„Nincs új a Nap alatt, csak amit már egyszer elfelejtettünk.” – Mária Antónia
A legmagasabb válási arányokat a világ iparilag és gazdaságilag fejlett régióiban találjuk; mivel a házasság legalapvetőbb társadalmi-gazdasági ürügye mindig is a nők és gyermekek eltartása és védelme volt, nyilvánvaló, hogy az a nő, aki egyedül a férje bevételéből számíthatott támogatásra, nem engedhette meg magának, hogy elégedetlenségéből fakadóan elhagyja, mivel a túlélési ösztön felülírt minden más megfontolást. És valóban, szemmel látható, hogy a történelem java során a több saját erőforrással rendelkező nők (örökösnők, kereskedőnők és kurtizánok) kiugróan magasabb aránnyal váltak a szegényebb nőkhöz képest; gazdaságilag semmi sem ösztönözte őket arra, hogy boldogtalan házasságokban maradjanak. Ez önmagában viszont még kevés a magas modern válási arányok megmagyarázásához, noha a megfigyelést hosszasan és kimerítően elemeztük már.
Az iparosodást megelőző időkben a család volt a kormányzat legalapvetőbb egysége; még maga a király is egyfajta atya volt királyságának tágabb értelemben vett családja fölött, mely királyság a legősibb időkben ténylegesen is a tágabb értelemben vett családot jelentette. Az angol nyelv „Sire” megszólítása, mely Felséges Urat, de apamént is jelent, tisztán tükrözi [a király] szerepét. Az adókon és illetékeken keresztül minden családi gazdaság hozzáadott valamit a király és a helyi nemesség gazdaságához, akik ily módon adókból tartották fent magukat, akárcsak a modern kormányzatok. Újabban viszont a népességnövekedés, az ideológia elhatalmasodása a személyiség fölött, illetve az egységesítési és szervezési készség a modern szállítmányozás és kommunikáció révén együttesen a hatalom elszemélytelenedését eredményezték. A hatalmat kicsavarták az egyes uralkodók kezéből és szétkenték egész szervezeteken, és bár minden szervezet rendelkezik hatalmas egyéniségekkel, de a hatalom végső soron inkább magában a szervezetben nyugszik, mint egy-egy személyben. Egy politikai párt vagy bármely más hatalommal rendelkező szervezet önmagában véve is szerves entitás, afféle emberfeletti „lény”, mely tagjainak tízezreiből nyeri a hatalmát, akárcsak Hobbes Leviatánja*, de mindezt embertelen lényként teszi, és szükségképpen az emberétől teljesen eltérő motivációkkal. Őseinket halandó emberek uralták halandó emberek vágyaival és szükségleteivel, míg minket embertelen kollektívák uralnak a saját szükségleteiknek és vágyaiknak megfelelően. Az uralom e két formájának van azonban egy közös jellemzője; mindkettő elsősorban és mindenek előtt a hatalomra vágyik, illetve bármit megtesz, hogy azt megszerezze és megtartsa.
A női szexualitás talán a leghatalmasabb ismert társadalmi erő; egészen lenyűgöző, amit a férfiak képesek megtenni egy szexuálisan vonzó nővel létesített nemi aktus privilégiumáért, és nem sokkal kevésbé lenyűgöző az sem, amit a nők képesek megtenni az intimitás érzéséért (azért használtam az „intimitás érzése” kifejezést, mert ez a férfiakkal ellentétben a nők esetében egy sokkal összetettebb valami, amibe beletartoznak a gyermekek is, a szexmentes intimitás, szellemi elköteleződés egy hitrendszer irányába, stb.). A régi idők szegény női a szexualitásukon keresztül léphettek fölfelé a társadalmi ranglétrán; vagy közönséges szajhák lettek, vagy egy gazdag férfi kitartottjai. És mivel mind a kormányzatok, mind az egyszeri férfiak kénytelenek voltak ezt tudomásul venni, a női szexualitás ellenőrzése mindig fontos részét képezte a társadalom mint egész fölötti kontrollnak, ami a nők számára többnyire elfojtást jelentett.
És ha a női szexualitás önmagában nem lenne elég hatalmas, számoljunk még továbbá e szexualitás korábban elkerülhetetlen következményeivel is; a gyermeknemzés és a gyermekek korai szocializációja fölötti női ellenőrzés szintén a hatalom egyik jelentős forrása. A kéz, mely a bölcsőt ringatja, uralja a világot, és mivel ezzel a világvallások és a modern totalitárius államok egyaránt tisztában vannak, mind azon dolgoztak gőzerővel, hogy ezt a hatalmat amennyire csak lehet elorozzák a nőktől. Arról se feledkezzünk meg, hogy a történelem minden társadalmában (kevés kivételtől eltekintve) a felnőtt nők mindig jelentős létszámfölényben voltak a felnőtt férfiakhoz képest, így bármely entitás, legyen az emberi vagy kollektív, amely hosszú távon szándékozik hatalmat gyakorolni, uralkodni kénytelen a női fölött nyílt vagy bújtatott módon, elnyomás vagy kiegyezés útján. A „Patriarchátus”-ról picsogó újfeministák végzetes hibája az a feltételezés, hogy a hatalom és az uralom mechanizmusait tudatosan hozzák létre és tartják fent férfiak férfiaknak; ami tévedés. Az intézmények velejárója, hogy nemileg semlegesek; ugyanúgy állhatnak férfiakból, mint nőkből, esetleg gépekből, vagy felsoroltak bármilyen arányú kombinációjából anélkül, hogy szándékuk és viselkedésük változna. Minden szervezet összetételétől függetlenül túlélésre és növekedésre törekszik, és e céljáért bármilyen eszközt hajlandó bevetni; mivel a leghatalmasabb társadalmi erők eredői a nők, így a társadalom feletti uralom egyet jelent a nők feletti uralommal, még akkor is, ha a hatalmon lévők java szintén nő.
A legtöbb ember azért zavarodik össze a modern házasságok tönkremenetelét látván, mert nem értik, hogy a házasság egyáltalán micsoda. Amint erre rájönnek, egyértelművé válik, hogy az intézménynek kutya baja, él és virul; csak olyan formát öltött, amit a legtöbben nem ismernek fel. Ellentétben a hittel amibe a legtöbb modern ember ringatja magát, a házasság mindig is egy társadalmi-gazdasági megegyezés volt; minden nő legalapvetőbb törekvése a biztonság megszerzése és megtartása maga és gyermekei számára, és csak ha ez megvan, állhat neki magasabb célok kergetésének. Régen egy nő azért házasodott, hogy őt és gyermekeit eltartsák és megvédjék, mely megfontolásokhoz a szerelemnek és a szexuális szenvedélynek vajmi kevés köze volt, ha egyáltalán. Történelmi szempontból a házasság szinte soha nem a szerelemről szólt; társadalmi egyezség volt, mely biztosította, hogy a nőket és a gyerekeket eltartották és megvédték. Azok a férfiak, akik több nő és gyermek eltartását engedhették meg maguknak, több nőt vettek feleségül és több gyermeket nemzettek, a felállás pedig működött; a nő számára biztosítva volt az ő és gyermekei biztonsága, a férfi számára pedig akkora szexuális változatosság, amekkorát anyagilag megengedhetett magának. A nők (de legalábbis a nők szülei) ösztönösen keresték azokat a férjjelölteket, akik a legjobban el tudták tartani őket: „fölházasodtak”, amikor csak lehetséges volt. Aki alacsonyabb színvonalon tudta eltartani a feleségét, annak a kevésbé kívánatos nők jutottak, és azok a nők, akik nem tudtak vagy nem akartak férjhez menni, még mindig eltartathatták magukat a férfiakkal a prostitúció valamilyen formája révén; csak a legkilátástalanabbak, vagy a kurvulással szembeni pszichológiai gátlásokkal rendelkezők kísérelték meg szerény, de tisztességes munkabérből fenntartani magukat.
Azt azért mégse képzelje senki, hogy a szerelem, ahogy mi ismerjük, modern találmány volna; éppen csak a házassághoz nem volt az ég világon semmi köze. Egy pillantás az ókori és a középkori (de akár a modern) szerelmi irodalomra, melyekben a nő többnyire házas (vagy a modern vígjátékokban legalábbis foglalt), a férfi meg szinte soha, alátámasztja ezt. Más szóval, amint egy nő alapvető igényei kielégültek egy házasságban, pszichológiailag felszabadult arra, hogy a magasabb szükségleteit – szerelmet és intimitást – hajkurássza, akár a házassági kötelékén belül, akár azon kívül. Néhány társadalomban ezt a férfiak valamilyen szinten elismerték vagy figyelmen kívül hagyták; másutt a nő kénytelen volt jelentős erőfeszítéseket tenni az affér titokban tartására, hiszen a lebukás súlyos következményekkel járt. Még az olyan társadalmakban is, mint az araboké, ahol a férfiak kínosan ügyeltek a feleségeik hűségét biztosítandó, az amúgy szegényebb, viszont érdekesebb férfiak boldogan nyújtottak segédkezet a házasságon kívüli légyottok után sóhajtozó feleségeknek, a férjek pedig a diszkréció iránti igény miatt megőrizték lélekjelenlétüket. Még az ilyen helyzetekből is mindenki profitált: a férj társadalmi előkelőségre tett szert a nagycsalád és a rendelkezésére álló nők révén; a feleség biztonságot nyert a férjétől valamint intimitást a szeretőjétől és/vagy a férjétől; a gyermekek biztonságot és egy illusztris nevet örököltek, a szerető pedig egy olyan asszony bájait élvezhette akihez egyébként nem lett volna hozzáférése.
Talán megkockáztathatjuk feltételezni, hogy az efféle afférok elsöprő többsége, amely házas asszonyok és nőtlen legények között létesült, tiszavirág életű volt; a kockázat végül felülkerekedett a megtérülési rátán akár az egyik, akár a másik fél részéről, és a románcnak vége szakadt. Teljesen lényegtelen, mennyi és milyen házasságon kívüli kontaktus jött létre, a házasság időtálló volt, mivel az elkötelezettség a saját és a gyermekek biztonsága irányába mindig elsőbbséget élvezett. Más szavakkal, míg a nő biztonságának az eredője mindig stabil és kitartó kellett legyen, addig a szexuális és érzelmi intimitásának forrása idővel gyakran változhatott. Aztán, akárcsak ma, sok nő kifejezetten a (politikai vagy gazdasági) hatalommal rendelkező férfiakat akarta férjül fogni a fent felsorolt okokból kifolyólag, akiknek meg hatalmuk volt, szexuális és társadalmi okokból nyilván annyi nőt akartak amennyi csak belefért. A több feleség minden szinten több hatalmat is jelentett, ez azóta sem változott és talán sosem fog. Ami változott, az a hatalmon lévők természete.
Hiszen a ma hatalmon lévők embertelen entitások, vállalatok és kollektivista kormányzatok, így aztán az sem meglepő, hogy sok nő hozzájuk akar feleségül menni. Mivel ezek az entitások nem emberiek, így a szükségleteik és vágyaik is eltérőek a halandó férfiakéitól, viszont nem kevésbé koncentrálnak rá a nőkre. Egy vállalat „felesége” inkább némi aktatologatást biztosít szex helyett, cserébe megkapja azt a biztonságot, amit régen a férjek biztosítottak, nevesül jövedelmet (még várandósság alatt és öregen is), egészségügyi ellátást, stb.; egy hűséges „feleség” magasabb fizetést és juttatásokat kap. Hasonlóképpen a kollektivista kormányzatok egész „háremet” tartanak, melyről aztán mindenféle szociális programon és törvényi szabályozáson keresztül próbálnak meg gondoskodni. Abból, hogy mindkettőt milyen szegényes színvonalon végzik, csak annyi következik, hogy a legtöbb nő először egy jobb ellátót keres magának, és csak a legalacsonyabb színvonalú és legkilátástalanabb nők „mennek hozzá” az államhoz. És bár a szex nem tartozik ezen intézmények jutalmai közé, azért a házastársi hűséget a maguk módján megkövetelik: az amerikai állam azonnal megszünteti azon anyák támogatását, akik földi halandóhoz mennek hozzá, a vállalatok pedig a legjobb pozícióikat „karrierista nőknek” adományozzák, akik egész életüket a cégnek áldozzák ahelyett, hogy „megcsalnák” azt egy családdal.
Amint ezt a párhuzamot fölismerjük, az iparilag és gazdaságilag fejlett országok magas válási aránya önmagáért beszél: ezekben az országokban a legtöbb nő valódi „férjei” (más szóval biztonságuk forrásai) a cégek melyeknek dolgoznak, és a kormányzatok melyek szociális programjai támogatják őket. Kapcsolatuk ezen intézményekkel, akárcsak az apácáké a Katolikus Egyházzal, tartós és kölcsönösen előnyös (az apácák Krisztus háreme, még jegygyűrűjük is van). Amint a királyok és nemesek feleségeiket az alattvalóik adóiból és illetékeiből tartották el, hasonlóképpen élnek a szocialista kormányok „feleségei” adókból, a vállalati „feleségek” pedig a profitokból. És amint a többnejű királyok asszonyai gyakran szegény de érdekes földieknél keresték az érzelmi intimitást, a modern vállalati és kormányzati „feleségek” is gyakran földi halandóknál keresik a boldogságot, akik személytelen és embertelen „férjeikhez” viszonyítva csórók, de izgalmasak. Ahogy a régi idők parázna afférjai, ezek a kalandok, melyeket az intézmények „feleségei” létesítenek a földi halandókkal, rövid életűek és fölcserélhetőek; a szeretők jönnek és mennek, de a házasság örök. Másképpen kifejezve, a modern „házasságok” nem a régi házasságok valódi örökösei; sokkal inkább örökösei a házasságon kívüli kalandokénak, melyek szenvedélyből és az intimitás utáni vágyból születtek, s pont ezen okból voltak illékonyak is. A modern nő kapcsolata a munkaadójával, az állammal, vagy a szervezettel, akárcsak az apácáé az egyházzal, a valódi megfelelője a tradicionális nő viszonyának a férjéhez, ami részben azt is megmagyarázza, hogy az újfeministák, az ipar és az állam e legodaadóbb „feleségei”, miért támadják felszabadult és független szajha-nővérkéiket pont ugyanazzal a lármával, amivel a régi idők „tiszteletreméltó” feleségei tették.
A czikk Maggie McNeill visszavonult eszkortlány blogbejegyzésének fordítása. A szövegben csillaggal jelölt hivatkozás a fordítótól ered.
Érdekes elgondolás egy érdekes életű nőtől.
Az első része jó válasz arra az ostobaságra, hogy a házasság férfi találmány lenne (és az elnyomás eszköze). Az eleje némiképpen az egyén és a hatalom, a második része a nők és a hatalom viszonyát is boncolgatja.
Ami érdekes lenne, ha lenne egy harmadik része is, amely a férfiak és a hatalom viszonyát venné górcső alá. A cikkbeli eszmefuttatás lényege, hogy a női szükségletek esszenciája nem változott és az új viszonyok közepette új formában (de a régi tartalommal) jelenik meg. A régi időszak férfiúi szükségleteit áttételesen érinti a cikk, ám a jelen viszonyok férfiakra vonatkozó részét már korántsem, azaz hogy jelen társadalmának mik a férfiakra vonatkozó pozitív vetületei ill. hol érdekeltek a jelenlegi viszonyok fenntartásában a férfiak. Bizonyos szempontból (számomra) e kérdésre adandó válasz kutatásáról szól ez a honlap is. Illetve ezen már továbblépve arról is, hogy milyen változások lennének szükségesek, hogy egy fenntartható és a valós nemi egyenlőséget tükröző társadalmi viszony jöhessen létre. Hiszen hosszú távon nem tartható az a berendezkedés, amely lebontja a női kötelességeket, kiszélesíti a női jogokat és mindezt olyan módon, hogy a férfiak kárára azok társadalmilag elfogadott kötelességeit nem csökkentve, ám jogait alaposan megnyirbálva teszi.
Kissé fanyar humorral és némi egyszerűsítéssel azt is mondhatnánk, hogy mi férfiak ugyanúgy fizetünk, ám már pinát sem kapunk érte.
Érdekes lenne jobban végiggondolni az egyén és a hatalom jelenlegi viszonyát is. Többek között azt is, hogy a jelen infantilizálódó állampolgáraiért mennyire felelős ez a személytelen és elérhetetlen hatalom. Illetve azt is, mennyiben járult hozzá a modern technika ennek a kialakulásához valamint hogy e hatalom leépítésének a technika nem lehet-e hatékony eszköze. A jelen technikai fejlettsége végső soron számos hagyományosan állami funkciót szükségtelenné tenne ill. a döntések előkészítését valamint a döntéshozatalt jóval közelebb hozhatná az abban érintettekhez.
Tényleg érdekes, mondhatni sajátos az írónő szemléletmódja, amellyel leegyszerűsíti a társadalmi folyamatokat a nők pinájára (Bár ezt ő szemérmesen úgy fogalmazza meg, hogy “a női szexualitás talán a leghatalmasabb ismert társadalmi erő”) és a férfiak pénzére. – Csodálkozhatnánk is, ha nem egy kurtizán naplójában olvashatnánk ezeket a gondolatokat. :)
Szerintem nem csak egy feminista, hanem sok egyszerű nő is sértve érezheti magát, ha ennyire érdekvezérelt, öngondoskodásra alkalmatlan társadalmi szereplőként tüntetik fel őket. De pont annyira megsérti és degradálja a férfiakat is, amikor saját szexuális vágyaiknak rabjaként és azokon keresztül távvezérelhető alanyokként ábrázolja őket. Azért a nőknek nem lehet teljes mértékben oka a panaszra, elvégre az írónő szerint nekik van “intimitásra való igényük”, úgymond lelkük is.
“A jelen technikai fejlettsége végső soron számos hagyományosan állami funkciót szükségtelenné tenne ill. a döntések előkészítését valamint a döntéshozatalt jóval közelebb hozhatná az abban érintettekhez.” – Érdemes is gondolkodni rajta, hogy miért várat magára az olyan kormányzati rendszereknek a bevezetése, ahol nem pár tucat képviselő hoz döntéseket, hanem az internet adta lehetőségekkel élve szakértők széles tábora nyomja meg otthon a szavazógombot. Önmagának az ellensége az a társadalom, amely lemond ennek a lehetőségéről.
Nem vagyok biztos benne, hogy jó lenne, ha mindenben közvetlenül a nép döntene. Tisztában kell lenni a választás okozta hatásokról, akár a költségvetésben, akár társadalmilag értve. Már az is nagy baj a demokráciában, hogy a vezetőknek a választók többségének kénye-kedvében kell járni, ugyanis azok “zsebük” rövidtávú érdekei felé hajlanak.
Persze ezzel együtt nem mondom, hogy a mostani rendszer hű de jó, és a parlamentben meg különböző pozíciókban ülő emberkék mekkora szakemberek, de szerintem nagyon rövid életű lenne az a társadalom, ahol a népnek közvetlen ráhatása van a dolgokra.
Ezeket igazából már Periklész felismerte, de megoldást egyelőre nem találtunk erre, ez az elérhető legjobb rendszernek – a demokráciának – a velejárója.
“ez az elérhető legjobb rendszernek – a demokráciának – a velejárója.”
Na ne vicceskedjünk már.
Hát ez most egy kicsit szíven ütött. Az elgondolás érdekes és minden bizonnyal van is valami valóság alapja bár szerintem a következtetések kissé merészek. És most ha elkezdem boncolgatni a leírtakat mindenki készítheti a virtuális kardját, hogy azzal végezzen ki. Már pedig most lesznek olyanok akik a pokolba fognak kívánni engem. Nem akarok mindent kitárgyalni csak az ok és okozatokat és azok hosszútávú hatásait. Azt azért leszögezném, hogy ez is csak egy újabb elmélet a jelenlegi eltorzult világunk megmagyarázására és így én is ezt kombinálom tovább.
Tehát nagy vonalakban a nők az állam és a cégek feleségei elsősorban a nagyobb biztonság miatt. Itt talán térjünk ki egy kicsit a cégekre. Írva vagyon, hogy a hűséges nőket magas pozíciókkal jutalmazzák. Ez pedig azt jelenti, hogy egy nő előléptetése egyenlő egy férfi elbocsájtásával vagy alacsonyabb státuszba helyezésével. Ezzel pedig együtt jár az egzisztencia csökkenése aminek következménye, hogy a férfi nője már nem fogja magát biztonságban érezni és a férfit elhagyva az állam vagy egy vállalat felesége lesz. Ezért egy új feltörekvő nő kerül a képletbe ami egy következő férfi elbuktatását eredményezi és a folyamat szinte végtelen. A férfiak elvesztik a vezető beosztásokat, majd elvesztik a jövedelmezőbb állásokat és a végén még a legalantasabb munkákból is kiszorulnak mivel nincs annyi zsíros állás ahány nő a vállalatok felesége lesz. Vagyis minden munka, vagyon és egzisztencia a nők kezébe kerül a férfiak pedig földönfutóvá válnak. Ez egyszerű ok és okozat és a folyamat ha elindul nem csak, hogy halad magától de öngerjesztő és így egyre gyorsabban zajlik le a változás. Ennek hatására a férfiak feleslegessé válnak és tömegével lesznek öngyilkosok. (Ugye mindenki emlékszik arra a feminista mondatra, hogy a társadalomnak szüksége van egy fertőtlenítésre ami után a férfiak száma drasztikusan lefog csökkenni.) Tehát a népesség is lecsökken ami egy határig talán még előnyös is de a túlzott népességfogyás már a rendszert és az emberi fajt is veszélybe sodorja. Márpedig a férfiak nem fognak megváltozni, hogy egy nő oldalán biztonságot keressen. De ha ez ide vezet akkor mi az értelme és mit lehet tenni ellene? Értelmére nem tudok választ, eddig azzal magyaráztuk a változásokat, hogy ez bizonyos tőkeerős csoportok érdeke de ezt az írást alapul véve ez itt megdőlni látszik.
De mit tehetünk ellene? A nőket kell ismét olyan helyzetbe hozni, hogy a férfiak mellett találják meg újra a biztonságot. Ennek pedig egy elég érdekes módja van amit úgy nevezhetnénk, hogy vissza a múltba. Vagyis a nőket megkel fosztani négy alapvető joguktól.
1. A munkavállalási jogtól. Ha nem tudnak munkát vállalni csak a férfi adhat nekik biztonságot és az állam.
2. A birtoklási jogtól. Ha nem lehet semmiféle vagyonuk de még bankszámlájuk se akkor nem marad más csak a férfi és az állam.
3. A tanulás jogát. A tudás hatalom és létfontosságú, hogy ez a hatalom a férfiak kezébe kerüljön, hogy ők adják a biztonságot.
4. A szavazási jogokat. Mert ameddig a nők szavazhatnak addig lesznek olyanok is akik a nőknek kedvezve akarnak hatalomhoz jutni és akkor kezdődik minden előröl.
Mint már több ízben is leírtam én még a női egyenjogúsággal sem értek egyet bár elfogadom még ha fogcsikorgatva is. De az itt felvázolt modern házassági elméletben nem a feminizmus a társadalom ellensége hanem maga a női egyenjogúság. És ezen jogfosztásokkal vége lenne az egyenjogúságnak és egy korábbi társadalom alakulna ki ismét. De ha már volt egy ilyen alapon jól működő társadalmunk akkor azt miért cseréltük le erre a mostani selejtesre?
