Előrebocsátom, a következőkben fejtegetett kívánalmaim jórészt csak a párkapcsolatokra érvényesek, hiszen a társadalom szélesebb mezeje és a munka más terület, más szabályokkal. Ott kevésbé számít, hogy valaki férfi vagy nő. Ha úgy tetszik, tekintsük a következőket a tökéletes partnerről szóló vágyaim megfogalmazásának.

Valami olyasmit említenék mindenek előtt, ami egyre inkább kivész a modern nőkből: az alárendelődés készségét. Mielőtt bárki félreértené, nem az elvtelen bólogatásról beszélek, hanem sokkal inkább afféle „ha mutatsz erőt és bölcsességet, akkor követlek” mentalitást. Mindennél fontosabb lenne, hogy a nőkben megfogalmazódjon az igény, hogy ilyen férfiak álljanak mellettük. És ebből az alapállásból ha szükséges, akkor könnyen nyújthatnak segítséget a férfiak részére, hogy igazi vezetőkké váljanak.
Jó látni egy nőben az egészséges önérzetet. Annak biztos ismeretét, hogy a véleményük számít, igény van rá, fontos, de nem feltétlenül perdöntő a család egészét érintő döntésekben. Hogy a család csak velük, az ő Nőiségükkel és Anyaságukkal teljes. Úgy gondolom, mind a feleség, mind az anya szerepkörében vitán felül kijár nekik a tisztelet. Szerencsére tapasztalataim szerint a legtöbb nő ilyen, sőt maguk is elítélik azt, aki leértékeli, elutasítja ezeket a szerepeket. Úgy hiszem, hogy súlyos tévedés, amikor egyesek úgy vélik, hogy a nők alárendeltsége egyben leértékelődést is jelent. Önmagában az alárendelődés, nem teszi alacsonyabb értékűvé az embert a vezetőjével szemben, hiszen egy ember értéke eredendően az emberi mivoltából és nem pedig pozíciójából, hatalmából fakad. Szeretem látni a nőkben a felelősségtudatot azon tevékenységek iránt, amelyeket a nő feladata ellátni. Szükségszerűnek érzem, hogy elkülönüljön, hogy mi a nő és mi a férfi feladata egy párkapcsolatban, egy családban. És egyébként nem a nő egyedüli dolga ezeket a szerepeket elkülöníteni.
És amiként úgy hiszem, hogy a nőt megilleti a tisztelet a szerepeiben nyújtott teljesítményéért, éppen annyira elvárható tőle, hogy mutasson maga is tiszteletet a férfiak szerepei iránt. Nem vitatom, az Élet egyszerűen túlságosan változatos és gazdag, így néha szokatlan helyzeteket produkál. Jobb ha a nemiségünk inkább inspirál, természetünkből, igényeinkből fakadó korlátok közé terel, de nem köt szükségtelenül gúzsba.
Azt szeretném, ha a nők nem feledkeznének meg ápolni magukban a hagyományos női erényeket: Kedvesség, finomság, el- és befogadás, megértés, türelem, közvetítés, a félreértések elsimítása, a feszültségoldás. Tegyék le végre a kardot velünk, férfiakkal szemben, és ne a mi pályánkon akarjanak tartósan haladni! Kivéve, akinek ez a sorsa, mert van néhány (mindössze néhány!) ilyen nő. Az Élet (Isten) szereti a változatosságot, és a teremtés szabadságát. De a többiek legyenek végre NŐ-k! Bár nem gondolom, hogy a nőket az otthonok falai közé kellene zárni, hisz nekik is kijár a tanulás és a társadalmi szerepvállalások öröme, de felismerve a nők családi szerepeinek valódi értékeit, maguknak kellene küzdeniük érte, hogy többet lehessenek otthon, több gyermeknek adhassanak életet, és ezen keresztül is több pozitív nőiséget vihessenek a társadalomba!
Egész jó lett, legalább nem a szokásos nyálaskodás. Az alárendelődés készségével, és az utolsó bekezdésben felsoroltakkal értek egyet.
egyetértek, és a kép is találó…
Egy srác a facebookon keresztul uzent nekunk! Foglalkozzunk csak Eve Elsner soviniszta kitaláciojával!
