelembe vette a hajléktalanok alapvető jogát a maradék méltóságukhoz, hogy ne kezeljék őket bűnözőként csupán azért, mert nincs hol lakniuk. A kormányfő szerint azonban ez a döntés nem volt életszerű – utalt Orbán Viktor közelmúltbeli nyilatkozatára. A NANE képviselője ezzel szemben a hajléktalan emberek üldözését nevezte életszerűtlennek. A női hajléktalanság egyik leggyakoribb oka a gyerekként, illetve felnőttként párkapcsolatban elszenvedett erőszak. Ha önálló büntetőjogi tényállás lenne a párkapcsolati erőszak, nem kerülnének bántalmazott nők az utcára.“
Aha, hanem gondolom a feminácik úgy szeretnék, hogy MINDIG a férfi kerüljön az utcára, mint ahogy az esetek túlnyomó többségében most is történik. Az gondolom nem baj, a férfiak kerülhetnek utcára, az nem érdekli a NANE-s társadalomellenes bomlasztókat.
Vagy a külker főiskoláról miért kerülnek ki nyelveket nem beszélő diplomások?
Sajnos manapság nem ez a legdurvább, hanem az, mikor valaki magyarul sem tud tisztességesen írni-olvasni, holott elvégzett valamilyen egyetemet/főiskolát.
Egyetértek.
Sajnos a kommunikáció-szakokról is ilyenek kerülnek ki.
> Ez nem egy Fideszt mentegető cikk, ez egy Fideszt határozottan támogató, a Fideszre való voksolásra felhívó cikk. Már csak azért is tetszik, mert ez által fény derül arra, ki antifeminista valójában. Egyfajta töréspróba.
Nándor, hát nem volt egy élmény olvasni a fentieket. Az egy dolog, hogy teljesen szubjektív módon fókuszálsz egy meglehetősen kényes kérdésben (amilyen a pártpolitika), de hogy ezt még képes vagy úgy is előadni, mintha ennek kapcsán egyetlen logikus, normálisnak mondható választás lenne, hát az tényleg nem semmi. A hitelességedet amúgy ezen túlmenően teljes mértékben aláássa, hogy a cikkedben egy árva szó sem esett pl. a Jobbikról, akik – kinek tetszik, kinek nem tetszik – jelen állás szerint kb. egymillió embert képviselnek Magyarországon. Értelemszerűen nem arról van szó, hogy ha már efféle fejtegetésre adod a fejed, minimum Török Gábor korrektségvel elemezz, de ez a kategórikus elzárkózás a fideszhittérítéssel megspékelve furcsa hátsó szándékot sejtet. Ha meg ezt nem szándékosan így tervezted, hanem csak a látszat adja ki ezt a képet, akkor nevezhetjük ordító szarvashibának is.
A másik, amit egyre inkább nem értek veled kapcsolatban, az az érveléseid arroganciája. Nem, ez nem csak stílus, ahogy egy korábbi cikk alatt mondtad nekem – szerintem sokkal inkább egy hozzáállás, egy szemlélet, egy vitakultúra gyakorlat összessége. És mint ilyen, sokkal de sokkal fontosabb, meghatározóbb, mint néhány rosszul megválasztott szó.
Bevallom, én nem teljesen értem, mit miért csinálsz, ezért mielőtt hinnék a negatív asszociációimnak, megkérdezném tőled, te ebben a kérdésben hogy látod magadat? Mert az olyan hangnem, amelyet pl. a mai, 13:31-es hozzászólásodban megengedtél magadnak, nem szimpla dühöt vagy bosszankodást sejtet, hanem elég egyértelműen az “ennél a fickónál valami nagyon nem kerek” benyomást erősíti.
Én a magam részéről bármilyen, az enyémmel nem egyező véleményt tiszteletben tudok tartani, de az efféle kommunikációs szélsőségek láttán alapból felmerül bennem, hogy egyáltalán megéri-e az illetőhöz szólni, és a gondolataival bármilyen szinten is foglalkozni. Viszont mivel bevallottan idealista vagyok, gondoltam előbb kérdezek, hátha csak én látok rosszul, vagy értek félre valamit.
Szubjektív summázatként: te amúgy tisztában vagy azzal, hogy ha ténylegesen a jószándék vezérel, és a fenti cikkel is (a látszat ellenére) építő dolgokat akartál a közösbe tenni, akkor ezzel az arroganciával (pláne a hibázásaid tükrében) a létező legrosszabb módon próbálod más emberekkel megismertetni az általad fontosnak tartott értékeket? Avagy másképp megfogalmazva: ha az volt a célod, hogy nem érdemes ezt csinálni, akkor ez itt voltaképpen egy mestermunkának számíthat.
Azt hiszem ez a párbeszéd a legjobb bizonyíték, hogy tényleg nem érdemes aktuálpolitikával foglalkozni.
Most, hogy mindenki előadta a véleményét, és a többség meg is sértődött (ki-ki a maga módján és vérmérséklete szerint), akár tovább is léphetnénk. Ez a cikk belefért (leginkább mint intő példa), de ezután számítunk mindenki józan belátására és a pártpolitika mellőzésére. Az elit nagyon ügyesen osztja meg a tömegeket politikai illúziókkal – ezt a belháborúskodást a mi apró mozgalmunk nem engedheti meg magának.
Gondolkodtam rajta, hogy nekiveselkedek és írok erről egy cikkfélét- de nem, mégsem., nem ér annyit. Van amiben egyetértek Nándorral, viszont ezzel a cikkel így, összességében nem tudok. Az antifeminizmus ügye mentes kell hogy legyen az aktuálpolitikától. Ahogyan prüszköltem, mikor Antoni Rita beállt a kormányt ekézők táborába (és ezzel végül is színt vallott, bár nagy meglepetést nem okozott), ugyanúgy nem tetszene, ha valaki közülünk vállalna hasonló szerepet- bármelyik oldalon.
Maradjuk annyiban, hogy a feminizmus baloldali gyökerei nem szolgáltatnak elég okot arra, hogy elvadítsunk innen baloldali érzelmű embereket, illetve nem is vagyunk abban a helyzetben, hogy megtehetnénk ezt. Ez a vita az AVFM-en is lezajlott egyébként.
Remélem, feminista vagy.
Öhö. Mi az hogy, nagyon is.
Nem, ő hivatásos troll, és a hivatásost kéretik úgy érteni, hogy vérprofi.
–
Hmm személyesen kicsit egyetértek a topiknyitóval, másrészt nem feltétlenül tartom szerencsésnek a pártpolitizálást, meg persze eleve gáz szerintem pártokra szavazni egyes emberek helyett… nem az kéne számítson na most piros vagy narancs valaki hanem mi a programja.
OFF : Ami a tandíjat illeti, az átgondolatlan intézkedések biztos nem tesznek jót, másrészt én is úgy gondolom, jogos hogy a diák vagy itt kamatoztassa a megszerzett tudását és ne nyugaton, vagy törlesszen, szóval a “röghözkötés” részletein talán lehetne finomítani, de alapvetően jogosnak látom.