Na most lehet engem keresztre feszíteni! :)
Ez a koncepció arra épül, hogy minden nő férjhez megy, amint felserdült, és öregen özvegyül meg, ezen kívül nincs elhagyatás és a munkahelyek is örök életűek és biztosak. De ez nincs így. Mi lenne egy tanulatlan, munkától eltiltott nővel és családjával, ha mondjuk a férj korán meghal vagy más okból esik ki a bevétele? Ha azt mondod, az állam segélyezi, akkor megint ott vagyunk, hogy a nőnek nincs szüksége férfira, mert állambácsi eltartja, tehát a Te koncepciódban az állami segélyeket is el kéne törölni. Viszont akkor mi lesz a nővel és gyerekeivel, aki valamiért nem számíthat a férje/egy férj keresetére? Ugyanígy, ha nem birtokolhat, akkor ha a férfi kiesik, kire száll a ház, a vagyon, amiért nem mellesleg a nő is dolgozott mint háztartásvezető? Régi világ? A régi világban is lehetett tulajdona a nőknek. Magyarországon az Árpád-korban bevezetésre került a leánynegyed, vagyis a leánygyermekek is örökölhettek.
Ezen kívül van pár foglalkozás, ahol nőkre vagy nőkre is szükség van/lehet. Ezek jó részét régen is űzték, a régi világban se volt az mindenkire igaz, hogy a nő nem dolgozott. Ne nemekben, hanem társadalmi rétegekben gondolkozzunk. Alsó szinten a férfi és a nő is dolgozott (földművelés, kézművesség, később gyári munka), igazán felső szinten se a férfi, se a nő nem folytatott keresőtevékenységet (birtokaik bevételeiből éltek). Középütt volt az a helyzet, hogy a férfinak dolgoznia kellett (tipikus középosztálybeli értelmiségi foglalkozásokat űztek), de azt már megtehette a család, hogy a nőnek viszont ne kelljen.
A régi világban a nők is lehettek tanultak, műveltek, legfeljebb nem egyetemen szerezték meg ezt a tudást. Az apácák koruk legműveltebb női voltak. De az is fontos igazság, hogy művelt férfimellé művelt nő illik. A magasabb társadalmi rétegekben az apa, majd később a férj tágas könyvtára segítette a nőt abban, hogy férjének szellemiekben is társa lehessen, még ha esetleg nem is éri utol, de vészesen se maradjon le. A leányok mellé házitanítókat fogadtak. Neves leánynevelő intézetek voltak. Míg alacsony társadalmi szinten a férfi és a nő is műveletlen volt vagy kevésbé művelt. Itt is társadalmi szintek között volt igazán különbség, nem nemek között. Így az egy társadalmi rétegen belüli férfi és a nő illett egymáshoz. Hiszen hogy lehetne egy nő társa a férfinak, ha szakadék van a műveltségükben? Ha a férfi elmarad a nő mögött műveltségben, nem jó, de az se jó, ha messze felülmúlja, olyannyira, hogy a nővel nem tud beszélgetni és a nő egyáltalán nem érti meg. Ha nem érti meg, akkor támogatni se tudja, és akkor nem tud feleség lenni, legfeljebb házicseléd.
A nők szavazati joga. Nem gondolod, hogy kissé igazságtalan lenne, hogy a legműveltebb és erkölcsösebb nő nem szavazhat, míg a legostobább és semmirekellőbb férfi igen? Valóban hasznos lenne ez az állam számára? Nem vagyok nagy barátja a mai szavazati rendszernek, de nem gondolom, hogy a fő problémája az lenne, hogy a nők szavazhatnak. Hanem hogy a kiváló és értelmes emberek szavazata ugyanannyit ér, mint az ostoba, alja népségé. És ilyenek mindkét nemben vannak.
Valahogy azt látom, hogy nem a valódi régi világot sírod vissza, hanem azt a régi világot, amilyen a feministák szerint volt a régi világ, amely nem társadalmi szintek, hanem nemek között különült el, tehát hogy a parasztnak sokkal jobb volt, mint egy arisztokratafeleségnek, hiszen a férfiak elnyomták a nőket… (ami nyilvánvaló hülyeség). De nem ilyen volt a régi világ, korántsem fő vonalban a nemek alapján diszkriminált, hanem társadalmi csoportok alapján.
(Arról nem is beszélve, hogy a régi világ is elég tág fogalom… Különböző korokban, különböző területeken más volt a helyzet.)
Sok dologra rá mutattál amit ugyan én nem írtam le de nem azért mert nem úgy gondoltam hanem azért mert nem akartam belemenni a túlzott részletekbe. És a jogfosztásnál is azért írtam a férfi és az államot az első két pontba mivel mindig voltak és lesznek kivételes esetek amiket nem lehet pusztán egyoldalúan kezelni. A nő tanulása is csak egy olyan dolog amit tényleg elsősorban a diplomára értettem és talán ott ezt fel is tüntethettem volna. Az otthon megszerzett műveltség pedig nem azonos azzal a tudással ami hatalmat adhat, legfeljebb csak hasznos kisegítője lehet. A nők szavazati jogának elvétele pedig tényleg igazságtalan. De a mostani szavazati rendszer még igazságtalanabb mivel egyetlen ígérettel is hatalomhoz lehet jutni ha a legnagyobb réteget célozzák meg vele. Elfogadhatatlannak tartom, hogy bármely szavazás esetén is ilyen nagy csoportokat lehessen megcélozni mint a férfiak vagy a nők. És mivel a nők vannak többségben a mai rendszerben jól megfigyelhető, hogy a politikai ígéretek nagy része nekik szól. Ezen ígéreteknek ugyan csak kis részét tartják be de így is jól felfedezhető a nőkkel szembeni kivételezések terjedése. Nem akarom azt a régi világot visszasírni mivel az én általam leírtak csak egy teória továbbelemzése vagy folytatása sok mai társadalmi hatás figyelembevételével mint mondjuk az , hogy a zsíros szellemi munkákat már kifejezetten csak női munkáknak tekintik egy két szakterületet leszámítva. A női elnyomás sosem voltával pedig egyetértünk hisz ezt a világot mindig is az “elnyomott nők” irányították csak férfiakon keresztül amit én igen jó szimbiózisnak tartok ellenben a mai női hatalmi törekvésekkel..
Akkor jó. :))
Igazából régen se csak egy férfin keresztül tudott egy nő hatalmat gyakorolni, az ókortól kezdve voltak már uralkodónők, és több igen népszerű is volt közöttük, még a “nőgyűlölő sötét középkorban” is. Csak ezt a feministák szeretik elfelejteni, mert nem illik bele a nőelnyomó képletbe.
Én erre írtam korábban azt egy másik témához, hogy a férfiak azok akik a nőket mindig is felakarták emelni maguk mellé csak a nők mindig visszahúzódtak a férfiak mögé. Az általad leírtak azok a kivételek amikor a nők egy része élt a férfiak által adott lehetőségekkel. A nők felemelkedése már egy több évszázados lassú folyamat része amit mindig a férfiak kezdeményeztek ám a feministák most hatalmas léptekkel azonnal akarnak mindent az elnyomásra hivatkozva. A végeredmény pedig egy önmagából kifordult és eltorzult világ. Sosem voltak elnyomva a nők csak a régi zordabb és nehézségekkel telibb világban jobban érezték magukat a férfiak védelmében.
Feszítés nem lesz, de ezek az ötletek messze túl radikálisak :) Ilyen még a régi patriarchális időkben sem volt.
Az a gond, hogy a családok szerepe leértékelődött, és ezt marhanehéz lesz visszaépíteni, mert a vérzőszívű liberálisok minden egyes lépésnél siránkozni fognak. Pedig ha azt akarjuk, hogy ne az állam tartsa el a nőket, akik mellé a férfi csak dísznek van, akkor az állami támogatásokat és segélyeket radikálisan csökkenteni kell – ami miatt sok embernek vissza kell térnie a régi idők módszereihez: a tágabb értelemben vett család segítségére támaszkodni. Amíg nem volt munkanélküli segély, GYES meg szociális juttatások, addig sem halt éhen mindenki, legföljebb nem éltek úgy mint a királyok. Segített a testvér, unokatestvér, sógor, koma, vagy végső esetben a faluközösség. Ezeket a csatornákat az állam lerombolta.
Az állami juttatások csökkenésével elkezdődne újra felértékelődni a családfenntartó szerep, és ott már csak azt kellene elérni, hogy inkább a férfiak dolgozzanak, mint a nők. Ezt lehetne segíteni olyan törvényekkel, amik pl. támogatnák az egykeresős családokat. (Ha egy összeházasodott pár egyik tagja munkanélküli akkor a másiknak X % adókedvezmény jár.) A gyerekek után járhatna még több adókedvezmény, így eljutna az emberek agyáig, hogy sokkal jobban megéri a férfinak dolgozni és a nőnek szülni, mint mindkettőnek gürcölni nagyjából ugyanazért a pénzért, gyermektelenül. (Valószínűleg azon családok száma nem szökne az égig, ahol a nő dolgozik és szül, a férfi meg a falat nézi.)
A felsőoktatást fizetőssé kell tenni, hogy csak azok menjenek oda, akiknek komoly (családfenntartó) szándékai vannak. Nem kell a nőket kizárni, nem kell tőlük semmilyen jogot elvenni, csak fontolja meg mindegyik magának, hogy elkölt-e pármillió forintot egy olyan oktatásra amivel aztán nem kezd semmit az életében. (Nyilván a férfiaknak is fizetős lenne, de ők biztosan tudnák, hogy később használni fogják a tudást és megtérül.)
A szavazás tök értelmetlen hobbi amíg pártok léteznek, parasztvakítás az egész és fölösleges pénzkidobás. Ha a következő választás sorsát pénfeldobással döntenék el, az sem változtatna semmin. Be kell tiltani a pártokat, legyenek kizárólag egyéni képviselők, plusz sokkal több témában kellene közvetlen népszavazásokat tartani – mondjuk hitelesített regisztráció után hetente 6-8 dologban szavazhatna a szavazópolgár a neten keresztül, az otthoni karosszékéből. Viszont csak az szavazhatna, aki adót fizet. Az döntsön a javakról aki termeli őket, aki pedig mások jóindulatán él az hálálkodjon azért amit kap és ne akarjon belepofázni.
A felsőoktatást fizetővé tenni egy hibás gondolat hisz pár évig már volt olyan a közelmúltban és akkor jól megfigyelhetővé vált, hogy a nők szinte kizárólagos fölényt szereztek. Nem azért mert ők családfenntartók akartak lenni pusztán azért, hogy hatalomhoz és/vagy könnyű munkához jussanak. És még is miként jutottak be az elég egyértelmű. Azok a nők jelentkeztek tömegével a fizetős felsőoktatásba akik a testükkel keresték meg a rávalót. Míg a jelentkezők kisebb részét a család pénzelte a nagyobbik részének mag kellett keresnie a hozzávaló tőkét és itt a férfiak komoly hátrányba kerültek. És ma azok a nők akik a testüket árulva teremtették elő a tandíjat most hatalommal és egzisztenciával rendelkező férfigyűlölők vagy éppen ők tanítják a gyerekeinket és osszák az erkölcsi példákat.
Egy csomag részeként máshogy működne a dolog.
Egyébként meg nem akarok elzárni semmilyen lehetőséget senki elől; ha egy nő kifizeti a pártízmillió forintot, majd orvosi diplomát szerezve gyógyítja az embereket, hát tegye. Viszont ha rajtam múlna az államilag finanszírozott körömreszelgetős melók számát csökkenteném, és a bürokráciát a versenyszektorban is csökkenteném a vonatkozó törvények reformjával, úgyhogy egy elég széles réteg kétszer is meggondolná, hogy büfészakért adjon milliókat, amivel aztán nincs garantált meló.
A változások nyilván nem azonnal érnék el a kívánt hatást, hanem évtizedek alatt, de gyorsabban nem megy, vagy csak állami terrorral, ami jóra sosem vezet.
Pont az orvosi egyetemeket és még néhány mérnöki kart, a hiányszakmákat nem kéne fizetőssé tenni, sőt jó ösztöndíjakat adni az itt tanulóknak. Az rendben van hogy a semmire nem használható szakokat fizetőssé tegyék, vagy akár meg is szüntessék pl.: kommunikáció- média pont egy ilyen szerintem.
Pont az orvosi egyetemeket és még néhány mérnöki kart, a hiányszakmákat nem kéne fizetőssé tenni, sőt jó ösztöndíjakat adni az itt tanulóknak.
Abban az esetben rendben, ha az illető vállalja, hogy a diploma megszerzése után ebben az országban fog építeni, gyógyítani, vagyis azoknak ad vissza valamit, akik a taníttatását fizették. Az adófizetőknek.
Rokapapa:
Abban nagyon igazad van, hogy egy fiatal fiú kevésbé tudja finanszírozni felsőfokú tanulmányait, mint egy azonos korú lány. Tömeges a (női)főiskolások között a szobázás, mivel csak effajta eszközökkel lehet félévente több százezres összegeket, tandíjra előteremteni, míg másik oldalon nemigen létezik hasonló pénzszerzési technika. (rablás, drog árulás, meleg pornó)
A cikk szerintem elég nyers… de ha valaki megkapargatja kívülről a modern nő tetszetős rózsaszín mázát, hamar rálel a lényegre: ha a nőnek jobb alternatívát mutatnak férjnek, mint a férfi, akkor a jobb alternatívát fogja választani. Ugyan lehet, hogy ő nem férjként tekint a vállalatra, de őrá feleségként tekintenek a cégnél, és ugyanazokat szabják feltételül hatványozottan, mint amit egy házasságban várnának tőle el: Lojalitás, napi tizenórás készenlét, alázatosság, rugalmasság, megalázhatóság és sokszor aljas, más embereket megszégyenítő, megrövidítő döntések meghozatalát. A kiskorú gyermek, későbbi várandóság persze abszolút nem előny, ezekre szenvtelenül ridegen rá is kérdeznek a casting alatt… tehát a pszichikai terror már a munkameghallgatáson elkezdődik. (szégyellje magát ha szülni akar). A nő észrevétlenül mond igent a Corporationsnak… és csak 50 évesen jön rá erre, – hogy ő férjnél volt – mikor leszanálják egy hasonló karrierista fiatalabb utódra. 70 év agymosása elég volt a mai nők jelentős részének arra, hogy elhiggyék: a férfi gonosz és rossz, de mi, az állam – és a multik, felszabadítjuk a nőket ez alól. Mi megvédjük a nőt a férfitól.
Szánalmasan olcsó összegért vették meg a nőket, ócska eszközökkel, és ez a mi kudarcunk is. Hagytuk magunkat lejáratni. Összességében egy erős cikk ez Maggie McNeilltől, függetlenül a múltjától.
Na azért ne nézzünk már minden egyetemista csajt ribancnak :|
Másfelől el lehetne gondolkodni, hogy a megfelelő adórendszer és egyéb motivációk mellett melyik csaj lenne elég hülye milliókat áldozni egy diplomára (főleg ha prostiként kell dolgoznia érte), ha aztán nem fog azzal a diplomával dolgozni és pénzt keresni.
Régen, a valóban patriarchális korokban pontosan ez volt a helyzet, csak ott a fogamzásgátlás hiánya miatt. A nők tudták, hogy 6-10 szülés mellett nem fognak vagyonokat keresni a munkahelyen, ezért nem áldoztak erőforrásokat a felsőoktatásukra, csak kivételesen gazdag családok esetében. A fogamzásgátlás hiánya ugye megszűnt, ezt kellene valamilyen törvényi módszerrel úgy helyettesíteni, hogy a motivációk hasonlóak legyenek, mint régen – ugyanakkor ne hozzunk olyan szabályokat, amik egyértelműen tiporják bárkinek a jogait. Erre lenne megoldás az egykeresős családok adókedvezménye, ami sok más hasonló nemileg semleges (vagyis egyenjogú) rendelkezéssel együtt a férfiakat motiválná munkára, a nőket meg háziasszonykodásra.
Tudom, ez a férfiutópisták számára elfogadhatatlan, mert dolgozzon a nő is, meg kívánja a férfit magától, és nyilván legyen hűséges és odaadó, mert úgy fair. Fair egyesek képzeletében, ja, csakhát sosem fog működni a valóságban amíg létezik hipergámia. Aki arra vár, hogy a nők lelkivilága varázsütésre átváltozik a férfiak lelkivilágának fénymásolatává, az igen sokáig fog unatkozni… Úgyhogy le kell nyelni a békát, kartársak: a nehéz és veszélyes munka a férfi dolga, de cserébe megkapja a nőt. Így volt régen, és működött – most viszont hiába dolgozunk látástól vakulásig, a nőt nem kapjuk meg. A két választás: követeljük a munka jutalmát, vagy pedig letesszük a lapátot. A második verzió nem vezet sehová, legföljebb a társadalmi öngyilkossághoz, ezért jó lenne az elsőt erőltetni. Tekintettel arra, hogy a nők hipergámok, igenis tegyük lehetővé a férfiaknak, hogy kellő munkával olyan státuszhoz jussanak, ami a nők számára vonzó. Ez persze azzal jár, hogy a férfi adóforintokból mesterségesen felturbózott női státuszt vissza kell nyesni, ami rengeteg önző nőnek nem fog tetszeni. Inkább fulladjon meg a társadalom, csak nekik legyen meg a zsíros kis állás, amivel lehet flancolni, és ami lehetővé teszi, hogy függetlenítsék magukat a férfiaktól. (Mármint személyesen, hiszen az adóforintoktól eszükben sincs függetlenedni.)
Ez pont az amit én is leírtam a másik oldalról megközelítve a dolgot. És igen én radikális eszközök bevezetését javasoltam legfőképpen azért mert azzal szinte azonnal felértékelődnének a férfiak a nők szemében. Persze ez is csak egy elméleti sík, a gyakorlati bevezetése rengeteg megoldandó problémát eredményezne.
De azért mondanék egy alapvető nagy igazságot a női diplomásokról és úgy általában a nőknek ami nem új de igazán helytálló. Már csak azért is helytálló mert sem a férfiak sem a nők gondolkodása és lelki szükségletei nem változnak vagy ha még is hát nagyon lassan.
Egy férfi minél tanultabb illetve minél több szakmai tudást birtokol annál értékesebb ember a társadalom számára és annál értékesebb mint férfi a nők számára.
Egy nő minél tanultabb illetve minél több szakmai tudást birtokol annál értékesebb ember a társadalom számára és annál értéktelenebb mint nő a férfiak számára.
Nade radikális változásra az emberek is radikálisan reagálnak. Sőt. Ha elvennéd a nőktől a szavazójogot, egy héten belül megszállná Mo-t az USA “demokráciát terjeszteni” :)
Ez alól csak egy kivétel van ha a nők kérnének maguk ellen “elnyomó” intézkedéseket a saját boldogságuk érdekében.
Tagadhatatlan, hogy mi itt csak szavakba öntjük a kifogásainkat és az ellenérzéseinket de a jelenlegi törvényi feltételek mellett kizárólag a nők tudnak a “nőknek kedvező” feltételek ellen fellépni. Ennek pedig az a feltétele, hogy belássák, hogy ezek az előnyök nem értük hanem ellenük vannak.
Ezért inkább arra kellene kitalálni valamit miként nyissuk fel a női tömegek szemét.
Bár az USA akkor is jönne megmenteni a nőket önmaguktól hála Obamának aki kilóra eladja az USA-t és a férfiakat a feministáknak.
Ja, az még nem dőlt saját kardjába? Meddig kell rá várni?
A pártoknak tényleg semmi értelme azon felül, hogy egyesek jól megélnek belőlük, az egyik embernek meg van miért utálnia a másikat.
Valóban fel kéne épülnie a családi és a falu-, egyház- (stb.) közösségeknek újra, mert tényleg beteg dolog, hogy jobban számíthatnak sokan az államra, mint a családjukra.
Az állami támogatott helyeket nem törölném el, mert akkor csak a gazdagok mehetnének egyetemre, de erősen lecsökkenteném, ahogy az össz. férőhelyet és a főiskolák számát is.
Az állami segélyezés egyik igen furmányosan burkolt módozata a semmire se jó, nemlétező problémákat megoldani akaró, adóból finanszírozott állami kamuállás. Kérdés: ha az szavaz, aki adót fizet, viszont a saját fizetését is mások adójából kapja és csak visszaad az államnak, ráadásul a “munkája” túlfizetett és tök fölösleges is, azzal mi van? De van ennek magánszektoros analógiája is, pl. a HR-esek, ahol lényegében mindenféle szakmai megfontolástól függetlenül (azokat gyakorlatilag figyelmen kívül hagyva) tulajdonképpen randiznod kell a HR-es csajjal, és ha bejössz neki, akkor ajánlani fog a vezetőségnek.
Az a gond, hogy a megoldás egy teljes kirakós játéknyi, mi meg egyszerre mindig csak egyetlen kirakós-darabkáról beszélünk :)
Az adózás alapú szavazás nyilván nem tökéletes megoldás, de a jelenleginél fényévekkel jobb lenne. Egyébként bevezetném, hogy állami alkalmazottak ne fizessenek adót (minek ad az állam egyik kezével ha a másikkal visszaveszi, csak fölösleges bürokrácia), a nettójukat kapnák és nem lenne bruttó része – így mondjuk a szavazásból kiesnének. Ami egyáltalán nem baj, mert jelenleg nagy gond, hogy az állam csecsét szopók a saját érdekeikre szavaznak, ami sokszor ellentétes az egyszerű állampolgárokéval.
Persze lehet hogy ez az ötlet más problémákat okozna, dehát na… Nincs mindenre kész megoldásom, lehet hogy 10-20 perc gondolkodást igényelne egy teljesen új politikai és gazdasági rendszer felállítása :D
Az adózás alapú szavazás nyilván nem tökéletes megoldás, de a jelenleginél fényévekkel jobb lenne.
Akkor tőlem elvennéd a szavazati jogot, hiszen rokkantnyugdíjból élek, és nem adózok. Egyébként pedig mindenki a saját zsebére szavaz szinte, ezt nem fogod tudni csak úgy megszüntetni, még adó alapú szavazati joggal sem.
Ha egy bizonyos pénz szétosztása a kérdés, hajlamos vagyok úgy gondolni, hogy a gazdáinak több joga van a döntésre, mint azoknak akik kívülállóként akarnak belőle egy szeletet.
De mint jeleztem, szerintem a szavazás üres hóbort a jelenlegi rendben, egy illúzió. Tök fölösleges hozzá ragaszkodni. Egy jó királlyal ezerszer többet érnénk mint az eddigi 7 demokratikusan választott tolvajcsapattal, akik amúgyis csak oda-vissza váltják egymást, és a rendszerváltás óta szarnak a nép akaratára, amit elvileg képviselnek.
Dean, az a probléma, nem tudod azt forintban megmérni, ki mit tesz hozzá az ország dolgaihoz, vagy milyen irányba viszi. A másik, hogy pl ÁFÁ-t én is fizetek, meg mindenki más is.
Igen az ÁFA is adó ez kétségtelen bár akinek nincs adózott jövedelme az nem is a saját pénzéből fizeti az ÁFA-t.
A szavazással én se értek igazából egyet sőt maga az egész demokrácia nem szól másról mint, hogy miként ne csináljunk semmi hatalmas pénzekért cserébe. Mert mióta demokrácia van nálunk azóta az ország társadalmilag semmit nem fejlődött sőt határozottan hanyatlunk. Bár a média százszámra hangoztatja az ellenkezőjét olyan “tényeket” felsorakoztatva amelyekkel még soha senki nem találkozott.
Engem speciel ez az egész ÁFA-dolog felháborít. Vagy jövedelem-, vagy fogyasztás alapú adózás kell, de mindkettő (főleg a hazai magasságokban) megléte égbekiáltó.