Eve Enslerre gondolt? Melyik soviniszta kitalációjával foglalkozzunk? Még. Merthogy foglalkoztunk már Eve Enslerrel.
Megy a hajó, irány észak… A fedélzet két átellenes oldalán, a két korlátnál áll egy-egy ember. (Tehát egyikük a bal oldali korlátnál, másikuk a jobb oldalinál.) Egyiket nevezzük A-nak, másikat nevezzük B-nek. A nyugat felé néz, B kelet felé. És mégis látják egymást!
Hogyan lehetséges ez?
Ezt a feladványt nagyon ifjú koromban hallottam. Megtapasztalva immár a Férfihang szellemi nívóját, biztos vagyok benne, hogy mindenki seperc alatt rájön a válaszra, én azonban annak idején nem jöttem rá, szégyen ide, szégyen oda.
Figyelem, a következő bekezdésben a megoldás következik!
Azért látják egymást, mert A a keleti korlátnál, B a nyugati korlátnál áll. Szemben állnak egymással.
Miért mondom ezt el Zoli cikke alá?
Mert amit leír – az igazi érzelmi emberek kegyetlenül őszinte hangján -, az az egyik legtragikusabb dolog, ami ember-ember között létezik: a két nem egymás utáni reménytelen sóvárgása, vágy a gördülékeny összetartozásra, magyarul – ma, Valentin napján ez különösen jól cseng – az igaz szerelemre. Nem adja fel soha fajunk, ez már látszik, minden tudás folyamatosan halmozódik és továbbadásra kerül, s már elképesztő, hogy hol tartunk, de itt nincs tanulás, az igazi szerelem iránti vágy minden generációval újra megszületik. Mert valahol legmélyen majd’ mindenki érzi és érti, hogy a nő és a férfi egymás kiegészítője, ugyanannak a valaminek a két oldala, mivel egymásnak teremtette őket a Természet vagy a Tudom Is Én Ki.
De hiába vannak úgy kitalálva, hogy összepasszoljanak, a valódi (hosszútávú, önműködő, kompromisszum-mentes) kontaktus nagyon-nagyon ritkán jön létre, esélye majdnem a nullával egyenlő. Mindenki lottózik, közben a főnyeremény esélye…
Áll egy nő és egy férfi egymástól húsz méterre, szemben egymással. Kétségbeesetten keresik a másik tekintetét. Mégse jön létre a (szem)kontaktus soha. Miért?
Figyelem, a következő bekezdésben a megoldás következik!
Mert bár egy szinten állnak, a nő fölfelé, a férfi lefelé tekintve keresi az igazit…
Ezt az egész katyvaszt leírtad korábban az első cikkedben is.
Csuda pofa vagy. Nomen est omen.
Slasher te tudod, de már más is panaszkodott a stílusod miatt, és Adolf is azt jelzi, hogy árbájt téged elviselni. Bennem pl. azzal hogy Adolf eszmefuttatását lekatyvaszozod, azt az érzést kelted, mintha olyan ember lennél (de döntsd el magad, ez igaz – e) aki bizonyos lelki finomságokhoz nem ér fel, és ahol ilyet talál, rögtön mocsokkal keni be. Mert fáj a saját kisebb értékűsége. Amit persze be nem látna.
Ha úgy találod, ez a helyzet, annyit had mondjak bátorításul: mi is átéljük időnként, hogy kicsik vagyunk másokhoz képest. Nem szégyen bevallani és túl lehet élni.
Ha meg máskép látod, ehhez az egészhez, amit leírtam, úgysincs közöd.