Gondolkodjunk el egy kicsit, hogy 1000 forintból, amit a legális munkánk után ránk fordít a munkaadónk, mennyit tudunk elkölteni – mondjuk a vicc kedvéért benzinre -, és abból hány százalék megy az államnak… Egyszer ezt felvázoltam egy – objektív szempontból is – sokkal szerencsétlenebb (!) történelmi fejlődésű országban élő barátaimnak, és jött kifelé a szemük, mint a csigának, hogy miképpen nem gyújtottuk még fel a törvényhozást. (Mondjuk ott is létezik mindkét adónem, csak a jövedelemadó egységesen 13%, az ÁFA meg legfeljebb 18%, a termékek többszörös adóztatása pedig ismeretlen; ebből aki okos, azt is meg tudja mondani, hogy melyik ország volt ez.)
Szerintem nem lehet visszaforgatni az idő kerekét, a gyereket visszanyomni az anyja hasába stb.
Az állami támogatások tekintetében közös nevezőn vagyunk. A magam részéről preferálnék egy törvényileg előírt öngondoskodást (sajna az önkéntes öngondoskodásra sokan még éretlenek). Folyamatosan áttérni saját nyugdíj- és egészségügyi megtakarításokra. Ezért is voltam zabos, amikor kiherélték a magánnyugdíjpénztárakat.
A tandíj sem ördögtől való, de egy jól átlátható állami (és magán) ösztöndíjrendszerrel kellene kiegészíteni. Tisztán tandíjas rendszerrel minimálisra csökkenne a társadalmi mobilitás ill. számos kifejezetten tehetséges, zseniális ember sikkadna el.
Az általános választójog olyan szent tehén, amely bármilyen mértékű korlátozásának nincsen politikai realitása. Függetlenül attól hogy magam is munkajövedelemhez kötném. Viszont emellé bevezetném a valós állampolgári szolgálatot. Pl. két év közösségért munkálkodás a feltétele a teljes körű állampolgárságnak (választó és választható is).
“Aki szolgál, állampolgárságot kap!“
Nem kell visszautazni az időben, csak változtatni a törvényeken.
Én az oktatást tejesen nulláról szervezném át. Egységes állami vizsgákat szabnék meg minden tárgyból ált. isk. 1. osztálytól kezdve a PhD-ig, és bárki jelentkezhetne bármelyikre attól függetlenül, hogy hol, mit és meddig tanult. A bizonyítványokat az állam adná ki a vizsgák alapján. A sulik csak tanítanának, de nem is lenne rájuk feltétlenül szükség, mert ha te a netről felkészülsz ingyen, autodidakta módon, akkor ugyanúgy levizsgázhatsz mint valaki más aki milliókért tanult a Harvard pesti kihelyezett tagozatán. Az iskolákat pedig nem az állam tartaná fenn, hanem működjenek magánkézben.
Persze ez nem “terv”, csak ábránd :) Úgyis minden úgy folytatódik, ahogy a jelenlegi politikai elit akarja, nekik pedig az a jó, ha a nép hülye és csóró. Szopás.
A gyakorlati képzésre ez nem biztos hogy jó lenne. Így is az elégtelen szakmai, gyakorlati képzés a magyar oktatás egyik legkomolyabb rákfenéje.
“a nép hülye”: Amiről írsz az az önkéntes önművelés. Aki hülye úgysem önművel. Másrészt a széleskörű műveltség még a tudatosabb emberek jórészének sem szempont, mivel nem lehet pénzre váltani. A művelődést illetően még a te kommentjeid is leginkább a haszonelvű információszerzésről, tudás elsajátításáról szólnak. Hol van itt a nevelési aspektus? Mi a helyzet a közösség igényével, miszerint emberi kvlitásaiban is megfelelő következő generáció növekedjen fel? Mi a helyzet a tehetséggondozással, tehetségkutatással? A nép hülyeségéhez pedig annyit, hogy könyvtárba beiratkozni ma sem anyagi tétel, az interneten meg nem csak pornó van, szóval az autodidakta tanulás most is rendelkezésre áll. Ennek ellenére sajna jobbára a faszbúk, a pornó, az MMORPG-k meg a trollkodás járja. Szóval nem elegendő az önbelátás, sajna egyelőre külső (direkt) kényszerítő tényezőkre is szükség van.
Még egy dolog. “csak változtatni a törvényeken”. Meglehetősen sokan vannak, akik úgyanígy gondolkodnak. Ez valamiféle korszellem lehet vagy annak egy része. Persze mindenki a saját elképzeléseit öntené paragrafusokba. Megítélésem szerint ez nem így működik. A megfelelő jogkövető magatartásnak szükséges része egyfajta belső elfogadás, belátás. Ha egy társadalom (azaz polgárai) nem érett (vagy attól idegen) bizonyos változások törvényi leképezésére, azok csak írott malasztként csúfítják el a jogtárakat mindenféle értelem nélkül. Éppen ezért sosem hittem a felülről, egyfajta harcos kisebbség által oktrojált változásokban. Az ilyen dolgok társadalomidegenek maradnak. Nekünk ebben a térségben ezt a “társadalomszervezést” nem kell bemutatni. Szidjuk éppen eléggé ezeket a balos (náci, feminista) őrültségeket. A tartós változások csak alulról tudnak építkezni.
A jelenlegi rendszer milyen emberi kvalitásokat nevel a diákokba? Engedelmeskedést a hatalomnak, a felülről jövő dogma kritikátan befogadását, a gondolkodásra való képtelenséget, meg csordaszellemet. Egyébként meg neveljen a szülő, elvileg az ő dolga…
Hasonló a helyzet a jelenlegi törvényekkel is. Ezeket talán a közakarat formálta ilyenre? Ugyan… Ha a banki elit meg a liberális csürhe helyett a társadalom érdekeit foglalnák törvényekbe, máris fényévekkel előrébb járnánk.
Viszont itt igazából csak elmélkedünk azon, hogy hogyan lehetne kihúzni az országot a szarból, nem kell ezt véresen komolyan venni. Egyikünk sem akarja katonai puccsal királlyá koronáztatni magát, hogy másnap ráerőltesse az akaratát a birkákra :)
A mai tizenéveseket nem célszerű összehasonlítani a harmincas- és negyvenes korosztály tagjaival. Mivel én sem ma voltam tizenéves nem tudom megmondani mit tanítanak jelenleg az iskolákban. Talán nem teljesen azt, amit írsz. Gondolom az ilyesmihez az is kellene, hogy a fiatalok szabadidős részét is kisajátítsa a hatalom. Lásd Hitlerjugend, úttörők stb. A mai fiataloknál sokkal inkább az értékeknélküliséget látom problémának, mint bármiféle (akár nem teljesen helyeselhető) értékek mentén történő agymosást.
Törvények kapcsán egyetértünk, ezért életképtelenek a jelenlegiek is. Persze a zavarosban jól is lehet halászni, így ez nem fog változni. Az egész csak azt eredményezi, hogy egyre markánsabban válik el egymástól az írott jog és a “szokásjog”. Mintha megfordulna az ősi folyamat. Amúgy is, ha belegondolunk nálunk (is) a törvények és rendeletek olyan kesze-kusza és önmagának is ellentmondó, megtanulhatatlan és követhetetlen tömkelege jött létre, amelynek köszönhetően bármelyik állampolgár már-már a puszta létével is majdhogynem automatikusan valamilyen jogot sért ill. jogi értelemben már a puszta létezésünk és alapvető tevékenységeink is jogi értelmezéseket igényelnek.
Liberális agymosás? Vagy arra utalt az értékek nélküliség?
A liberálisok fura jószágok. Nem kell pedagógiusi végzettség hogy belássuk, az általuk követelt “értéksemleges nevelés” valójában az értéknélküliséget jelenti, ami nyilvánvalóan ostobaság, hiszen a nevelés már önmagában is értékek átadásáról szól. Persze a dolog logikus is, hiszen egy morális tartással nem bíró ember sokkal egyszerűbben (és alantasabb módon) irányítható, manipulálható.
Egyél, igyál, aludj, szarj és közösülj! Elégítsd ki az ösztöneidet és hagyd hogy mások is megtehessék. “Mert te megérdemled!”
“Egyikünk sem akarja katonai puccsal királlyá koronáztatni magát, hogy másnap ráerőltesse az akaratát a birkákra :)”
De én igen.
Mókás, hogy milyen “gyakran” előkerül a Csillagközi invázióból ez a jelenet; pont az éjjel böngészgettem, és rátalálva Dean ezen kommentjére, gyorsan újra meg is néztem ezt az alulértékelt klasszikust…
Hehe! Tényleg!
Persze Verhoeven jobbára szatírikusnak szánta a dolgot (ezért is a szappanopera jelleg az elején meg a nácigyanús szimbólumok), ám mégis mégis…
Meg a direkt békategóriás sorozatsztárokból összekasztingolt színészgárda, és még megannyi dolog. Szatíra bizony ez a javából rengeteg értelmezési réteggel.
Egyetértek: mégis, mégis…
Ide kapcsolódóan ajánlom ezt és ezt! Utóbbit kifejezetten és mindenkinek!
“Az általános választójog olyan szent tehén”
Agyon kéne verni.
Mindig elképedek h a mai világban még vannak olyanok akik egy 150 évvel ezelőtti állapotot sírnak vissza..hozzáteszem inkább az 50+ kategória. Rendben van h enyhítsünk a férfiakra rót elvárásokon (és a nőkén is) de ne úgy h a nőkre teszünk -még- többet..nem hiszem h épp eszű nő vissza akarna menni az időben..ha az antifeminizmus ilyen gondolatokhoz adja a nevét akkor nem lesz hosszú életű..kicsit radikális és hím-soviniszta elképzelés..
Ráadásul észrevettem h kicsit szemellenző itt a férfihangon a kommentelgetés, mert csak arról van szó állandóan h a nőknek mit kellene tenni és arról nem esik szó h a női igényeket (amin nem a pénz és a kigyúrt külső!!) is figyelembe kellene venni, max. a nő megszerzéséhez adnak tanácsot de a megtartására nem..
Inkább a nemek igényeit egymáshoz igazítani kéne, nem pedig eltiporni az egyiknek a másikat h az erősebb jobban érezze magát és a hatalmát bebiztosítsa..egyeseknek jó érzés lehet úgy megtartani egy nőt h nem szerelemből hanem muszájból van a férfi mellett, mert fél ha sokat “ugrál” akkor a híd alatt végzi..ráadásul a házasságok egy része rossz és régen is rossz volt csak ép nem léptek ki belőle maximum félre..az ilyen például mivel jobb élet a mainál??
Személy szerint örülök h van saját keresetem még ha nem is sok mert nem kell kuncsorognom ha egy szép cipőt akarok mondjuk venni,vagy olyan jó h a saját pénzemből hívom meg a páromat egy kis kirándulásra vagy ajándékozom meg.. és ráadásul tudja a párom h tisztelem szeretem és tisztelem azért vagyok vele, ha lebetegedne ápolnám és “eltartanám”..Természetesen van az a rossz munka és jó férj kombináció amiért egy önállóságra törekvő nő is bevállalja az otthonmaradást..
“csak arról van szó állandóan”
Ez bizonyára azért van így, mert ezen az oldalon kimondottan a férfiak problémáiról van szó kivételesen, nem a nőkéről, ez amúgy is hiánypótló.
Egyébként egyetértek Veled. Úgy nőttem fel, hogy a családokban az asszonyok otthon voltak. Némely házaspár egész jól elboldogult. Olyan is volt, hogy az asszony öngyilkosságba menekült a férje alkoholizmusa miatt, de pl. egy férfi is öngyilkos lett a felesége hűtlenkedése miatt. (de szépen fogalmaztam).
Mindenki fellélegzett és örült, amikor a nők elmehettek dolgozni és tíz év munkaviszony után nyugdíjat kaptak. A férfiak akkor azt mondták, hogy igenis egy nő csak akkor tudja meg, hogy mi a munka, ha bezárja maga mögött az ajtót elmegy a munkahelyre és ott dolgozik pénzért.
Be kéne látni, hogy nem csak az adott társadalmi helyzet tehet a párkapcsolatok minőségéről, hanem férfinak és nőnek egyaránt végig kell haladni és felnőni és tenni a saját boldogságáért.
Be kéne látni, hogy nem csak az adott társadalmi helyzet tehet a párkapcsolatok minőségéről, hanem férfinak és nőnek egyaránt végig kell haladni és felnőni és tenni a saját boldogságáért.
Igen..ezért írtam h jó lenne a férfiak részéről is valamiféle önvizsgálat, mert nem feltétlen az a baj h a nők dolgoznak, szavaznak stb..hanem mindkét oldalon vannak hibák és problémák amiket meg kellene oldani..Nem mondom h a nőknek hasonlóan keményen kellene dolgozni (persze h valaki akar áldásom rá) mint a férfiaknak..de ahelyett h ábrándozgatunk milyen szép is volt, ahelyett inkább a mai világ kihívásainak megfelelő, működő kapcsolati modelleket ill. viselkedési formákat osztanának meg ezen az oldalon..és hiányosságnak érzem ezt a női feminista oldalon is, szóval amíg nem közeledik egymás megértéséhez a két szélsőséges oldal addig boldog kapcsolatok száma kevés lesz..
Be kéne látni, hogy a mai világ mesterséges és hosszú távon fönntarthatatlan kapcsolati modelleket működtet. A férfiak egyébként köszönik szépen, jól alkalmazkodtak hozzá, lásd PUA és MGTOW, vagy Ghosting. Az erős és független nők meg nyilván a férfiaktól várják a megoldást, mint mindig.
Ha megnézed a történelmet korszakok jönnek mennek..ez is egy közülük..h milyen lesz a következő??hmm lehet rosszabb a férfiak nézőpontjából..És a nők is köszönik szépen jól vannak..akkor nincs probléma?? nem kell a férfiaknak megoldani semmit sem, hanem közösen..
Ha mélységében is foglalkoznál történelemmel, beláthatnád, hogy a civilizációs korszakok ciklikusan ismétlik egymást, és a jelenlegi trendek illetve vonzataik már korábbi civilizációk során is megjelentek. Mind be is dőlt nem sokkal utána. A szimptómák pedig félreérthetetlenek.
Ha már a történelemről van szó: Nagy kedvencem Takáts Sándor: Régi magyar nagyasszonyok című könyve. Abban bizony azt írja, hogy ” A 18. század közepén mindig több és több főúr hagyja ott otthonát, s megy Bécsbe és más városba, hogy ott szórakozzék. A főúri udvartartások aztán teljesen megszűnnek otthon.” A főúri asszonyok egyedül maradtak a gazdasággal, ostromlókkal. Ebben a szituációban nem a nők rontották el a dolgot, ugye? Csak hogy a férfiak sem szentek egyenlőre…
Valóban van ilyen vélekedés. Mármint a történelem ciklikusságával kapcsolatban. Megtennéd hogy bővebben kifejtenéd, milyen trendekre, vonzatokra és szimptómákra gondolsz? Tényleg érdekelne. Szeretném összefüggéseiben látni hogy mire gondolsz.
A ghosting az, hogy mintegy eltűnni az államapparátus “monitoráról”? Nem ismerem a kifejezést és a neten számos nem igazán behelyettesíthető definíciót találtam (az online csalástól a személyszonosság elbitorlásáig).
Persze. Roppant egyszerű, volt már szó róla itt az oldalon is, a házasság múltja, jelene és jövője, vagy valami hasonló címmel.
Minden olyan társadalom, ami végül civilizációvá nőtte ki magát, azon a felosztáson alapult, hogy a férfiaké a világi hatalom és képviselet, míg a nőké az otthon feletti uralom, valamint a házasság egy gazdasági szerződés, melyben a férfi a saját erőforrásaiért cserébe megvásárolja a nőtől a gyermek-kihordási képességét.
Ez azért jó, mert így a nő feje fölé fedél kerül, a férfi pedig biztosítva van saját utódokról, így azokért meg az asszonyért gürizni fog mint az állat. Cserébe az asszonytól elvárt, hogy hűséges legyen és a férfi által igahúzó barom módjára összegürizett erőforrásokból gondoskodjon az utódokról, magáról, és a férfiről (háztartásvezetés, ugye).
Mindenhol, ahol ez a rend így föláll, a férfiak igahúzása civilizációba torkollik. Mindenhol, ahol ez a rend bomlani kezd, vagy mesterségesen megbontják, a férfi igahúzási hajlandósága valamint a nő szülési hajlandósága meredeken esni kezd. Ez a kettő együtt pedig gazdasági mélyrepüléshez vezet, amelyből aztán törvényszerűen következik minden más, a gazdaságtól függő szektor mélyrepülése majd összeomlása is. Ezek ellensúlyozására az állam egyre mélyebben belenyúl a férfiak döntéseibe, míg a nőket egyre inkább fölmenti a döntéseik következményei alól, és a férfiakkal fizetteti meg, pontosabban az állam közvetítő szerepet kezd el betölteni férfiak és nők között. Lásd könnyített válás, válásnál a nőnél maradó gyermek, gyerektartás, nőtartás, abortusz, GYES, GYED, stb. (Vagyis a férfiaknak kötelező eltartani a nőket akár házasság akár az adók révén, viszont cserébe nem várhatnak el az ég világon semmit.) Ez viszont csak felgyorsítja a folyamatot, bár míg a megbontatlan rendszer lendülete kitart, a felszínen kevésbé észrevehető. Aztán amikor már se termelés nincs, se népesség ami termelne, a recsegve-ropogva összeomló civilizáció romjaira betörnek az idegen barbárok, és némi steril pangás után kezdődik az egész elölről.
Ezt láttuk Babilonban, ezt láttuk Egyiptomban, ezt láttuk Spártában, ezt láttuk Rómában, s most ezt látjuk az Egyesült Államokban is, illetve mérsékelten beszivárogva egyre inkább nálunk is.
Nincs okunk feltételezni, hogy most majd máshogy lesz. Nem lesz.
Az általad említett civilizációk vagy inkább kultúrák nem az általad leírt okok miatt tűntek el. Mégha el is fogadható, hogy jelenleg van is ilyen tendencia, korábban viszont nem volt. Sem gyerek-, sem asszonytartás, sok esetben még a válás intézménye sem létezett, a korántsem olyannyira fejlett állami apparátusról vagy éppen az írásbeliségről stb. nem is beszélve.
Azt elfogadom, hogy világszerte egyre több férfi egyre kevésbé motivált részt venni a saját anyagi kifosztásában, egészsége megrablásában ám a jelent ilyen mértékben visszavetíteni a múltba rendkívül történelmietlen.
A Ghosting folyománya az MGTOW-nak, de nem törvényszerűen. MGTOW az, amikor szarsz bele mindenbe és azt csinálsz amit akarsz, függetlenül attól, hogy a társadalom meg a nők mit várnak el.
Ghosting az, amikor minimálisra csökkented, vagy teljesen megszünteted a nőkkel és a társadalommal való érintkezést.
Más megközelítés szerint fogalmazhatunk úgy is, hogy mind a Ghosting, mind a PUA az MGTOW részhalmaza.
A szexről tuti nem mondok le, ahogy remete sem leszek. Az hogy minél kisebb keresztmetszetet mutassak az állam felé oké. Minél kevesebb és kisebb mértékű társadalmi, jogilag is számonkérhető kötelezettségvállalást tegyek, rendben van. No de az ember társas lény és vannak bizonyos igényei.
Sajnos ezek a magam útját járó mozgalmak pont a feministáknak kedveznek. Nekik érdekük, hogy minél kevesebb férfi legyen hatással az általuk megfertőzött nőkre. És mit ad isten pont azok a férfiak fordulnak el és vonulnak félre csendben akik átlátják a helyzetet és képesek lennének pozitív hatást gyakorolni. Ráadásul a kötelezettségek fel nem vállalásának egy újabb mellékhatása az, hogy a felváltják a társadalmunk minden fontos pontján a nők a férfiakat. Ez már olyan mintha a feminizmus találta volna ki a radikálisan ellentétes nézetek valló férfiak félreállítására. És ezen férfiak szépen csendben félre is vonulnak miközben a feministák nyugodtan folytathatják a férfiak pocskondiázását és sárba tiprását és a saját hatalmuk kiterjesztését mert nem fognak ellenállásba ütközni.
“max. a nő megszerzéséhez adnak tanácsot de a megtartására nem..”
Mér hát ez ilyen lábasjószág, figyelni kell állandóan el ne kóricáljon?
“Mindig elképedek h a mai világban még vannak olyanok akik egy 150 évvel ezelőtti állapotot sírnak vissza.”
Nem volt egy kánaán, de legalább működött. Minden olyan helyen, ahol a 150 évvel ezelőtti rendszert szétverték, most gazdasági és szellemi válsággal valamint a látóhatáron tornyosuló demográfiai katasztrófával néznek szembe. Megnyugtatom, 150 év múlva nem lesz ilyen visszatekintés, mert nem lesz aki visszatekintsen. A hazai 1,6-os átlag születési ráta (amiben a nyolcgyerekes kulturálissokszínűségi modell is benne van) családonként azt jelenti, hogy generációnként kb. feleződik a lakosság. Ha a lakosság feleződik, a gazdaság is feleződik, míg az egész rendszer szépen magába nem roskad népességestül, civilizációstul, és beköszönt a kőkorszak nirvánája. Ennyit számít, hogy hogyan vannak elosztva, optimalizálva a nemi szerepek.
Amíg hímsovinisztázás, patriarchátusozás, elnyomózás, halbiciklizés stb. stb. szlogenekkel mossák át a nők agyát napi szinten, a rádióban a dalszövegekből is ez folyik, addig a nő ellenségnek, megszállónak fogja tekinteni a férfit, és tudatosan vagy tudatalatt mindent megtesz majd azért, hogy tönkretegye, ellehetetlenítse, amolyan bosszúként a vélt sérelmeiért.
Az egyetlen apró szépséghiba csak az, hogy régen a nők jellemzően azért nem dolgoztak, mert nem voltak olyan munkahelyek, ahova nyugodt szívvel benyomhatták volna őket, és ők maguk se nagyon tolongtak érte. Szüffrázs azóta létezik, mióta bányákban, építkezéseken, lövészárkokban stb. megnyomorodott és/vagy meghalt férfiak végtelen generációi után eljutottunk oda, hogy az állam ilyen-olyan szankciókkal biztosítani tud kényelmes, biztonságos, különösebb felelősséget vagy készséget nem igénylő légkondicionált irodai segédmunkát. És hát ugye nyilván gavallériából nőket veszünk fel oda, adóforintokból, amit a férfiaktól szedünk be, akik viszont maradjanak csak továbbra is szépen a lélek- és testőrlő, viszont kézzelfogható termelőmunkákban.
Nem változott az égvilágon semmi, régen is a férfiak tartottak el, meg most is, csak régen a férj közvetlenül hazaadta a keresetét, most meg az állam belenyúl a zsebébe, az összes férj zsebébe, hogy abból összedobják a feleségek fizetését, plusz juttatásokat, és csak ami megmarad nála nettó, azt adja haza az asszonynak.
És még ebben sincs köszönet. Neeem. Megy a hiszti, hogy a félnapos facebookozás meg körömreszelgetés miért nem fizet úgy, mint egy taktikai lövész Afganisztánban.
Másról sem szól az egész civilizáció, mint hogy a nők igényeinek megfelelően egyéni és szervezeti szinten is hanyattesve ugrik mindenki. Egy bizonyos határig. Ha bünteted a férfit azért, mert eltart és megvéd, akkor fölfújja a pofáját és nem fog eltartani, megvédeni. Nem vesz feleségül, nem költözhetsz hozzá, félig vagy teljesen feketézni fog hogy minimális vagy semennyi adót fizessen (amiből neked minimális vagy semennyi fizetésed nem lesz).
Régen az elnyomás az volt, hogy a hanyattesésért cserébe némi szívességeket, vagy legalább a látszatát azért meg kellett tenni. Ezeket fölszámoltuk. Most az az elnyomás, amikor a szemét patriarcha reciprocitás nélkül csak vonakodva, vagy egyáltalán nem hajlandó hanyattesni. Hogy merészeli! Az állam még jellemzően hanyattesik, a férfiak már kevésbé, és ha ők nem, előbb-utóbb az államnak sem lesz nagyon miből.
Nem bölcs dolog beleharapni a kézbe amelyik etet, úgyhogy ha nem akar szudáni/kongói/északkoreai körülmények között élni, kicsit vegyen vissza az arcból, meg a hangnemből.
… furcsa, hogy az iskolázatlan prostituáltak – a cikk eredeti írója, melyet lefordítottál – előbb átlátják a lényeget, mint a sokdiplomás, iskolázott olvasott feministák. Hiába minden leírt sziklaszilárd tény, ha nem illeszthető a hazug ideológiába, nem fogják megérteni. Ellenkezik a tudatuk.
Hiszen jelenleg is a világ népességének 5%-a (fehér férfiak) nyomják el a kisebbségben levő 95%-t. Ha a melegeket is levonjuk, akkor egy 3-97%-s elnyomási mutatót kapunk. És ez csak száraz matek, de egyetlen feministát nem zavar a szembetűnő aránytalanság.
“hímsovinisztázás, patriarchátusozás, elnyomózás, halbiciklizés stb. stb. szlogenekkel mossák át a nők agyát napi szinten” – halbiciklizés :). Ma már egyértelműen kijelenthetjük, hogy a biciklinek sem a halra van elsősorban szüksége… a naponta megjelenő: Hová tűntek a normális pasik című cikkek hatványozódása alapján.
Sajnálatos módon a férfiaknak is egyre kisebb hányada végez valós termelőmunkát. Amit leírsz az értelmetlen hivatali munkák, adminisztrációs ostobaságok és hasonlók kapcsán az az egykori szocialista kapun belüli munkanélküliség kapitalista verziója. A jelenlegi technikai fejlettségi szinten a munkaképes népesség harmada-negyede elegendő lenne, hogy minden szükséges termelési, elosztási, irányítási funkciót ellásson és minden valós emberi igényt kielégítsen. Valójában 4-4,5 milliárd emberre nincs is szükség, létezésük csak kárt okoz. Viszont ebben a gazdasági mechanizmusban, amelynek egyik lényege a szűkös erőforrásokért folyó harc, nincsen lehetőség túljutni (azaz megvalósítási szakaszba is helyezni) azon az ésszerű felismerésen, miszerint hibás dolog a munkavégzést és a megélhetést összekapcsolni.
Ettől függetlenül jelenleg az én véleményem szerint is van egy olyan tendencia, hogy össztársadalmi szinten a megtermelt javak újraelosztása tekintetében előnyben részesítik a nőket a férfiakkal szemben pusztán nemi hovatartozásuk alapján.
A régi időkben igen ez másképp volt, nem kell történelmi kis leckét lenyomni mert nem kell..ma más van ennyi..a férfiakat talán jobban megbecsülték, de most is megbecsülik ha az ember olyan párt választ magának..
Nem bölcs dolog beleharapni a kézbe amelyik etet, úgyhogy ha nem akar szudáni/kongói/északkoreai körülmények között élni, kicsit vegyen vissza az arcból, meg a hangnemből.
Miért vennék vissza, semmi olyat nem írtam ami sértő lenne..és igen nem hinném h jó lenne 150 évvel azelőtti sémákat tökéletesen visszavenni és betuszkolni a nőket a konyhába, mivel tömegesen nem akarják azt ..és ne nézzük hülyének a nőket h nem tudják h mi a jó nekik, mert annyira hülyék h megvezetik őket mert ezt sulykolta a média..én csak magamról tudok nyilatkozni és igen jó h van keresetem..nem szeretnék senki nyakán csüngeni csak azért h ő érezze h férfi..szerencsére nincs is ilyesmi igénye a páromnak, sőt örül h a saját lábamon is megállok és segítek neki ha kell..ez a szabadság érzése és ez jó nekem..
Egy bizonyos határig. Ha bünteted a férfit azért, mert eltart és megvéd, akkor fölfújja a pofáját és nem fog eltartani, megvédeni. Nem vesz feleségül, nem költözhetsz hozzá, félig vagy teljesen feketézni fog hogy minimális vagy semennyi adót fizessen (amiből neked minimális vagy semennyi fizetésed nem lesz).
Nem kell eltartani, és nem vagyok házasság párti..ő nem szereti az önállótlanan nőket és nem papucs, ő nagyon határozott és férfias, ezért tetszett meg az elején:)..ha majd gyerek lesz akkor megesküdünk, ez az én szabályom, ha rajta múlna már feleség lennék..nekünk így tökéletesen jó, sőt kívánom h más is ilyen szép kapcsolatban “vergődjön”. :)..hozzáteszem a környezetemben nincsenek eltartott nők, nem szeretik azokat a nőket akik nem állnak meg a lábukon (idézet egy ismerőstől), jellemzően csak átlagos vagy jól kereső párokat ismerek..
Megy a hiszti, hogy a félnapos facebookozás meg körömreszelgetés miért nem fizet úgy, mint egy taktikai lövész Afganisztánban.
Minden ismerősöm irodai munkát végez, férfiak és nők is..és átlagosan vagy jól keresnek jobban mint a katonák..maga hol él?? Pont h a férfias kétkezi munkások keresnek a legrosszabbul..h igazságos-e? nem..Igazságos h pár ember aki labdát rugdos több ezerszeresét is keresheti mintegy pék, egy buszsofőr,vagy olyan aki tényleges társadalmilag hasznos munkát végez? nem..de ez nem a nők hibája, mert ők is keresetet akarnak..jogosan hozzáteszem..
Ez is egy jó példa arra, hogy férfiak és a nők között is vannak eltérések éppen ezért talán nem is lehet csak nemek szerint szabályozni az életet. Ám a nemsemleges szabályozás még ennél is rosszabb. Egyszerűen nem lehet olyan társadalmat létrehozni amelyik mindenkinek jó lenne.
Éppen ezért most azt a régi és a feministák által is hangoztatott női tulajdonságot emelném ki ami a megértésen és az alkalmazkodáson alapul.
Ez pedig azt jelenti, hogy a szabályokat a férfiak igényei felé kell alakítani a nőknek pedig ehez kellene alkalmazkodniuk. De ez nem megy mert a nők nem képesek se a megértésre sem pedig az alkalmazkodásra. Ez pedig tényleg nem az ő hibájuk hisz a médiától kezdve minden csatorna azt neveli beléjük, hogy csak magukkal foglalkozzanak.
Én is éltem úgy a feleségemmel, hogy ő is önálló volt és nem jó az a rendszer. A nő férfitól való függősége elengedhetetlen a jó kapcsolatokhoz már csak azért is mert mi férfiak minden kapcsolatban erősen függünk a nőktől.
De egy pár szó a múltról és a jelenről is. Mi férfiak építettük fel ezt a társadalmat sőt mi tettük egyre élhetőbbé is. Most pedig jönnek a nők, hogy kérik az egészet és jól láthatóan tönkre tesznek mindent. Magas fizetésért nem csinálnak szinte semmit és ahogy már én is leírtam korábban a nehéz fizikai munkát végzők – főként férfiak – pedig egyre kevesebbet keresnek egyre több munkával. Ők termelik ki a sok ingyenélő irodista – főként nők – fizetését. Ez tényleg nem a nők hibája. Ez a rendszer hibája amelyik ilyen rosszul osztja el a béreket és amelyik ilyen sok fölösleges női munkahelyet tart fenn. Ha ezen munkahelyek nagy részét megszüntetnék akkor a verejtékes munkát végző férfiak jobb fizetést kapnának és csak annyi női állás lenne ami csak azon nőknek lenne elég akik tényleg dolgozni akarnak. Míg a többi nő maradhatna otthon gyereket nevelni és háztartást vezetni. Jelenleg viszont az a helyzet, hogy kifejezetten minden nőt munkahelyekre akarnak betuszkolni és ennek az árát a férfiaktól kérik el.
Ők termelik ki a sok ingyenélő irodista – főként nők – fizetését.
Lehet rosszul írtam, de akiket ismerek azok bár nem fizikai munkások (lehet nem is irodisták épp) mégis sokat tesznek a termelésért..az én párom felső vezető egy angol cégnél..rengeteget dolgozik de sokat keres..a bátyám egyetemi tanár..a sógornőm tesco igazgató..stb..és ezek is kőkemény és értékes munkák..mellesleg a tanultabb emberek mindig is többet kerestek mint a tanulatlan munkás réteg..ez így volt régen is..lehet az arányok nem pont ilyenek lehettek, de ma egy diplomás embernek is sokszor kétkezi munka jut..mellesleg egyre kevésbé van szükség kétkezi munkásra, főként h a régen emberi erőt igénylő munkák nagy része gépiesített vagy a gépiesítés felé tart…
És nem hiszem h mert nő volnék nekem fel kéne bármit is adnom, főként h nem hiszem h jobb lenne nekem vagy a páromnak ettől..miért kéne függőségben élnem amikor ez senkinek sem jó, a páromnak sem hisz így együtt visszük a terheket, bízhat benne ha kirúgják vagy beteg lesz akkor lesz akire számíthat (meg amúgy is)..az embernek vannak egyéni vágyai és azt megélni nem önzőség, viszont feladni mindent egy másik ember kedvéért mert ettől a másik fontosabbnak érzi magát, hááát minimum botorság..és az nem önzőség ha egy nő a férjét egy két lábon járó pénztárcának látja? esetleg veszekszik vele, lenézi mert nem keres annyit amennyit szerinte kellene? ilyenbe sem rokkantak még bele ugye?az alkoholizmus is csak úgy ott terem váratlan..jah h a női igényekből csípjünk le(persze ez is lehet jogos), vagy -a sokaknak bevált módszer szerint- tartson szeretőt aki fizet neki mondjuk..szerintem jó ha egy nő megkeresi a maga -még ha jóval kevesebb- pénzét így lehet jobban értékeli azt, ha meg eltartott feleség akkor meg több munka hárul a férfira, felelősséget csak ő viszi, alapvetően jól kell keresnie, és ez nem a kétkezi munkás bére (hacsak nem aranyat bányászik, vagy jól menő gazdálkodást vezet), de ha az ember talál kisigényű feleség jelöltet na az a legjobb..persze igaz az is h a “jó fizetés” jelentése is nagyon változó, ha megnézzük az igazán szegényeknek is van felesége, számukra már egy diplomás minimálbér is jó kereset lenne..ne hidd h karrierista gazdag lány vagyok, nekem sincsenek elrugaszkodott igényeim sem sok keresetem, de még így is a szűkre szabott büdzsémhez képest drága életmódot élek és sokszor érzem h sokba kerülök magamnak.. bevallom ilyenkor örülnék ha valaki fizetne helyettem, na ez az önzőség hangja szerintem:(..persze senki nem fog, lejjebb viszont nem adom.:S..
És igaz sajnos az is, ha valaki szép lányt akar és okosat akkor már számíthat a jó kereset kérdése, persze nem feltétel de valami pluszt nyújtania kell, mondjuk a jó stílus vagy a kiemelkedő intelligencia is lehet vonzó (nekem nagyon) ..egy szó mint száz szerintem a férfiak élete sokkal nehezebb lenne ha a nők az igénylistájuk utolsó pontjaként a “tartsál el”-t is felvennék..
Letört a macska körme, hogy nem használod?
“az én párom felső vezető egy angol cégnél..rengeteget dolgozik”
Biztos majd bele döglik. Ha csak brigádvezető lenne, akkor kinek lenne a párja?
“a sógornőm tesco igazgató..stb..és ezek is kőkemény és értékes munkák..”
Kemények és értékesek. Ahha.
“mellesleg a tanultabb emberek (…) mint a tanulatlan munkás réteg”
Ilyesmiről mindig a Tomketes egyetemistateszt jut eszembe.
“de ma egy diplomás embernek is sokszor kétkezi munka jut..”
Nem lett volna jobb, ha nem tapsikolják el a pízet ilyenekre, hanem inkább szétosztják a kukások között?
“És nem hiszem h mert nő volnék nekem fel kéne bármit is adnom”
“ne hidd h karrierista gazdag lány vagyok, nekem sincsenek elrugaszkodott igényeim”
Ühü.
“És igaz sajnos az is, ha valaki szép lányt akar és okosat”
Mér hát van olyan?
Én is éltem úgy a feleségemmel, hogy ő is önálló volt és nem jó az a rendszer. A nő férfitól való függősége elengedhetetlen a jó kapcsolatokhoz már csak azért is mert mi férfiak minden kapcsolatban erősen függünk a nőktől.
Kedves Rokapapa, most az ördög ügyvédje leszek, jó? Ez a fajta általánosítás egyszerűen nem állja meg a helyét, mert teljesen a két fél személyiségén, belátásán múlik. Ne húzd rá a saját tapasztalataidat mindenkire.
Az általánosításom is egy egyéni nézőpont amit le is írok pont úgy mint mások. Ezért vagyunk itt, hogy megosszuk egymással a nézeteinket más más nézőpontból. Az ördög ügyvédje helyett sokkal inkább még több új nézőpontra lenne szükség amely elősegíti egymás megértését és talán egy új lehetőséget is kínálhat másoknak. Jól láthatod, hogy MissLizella is leírja az ellenvéleményét a saját szemszögéből ami jó. Ezért vagyunk itt!
Azzal tisztában vagyok, hogy az én esetem viszonylag egyedi hisz olyan oldalról tekintek ezekre a problémákra amely legtöbb férfitársam számára még gondolatnak is túl merész lenne. Ennek több oka is van. Egyrészt eleget keresek és a feleségemnek nem is kell dolgoznia. Másrészt olyan testi adottságokkal és belső kisugárzással vagyok “megáldva” amelynek köszönhetően velem szemben se nő se férfi nem meri felemelni még a hangját sem. Így van lehetőségem teljesen egyedi nézetből látni a dolgokat és véleményt alkotni.
Megint csak hangsúlyozom, hogy a véleményeinket bármily eltérő is meg kell osztanunk egymással így segítve embertársainkat akár ötletekkel akár csak egyes szituációk megértésével.
Lizella: A női igényekből szerintem bátran le lehet csípni mivel túlnyomó többségben ezek az igények nem valódiak. A feminizált társadalmunk erőlteti ezeket a nőkre és ha egy részétől megfosztanánk a nőket ők ettől csak boldogabbak és felszabadultabbak lennének. Persze, hogy melyik az a rész amit érdemes lenne elvenni az megint egy kimeríthetetlen téma lenne.
Tökéletesen értem a vezetők és a felesleges irodisták közötti különbséget és a vezetőkkel nincs is bajom. Nem is lehetne hisz én is az vagyok. De sajnos gomba mód szaporodnak a tényleges munkát nem végző kifejezetten női munkakörök és az ott dolgozók magas fizetését elsősorban az eleve alulfizetett kétkezi munkásoktól veszik el. És ez egy súlyos társadalmi probléma. A minap volt a hírekben, hogy milyen jó a kormány munkaerő piaci programja hisz háromszor annyi nő tért vissza dolgozni a GYES után mint az előző évben, hála a támogatásoknak. Csak azt felejtik el leírni, hogy a férjeik meg ennek hatására válnak munkanélkülivé. Nekem egyik nagy problémám az, hogy a nőket a munkahelyekre kényszerítik miközben munkanélküliség van. Társadalmunknak sokkal hasznosabb lenne ha a nők jelen helyzetben inkább a gyerekeik fejlődését egyengetnék és a férfiak dolgoznának inkább. Így mindenki jól járna. A férfiak nem éreznék magukat feleslegesnek, a nők az anyai örömöknek adhatnák át magukat míg a jövő generációja egy érzelmileg sokkal stabilabb fiatalokkal gazdagodna. Persze ennek megvalósításához rengeteg egyéb feltétel is szükséges.
A GYES-es hírre én is felkaptam a fejem és hasonlóan értelmeztem…
Az hogy nálatok lehetséges az egykeresős családmodell ill. alternatíva lehet a te szempontodból minden bizonnyal pozitív dolog. A legtöbb ember számára azonban sajnálatos módon az ilyen jellegű választás szabadsága nem adatik meg.
Ez sajnos tény és éppen ezért írok ki mindent magamból, hogy mások is megértsék ez ellen tenni kell.
Na ez az, a nagy átlag számára nincs meg a választás szabadsága. Ha egy család fönn akarja tartani magát, két keresősnek kell lennie. Ez egyenes úti kényszer.
Aztán arról se feledkezzünk meg, hogy amikor egyszer majd annak is eljön az ideje, egyetlen kis nyugdíjból nagyon kemény lenne a megélhetés.
Ezért érdekesnek találom azt is, hogy ötven egynéhány éves életerős nők fejvesztve rohannak nyugdíjba, a női kedvezményeket kihasználva. Aztán meg panaszkodnak, hogy miért olyen kevés a nyugdíjuk. Mégis hogyan képzelik el? Talán ugyanannyit kellene kapniuk, mint aki akár férfi, akár nő, de 6 – 8 évvel többet dolgozik?
Kik kapnak több nyugdíjat: a nők vagy a férfiak?
Ezért is írtam korábban, a prostitúció szélesebb értelmezése kapcsán, hogy valójában a munkavállalás kényszerített prostitúció, hiszen rákényszerítenek hogy pénzért eladd a szabadságod, méghozzá korántsem olyan módon, ahogyan szeretnéd.
“A prostitúció általánosan a személyi szabadság kiszolgáltatása fizetségért vagy befolyásért.”
“Aztán arról se feledkezzünk meg, hogy amikor egyszer majd annak is eljön az ideje, egyetlen kis nyugdíjból nagyon kemény lenne a megélhetés.”
Kodo, azok a szerencsés párok, akik megengedhetik maguknak, hogy a nő otthon maradjon, mert így is biztosított a számukra megfelelő életszínvonal, nem aggódnak a nyugdíj miatt. :) Bőven megvannak a befektetések öreg napjaikra, másként nem is lehet. Továbbá ezek a párok – kevés kivételtől eltekintve – nemcsak a szó szoros értelmében vett fizetésből élnek, vannak ott egyéb bevételek is.
Bár nem vagyok közgazdász, sem pénzügyi szakember, és biztosan jól tudjátok ti is, de nem lehet eléggé hangsúlyozni: mindenkinek nagyon ajánlott még most, aktív korában, jó erőben és egészségben gondolni és félretenni a “nyugdíjas” évekre, mert nyugdíj biztosan nem lesz.
“mindenkinek nagyon ajánlott még most, aktív korában, jó erőben és egészségben gondolni és félretenni a “nyugdíjas” évekre, mert nyugdíj biztosan nem lesz.”
El kell kobozni harácséktól, akkor lesz.
A legtöbb családban tényleg kényszer a két munkavállaló és ez nem jó. Ezt próbálom mindenkivel megértetni!!!
Ha egy férjezett nő dolgozni akar hát tegye ha a férje is úgy gondolja (Mert ha a férje ellenzi abból sok jó nem fog kisülni. De ennek megbeszélése egyéni dolog a házastársak között.). De lehetőséget kellene adni arra is, hogy ha akar akkor otthon maradjon a nő méghozzá olyan feltételek mellett ami nem jelenti a családi gazdaság összeomlását. Ennek jó módja lehetne az ha azt a rengeteg támogatást amit a cégeknek adnak, hogy nőket alkalmazzanak inkább az otthon maradó anyáknak adnák. Ez lenne az egyenlőség. Ha egy nő dolgozni akar és tud is akkor az minden állami támogatás nélkül is megfogja állni a helyét a munka frontján.
A nyugdíjakról meg én is olvastam és felháborítónak tarom, hogy nemek közötti különbségeket taglalják mikor a nyugdíjak kiszámolása egyéni. Függ a ledolgozott évektől és a befizetett járulékok nagyságától és semmi köze a hoz, hogy a nyugdíjas melyik nemhez tartozik.
“Ha egy férjezett nő dolgozni akar hát tegye ha a férje is úgy gondolja (Mert ha a férje ellenzi abból sok jó nem fog kisülni.”
Teljesen egyetértek Rokapapa. :)
Az egykeresős modell sem mindig üdvözítő. Gondolj csak a filmekben is sokszor megénekelt házvezetőnős, játszótéri mamikra pl USA. Jó persze, ők a világ leghülyébb népe, de azért…
Amúgy pedig belátható, hogy az ovi és az iskola megléte, valamint a háztartások gépesítettsége miatt az otthoni “munkavégzés” korántsem egész napos tevékenység. A dologtalan kéznek pedig az ördög ad munkát. Én tuti paranoiás lennék, mit csinál és főleg KIVEL az asszony otthon. No persze ha három-négy gyerekről lenne szó ugye…
Filmélmény is bepattant. A fentiekkel kapcsolatban javaslom az Apró titkok című filmet. Itt más karakterek mellett női, otthoni szerepet felvállaló férfi élethelyzetébe is bepillanthatunk. Számomra már a látvány is majdhogynem kasztráló volt. Tényleg javaslom, mert más okokból is nagyon jó film.
http://www.port.hu/apro_titkok_little_children/pls/w/films.film_page?i_film_id=83445
“Én tuti paranoiás lennék, mit csinál és főleg KIVEL az asszony otthon.”
Bárhol csinálhat bárkivel bármit.
olyan testi adottságokkal és belső kisugárzással vagyok “megáldva” amelynek köszönhetően velem szemben se nő se férfi nem meri felemelni még a hangját sem. Így van lehetőségem teljesen egyedi nézetből látni a dolgokat és véleményt alkotni.
Szóval egy marha nagy, ijesztő pasi vagy, akit mások nem mernek holmi vitával vagy ellenvéleménnyel zaklatni, így nem vagy rákényszerítve, hogy a saját nézeteidet más emberek véleményével beszennyezd. Tök jó neked.
Eléggé visszatetsző szemszögből közelíted a dolgokat. Mivel te is vezető vagy, így a vezetők munkája minden esetben fontos, hasznos és ár/érték arányuk rendben van. Még akkor is, ha tudjuk, hogy bizonyos ágazatokban a férfiak uralta felsővezetői területek bérei akár több százszorosára rúgnak a termelő munkásokénál. De ez megkérdőjelezhetetlen, azonban az alsó középrétegben elhelyezkedő irodai “női” munka már automatikusan haszontalan… Akkor hasznos esetleg, ha pl. férfi a bérszámfejtő? Vagy akkor is kukába vele?
Vezetőként nem gondolod, hogy pl. elsősorban a te feladatod és felelősséged, hogy az alád beosztott embereknek valós, értéket képző feladata legyen? Milyen vezetői attitűdöt jelez, ha a beosztottaid egy részéről ilyen elítélő módon nyilatkozol?
Már vártam valami hasonló szókiforgató hozzászólást. :)
Akkor kezdem is a választ. Igen egy nagy kopasz kétajtós szekrény vagyok akinek a hangja is mennydörgésnek tűnik. De komolyan sajnállak ha szerinted a vélemény nyilvánítás azonos a hangerő felemelésével. Az tény, hogy még a feleségem sem emelte fel a hangját velem szemben soha és én se vele szemben de véleménye neki is van és bátran ki is mondja. Ugyanez vonatkozik a beosztottaimra is.