Bár Slasher-t nem ismerem annyira természetesen, de ezt túlmisztifikáltad. Van egy szint amit azért meg kell ütni, de szerintem ez még bőven belefér. A kommunikáció olyan sokrétű, hogy valójában a mondanivaló oldaláról kell vizsgálni a stílust, és nem fordítva. (én nem vagyok valami szaki, csak mondjuk pl. pragmatikus). Mindenkinek azt javaslom, ne rémisszen el senkit egy mázos stílus attól, hogy ha úgy érzi, a mondanivalója inkább célt ér, karcos, vulgáris stílusban, hogy úgy válaszoljon. Semmi sem fölöslegesebb mint az barokkos, cizellált, következetes körmondat, amit nem olvasnak el, vagy nem értenek meg. A stílusunk csak akkor a jellemvonásunk, ha nem tértünk el tőle szándékosan és áldoztuk fel készakarva az érthetőség céljából. A magam részéről jóindulattal közeledek Slasher-hez, nem beszélve arról, hogy az egyensúlyban hiszek, és úgy érzem, ezen az oldalon elférne még pár ilyen hang – is.
Kedves Adolf!
Te egy nagyon megértő és kedves ember lehetsz. Tök tetszett a levezetésed, és kifejezőek, ötletesek a példáid. És igen, én is azt látom, hogy a jó párkapcsolat munka. De öröm is. Még nem élem, mert éppen egyedül vagyok, de talááán valami… Mindenesetre úgy készülök, hogy feladat is lesz, nem csak rózsaszín gyönyör.
Kitűnő írás Zoli! Te képviseled leginkább az értékrendem.
– hogy hozzá is szóljak azért a magam módján: Szerintem az általad leírt – összefoglalva – női természet igenis megvan minden nőben még ma is, és a nők szeretnének is így élni, ilyenek lenni. Hogy miért nem ilyenek mégsem? Egyszerű. Nem divat. A nők sosem azt csinálják amit szeretnének, ha egyáltalán tudják mi az… Mindig azt teszik, ami divatban van, amit a másik. (A jelenlegi divatot pedig nem kiegyensúlyozott párkapcsolatban élő nők alakítják)
Kedves SIL! Sajnos férfiak közt is kevés az igazi egyéniség. De nem is könnyű azzá válni, ez mindkét nem képviselői védelmében mondom. Persze ettől még azzá kell, azt hiszem, magának az Életnek is ez az egyik célja, igazán önmagunkká válni, amit a Teremtő megálmodott. Mert ez ugye a szívünkben is munkál, vonzódunk az után, amit Ő elgondolt. Viszont ez nem csak öröm, hanem fájdalom is, igaz, reményteli fájdalom.
Neked jellemzően igazad van. Én arra utaltam példával szemléltetve: – Addig nem lesz kevesebb válás amíg divatos elvált nőnek lenni. Amíg divatos elváltnak lenni egy nő nem fogja beismerni – másoknak – hogy rosszabb neki elváltként mint férjezettként. – Itt visszautalnék Adolf egy cikkének alap-mondatára sajátos értelmezésben: Ami nem öl meg az megerősít. Hány nő mondta ezt már válás után?! :D Hány nő gondolta ezt a házasság vagy párkapcsolat nehézségeiről. Egy se. Tehát az egyik nehézség megerősít, a másik… hmm… akkor mi van a másikkal?! Ja, az nem divat. Ennyi.
,,A nők sosem azt csinálják amit szeretnének, ha egyáltalán tudják mi az… Mindig azt teszik, ami divatban van, amit a másik.”
Sajnos ez így igaz. Ezek után beszélhetünk szerinted arról, hogy ők teljesen épeszűek ?
,,A jelenlegi divatot pedig nem kiegyensúlyozott párkapcsolatban élő nők alakítják”
Ez a még nagyobb baj.
Lehet hogy egy kicsit ideillik: http://www.origo.hu/filmklub/blog/kritika/20140214-enyem-a-vagina-enyem-a-hatalom-a-nimfomanias-feminista-szemszogbol-lars-von-trier.html?utm_source=origo-nyito&utm_medium=sec-3&utm_campaign=sec
Mindenesetre egy posztot biztos megérne ez a zöldség.