Igen vezető vagyok de lentről kezdtem mint kétkezű munkás ember aki napi 12-16 órákat gürizett miközben még iskolába is jártam. És nem a női munka a haszontalan hanem sok olyan női munka van amely nem tartalmaz tényleges munkát csak kiemelt fizetést. De ezt már leírtam elég érthetően korábban is. Most vagy nem olvastad végig vagy szimplán rosszindulatú vagy.
És akkor ejtsünk pár szót az én vezetésemről is. Legyen elég annyi, hogy egy nemzetközi elemző cég közép-Magyarországi régióját vezetem és közel 80 közvetlen beosztottam van akiknek nagy része fiatal diplomás nő és csak kettő férfi. A munka nem nehéz és nem az én elvárásom, hogy diplomások végezzék, rám is vonatkoznak a cég munkakörökre vonatkozó előírásai. Viszont még érettségi is sok a munkához amit ezek a nők végeznek még is az a meglátásom sok esetben is, hogy meghaladja a szellemi képességeiket, sajnos néha a férfiakét is. Nem véletlenül cserélődik is a gárda elég rendszeresen. kevesebb mint a harmada akik régi bútordarabok. De mikor jön egy újabb munkavállaló neki is csak két dobása van, a harmadikra kirúgom akár nő akár férfi. Ez nem a nemekről szól hanem a munkáról és a női munkakörök sem kizárólagos női munkavállalókat jelent hanem többségben értendő a meghatározás. Ami meg a munkájukat illeti már több javaslatot is tettem az anyacég felé, hogy miként is kellene átszervezni a munkákat mert bizony jelenleg csak bambulnak a számítógépek előtt miközben naponta jó ha egy órát dolgoznak ténylegesen. De sajnos a politika itt is jelen van így mindig belekötnek mert a változtatások többlet terhet rónának a női munkavállalókra és azt nem lehet. Még egy szó az általad leírtakhoz a felső vezetői munkával kapcsolatban. 28 felső vezető van ennél a cégnél és láss csodát én vagyok az egyetlen férfi. Micsoda nőelnyomás, igaz?!
És még egy aprócska gondolat. Ha figyelmesen elolvastad volna az általam leírtakat talán feltűnt volna, hogy pont a kétkezi munkát végzők alacsony bérét kifogásoltam. :)
Az egész érvelésed ott sántít a szememben, hogy a “női munka” szót az értéktelenség szinonimájaként használod sok esetben. Ez mutatja a belső meggyőződésed. Azt a nézetet, amit itt sokan szintén hangoztatnak.
meghaladja a szellemi képességeiket, sajnos néha a férfiakét is
Ebből meg pl. az jön le, hogy a nők eleve butábbak, nem is vársz mást tőlük, de néha a teremtés eleve okosabb koronája is bajban van a munkával…
Ezek után nem szívesen lennék a beosztottad, mert sajnos egy munkavállaló teljesítményére a vele szemben támasztott előítéletek és vezetői elvárások nagy hatással vannak.
Amíg jelen van a közvélekedésben az a felosztás, hogy az értékes kétkezi munkát a férfiak végzik, a nők meg felesleges körömlakkozásra képesek kamu munkakörben, addig érdemi dolgokról már nincs is értelme vitát kezdeni, mert folyamatosan ide fogunk kilyukadni.
A női munka szót nem az értéktelenség szinonimájaként használom hanem társadalmi tényként. Akár beismered akár nem pont az ilyen körömlakkozó munkaköröket nevezik – még a nők is – kifejezetten női munkának.
A matematika meg jól láthatóan nem az erősséged. Elég világosan leírtam, hogy közel 80 beosztottam van és ebből csak kettő férfi. Ennek függvényében szerintem az a kijelentésem, hogy néha a férfiak szellemi képességeit is meghaladja pont a férfiak butaságát emeli ki.
Jobb is hogy nem vagy a beosztottam mert páros lábbal szoktam kirúgni azokat akik félremagyarázva a dolgokat direkt feszültséget keltenek ezzel leplezve korlátolt képességeiket. Volt pár ilyen így hiába akarod kiforgatni a szavaimat és ellentétes jelentéssel felruházni.
De akkor beszéljünk a kétkezi munkáról is. Nem tudom te melyik országban élsz de az bizonyos, hogy egyik nyugati országban sem! Mondom ezt azért mert az általad felemlegetett kétkezi munkát pont a nyugati társadalom tekinti alantasnak. Míg a körömlakkozó munkaköröket magasztalja a teljes társadalmunk külön kiemelve, hogy ezen “fontos” munkák elvégzésére csak a nők alkalmasak.
Attól tartok, hogy itt csak a te érveléseid sántítanak.
@libsi: “Amíg jelen van a közvélekedésben az a felosztás, hogy az értékes kétkezi munkát a férfiak végzik, a nők meg felesleges körömlakkozásra képesek kamu munkakörben”
Ez az egész azon múlik, hogy mit tekintesz értéknek. Ha a pénzt, vagyont, vagy vagyoni értelemben felbecsülhető alkotást, azt tényleg többnyire férfiak teszik le az asztalra. Ez ellen hiába lázadsz, statisztika, tény. A versenyszférában, és azon belül is főleg a termelő munkakörökben férfiak vannak többségben, míg a nők a közszférát uralják, vagyis mások adójából ügyintéznek, bürokratáskodnak. Természetesen a HR és a PR is kell a cégeknek, meg a bérszámfejtés, ésatöbbi, de ezek nem értékteremtő munkakörök. Nyilván sok nő képes lenne a szó szorosabb értelmében is munkát végezni, csak kevésbé hajlamosak rá.
Épp ezt az ellentétet oldja fel a hagyományos munkamegosztás, mert ott mindenki azt csinálja, amihez van képessége és hajlama. Ráadásul mindkét “térfél” egyaránt fontos: a férfiak építik az élet szellemi oldalát, a nők az érzelmit (a fizikaiból meg mindenki úgy veszi ki a részét ahogy ereje engedi). A modern feminizált világ összekeverte az egészet, és csodálkozik hogy az új rendszer senkinek se fekszik igazán, pár százaléknyi hormonzavarostól eltekintve.
A nők nem butábbak, de alapvetően nem motiváltak az absztrakt szellemi munkára. Számold össze, hogy a pályaválasztók között hány fiú és hány lány akar programozó vagy elméleti fizikus lenni, és mennyien tanárok, óvodapedagógusok – és rájössz, hogy a nemek között vannak alkati eltérések. Az ilyesmit nem lehet diszkriminációval magyarázni (persze a hülye feministák megpróbálják). Mintha a kislányokat erővel kellene lebeszélni a kvantumfizikusi pályáról, a fiúkat meg vasvillával kellene elűzni az óvónőségtől…
Az érdemi vitát ott lehetne elkezdeni, hogy elismerjük a nemek alkati különbözőségét, és nem akarjuk az emberekre erőszakolni a feminista gender-baromságot, ami szerint mindenki egyforma, csak a férfiak gonoszok. Innen már lehetne tárgyalni, hogy a két nem által végzett különböző munka egyaránt értékes, még akkor is ha a forintban kifejezhető végérték nem azonos. A feminista szemlélet kizárólag a pénzt ismeri el értéknek, és be akarja bizonyítani, hogy a nők ugyanannyi fizikai értéket akarnak/képesek előállítani, mint a férfiak – ami még ha igaz lenne is zsákutca lenne. Ugyanakkor a családon belüli munka leértékelésével az emberi fejekben minden ami pénzben nem kifejezhető nyűggé válik, értelmetlen időpocsékolássá, rabszolgamunkává. Így áll elő az az abszurdum, hogy a feminizmus által elhülyített nők azt szajkózzák, hogy otthon a saját gyereket nevelni más pénzén elnyomás, míg évtizedeket egy irodai fakkban rohadni egy idegen irányítása alatt élvezet és önkifejezés. Nem mi antifeministák/konzervatívok értékeljük le a házimunkát (és így áttételesen a nőket), hanem pont a feministák.
Bújtatott munkanélküliség, mint a szocializmusban, csak a nők szocializmusát a férfiak kapitalizmusa finanszírozza.
Melyik cég? Duracell?
“28 felső vezető van ennél a cégnél és láss csodát én vagyok az egyetlen férfi.”
Lehetnék én ott felsővezető, meg a haverjaim, hogy helyrebillenjen a nemek aránya? Segít nekem a zállam, vagy a zunió?
Dean, az alkati különbségek elfogadásával még nem is lenne problémám, ha ez pillanatnyilag nem járna egyúttal azzal, hogy a sztereotípiák mentén azonnal korlátozni és minősíteni is szeretnének – főként a férfiak.
Ha valóban – ismétlem, valóban és belső meggyőződéssel – elismered, hogy a nők nem butábbak, genetikailag, pszichológiailag, születésüktől fogva nem rosszabbak a férfiaknál a képességeik, ám a motivációik nem feltétlenül azonosak, akkor ha egy nő adott esetben nem követi a konvenciókat, vagy eltér a sztereotípiáktól a pályaképe, akkor nem kellene azonnal leértékelni pl. az általa végzett munkát sem.
Csak egy hirtelen példa… A frissen Fields-érmet kapott fiatal matematikusnőről szóló híradások alatt a kommentekben azonnal a külsejéről, a származásáról kezdtek megjegyzéseket tenni, majd jöttek azzal, hogy biztosan nem is ért semmihez, csak “kvóta” vagy politika. Nem jut eszembe olyan példa Hawkinst leszámítva, mikor egy férfi tudósnál a külső egyáltalán szóba kerülne, mikor a tudományos teljesítményéről esik szó :-P
Tudományos tény, hogy a nők IQ-ja kevésbé szóródik, mint a férfiaké. Ebből adódóan jóval kevesebb a kiugróan intelligens nő, mint férfi és persze a messze átlag alatti értelmi képességű nőből is kevesebb van, mint férfiből.
Más szempontból meg azt kellene végre megérteni, hogy a nők és a férfiak egymást kiegészítve, az esetek többségében más-más dolgokban tehetségesek. A versenyagár és a versenyló is gyors állat mégsem egy versenyen indulnak. Melyik a jobb gyümölcs, a körte vagy az alma? Kinek melyik és persze attól függ hogy mire. Nekem pl. az alma sütiben jobban bejön, a körte meg pálinkában… Apropó! Ha mind ugyanolyanok vagyunk miért vannak külön férfi és női versenyszámok? Ha a fizikai sportokat nem is nézzük (bár mint tudjuk mindenki olyan nemű, amilyennek érzi magát az adott időpillanatban) akkor is elsőre beugrik a sakk. Ott kivétel nélkül csak férfi világbajnokok születtek annak ellenére, hogy nők is indulhatnak (lásd Polgár Judit). A go kapcsán nem tudom mi a helyzet de erősen csodálkoznék ha sok női nagymester lenne.
Az hogy a társadalom jelenleg miket tekint értékesnek, azaz erősen értékteleníti a női pozitívumokat és túlértékeli a férfiakéit az sokban a feminizmus szara nem pedig a férfiak “aknamunkája”. A túlértékelés persze akkor a leginkább erőteljes, ha egy nő mutatja ki saját személyiségéban, viselkedésében, férfiaknál pedig gyakran negatív felhangokkal teljes. Így lesz a pl. határozott férfi egy feminista számára agresszív elnyomó stb míg egy ugyanilyen viselkedésű nő pedig “tökös”, modern és igazi valamint persze felszabadult.
Ugyanez vonatkozik az általad leírt példára is. Nem véletlenül gyanakszik mindenki hátszélre, kvótára ilyen esetben. Köszönjük feministák! Jól kiszúrtatok a nőkkel, hiszen minden sikerüknél felmerül a gyanú, hogy pusztán női mivoltukból adódóan lettek sikeresek.
Másrészt a példádnál maradva ez arra is bizonyíték, hogy egy férfit a nő nem az eszével tudja megfogni, hanem sokkal inkább a szépségével, a fiatalságával, kedvességével stb.
Nem egyszer hallottam nőktől kolléganőjük előmenetele kapcsán, hogy “biztos jól beszopta magát”. Szóval akkor a nők is ilyen patriarchák?
” Dean, az alkati különbségek elfogadásával még nem is lenne problémám, ha ez pillanatnyilag nem járna egyúttal azzal, hogy a sztereotípiák mentén azonnal korlátozni és minősíteni is szeretnének – főként a férfiak. ”
Nem én vagyok a megszólított Dean, de véleményem van erről.
Ugye te is tudod, hogy kik gyártják és terjesztik ipari mértekben, napi három műszakban még vasárnap is a sztereotípiákat? Ha nem tudnád, hát a feministák.
Mutass nekem, linkelj olyan törvényt, ami az élet bármely területén hátrányba sorolja, kifejezetten megnevezve a nőket. Olyan törvényt, ami arról szól, hogy amit szabad a férfinek, ugyanazt megtiltja a nőknek.
Viszont nézd csak át a családjogi, a reprodukciós jogokat, vagy akár a nyugdíj törvényeket és rá kell jönnöd, hogy ezekben viszont a férfiakat direkt módon említve, hátrányba soroló kitételek vannak.
Miről beszélsz, amikor nők férfiak általi korlátozását és leminősítését említed?
Amiről beszélsz, ezek nem a nők bekorlátozását, sem nem a leminősítésüket jelentik, hanem a valódi egyenjogúság helyreállítását. Ha ebben a folyamatban a nők, a korábbi (vagyis a jelenlegi) előnyösen kivételezett jogaiknál kevesebbel kell hogy beérjék, kár és hamis állítás bekorlátozásnak hinni és annak beállítani.
Ha valahol elszaladt a ló és visszafogják a többiekkel egyenlőre, az nem bekorlátozást, hanem az azonos jogok, tehát az egyenjogúság és az egyenlő esélyek megadását jelenti.
Eleknek
Ha a sportban összeömlesztenék a nőket és férfiakat, akkor tuti ott is kikövetelnék a feministák a női kvótát.
Ami nyilván – az egyéb (tanulmányi, üzleti, politikai…) területekhez hasonlóan – azt eredményezné, hogy a teljesítménytől függetlenül, a kvóta szerint kellene kiosztani a verseny végén az érmeket.
Tehát akkor már a sportban se a rajtvonali esélyegyenlőség érvényesülne, hanem a célszalagnál a már jó előre elhatározott, a kvóta szerinti érem kiosztási rend. Hiába futna gyorsabban pl 20 férfi az egyetlen induló nőnél, annak a nőnek a kvóta előírása szerint, akkor is kötelezően odaítélnék az aranyérmet.
Ez normális? Mert hogy a sportban ugyan még nem, de az élet egyéb területein egy ideje már ez történik.
Amíg csak úgy tudsz érvelni a feminizmus ellen, hogy a nők értéktelenségét próbálod bizonyítani az élet minden területén, kivéve a konyhát és a hitvesi ágyat, addig saját magad teremted meg a feminizmus létjogosultságát.
Ezzel ugyanis azt várod el úgy általában a nőktől, hogy nézzenek a tükörbe és mondják veled együtt fennhangon: buta vagyok, tehetetlen, nem vagyok jó semmire és szükségem van a nálam sokkal jobb férfira, hogy boldogulni tudjak az életben.
Minden normális önértékeléssel rendelkező ember küzdene ez ellen.
“a sztereotípiák mentén azonnal korlátozni és minősíteni is szeretnének – főként a férfiak”
Olyan világ sose lesz, ahol az emberek ne akarnák a saját önértékelésüket tatarozni mások leértékelésével. Ahány férfi leszólja a nőket, annyi nő is leszólja a férfiakat. Ez nem valami nemi háború, ez mindenkinek az egyéni pszichológiai problémája. (Ennek fényében elég faramuci, hogy a feminizmus ennek a férfi oldalát tűzzel-vassal akarja irtani, miközben a női oldalát turbózza ezerrel.)
Ezt félretéve viszont sokkal egyszerűbb nem méricskélni magunkat egymáshoz, és a normális emberek általában nem is teszik. Nekem pl. sokkal fontosabb az asszony főztje, vagy hogy mosollyal teszi elém, mint hogy hány forintot hoz haza havonta. Nekem ő nem mint “pótférfi” kell, hanem mint nő, és szerencsére ez neki is pont megfelel így. Egyenrangú félként kezeljük egymást, aminek semmi köze ahhoz, hogy ki mennyi házimunkát végez, vagy hogy ki mennyit hoz haza havonta. Ez szeretet, tisztelet és bizalom kérdése, nem lehet mérlegen mérni. A feminizmus ebbe a rendszerbe is szépen belerondít, megpróbálja lehetetlenné tenni bárkinek, hogy így élhessen. (Ha a férjed nem mosogat válj el, de hogy tuti legyen a dolog törvénybe is iktatjuk az egyenlő házimunkát…)
“ha egy nő adott esetben nem követi a konvenciókat, vagy eltér a sztereotípiáktól a pályaképe, akkor nem kellene azonnal leértékelni pl. az általa végzett munkát sem”
Normális ember nem értékeli le az elvégzett munkát, nemektől függetlenül. Ha egy csavargyárban Gizi hozza a napi elvárt darabszámot, akkor a kutya nem fog hozzászólni, hogy ő valahogy mégiscsak szarabbul dolgozik mint a pasik. Azt viszont el kell fogadni a nőknek is, hogy ha eltérnek a konvencióktól, annak megvannak a saját következményei. Pl. hiába sztahanovista Gizi a csavargyárban, attól nem lesz szexuálisan vonzó a férfiak szemében. Hiába háborog, hogy ő ugyanolyan értékes mint egy dekoratív cicababa, és hiába követel jó férjet, az nem jár alanyi jogon. Márpedig a karrierista nőknek ez az örök siráma, és emiatt terjesztik a baromságot, hogy a férfiak “félnek” az okos/erős/sikeres nőktől. A férfipályát követő nőnek nem a munkája értékelődik le, hanem a nőisége.
“A frissen Fields-érmet kapott fiatal matematikusnőről szóló híradások alatt a kommentekben azonnal a külsejéről, a származásáról kezdtek megjegyzéseket tenni”
Ezzel mi a gond? Az embereknek van szeme, és tárgyalnak arról amit látnak. Orbánról vagy Obamáról szerinted még soha senki nem tárgyalta, hogy mennyire jó pasik? Ne akarjuk már az emberek szólásszabadságát korlátozni. Az illető matematikai eredményeit nem értékeli se le, se föl, ha megtárgyalják, hogy kinek tetszik és kinek nem.
“majd jöttek azzal, hogy biztosan nem is ért semmihez, csak “kvóta” vagy politika”
Ez meg egyszerűen a kvóták hibája. Ha nem lennének kvóták, akkor nem beszélnének ilyesmit az emberek. Egyébként meg tökéletesen lehetséges, hogy valamilyen “progresszív” politikai okból kapta a kitüntetést, sajnos ott tartunk, hogy ez mindennapos dolog. Így ássák alá a női teljesítményt a feministák/liberálisok, ahogy azt már többször is kitárgyaltuk itt a Férfihangon. Amíg vannak kvótanők, addig lesz pletyka is, hogy egyesek kvótával jutottak oda, ahová.
“Nem jut eszembe olyan példa Hawkinst leszámítva, mikor egy férfi tudósnál a külső egyáltalán szóba kerülne, mikor a tudományos teljesítményéről esik szó :-P”
Ez egyrészt nem teljesen igaz, másfelől meg na és akkor mi van? A férfiak egy nő fényképe láttán hajlamosak a szépségét is értékelni. Világvége, bammeg, tiltsuk be a férfiakat.
“Egyszerűen nem lehet olyan társadalmat létrehozni amelyik mindenkinek jó lenne.”
Ami a demokratáknak pokol, az az embereknek jó.
Hogyne. Mindent a férfiak építettek. A nők ott se voltak… Azért van tele minden múzeum régi hímzésekkel, mert amíg a férfiak építették a társadalmat, a nők otthon hímeztek. Világos.
Attól férfibbnak éreznéd magad, ha a melletted élő nő azért lenne veled, mert nincs más választása? Ezt várod a társadalomtól? Miért? Egyedül, a személyiségeddel nem tudod elérni, hogy életed párja kitartson melletted? Furcsa…
Attól megnyertnek érzed a vitát, hogy ellenérvek helyett személyeskedsz? Furcsa…
Ja, izé, nem. Megszoktuk már.
Egyébként igen. A múzeumot is a férfiak építették. Elvégre ha kimegy a nő is építkezni, összekoszolta volna a hímzést.
Jaj, hagyjátok már ezt a hülye én csináltam, te csináltad, ki csinálta fasságot!
A kunyhó/sátor építésében az asszonyok is részt vettek, mert mindenkinek az érdeke volt, hogy legyen “fedél” a fejük fölött. A bőrt nem csak a férfiak készítették ki, nem csak ők varrták össze sátornak, a nemezt nem csak férfiak készítették, a tetőhöz a füvet/leveleket nem csak férfiak gyűjtötték/kötözték össze, a függőhidakat nem csak férfiak férfiak által font fűből rakták össze. De nem is oly rég még nálunk is dolgoztak az építkezéseken a nők is. Pl. a ház tapasztása, a meszelés kifejezetten női feladat volt. Tudom, ez nem a ház teljes felépítése. Viszont amíg a férfiak építkeztek, akkor sem maradtak éhen, volt tiszta ruhájuk, ha elszakadt, meg is varrta valaki.
A hímzett textilek, bőrök, ruhák, egyéb díszítések gyakran a család anyagi helyzetét voltak hivatottak kifejezni – a család férfitagjainak dicsőségét hirdették.
De mivel úgy gondolom, hogy az együttélés egyik alapvető eleme a feladatmegosztás – nem feminista módon -, így nem értem, miért probléma, hogy ha az építkezést a férfiak feladatának tekintjük. Vagy te is azt szeretnéd, hogy fele-fele arányban építkezzenek nők és férfiak?
Nem értem, miért kell szétválasztani a férfiak és nők fontosságát/haszontalanságát az együttélés terén (is). Vagy kék sarokban fújnak a férfiak, hogy mi a francnak kellenének a nők, csak koloncok, a piros sarokban fújnak a nők, hogy mi a francnak kellenének a férfiak, csak koloncok, aztán int a bíró, hogy boksz!? Mire jó ez?
Felmerült bennem az a kérdés, hogy tulajdonképpen pl. te hogyan értelmezed az antifeminizmust? Szerinted mi a lényege? Mi a küzdelmed célja?
hgyi tökéletesen leírta az igazat.
Kétségtelen, hogy szinte minden jelentős vívmány – beleértve az építészeti csodákat is – férfiak tervei alapján férfiak keze munkája. De vajon mindezekre képesek lettek volna a férfiak ha nincs mögöttük a női gondoskodás?! Szerintem bármiféle szégyenkezés nélkül kijelenthetjük, hogy még a fele sem valósult volna meg ha a nők nem végzik el a munka rájuk eső részét.
Nem vagyok híve a női munkavállalásnak, a feleségem is otthon van én még is azt vallom – és ezt nem szégyenlem bevallani -, hogy a fizetésemnek legalább a felét a feleségem keresi meg. Ő mossa a ruháimat, ő ad nekem enni, ő teremti meg a tiszta otthont és bizony elsősorban ő gondoskodik a gyerekeinkről és még a nevelésük is elsősorban rá hárul. És mindezek mellett még van energiája és türelme arra is, hogy az én személyes igényeimet is kielégítse minden tekintetben. Ma ez már luxusnak mondható de régen ez volt a természetes. És itt fel is hívnám férfitársaim figyelmét arra, hogy ezt beismerni nem szégyen sőt társadalmi kötelességünk elismerni a nők ezen érdemeit.
Gondoljátok csak végig, ha ezek a női feladatok alantasak vagy szóra sem méltók akkor vajon hány nő fogja a családias életet választani a feminista eszmék helyett?!?!?!
“Gondoljátok csak végig, ha ezek a női feladatok alantasak vagy szóra sem méltók akkor vajon hány nő fogja a családias életet választani a feminista eszmék helyett?!?!?!”
Nem alantasak, de azért gondolkodjunk már reálisan. A “gyerekezés”, aki úgyis az iskolában vagy óvodában van a nap nagy részében, vagy a ruhák mosógépbe való be- kipakolása, porszívózás stb. hol van egyáltalán arányban a pénzkereső tevékenységekkel???
Ha engem valaki eltart, én vállalom férfi létemre, hogy ezeket a húdedurván komoly “női feladatokat” lazán elvégzem. A maradék időmben meg majd netezek, vagy eljárok piálni.
A hagyományosan nők által végzett feladatok mára megszűntek, vagy minimálisra redukálódtak.
Abszurdnak tartom a gondolatot, hogy a nőktől csak ennyit várjon el ez a társadalom.
Ez a duma akár feminista, akár antifeminista köntösbe van csomagolva, semmi más, mint nyílt élősködés a férfiakon.
“A “gyerekezés”, aki úgyis az iskolában vagy óvodában van a nap nagy részében, vagy a ruhák mosógépbe való be- kipakolása, porszívózás stb. hol van egyáltalán arányban a pénzkereső tevékenységekkel???”
Nem mindegy hol keresi valaki a pénzt, a szerelőaknában, meg a napon aszalódva, vagy a szigetelt ajtajú bankigazgatói irodában pöffeszkedve, hordó zsírt növesztve.
brandon: Az a baj, hogy pont feminista nézeteket vallasz azzal, hogy minden munkát pénzben mérsz. Pedig pont az a férfi kizsákmányolás mikor a nők elveszik a munkádat és helyette csak csicska melót kapsz éhbérért de még abból is elvesznek, hogy a tényleges munkát nem végző nőknek adják.
Igen is, hogy maradjanak otthon a nők és támogassák a férfi családfenntartó tevékenységét. A gyerek pedig haza megy az iskolából és egy szülőre van akkor szüksége, olyanra akinek van ideje és türelme rá figyelni (egy dolgozó nő erre már csak részben képes de az sem ritka mikor csak ráförmed a gyerekre nevelés gyanánt).. Te tényleg olyan nőt szeretnél társadnak aki örökké fáradt és ingerült? Mert jelenleg ez a helyzet és a hozzád hasonlóak nézetei csak még inkább rontják a helyzetet.
A háztartásbeli nő sokkal inkább a férfi egyenlő társa. Így egészíti ki egymást a két nem, így vannak egymásra utalva és ez a kölcsönös függőség – ami a mai társadalmi fejlettséget nézve már nem kényszer – erősíti a kapcsolatukat, plusz egy olyan családi harmóniát teremt ami létfontosságú a gyerekeknek.
Én eltartom a feleségemet és a gyerekeimet de amit cserébe kapok tőlük az egy leírhatatlan és megfoghatatlan csoda. Mert a boldogságot adják nekem ami pénzben nem kifejezhető és ezért én az eltartásukat sokkal inkább örömteli megtisztelő feladatnak tekintem mint kizsákmányolásnak.
Persze létfontosságú lenne a családjogi törvények reformja és az emberek – nők és férfiak – gondolkodásmódjának megváltozása annak érdekében, hogy minél több pár megtalálja ezt a harmóniát.
És még egy gondolat a nők elfoglaltsága és a gyerekek érdekeinek figyelembevételével. Miért kell egy nőnek munkahelyen gürizni mikor oly sok a szükséges tennivaló az élet egyéb területein is.
Jelmezt kell varrni a gyerekek színjátszó előadásaira, a tanárok mellett szükséges pár szülő aki elkíséri a gyerekeket az uszodába festés után segíteni kell az iskola/óvoda/orvosi rendelő/könyvtár stb. kitakarításában. Ezek ugyan nem feltétlenül kötelességei egy nőnek így magának tudja szabályozni ezen tevékenységeket, de az ilyen segítségek segítik élhetőbbé tenni ezt a világot. És az élhetőbbé tétel megint egy olyan dolog amit nem lehet pénzben kifejezni. A nők otthon maradása és hasonló önkéntes társadalmi munkavállalása nem csak, hogy jobb környezetet teremt de még arra is jó, hogy a fiatalság ne a parkban lógjon és drogozzon.
Hagy kérdezzem már meg (ha még idetalálsz, de bárki válaszolhat), hogy szerinted ma Magyarországon mennyit kell egy férfinak havonta keresnie ahhoz, hogy a feleség otthon maradhasson mondjuk két gyerekkel? Tegyünk fel egy normál méretű társasházai lakást, 1 kocsit, és annyi luxuscikket, aminek a megléte már elég ahhoz, hogy az otthonmaradók ne érezzenek hiányt semmiben, és ne jusson eszébe a feleségnek visszamenni dolgozni? Értsd: normális minőségi ruhák, havi 1-2 családi program, szórakozás, évente egy nyaralás – ne menjünk messze – a Balatonon. És ha már dec. 19van, akkor jusson a fa alá is vmi?
Kiegészítő kérdés: 100 férfiből ezt hány engedheti meg magának?
A magyar-magyar szótár eképpen értekezik akadémikusan a témáról:
>> Még a süllyeteg europid létben is minden jelentősebbnek látszó fasz mögött áll egy nő. A vállalkozó bankszámláinak állapotával egyenlő nője tűrőképessége is. Nincsen az a szaloncica, aki, meglátván a pultnál az elhájasodott főnökasszonyt, azon nem agyalna, hogy A Fasz-t majd ő csiniségével elszerzi magának és A Hájas Dög mehet kukába. (A csini picsácska felvételéről egyébként a főnökasszony dönt: mindig kell egy ostoba picsa az autószalonba, mert a férfivásárlók döntő része a faszával is gondolkodik –tartja a bölcsbanyamondás, egyébként helyesen.) Vagyis kicsiny cikkecském sok versá-ja után vica is: A nőiség létkérdése a fasz-on is múlik. Teremtsen elő megfelelő pénzmag-megatonnákat a fasz, akkor lesz mögötte nő archaikus ősnői harmóniában, aki megtartja azt. A puicsa szingli, aki nem hajlandó vécédeszkát lecsapkodni valami havi 400nettós ostoba fasz után, gyereket szül, pelenkáz, sőt hajnalban kel kenyeret sütni Az Imádott (havi nettó kétmillka fölötti jövedelmű) Fasz-nak ébredsére jó kenyérillat legyen [megfelelően aromázott lisztből…] a lakásban. (Tekintsd példának a celeb szingliket, nőiszabadságukat mekkora jövedelemhatár fölött milyen kopaszodó, kövér, csiganyálat levedző farkincákért dobják oda…) <<
A forrás szatíra, de a jó szatíra ismérve épp az, hogy nem torzít túlságosan nagyot.
Útmutató gyanánt. ;)
forrás: http://dudenbuch.blog.hu/2008/12/26/feminizmus_3
“Attól férfibbnak éreznéd magad, ha a melletted élő nő azért lenne veled, mert nincs más választása? Ezt várod a társadalomtól? Miért? Egyedül, a személyiségeddel nem tudod elérni, hogy életed párja kitartson melletted? Furcsa…”
Igen.
Igen.
Hogy nekem is jó legyen.
Nem, mert hátha másnak nagyobb a fasza.
Az a furcsa, hogy ez itt még mindig demokrácia. Sokat kell még rá várni újra elhasaljon? Mer megmondom már nagyon várom.
“jellemzően csak átlagos vagy jól kereső párokat ismerek..”
“Minden ismerősöm irodai munkát végez”
Ja hát így nem nehéz.
Nagyon jó és érdekes cikk. Leginkább elgondolkodtató, ahogy az az előttem lévő hozzászólásokból is látszik.
A mindennapi feminizmus szép példája. Ex-luxuskurva – kiöregedvén a szakmából – filozofálni/szociologizálni kezd, és amit megszül, azt – ügyesen használt testnyílásai folytán kialakított jó kapcsolatai révén – széles körben teríteni is tudja. Teóriája lapos és kétdimenziós, bármely tizenkét éves kamaszban meglévő világkép, ami könnyen összefoglalható: a világot a pénz pina forgatja (money pussy makes the world go round). A szerzőnő e tételt húzza a világ nagy összefüggéseire, mint a kotont húzta egykor kliensei farkára.
Ha a pina a világ centruma, akkor annak hordozói – organikus okból – magasabb rendűek, mint az e szervvel nem rendelkező faszis fiúk. „Rassz. = Egy fajon belüli kisebb csoport, akik a többiektől különböző öröklődő sajátságokkal rendelkeznek.” (Idegen Szavak Gyűjteménye) A valódi (mert mindennapi) feminizmus biológiai rasszizmuson alapul. Ettől még férfiak is képviselhetik (nőgyűlölők? öngyűlőlők?), akik arról ismerszenek meg, hogy a szívük egyik hő vágya, bárcsak ők is szülhetnének… Kabaré.
https://www.youtube.com/watch?v=rkRIbUT6u7Q
https://www.youtube.com/watch?v=29Mg6Gfh9Co
Egyetértek, csak nem írtam le, mert ma nem volt kedvem olvasgatni, hogy egyesek talán álszent bigottnak nevezzenek, mert zavar, hogy egy kurva osztja az észt a házasságról, a férfi-nő kapcsolatokról. Kb. annyira hiteles a témában a szememben, mint egy leszbikus feminista. A szerző a nemiszervéből élt és olyan férfiakkal találkozott főleg, akik akár a házasságukat és a jóhírüket is kockáztatták érte, ráadásul jó pénzért, és ezt a tapasztalatát vetíti ki az egész világra.
Szerintem egyáltalán nem olyan rossz ez a cikk.
“…zavar, hogy egy kurva osztja az észt a házasságról, a férfi-nő kapcsolatokról. Kb. annyira hiteles a témában a szememben, mint egy leszbikus feminista.”
Ez azért túlzásnak tűnik. :) Nem rajongok a prostikért, a leszbikus feministákat pedig kifejezetten nem bírom; ebben a témában egy leszbikus feministánál nemigen van lejjebb, hozzájuk képest egy, ma már rendezetten élő ex-call girl szinte már úrinő, de mindenképpen lényegesen hitelesebb a házasság és a férfi-nő kapcsolatok témában. (Egyébként írja a blog elején, hogy házasságban él.)
Azért a cikk közel sem ennyire két dimenziós :) És igenis van benne igazság, csak olyasmiről szól, amit szeretnénk elnyomni a kollektív tudatalattiban. Nem arról szól az egész, hogy a punci az isten, aminek magasabbrendű a birtokosa, hanem társadalmi változásokról, amik kivették a férfitömegek kezéből az egyetlen eszközt arra, hogy hozzávetőlegesen egyenrangú és stabil párkapcsolatokat tudjanak létesíteni. Manapság a nő az úr, mert az állam lenyomja a férfiakat, és ez a válási mutatókon is meglátszik.
Ez teljesen igaz. És egyre rosszabb lesz a helyzet.
Teljesen egyetértek.
“a cikk közel sem ennyire két dimenziós” – elolvastam újra, hogy megleljem a mélységeket benne, és tényleg: a személytelen intézmények személyszerű uralma a hús-vér személyek felett – mint a modernitás egyik fő jellemzője – igen jó gondolat. Ki is találták már páran, Nietzsche például szubjektum nélküli szubjektumnak nevezte a 19. században.
A többi mélyenszántás a pussy makes the world go round feminista alapgondolat folyománya csak. Sze’ntem.
Azért hat, mert van benne egy piáros trükk. Casanova is ezt használta máig olvasott emlékiratai megírásakor (jó elemzés található róla az e bekezdés végén hivatkozott műben), tudniillik tudatosan épített arra, hogy mindenki izgatottan olvassa a romlott vagy magát romlottnak beállító szerzők gondolatait, melynek során – s ez már az én romlatlan gondolatom – az átélt, voltaképp fiziológiás izgalmat a tartalomnak tulajdonítja, és úgy ítéli meg végül az olvasó, hogy most valami szellemi csemegében volt része. Ha egy ribanc társadalom-elemez, akkor az izgalmat keltő szellemi élménynek tűnik. Ha egy könyvtárosnő teszi ugyanezt, akkor az uncsi. (Kapcsolódó irodalom pl. Kovács Ilona 2011-es könyve, a Dilettánsok az irodalomban)
Lehet, hogy van ilyen hatás, de én egészen a végéig azt hittem DF írta a cikket :)
Áh, nem igen jut most energiám önálló szövegalkotásra, a fordítás meg inkább ujjgyakorlat. Van viszont egy elképzelésem, pár hete világosodtam meg vele, amiről még nem döntöttem el, érdemes volna-e cikket írni belőle.
Az idomított férfi illetve A női hatalom anatómiája című művek kapcsán kezdett egészen világossá válni, de azért már előtte is derengett, hogy a közfelfogással ellentétben az ábrahámita vallások csak látszólag patriarchálisak.
Vegyük az ószövetségi zsidóság 613 parancsolatát, amit pontról pontra kellett betartani, és ha bármelyik piszlicsáré, megalázó hülyeségben is minimális kisiklás történt, 66 tekercsen keresztül ment belőle a cirkusz, ezer ördög és pokol. Mint a házsártos feleség meg a szellemileg kasztrált (körülmetélt?) férje. Persze ha végül nagynehezen mind a 613 parancsolatot sikerül betartani, akkor meg az a baj (képmutató farizeusok, pfejj, ide Krisztus kell!, sőt, mostmár a zsidóság helyett a pogányokat kell téríteni – vö. a tökéletes férj helyett a gitárossal meglépő asszonyt). Hiszti, fenyegetőzés, érzelmi zsarolás, ezt látjuk Isten részéről az Ószövetség, de az Újszövetség lapjain is. A Koránt kevésbé mélyen tanulmányoztam, de az se nagyon lóg ki a sorból.
Szinte magam előtt látom az egyszeri földit a Genezáreti tó partján, amint rettegve, gyomorgörccsel tér haza a halászatból, mert nem elég, hogy az asszony 613 hülyeségének meg kell felelni, de még az Isten 613 kritériumának is, sőt, az asszony valószínűleg köpni fog a papnak, ha valami nem úgy megy, ahogyan kellene, de legalábbis zsarolási potenciál a kezében.
A bibliai Isten szerintem nem férfi, hanem egy házsártos feleség. A papság és a patriarchális máz csak arra kellett, hogy legyen kivel kontroll alatt tartatni a férjeket a háttérből.
Lesznek az ilyen szavak, DF, még Btk-ba ütközőek…:)
1949. augusztus 20-tól 1989. október 23-ig – akármit jelentsen is ez – szocialista demokrácia volt Magyarországon.
1989. október 23-tól 2014. július 27-ig – akármit jelentsen is ez – liberális demokrácia volt Magyarországon.
2014. július 27-től – akármit jelentsen is ez – kereszténydemokrácia van Magyarországon.
Nem tudhatjuk, Mein Herr, nem tudhatjuk.
Aztán ne tekintsétek önsemjénezésnek, ha tényleg az lesz, és akkor majd azt mondom, hogy én előre megmondtam!
Nem az Ószövetség követelte meg azt a sok szabályt, hanem a zsidók bonyolították túl szép lassan a néplélekből fakadó hajlamaik szerint. Épp ezért mondhatja Jézus, hogy nem eltörölni jött a törvényt, noha megszegett korabeli zsidó előírásokat. Az emberi túlzásokat, toldásokat törölte el. Tehát ez a zsidó néplélekről, nem Istenről mond el dolgokat.
Istennek vannak férfias és nőies tulajdonságai is, mert Ő nem nemhez kötött.
Ha elfogadod a Bibliát Isten szavának, akkor nem csemegézhetsz belőle kedved szerint, nem mondhatod azokra a részekre, amelyek nem tetszenek belőle, hogy á, ezt Isten biztos nem gondolta komolyan. Isten, ha mond valamit, és nem szögezi le külön, hogy példabeszéd, akkor azt az utasítást úgy kell követni, ahogy megadta.
A zsidók nem bonyolítottak túl semmit, csak fogták és összeszámolták, disztingválás nélkül. Ott van benne mind a 613 utasítás a Bibliában, és nincs odaírva mellette, hogy ez nem olyan súlyos, mint pl. a Tízparancsolat, úgyhogy ne vedd annyira komolyan.
De az még nem lenne akkora baj, ha a keresztény ember nem követi a zsidó előírásokat, elvégre nem zsidó. Bár elég érdekes elfogadni valamit abszolút kinyilatkoztatásnak, majd nem követni. Következetesebb volna keresztényként markionitának lenni. De még mindig nem ez a probléma.
A probléma az, hogy az Újszövetséget is elég erősen csemegézgeti az egyház, mondhatni szűri ízlés szerint. Van egy rakás passzus mindkét felében a Bibliának, ami fölött a kegyes hívő hajlamos nagyvonalúan elsiklani, vagy azért, mert sosem találkozott vele, vagy mert nemes egyszerűséggel büdös neki.
Érdekes, hogy kívülről rendre utasítasz, miképpen legyek hiteles keresztény. A Biblia értelmezése pedig bonyolultabb műfaj annál, hogy elolvasom és mindent szó szerint veszek. Már csak azért se lehetne a Biblia minden egyes passzusát szó szerint betartani, mert vannak benne ellentmondások. Pl. az Ószövetségben megengedett a válás, de az Újszövetségben Jézus kinyilvánítja, hogy tilos. Tehát mielőtt valamit elvársz, valamire utasítasz, kérlek, gondolkozz el rajta, betartható-e egyáltalán. Én az Egyház bibliaértelmezését követem és aszerint igyekszem élni. Nem gondolom, hogy én, aki se héberül, se arámiul, se koiné görögül, se latinul nem tudok, sem nem ismerem a korabeli zsidó szokásokat, ezen kívül teológiából és filozófiából, valamint bibliatudományból sem vagyok épp doktori szinten, jobban tudnám értelmezni a Szentírást, mint 2000 év egyháztudósai. Egy katolikus ember normális esetben nem azért követi az Egyház bibliaértelmezését, mert egyes passzusok büdösek neki, hanem mert felismeri, hogy ő nem ért hozzá, és hogy az Egyház lett megbízva ezzel.
Amíg a vallás nem öli meg a hitet, addig nekem bármelyik bevett egyház értelmezése megfelel. Max. némelyikkel nem szimpatizálok. No de az ember lelkes lény és amíg képes az adott csiricsáré köpeny alatt meglátni a lényeget, addig nincsen gond. Végső soron és első szinten minden egyház emberi, társadalmi produktum. Aztán hogy e szint alatt még játszott-e közre valami, arról meg sok értelme nincsen vitatkozni.
Nem utasítottalak rendre. Elmondtam, hogy mit látok következetlenségnek a kereszténységben az Ószövetséghez és az Újszövetséghez való viszonyában. Ennyi.
De ha rendreutasításra vágysz, tessék: IRGUMBURGUM!
“érdekes, ahogy kívülről”
Nem, nem kívülről.
Amúgy nincs harag.
http://www.youtube.com/watch?v=ufuPLSZrYPM
Attól tartok, hogy a vége egy nagy igazság.
“Nem a p*na forog a világ körül hanem a világ forog a p*na körül!”
Most – ebéd közben – volt egy kis időm olvasgatni.
Rákattintottam az első linkedre. A google hirdetése a video lejátszása alatt: Keresztény társkereső oldal…
A második alatt: “Ön is a tökéletes nyaralást keresi?”
Kicsit bizarr. :o))) Bocsánat az offért! :o)
Ez a cikk akkora szájbarágós hülyeség, hogy nem bírtam végigolvasni. Ennek kevés köze van a valósághoz.
Kemény beszéd ez, ki hallgatja?
Bevallom a cikk első elolvasása után nem gondoltam volna, hogy ennyire fel fogja kavarni az állóvizet. Ezért minden tiszteletem a szerzőé és a fordítóé.
Egyetlen dologra lettem igazán figyelmes. Úgy veszem észre, hogy a jelenlegi társadalmi rend és a nők kiváltságai, előjogai kezdik kiverni a biztosítékot. Már korábban is akartam írni, hogy a férfiak jogainak sárba tiprása előbb utóbb komoly agressziót fog kiváltani. Ha eljön az az idő sajnos pont azon nők vére fog patakokban folyni aki csak úsznak az árral míg a felbujtók elbújnak a vihar elől és utána kezdenek majd mindent előröl az “ugye megmondtam” jelző használatával.
Olvastam egy hozzászólást amiben az volt leírva, hogy a fizikai munka igen is férfi munka.
Ezzel nincs is gondom de ameddig a társadalom szemében a fizikai munka alantas munka addig ha azt egy férfi végzi a párja alantasnak fogja tartani őt és nem felnézni fog rá hanem megvetni fogja. És azt se felejtsük el, hogy pont azt az alantas fizikai munkát végzők keresik meg annak a sok üresfejű libának a túlzott fizetését is akik csak a körmüket lakkozzák a munkahelyen és bambán bámulják a számítógépet amint helyettük dolgozik. És az ilyen női munkahelyek száma csak egyre nő míg a fizikai munkák száma csökken. Egyre kevesebb fizikai munkás – főként férfi – tart el egyre több szellemi munkát (sem)végzőt.
Valamint vegyük számba azt is miként fognak így alakulni a párkapcsolatok. A nők semmi munkával fognak magas bérhez jutni míg a férfiak halálra dolgozhatják magukat éhbérért. Majd a férfi fizetése kevés lesz a családnak így a nő elmegy dolgozni egy “női munkakörbe” magas fizetésért és rögtön szidni is kezdi a párját amiért lúzer és nem talál magának ilyen jó munkát. Ekkor kezdődnek az igazi párkapcsolati gondok főként a férfi “szabálykövető magatartása” miatt és a női “a pénz hatalom” felfogás miatt. Vagyis aki több pénzt keres a családban azé a hatalom, akié a hatolom az hozza a szabályokat és a férfi betartja a szabályokat. De ez egyik félnek se jó és van egy pont ahol a férfiban elszakad a cérna és előtör belőle az állat. Olvastam már máshol is női nyilatkozatokat arról, hogy ők több pénzt keresnek mint a párjuk de attól ők még nem fognak felettük állni. Ez egy olyan mellébeszélés amit sokszor ők is elhisznek de a legkisebb nézeteltérésnél is felhánytorgatják a bérkülönbséget vagy pedig az akaratukat kényszerítik a férfira ennek függvényében csak nem veszik észre magukon.
Véres lázadás sosem lesz a nők ellen. Sőt, semmilyen. Értelme sem lenne és a biológia is lehetetlenné teszi. A háborúskodás társadalmi problémák miatt lesz :| Ha annak mellékhatásaként a feminizmus megszűnik létezni, akkor legalább lesz valami pozitívum az egészben.
Írták a Chateaun is minap, laza átemeléssel: ironikus módon ahhoz, hogy a civilizációt megmentsük, előbb be kell dönteni.
Nem akarom ismételni önmagam ám nem állom meg, hogy ne linkeljem ezt…
A biológia csak a kollektív fellépést teszi lehetetlenné az egyéni reakciókat nem befolyásolja. Valamint, hogy lenne e értelme az nem számít ha elborul az elme.