Na igen, vártam a filmről egy kis kritikát :D Most nézem, hogy az Origos cikket is egy férfi írta. Lassan a feminácik között több a férfi mint a nő :( A rendező egyébként dán származású, tehát meglehet, hogy feminista kiáltványnak szánta a filmet, de a főszereplőnőnek és a valódi nimfomániásoknak az égvilágon semmi közük nincs az erős jellemhez, se a férfiak feletti hatalomhoz. Illetve csak azokat tudják irányítani, akik hagyják, például a Kovács Bálint féléket.
te is megírhatnád… (Elek jól ír, szerintem).
Köszönöm a bókot.
Előbb meg kellene nézni a filmet. A film megnézése után pedig lehetne kritizálni a kritikát. Alapjában véve az irományt a kliséi miatt linkeltem be.
Vagy pedig ettől függetlenül a szexfügőségről lehetne összemolyolni valamit.
Hajrá! :o)
http://www.life.hu/szorakozz/20140117-lars-von-trier-a-nimfomanias-cimu-film-ismertetese-a-hazai-premier-kapcsan.html
“A nézőben egyre erősödik a benyomás, hogy a szex nem örömforrás, hanem a punci őserejének terrorja nők és férfiak felett. A nők egy kicsit jobban állnak ebben a küzdelemben, hiszen ők hordozzák a kaput, a férfiak szerepe csupán annyi, hogy a vágy parancsának engedve “tosznak”, a lelkükkel, egyéb késztetéseikkel pedig nem törődik a kutya se.”
Nem gondoltam volna, hogy a feministák ennyire állva fogják tapsolni ezt a filmet. Azt sem, hogy így fel lesz kapva.
Kulcsszavak: Lars von Trier, szex, mell, filmbemutató, asszony, férfi, perverzió, meztelen, nimfománia
“lelkükkel, egyéb késztetéseikkel pedig nem törődik a kutya se.””
A feministák szerint nektek nincs is olyan… ;)
Ajánlanék még egyet:
az önfeladás képességének elvárását.
Igen, önfeladás, önmegvalósítás helyett.
Ennek az elvárásnak valójában evolúciós okai vannak: az a nő, aki nem képes az önfeladásra, az nem lesz képes megfelelően ellátni a gyerekét abban a kritikus első három évben, amikor a gyerek számára az édesanyja maga az univerzum. Fiziológiai, lelki és mentális értelemben is.
Igazi férfi:) nem választ olyan nőt, aki nem képes a totális önfeladásra. Legalábbis gyermeke anyjának nem választja. Igazi férfi ezt a képességet még a gyerek születése előtt, a párkapcsolat korai szakaszában ösztönösen leteszteli. Aztán jön a sírás-rívás.
Egyetértek. Senki ne értse félre, nem arról van szó, amit Zoli ír, hogy tehetetlen bábként lóg a nő a férfi nyakán…
Ami azért csak hosszú távon rémítő… nekem.
Nemtom. Engem hosszú távon halálra rémítene egy totál önfeladó nő. Mindent tőlem vár, vazze? Persze rövid távon, tök kéjes meg minden, hogy FÜGG az a nő a nyakamon, de hosszú távon…. Persze néha buli.
Félreértesz. Nem totál önfeladó nőről beszélek, hanem a totális önfeladásra képes nőről.
Ez egy.
Kettő pedig az, hogy szerintem bibliai eredetű tévedés azt hinni, hogy egy nő missziója a férfi társának lenni. Nem az. A nő missziója anyának lenni. Az pedig, hogy számodra ez kevéssé szórakoztató, az evolúciós szempontból nem tényező:) Az evolúció abban a pillanatban már megtette a dolgát, amikor megkívántad (teherbe ejtetted) a nőt.
Nem evolúciós szempontból szóltam hozzá.
nagyon jók az írásaid Zoli az egész oldalon legjobban tetszenek.Véletlenül tévedtem ide, nagy unalmamban azzal szórakozom,hogy külömböző fórumokon hogy fikázzák egymást férfiak és nők.Döbbenetes milyen külömböző nézet,elvárás tévhit létezik.Mintha két külömböző faj háborút vívna egymással.Mintha nem mindenki ember lenne.Rokonlélek vagy bár nem mindig értelek.