A folyamat kiszámítható. Megemelkedik a a nők elleni CSBE estek száma és megemelkedik a nőkkel szembeni általános fizikai erőszak is. A CSBE emelkedését nem igazán tudom kimutatni mivel a feministák túlzottan eltorzítják a valóságot amivel csak ártanak a nőknek. Viszont a nők elleni általános fizikai bántalmazások száma évről évre emelkedik a rendőrségi statisztikák szerint. Egyes pszichológusok szerint ennek elsődleges oka a nők viselkedésének megváltozása, férfiként viselkednek és így a férfiak is férfiként bánnak velük aminek egyenes következménye, hogy a férfi és nő közötti vitákat és sérelmeket a férfiak férfi módon rendezik le a nőkkel szemben is.
Én annyit fűznék hozzá, hogy ha a férfiak a nőket már nem tekintik nőnek akkor minden lehetséges lesz főleg ha azt látjuk, hogy a “szebbik férfi” csoport előjogokat élvez ami felháborodást és agressziót vált ki az “erősebbik férfi” csoportból. Az esetek száma emelkedik és ha ezeket nem lehet tőrvényileg megfékezni akkor elfog jönni az az idő amikor már nem lehet tovább elnyomni a férfiakat és a kormányzatnak megkel változtatnia a hozzáállását. Ami pedig a törvényi megfékezést illeti csak ideig óráig lehet hatásos mivel az együtt járna további női előjogokkal és további férfi jogok csorbításával ami csak olaj lenne a tűzre. Nem mondom, hogy igazam van de az elmúlt öt évre visszatekintve jól láthatóvá válik, hogy a férfiak nőkkel szembeni tisztelete és hagyományos bánásmódja módszeres agresszióvá alakul át. Ez elsősorban a fejüket leszegve a rendszer utasításait követő “buta” de vétlen nőket sújtja.
És itt kitérnék arra a kissé talán sértő buta kifejezésre is. Mi férfiak évszázadokon át buta libának, tyúknak meg hasonlóknak neveztük a nőket néha tréfásan, néha komolyan de mindig hittük és ma is hiszünk ezen kijelentéseink valóságalapjában. Én most itt fejet hajtok a nők előtt és ünnepélyesen bocsánatot kérek tőlük az elmúlt évszázadok hasonló kijelentései miatt. Teszem ezt azért mert jól láthatóan mi férfiak tévedtünk. A nők igenis okosak és intelligensek voltak. Pont a mai társadalmunk az ami azt bizonyítja, hogy a múltbéli nők esze messze felülmúlta még a férfiakét is. Ám mára az okos és intelligens nők eltűntek és a helyükre üresfejű, félrevezethető csak a csillogást követő nők kerültek. Sajnos az évszázados nők értelmi képességeit vitató megjegyzéseink mára váltak valóságalapúvá (természetesen tisztelet a kivételeknek).
Egy okos és intelligens nő látja ami van és ami jön, és éppen ezért nem ül fel a szakadék felé rohanó szekérre. Ehhez képest azt látjuk, hogy de, tömegesen ülnek föl rá, és aki kikéri magának, hogy ő márpedig nem, annak is már fönt a fél feneke, csak nem veszi észre magát.
A szomorú az, hogy az összes értelmes nő az országból itt van az oldalon, vagy innen valakinek a valakije, aztán kb. annyi volt. Én nem kérek bocsánatot a nőktől. Miért? Hogy fedelet tettünk a fejük fölé, eltartottuk és akár az életünk árán is megvédtük őket? Hogy ugyanez megy ma is, csak az eltartásba beszállt az állam közvetítőnek, és cinikusan azzal a dumával adja nekik oda a pénzünket, hogy ők most dolgoznak és függetlenek? És hogy mindennek ellenére nemhogy hálásak lennének, de még naponta szembe is köpnek kb. a világ létező összes nyavajája ürügyén?
Ugyan már.
Sok tekintetben azt írtad le amit én is csak én sokkalta kifinomultabban adtam elő. :) Jól kimutatható a hozzászólásodból az is amit már korábban leírtam “a jelenlegi helyzet kiverte a biztosítékot”.
Ennek ellenére örömmel látom, hogy vannak akik nyíltan kimondják a véleményüket még úgy is ha ezzel virtuálisan szemen is köpik a másikat. Sajnos most tényleg ott tartunk, hogy elveszik mindenünket, hogy a nőknek adják a semmiért potyára akik meg rajtunk kérik számon, hogy miféle tehetetlen semmire kellő alakok vagyunk mert semmink nincs. Az is tény, hogy a világ összes problémájáért a férfiakat teszik felelőssé és minden probléma megoldására a nőket tartják alkalmasnak. Itt azért felmerül bennem egy észrevétel. Már jó pár évtizede egyenlőség sőt ma már női felsőbbrendűség van de mégsem látom, hogy a problémákat megoldanák a nők sőt….
Ez a cikk elég nagy port kavart. Nem akarok arról vitatkozni, hogy a szerző mennyire hiteles a témában mert engem nem az egész téma érdekel hanem a valóságban is fellelhető megfogalmazásai. És kár is lenne tagadni, sok dolog pont úgy van és abba az irányba halad mint az írásban.
Mint azt többen is láthatták én elég radikális nézeteket vallok és nem értek egyet a női egyenjogúsággal sem. Mindezek ellenére tudom tolerálni mások véleményét ez ügyben és el tudom fogadni a nők egyenlőségét bár nem tagadom olyan mintha a fogamat húznák. Érzem így azért mert az én felfogásom szerint az emberi faj úgy teremtődött, hogy a férfi a nő felett áll (Mint az állatvilágban. Az erős a gyengébbik feletti mert ez a természet törvénye.). Az, hogy lemásztunk a fáról majd kijöttünk a barlangból is és felépítettünk egy civilizációt igazán nagy tett de attól még a női egyenjogúság nem más mint a természet megcsúfolása, a fejlett értelmi képességeink tekintetében meg pláne az. Ez szigorúan magánvélemény!!!
Egy sokkalta kellemetlenebb dolgot szeretnék most leírni ami nem is pont a témába vág de mégis ide tartozik.
Én azért csatlakoztam a közelmúltban az oldalhoz a nézeteim ellenére mivel magam is megtapasztaltam a feminizmus káros hatásait. A kulturált több nézőpontból tekintett véleményírást hasznosnak sőt előre mozdítónak tekintem. Nem csak azért mert így megismerhetjük mások véleményét de azért is, hogy a nemek egymással szemben támasztott elvárásait is közelebb tudjuk hozni egymáshoz. Ennek további áldásos hatása lehet az is, hogy az ide látogatók – akik szkeptikusak és minket csak síró kisfiúknak tartanak – észrevegyék azt, hogy itt komoly problémákat vetünk fel és tárgyalunk ki mint férfi mint női szemszögből.
De tegnap olyasmire lettem figyelmes ami már nem tetszik nekem. Elkezdődött valamiféle gúnyolódás, sértegetés és más kellemetlen megnyilvánulás. És az is feltűnt, hogy ezen hozzászólások gazdái csak “kritizálnak” de saját véleményt nem nyilvánítanak. Nem tudom, hogy ez most beépült feminista bomlasztás eredménye e vagy sem, nem is igazán értek a feminista praktikákhoz. Azt viszont tudom, hogy ilyen közeg kialakulása után az embernek már nincs kedve leírni a véleményét.
“…tegnap olyasmire lettem figyelmes ami már nem tetszik nekem. Elkezdődött valamiféle gúnyolódás, sértegetés és más kellemetlen megnyilvánulás. És az is feltűnt, hogy ezen hozzászólások gazdái csak “kritizálnak” de saját véleményt nem nyilvánítanak.”
Kedves Rokapapa, Naooora gondolsz? Ha igen, miatta ne aggódj: ő a mi kedves házi trollunk, akinek már előjogai vannak. :) Bár néha egy picit elveti a sulykot itt-ott, de ártalmatlan, nem rosszindulatú és még humora is van. :)
Naooo, remélem nem sértettelek meg a dicsérettel. ;)
Nincs itt semmiféle feminista bomlasztás. Gúnyolódás mindigis volt, de szerencsére messze az internetes fórumok átlaga alatt. Nagy hangsúlyt fektetünk a kulturált társalgásra, de lehetetlen az érzelmeket teljesen kizárni.
Sziasztok!
Üdvözlök mindenkit, egy új emberrel gazdagodott az oldal. Nos, az az igazság, hogy nem tudok teljes mértékben az antifeministák mellé sem állni, ugyanakkor látom (és sokszor tapasztalom) a feminista térhódítás hátrányait is. Nagyon jó volt a cikk, sok dologra rávilágít, amibe sokan bele sem gondolnak. Azt kell, hogy mondjam, hogy ez a fajta antifeminista szemlélet pontosan olyan szempontból rossz már az alapoktól kezdve, mint a feminizmus, mégpedig azért, mert mindkét szemlélet rá akar erőltetni bizonyos dolgokat a másik nemre. Nem értek egyet azzal, hogy a feministák a férfiak hátrányára tevékenykednek, ugyanakkor azzal sem értek egyet, hogy az antifeministák rá akarják kényszeríteni a nőket olyan dolgokra, melyek szerintük előnyösek, idézet libsifemcsiszinglitől:
“Attól férfibbnak éreznéd magad, ha a melletted élő nő azért lenne veled, mert nincs más választása? Ezt várod a társadalomtól? Miért? Egyedül, a személyiségeddel nem tudod elérni, hogy életed párja kitartson melletted? Furcsa…”
Én ezzel egyetértek. A nőket is meg kell illesse az önmegvalósítás lehetősége, és nem szabad rákényszeríteni őket arra, hogy kizárólag otthon tevékenykedjenek, ha ők ezt nem szeretnék. Tehát nem értek egyet azzal, hogy a női munkavállalás nem jó, ördögtől való. Nem minden nő születik a konyhába, ahogy nem minden nő anya típus és így tovább. Arra kell odafigyelni, hogy a fene nagy küzdelem során ne váljatok olyanná, ami ellen küzdötök.
Szerintem nem is létezik globálisan megoldás a problémákra, minden problémát az egyén szintjén kell tudni kezelni, és ahány ember, ahány kapcsolat, annyiféle megoldás létezik.
A feminizmus egyébként be fog dőlni. De ez csak úgy lehet, ha megadjuk nekik a kibontakozás illúzióját, majd később maguk fognak beledőlni a saját kardjukba. Olyan ez, mint az internetes trollok. Amíg vitatkozol velük, addig sosem fognak elfogyni, hiszen ebből táplálkoznak. Miből táplálkoznak a feministák? Abból, hogy küzdenek ellenük, ezzel pedig létjogosultságot nyernek, illetve az antifeministák támadási felületet adnak nekik.
Kb. ennyit szerettem volna, remélem nem átkoztok ki :D
Én ezzel egyetértek. A nőket is meg kell illesse az önmegvalósítás lehetősége, és nem szabad rákényszeríteni őket arra, hogy kizárólag otthon tevékenykedjenek, ha ők ezt nem szeretnék. Tehát nem értek egyet azzal, hogy a női munkavállalás nem jó, ördögtől való. Nem minden nő születik a konyhába, ahogy nem minden nő anya típus és így tovább. Arra kell odafigyelni, hogy a fene nagy küzdelem során ne váljatok olyanná, ami ellen küzdötök.
Szerintem valamit félreértettél, amire LFSZ reagált, az egy vélemény volt itt, amit meglehet osztanak páran, de nem tekinthető “hivatalos” antifeminista álláspontnak, sőt még a férfihang.hu álláspontjának sem. Persze a feministák gyakran vádolnak minket ilyesmivel- mármint hogy mi az összes nőt vissza akarjuk zavarni a konyhába-, de hát az cseppet sem érdekel minket
Azt viszont meg kell értened, hogy férfiak és nők nem egymástól függetlenül léteznek. Nagyon is függünk egymástól, tetszik vagy sem.
Nem tudom miből gondolod egyébként, hogy egy átlagos férfi élete csupa önmegvalósítás, ellentétben egy átlagos nő életével. A legtöbben egy általuk utált munkahelyen dolgoznak, hogy tudják fizetni a csekkeket.
Miből táplálkoznak a feministák?
Alapítványi pénzekből főleg, tehát közpénzből.
Az alapítványi pénz kizárólag akkor közpénz, ha az alapítvány azt az államtól kapja pl. pályázat útján. Az adomány magáncélú, még akkor is, ha az alapítványi felhasználás során adókedvezmények érvényesülnek.
Az alapítvány létrehozásával szerződést köt az állam és a magánszemély arról, hogy cserébe a kedvezményes adózásért az alapítvány tevékenységét nem használják a tulajdonosokhoz visszakerülő profit szerzésére, illetve ha nem is közcélt, de a társadalom vagy annak akár nagyon szűk rétege számára hasznos célokat valósítanak meg.
Gondolj pl. arra, hogy alapítványi pénzből finanszírozza egy magániskola a diákok sítáborát vagy egyenruháját, amit a szülők adományoznak az iskola alapítványa részére… Hibás nézet minden alapítványi pénzt közpénznek titulálni.
Egy fantasztikusan lényegtelen, huszadrangú részletbe sikerült belekötni :)
A feministák (tágabb értelemben, nem kizárólag a hazaiakra értve) több “hivatalos” csatornán keresztül kapnak pénzt állami forrásokból, legföljebb ilyen-olyan kerülőutakon. A közelmúltban elhíresült norvég támogatás, a civilszervezetek állami támogatása, stb. mellett ott vannak a még egyértelműbb dolgok is, mint pl. az EU, az ENSZ és az egyes kormányok bizottságai, hivatalai.
… attól kezdve, hogy Gloria Steinem a világ első számú feminista magazinjának (MS. Magazine 1971) társalapítója/főszerkesztője beismerte, hogy a CIA, a 70-80-s években dollármilliókkal támogatta (irányította) az újságot, nincs helye annak a kérdésnek, hogy KI, ÉS MI ÁLL A FEMINIZMUS MÖGÖTT! A cél pedig azóta is egyértelmű: demoralizálás, elidegenítés, megosztás, gyűlölet – zavar -, és félelemkeltés, mely agymosásnak köszönhetően amerikai nők milliói váltak az évtizedek alatt alkalmatlanná: feleségnek és anyának. A feminizmus egy groteszk csalás a társadalom ellen… ez vitathatatlan.
“A hagyományos család, egy halálos intézmény” – Eve Ensler
És a feminizmust még ennek ellenére sem nyilvánítják sehol emberiség elleni bűntettnek. Pedig kétségtelen, hogy az!
Erre én is reagálok a magam radikális nézőpontjából a női önmegvalósítással kapcsolatban.
Elsőként talán leszögezném, hogy önmegvalósítással se férfi se nő nem fog találkozni egyetlen munkahelyen sem. Az önmegvalósítás nem megy parancsra vagy céges elvárásra éppen ezért csak hobbin keresztül érhető el. Így aztán az az állítás, hogy azért mennek dolgozni a nők, hogy megvalósítsák önmagukat csak egy félrevezetés amit még el is hisznek. Talán nem véletlen, hogy mikor még nem dolgoztak a nők sokkal többet tettek le a társadalom asztalára mint manapság. (regények, versek, mesék, népdalok, dísztárgyak és egyéb művészeti alkotások sora) Ebből én azt szűrőm le, hogy régen volt lehetősége egy nőnek az önmegvalósításra ma viszont ennek még lehetőségét is erővel elveszi a nőktől a feminizmus.
Ha egy nő vagy feleség dolgozni akar hát tegye még ha ezzel sokan nem is értünk egyet. Ha egy anya dolgozni akar tegye de csak abban az esetben ha rákényszerül. Pszichológusok tömegei nyilatkoztak már arról, hogy a dolgozó anyák gyerekeinek lelki fejlődése milyen mértékben eltorzul, károsodik az elhanyagoltság miatt. Abban minden gyerekekkel foglalkozó szakember egyetért, hogy a gyereknek elsősorban az anyára van szüksége és csak másodsorban az apára. Az anya szükségessége viszont sokkal nagyobb mértékű annál amit egy dolgozó nő biztosítani tudna a gyermekének. Röviden leírva egy anyának otthon van a helye és nem egy munkahelyen. Leginkább ott mutatkozik eltérés, hogy a gyerekek meddig igénylik az anya maximális jelenlétét. Vannak akik szerint a gyermek 10 éves koráig és vannak akik szerint a gyermek 16 éves koráig vagy még azon is túl.
Az én álláspontom szerint ha egy anya dolgozik az eladja a gyermekét néhány lyukas garasért. Éppen ezért az ilyen nőket én nem is tartom anyának. Természetesen a megélhetési kényszert én is beismerem éppen ezért a karrierista nőkre vonatkozik a véleményem és nem azon nőtömegekre akik rákényszerülnek a munkavégzésre. És mint midig most is hangsúlyozom ez az én radikális véleményem. :)
Olyan radikális véleményt fogalmazol meg, amilyet csak akarsz, én csak téged és a mindenkori munkaadódat sajnálom, ha még elképzelni sem tudod, hogy úgy végezd a munkád, hogy szereted azt, és megtaláld közben a módját, hogy megvalósíts néhányat azokból a célokból, amik téged motiválnak. Az csak hab a tortán, hogy a magad számára nem tartod ezt elképzelhetőnek, de ebből kiindulva a nőket egyenesen hibáztatnád, elítélnéd, ha nekik ez mégis összejön.
Közben magamban hálát adok a sorsnak, hogy az én életem olyan szerencsésen alakult, hogy a munkanapjaim jó nagy részén nem csak a kötelező kenyérkeresési kényszer hajt, hanem egy csomó más is, és képes vagyok úgy dolgozni, hogy abban vastagon van önmegvalósítás. A nap 24 órából áll, sajnálnám, ha ebből 8-10 kényszerrel és méla undorral telne… Nem gondolom, hogy mindenki ilyen mázlista, de azzal sem tudok egyetérteni, hogy bárkit meg kéne akadályozni abban, hogy törekedjen erre.
A hozzászólásaid személyeskedő és jól láthatóan idegességből fakadó tartalma a legékesebb bizonyítéka a te személyes önmegvalósításodnak és boldogságodnak. Ha ez így nem lenne érthető a szavaid jelentését megfordítja a stílusod. Tudod mint amikor egy nőtől megkérdezzük, hogy mi a baj és azt válaszolja a fejünket is leharapva, hogy SEMMI. :)
Köszönöm, hogy a személyeskedő hozzászólásoddal beismerted az igazamat még ha nem is ez volt a célod. És talán jó lenne ha legközelebb alaposabban olvasnád az általam leírtakat. (“Parancsara vagy céges elvárásra”) Tudod már kezd egy kicsit fárasztó lenni, hogy neked mindent ötször el kell magyarázni és még akkor sem tudod megérteni. Félek még az önmegvalósítást sem érted csak a szót szereted használni.
Abban minden gyerekekkel foglalkozó szakember egyetért, hogy a gyereknek elsősorban az anyára van szüksége és csak másodsorban az apára.
Ez hülyeség. Mindkét szülőre szükség van, egyformán.
Hogy melyik szülőre is van nagyobb szükség azt bizonyítja a társadalmunk is évezredek óta. A nő van/volt otthon a gyerekkel míg a férfi a családért dolgozott. Igen egyformán szükséges a két szülő csak mindkettőnek más a feladata és a hatása a gyermekre. A folyamatos felügyeletet pedig kifejezetten az anyától igényli a gyermek érzelmi kötödésükből fakadóan, ez pedig kiemeli az anya fontosságát.
Szerintem meg nem.
A gyerek első életszakaszában fontosabb az anya és másodlagos az apa. Ebben a szakaszban a gyerek biológiai szükségleteinek bizotsítása az első ill. a legalapvetőbb dolgok megtanulása.
A második életszakaszban viszont legalább olyan fontossá válik az apa, mint az anya. Nem csak modellt ad, de megtestesíti a rendet és a tekintélyt. Amíg az első szakasz az alfabétum megtanulásaként írható le, addig ez a szakasz a példával élve a betűk összeöltésével szavak és mondatok kreálása. Optimális esetben sok tekintetben az apa “társadalmiasítja” a gyerekét, nem pedig az anya. Ebben az életszakaszban valamiféle mindig guriző, a távolba vesző apafigurának lenni a gyerek elleni vétek. Nagyon leegyszerűsítő módon azt is mondhatnánk, hogy az anya elsősorban a gyerek érzelmi, míg az apa sokkal inkább az intellektuális fejlődéséért felel. Az anya sokkal inkább a megengedő és támogató, míg az apa a tiltó és ellenző jelzőkkel írható le. Persze ez erős egyszerűsítés és jóval kevertebben jelennek meg a szerepek.
Ilyen okokból is baromság a kötelező férfi GYES és hasonlók feminista erőszakolása függetlenül attól hogy a feladattal a férfiak is képesek megbírkózni (a filmek, könyvek és viccek által sugalltak ellenére).
Az ideális az lenne, ha az első években a nők zavartalan módon otthon lehetnének a gyerekükkel, aztán a munkába visszaállva fokozatosan csökkentenék párjuk leterheltségét olyan mértékig hogy a gyermekükkel a férj is fokozatosan egyre többet tudjon foglalkozni, nevelni, legyen rá energiája stb… Ezért is lennék a női részmunkaidős (de valós és nem kreált) foglalkoztatás híve.
A családi dolgok kapcsán hangoztatott legnagyobb hazugság az az, hogy az anyára nagyobb szüksége van a gyereknek, az ő szerepe fontosabb míg az apai szerep alig több, mint a kenyérkeresőé. Hogy mennyire aljas hazugságról van szó, semmi sem bizonyítja jobban, mint az hogy még itt is gyakran elhangzik ilyesféle vélekedés. Megjegyzem, sok tekintetben ennek köszönhetően járkál annyi nem éppen a “jövő záloga” gyerek manapság. Könnyen lehet ezért az a sok leendő nyálas-langyos félhomár, akiket nap mint nap lát az ember.
Látod ezzel is egyet tudok érteni ilyen formán megfogalmazva. Ám én a férfi terheltségének csökkentését másként látom. Szerintem eleve minden férfi terheltségét csökkenteni kellene annak érdekében, hogy stabil kiegyensúlyozott párkapcsolatokat tudjon létesíteni amiből később lesz a család. A nők pedig ne csak az első években legyenek a gyerek mellett hisz az apa példakép hiába fontos a gyerek érzelmi kielégüléséhez az anya szükségesebb. Sőt az otthon maradó anya csak fokozza a nemi különbségeket ezzel is megerősítve a gyermek nemi hovatartozását.
Mindkét szülő fontos, de máskor, más miatt, másképp. Nincs szüksége az apjára egy 2 hónapos gyereknek úgy, mint az anyjára, akire viszont fokozottan. Ez azért van, mert az anyja hasában növekedett és ő táplálja. De ha nagyobb lesz már, akkor az apa pótolhatatlan szerepe is megmutatkozik, egyrészt mert példát lát a férfiasságra, másrészt mert példát lát a harmonikus férfi-nő kapcsolatra, és az apa mint férfi olyan személyiséget és tudást nyújt neki, amit az anya mint nő nem tud. De arra a fokozott jelenlétre nincs szükség, mint az anyánál kiskorban. Ettől nem lesz kevesebb az apa, sőt így jó, mert az apa munkába járása nem okoz sérülést a gyermekben, ami viszont szükséges, mert különben nem élne meg a család. És a férfiak többségének amúgy se lenne való, hogyha egy baba annyira igényelné őt, mint az anyját.
Bizony bizony. Magamon is megtapasztaltam már, hogy a gyerekhez mennyire bizonytalanul viszonyulok ameddig kicsi. Mikor először pelenkáztam kezem lábam remegett az idegességtől és még később is olyan szerencsétlennek éreztem magamat a gyerekkel. Igazából az volt az első áttörés amikor először rám mosolygott a gyerekem. Akkor éreztem először, hogy több vagyok puszta eltartónál.
Épp most akartam írni én is, de látom, már nem szükséges. :) Szóról szóra így gondolom én is.
Nem is értem, hogy lehet, hogy ez nem mindenkinek természetes.
Na ez jelzi a Te agymosottságodat is ami miatt apák százezrei szenvednek a tartásdíjtól, közös szülői felügyelet helyett, ahol nincs tartásdíj. Én bátran kijelentem, hogy szellemi nevelésben, példamutatásban apára nagyobb szüksége van a gyerekeknek mint anyára. Persze ha nem számít a családi élet és csak melózol az asszonynak aki otthon unalmában a neten flörtöl akkor maradjon csak a gyerek élete végig az anyával, vegyél neki tabletet és be van fogva a gyerek szája is. Te se pelenkáztál még ilyen kijelentésekkel, azt látatlanban állíthatom. Meg ekkora baromságot még nem hallottam, hogy a nőnek otthon a helye. Aki rájött arra, hogy szabad azt képteleség börtönbe zárni, érvényesülni fog ott ahol szeretne, a tanult nő képtelen otthon maradni és jelenleg 62 százalékban Nők jelentkeznek felsőoktatásba, igaz szerintem azt is unalomból teszik, hogy csináljanak valamit. Tehát ezirányú ideológiád eleve kudarcra van ítélve. A bikacsorda másik oldalát képviseled a szememben, ami miatt a férfiak képtelenek összefogni.
Tanult nő vagyok és szabad. Mégis úgy döntöttem, hogy otthon akarok lenni. Számomra az otthon nem börtön.
Azért kíváncsi lennék arra, hogy Reina Nicolasa teljesen szabad gondolkodású hozzászólást ki minősítette le. Mert ha már ebbe is beleköt valaki akár feminista akár antifeminista akkor nagy a baj.
Szóval akkor szerinted az évezredes tradíciók csak agymosás és a mai társadalmunk halad jó irányba?! De várj csak az nem lehet hiszen pont az az irány amerre haladunk vezet a tartásdíjhoz. Senki nem írt olyat ami azt hangsúlyozná, hogy a férfiara nincs szükség. Egyszerűen csak az anya szerepe a gyereknevelésben határozottabb és szükségszerűbb is. Vajon hány férfi érezte már a várandóságot és a szülést úgy mint egy nő? Az anya és gyermek közötti érzelmi kapocs ami megköveteli az anya folyamatos törődését. Ezt akarja a feminizmus hatástalanítani azzal, hogy az anyákat elzavarja dolgozni. És ez már jól megmutatkozik a sok frusztrált fiatal személyében akik már úgy nőttek fel, hogy nem volt mellettük az anyjuk. Pont te támogatod a kifogásaiddal a tebletes fiatalságot mert te támogatod az otthon egyedül unatkozó gyerekeket. Mert a különbség szembetűnő, egyik szülő gürizik miközben a másik a gyerekkel van vagy mindkét szülő gürizik miközben a gyerek elzüllik. Sajnos jelenleg csak ezeket a lehetőségeket kínálja a társadalmunk.
Az, hogy egy anya (Nem egy nő!!!) elmegy dolgozni hobbiból vagy önmegvalósításból, esetleg unalomból az pont megegyezik az általam leírtakkal. Hátat fordít a gyerekének. A tanult nő lehet, hogy képtelen otthon maradni de a tanultság – és ez férfiakra is igaz – nem azonos az okossággal, intelligenciával. Sőt talán nem túlzás azt mondani, hogy pont az iskolák akarják kiirtani az emberből a gondolkozás képességét és felváltani azt ismeretekkel. Ezért a tanultság tényleg befolyásoló tényező de az okos nőnek akkor is a gyereke lesz az első és nem az unaloműzés.
Rossz irányba halad a világunk azzal, hogy a nőket vezetői pozícióba teszi ahol mi szolgákká válunk azaz elveszítjük méltóságunkat, de azt gondolom a feminizmus megállíthatatlan már, a rátermett nő soha nem fog otthon tétlenül ülni, mert a háztartási munka már nem releváns a technologiai fejlődés miatt. A tartásdíj pedig nőtartásról szól a megváltozott világunkban, hiszen a gyerekkel nem foglalkoznak egyes anyák már, pont amiatt amit mondtál. Abban egyetértek, hogy nők ne vegyék el a férfiaktól a munkát. De ezért ne engem csapoljon meg az anya, hogy új franciágyat vegyen magának és a pasijának. Kikérem magamnak, hogy ilyennel vádolsz, hogy tabletet nyomnék egy gyerek kezébe. Infomatikusként mélyen elítélem a digitális társadalmat és a gyermeket alapvető készségekre tanítom ahogy velem tették régen, nem követem a birkanépet. Sajnos sokan szapulják itt a svédeket, pedig a családjogi rendszerük évtizedekkel jobb a magyarnál és válás esetén nem vesztesre és nyertesre osztják meg az embereket. Hozzáteszem, én nem váltam. Engem elhagytak a pénzemért. Tartásdíjért. És mélyen ellenzem, hogy belőlem élősködjenek a gyermeknevelésre is képtelen nők a jövőben.
Látod így megfogalmazva már más a leányzó fekvése. Ezzel az érveléseddel még egyetérteni is tudok. A rátermett nő pedig nem létezik, férfiak és nők egyformán eltudják látni a legtöbb munkakört bár szeretik hangsúlyozni a nők jobb mivoltát. Az általad nevezett rátermett nő akkor fog igazán megmutatkozni mikor az anyaságot választja a karrier helyett. Az anyai rátermettség az ami talán emberi mércével már nem is mérhető. Azt az odaadást, szeretetet, gondoskodást, figyelmet, következetességet, törődést amit egy anya nyújt a gyerekének és amit cserébe a gyermekétől kap soha semmiféle önmegvalósítás nem tudja pótolni. És egyetlen férfiak által elért magasztalt cél sem érhet fel hozzá. Én ebben hiszek és körmöm szakadtáig az anyaságot helyezem a női érdekek elé (bár szerintem az a helyes felfogás ha a kettő egy és ugyanaz). Ezt is csak meg kell értetni az eltévelyedett nőkkel és ma már az eltévelyedett férfiakkal is.
Viszont komoly problémát látok abban, hogy felvetettem egy témát aminek középpontjában a gyerekek állnak és pont rájuk nem figyelt senki!
Jöttek a hozzászólások a nők érdekeiről – még férfiak részéről is – meg a férfi nőelnyomásáról de senki egy büdös szóval sem állt ki a gyerekek érdekeiért. Hogy is van ez? Itt egy kicsit beleszerkesztek: Azóta már találtam némileg gyerekközpontú hozzászólást. :)
Csak a nő fontos és a gyerek is csak akkor kerül szóba mikor azzal akarnak több előjogot kicsikarni a nőknek. És úgy látom ezzel itt mindenki egyetért, ezt mindenki helyesnek látja, férfiak és nők közösen. Hát ez elég nagy szégyen!
A nők jogait igen is, hogy korlátozni kell a gyerekek érdekei irányában. És ez nem a nők érdeke de nem is a férfiaké. Ez az egész emberiség érdeke. Az itt leírtakat mindenki férfi/női érdekek szerint kezeli pedig ennek nem rólunk kellene szólnia hanem a gyerekeinkről, a jövő generációjáról. És az a tény, hogy pont őket felejtjük ki a nagy véleményütköztetések közepette jól tükrözi, hogy a feminizmus nem csak a nőket de már a férfiakat is megfertőzte.A férfiak is nem egyszerűen a nők vélt – és nem valós – érdekeiket helyezik előtérbe az egyenjogúság eszméje alatt hanem önmagukat is háttérbe kényszerítik a feminista felhívásoknak engedelmeskedve.
Hölgyeim és uraim, embertársaim! Ez a mi nagy szégyenünk!
Nem lesz semmiféle kiátkozás, legföljebb nem mindenben értünk egyet :)
“mindkét szemlélet rá akar erőltetni bizonyos dolgokat a másik nemre”
Nem igazán értem, hogy ezt honnan veszed. Egy (azaz 1) kommentelőnk írt ilyesmit, és mi nem vagyunk olyan cenzúraőrült bagázs, hogy az eltérő véleményeket azonnal töröljük – de egy kommentelő véleménye nem tükrözi sem az antifeminizmus, sem a Férfihang általános vélekedéseit. Sokan sokmindent írtak már errefelé, ilyen alapon Libsifemcsi véleményéből is levezethetnéd, hogy mi is az antifeminizmus… Hm.
“A nőket is meg kell illesse az önmegvalósítás lehetősége”
Senki nem akarja a nőktől elvenni az önrendelkezés jogát. Azon lehetne vitázni, hogy a megélhetésre való igény, ami áttételesen a munkára való kényszer, mennyiben tekinthető “önmegvalósításnak”, de ez most nem annyira lényeges. Ami fontosabb, hogy az államnak joga és kötelessége egy élhető jövő felé kormányozni az országot, aminek érdekében adóforintokkal motiválja a lakosságot a társadalom számára (elméletileg) hasznos viselkedésre. Ennek jelenleg is számos formája létezik, pl. a GYES, ami papíron arra hivatott, hogy segítse a nőket a minél több szülésben, mert az az államnak jó. Namármost ezekkel a motiváló eszközökkel jó lenne egy tényleg értelmes jövő felé evickélni, és az erről szóló vitának szerves része (kellene hogy legyen) az is, hogy jó-e az nekünk, ha a nők dolgoznak miközben nagy a férfi munkanélküliség. A válasz persze egyértelmű nem, és ha az államnak lenne egy csepp esze akkor olyan támogatási és adórendszert építene ki, ami a férfiakat erősebben motiválja munkára, mint a nőket. Ez senkitől semmilyen jogot nem von meg, de hosszútávon biztosan lenne pozitív társadalmi hatása (pl. a születésszám növekedése).
“a fene nagy küzdelem során ne váljatok olyanná, ami ellen küzdötök”
Ilyen veszély nem fenyeget :)
“Szerintem nem is létezik globálisan megoldás a problémákra, minden problémát az egyén szintjén kell tudni kezelni”
Na ez azért közel sem ilyen egyszerű. A rossz törvényeket le kell cserélni, nem lehet a hülyeség következményeit a lakosságra hárítani, hogy mindenki oldja meg magának.
“A feminizmus egyébként be fog dőlni.”
Szinte biztosan, de magával rántja a “gazdacivilizációt” is. Olyan krízisbe fogunk jutni hamarosan, ahonnan nem vezet ki néhány állami látszat-intézkedés, vagy a feminizmusra vetett laza gyeplő.
“Miből táplálkoznak a feministák? Abból, hogy küzdenek ellenük”
Sajnos ez sem olyan egyszerű amíg bent ülnek az EU-ban, ENSZ-ben, ésatöbbi. A szó legszorosabb értelmében ők vannak hatalmon, ilyen körülmények között lehetetlen kivárásra játszani velük szemben.
Az utolsó pontra reagálva én pont ezért nem kedvelem a “maguk útját járó férfiak” mozgalmakat hiszen ők egyszerűen csak félreállnak a feministák útjából. Azzal pedig, hogy nem vállalnak társadalmi kötelezettségeket vagy igyekeznek kibújni azok alól csak felerősítik a feminizmust hisz helyettük feminista nők fogják majd a gyeplőt mint társadalmi kötelezettséget. Így aztán a férfiak szépen a háttérbe szorulnak. Tehát a férfiak egyik fele magától “háttérbe” helyezi magát ezzel háttérbe szorítva a többi férfit. Nem is tudom ezek a mozgalmak kinek a fejéből pattantak ki, számomra úgy tűnik, hogy a feministák találták ki az ellenálló férfiak kiiktatására.
“Az utolsó pontra reagálva én pont ezért nem kedvelem a “maguk útját járó férfiak” mozgalmakat hiszen ők egyszerűen csak félreállnak a feministák útjából.” – de hiszen, csak így lehet a hamis ellenségképünket lerombolni. Minél többen iratkoznak ki a társadalomból / válnak le a nőkről/államról… annál inkább bicsaklik meg az eredendő hazugság: miszerint a férfi elnyomó. Ha nincs senkije, és független mindentől: nem lehet még közvetetten sem elnyomó/bántalmazó. Szerintem a legcélravezetőbb és egyben legbékésebb eszköz… s, ha elegen lesznek, a világ feleszmél kényelmes álmából… ennek folyományaként a deviáns takonymassza (LMBTQA stb) a végén azon veszi észre magát, hogy nagyon egyedül maradt a szekéren, befogott lovak nélkül.
“Nem is tudom ezek a mozgalmak kinek a fejéből pattantak ki,” – a férfi, nővel szembeni eszköztelensége szülte. Nem marad más, mint a passzív ellenállás az aránytalan kötelezettségekkel, férfidémonizálással szemben. Teljesen logikus, megfontolt döntés ez. Én mindenképp pártolom az MGTOW-t.
Sajna ez nem teljesen így van. Nem kell ok, hogy ellenséget kreáljanak, ahogy valós esemény sem.
Ha belegondolsz, a fóbiás ellenérzések kialakításához, a kamu statisztikák készítéséhez csak egy kis “kreativitásra” van szükség. Így aztán a jövőben a férfi már akár genetikailag is alábbvaló, csökkentebb értelmi képességű neandervölgyivé silányodhat, akiről az agymosott emberek el is hiszik, hogy ilyen. Alacsonyabb szintű lénnyekké, akik (vagy amelyek?) törvény által munkavégzésre és biológiai okokból rendszeres spermaadásra kötelezettek.
Sajnos pont efelé haladunk. És a feministák már nem is titkolják, hogy ez a céljuk.
Ez oké, de a támadási felületet csak így lehet redukálni.
“Alacsonyabb szintű lénnyekké, akik (vagy amelyek?) törvény által munkavégzésre és biológiai okokból rendszeres spermaadásra kötelezettek.” – annak ellenére, hogy a radikális feministák már évtizedek óta ezt vizionálják, én nem félek ettől a disztópiától. Előbb akassza fel őket, a többi – még értelmes – nő.
A magam részéről arra vagyok kíváncsi, hogy mikor jutunk el arra a szintre (gondolom az USÁban fog kezdődni), hogy az elkeseredett férfiak nem önmaguk, hanem valaki más, a rendszer részeként létező, azt szimbolizáló személy ellen fordítják a fegyvert és gyakorlatilag ilyen módon lesznek öngyilkosok. Célpontként nevezik meg mondjuk az őket ellehetetlenítő bírónőket, a gyereküktől megfosztó gyámügyi előadókat, a munkájukat elfoglaló női alkalmazottakat stb.
Mikor jön el az a pillanat, amikortól már éves szinten ezrével történnek majd ilyen protest-gyilkosságok…?
Már elkezdődött a folyamat még a mi kis hazánkban is. De egyenlőre még törvényi úton próbálják visszaszorítani a mi okos vezetőink akik nem látnak ki a fejükből.
Nem zárom ki azt amit mondasz, de szerintem ha már minden kötél szakad, végső elkeseredésükben – a szociobiológia folytán – egy szerencsésebb férfira fognak rátámadni, vagy önmagukra, mintsem a valódi ellenségre. Sikeresen sulykolták beléjük (az amerikai férfiba) hogy értéktelenek, mihasznák… így elsősorban magukban keresik majd a hibát. A világ pedig annyit fog látni, hogy a férfiak megőrültek. Na, ekkortól lesz nehéz igazolnunk az igazunkat. Azért bízom benne, hogy nem így történik.
Viszont a törvény feletti erőszak és igazság eszmeisége is él arrafelé. Nálunk társadalmi szinten elképzelhetetlen hogy egy lőfegyvert igazságot szolgáltató eszköznek, amolyan “békecsinálónak” tekintsenek (vö.”peacemaker”) és adott esetben mintegy revansot vegyenek a környezetükön.
Csak fordítsák, engem nem zavar.
https://www.youtube.com/watch?v=qDdZHIuAzVQ
2014. augusztus 17. vasárnap 12:46
Én főállású anyaként voltam otthon a gyerekekkel.
Nagyon hálás vagyok a volt férjemnek, hogy ezt megtehettem. Közben ugyan dolgozgattam, de meglehetősen szabadon tudtam beosztani a munkaidőt.
És a gyerekeket nem kellett hajnali 5kor kelteni, azért, hogy miután elvittem őket az oviba, iskolába, ne késsek el a munkahelyemről. Délután el tudtam vinni őket edzésre, színjátszókörbe, magánprogramra – nm kellett ehhez előbb elsunnyogni munkahelyről. Nem kellett a szabadságon és a szünetek alatti gyerekfelügyeleten aggódni. Nem volt probléma, hogy rendesen kikúrálva küldjem a gyerekeket vissza a közösségbe – nem néztek rám ferde szemmel munkahelyen, hogy már megint beteg valamelyik gyerek.
Úgy látom mi mindketten ugyanazt éljük/éltük át csak más más oldalról. :) És nekem az a meglátásom, hogy a feleségem aki otthon van mint háztartásbeli többet tesz a családért mint amire én képes lennék bármiféle anyagi eszközzel.
Azokat is megértem akik ellene vannak ennek a modellnek hisz már oly sokan oly sokszor megégették magukat egy rossz kapcsolattal. Ráadásul a nőknek már annyi lehetőségük van a férfi kiszipolyozására, hogy felsorolni is nehéz lenne. De a létező összes média folyamatosan buzdítja is a nőket a lehetőségekkel történő visszaélésre. A nők többsége meg nem megoldást keres a gondokra hanem rögtön a férfit hibáztatja és elhagyva tönkreteszi. Tönkreteszi azt a férfit akinek pár éve még a mosójától is elalélt és akinek a öt perces hiányát is elképzelhetetlennek tartotta. Mintha minden szép közös emléket elfelejtenének a párok és acsarkodni kezdenek egymásra. És az élhetetlen kapcsolatok és gusztustalan válások többsége a feminizmus számlájára írható. De nem a feminizmus az egyetlen ok. Sajnos a nemek már nem kommunikálnak egymással csak leszegett fejjel követik a rendszer parancsait. Ezért nem ér már semmit sokak számára a háztartásbeli nő modell. Pont úgy gondolkoznak már a férfiak is, ahogy azt a feministák elvárják miközben azt hiszik, hogy a feminizmus ellen tevékenykednek. Pedig a hagyományos szerep elutasítása nem más mint feminista érdek.
És itt megejtenék pár szót még egy apróságról ami számomra fontos és ma már zavaró is. Ez pedig a nőkkel szembeni udvariasság. Egyre inkább kihal ez a szép szokás aminek az alapjai pont a legősibb férfi ösztönre vezethetők vissza, a nők védelmezése és oltalmazása. Ha mi férfiak megtagadjuk az udvarias magatartási formákat pont a férfiasságunkat tagadjuk meg. Tudom ma már nagyon nehéz mert a nők ugyan igénylik az udvariasságot de nem tudják mi az és, hogyan kellene fogadniuk. Sok nő ha felismer egy udvarias gesztust szinte megsértődik rajta vagy csak szimplán megköszöni. Pedig mi férfiak nem egy köszönömért tesszük, többet ér egy kedves pillantás, egy biccentés, egy mosoly mint egy szó. És ha ezt nem kapjuk meg a nőktől hát ne legyünk restek hangot is adni elégedetlenségünknek akár bunkó módon is.
Néhány hete voltam egy multiban ahol is velem szembe jött egy húsz év körüli nő. Mivel egymás mellett nem fértünk el udvariasan félre álltam, hogy ő zavartalanul tudjon tovább haladni. Értékelte is a gesztusomat de úgy, hogy a bicska is kinyílt a zsebemben. Vérig volt sértve amiért most neki egy köszönömöt kell hozzám intéznie. És ez a sértődés érződött is a hangján ezért én is ugyanolyan hangon válaszoltam, hogy szívesen. Állítom, hogy jobban elvörösödött mint életében valaha. Ezzel arra akarok rávilágítani, hogy a nőket megint rá kell nevelnünk az udvariasságok igényére és fogadására és ha ezt nem tudják maguktól akkor szembesíteni kell őket a saját “bunkóságukkal”. És aki nem ért egyet velem az tegye fel magának a kérdést, hogy tényleg a Svéd mintákat akarjuk átvenni?!
Nagyon sok dolog elhangzott az e cikk alá beírt kommentekben. Valahol újra és újra visszakanyarodva a férfi- és női szerepekhez, a harmonikus és teljes élet, családi élet megélésének mikéntjéhez és lehetségességéhez. A magam részéről is történt néhány hozzászólás a témához. Mindezektől függetlenül, mintegy a “modern házasság” antitéziseként szeretnék néhány dolgot ajánlani. Az én részemről sok minden átgondolására késztettek.
Az amish közösségről van szó. Nem mintha náluk nem lennének gondok (technikai haladás vs “Ordnung”) vagy éppen a belterjesség miatti genetikai problémák. Nyilvánvalóan a kamerák jelenléte is torzító hatású ill. a helyzetek sem szükségszerűen minden alkalommal életszerűek (a lenti második javaslatomra gondolok). Ennek ellenére az elcsípett mozdulatokból, hangokból, a végtelenül nyugodt és tiszta tekintetekből átjön valami mindabból, amit mi itt hagyományos családként próbálunk körülírni.
Nagyon-nagyon javaslom mindannyiótoknak. Beszélni róla egy dolog, látni pedig valami egészen más. Igazándiból ide most csak két dolgot linkelnék. Az egyik fenn van a youtube-on sajna csak angolul. A másik részleteiben ugyancsak, ám ez a spektrumon leadott “reality”-ként magyar szinkronnal is megtalálható a neten (ha egy kicsit szemfüles vagy). Ez utóbbi Port linkje.
Örülnék ha minél többen megnéznétek, szerintem igencsak adna beszédtémát itt a férfihangon.
Uhh… Hát azért ők a másik véglet. Szerintem.
Kissé túl nagy a szigorúság, a függés, szűk a karám.
Nekem túlságosan sok a vallási irányítás is.
Ki mit vesz ki a csomag bonbonból. Az első doku párját kiközösítették. Ennek ellenére azt az utat követik, némi “könnyítéssel”. A magam részéről olyan sok szeretetet, egymás iránti tiszteletet, őszinteséget láttam még így filmen keresztül is megnyilvánulni, ami nagyon ritka a mi világunkban.
A családi feladatmegosztás, egymás tisztelete, az hogy nem hagyják, a technikai világ éket verjen közéjük ill. rájuk telepedjen és egyfajta (nem tudom leírni másképpen) ártatlanság. Számomra ezek a “csokiszemek” keveredtek ki a dobozból.
Minden, amit az amishokról tudni akarsz :-P
A jövő: “Azt, hogy egy általam ismert férfi legyen az apa, hamar elvetettem. Mi van, ha tíz év múlva kitalálja, hogy mégis igényt tart a gyerekre? Arra jutottam, hogy a spermadonor a legkisebb kompromisszum, amelyet meg kell kötnöm ahhoz, hogy anya lehessek. Sokaknak talán furcsa, de nekem ez sokkal kisebb áldozat, mint összekötni valakivel az életem, akivel egyébként nem tenném.”
Forrás:
http://nol.hu/kultura/a-dan-donor-magyar-csaladja-1556143
“Egy buta filmet néztünk a barátnőmmel, és egy örökbefogadásos jelenet kellős közepén elemi erővel hasított belém, hogy gyereket szeretnék.”
Mecsoda szerencse, hogy nem öngyilkosság szerepelt a jelenetben, vagy nem.
“Azt, hogy egy általam ismert férfi legyen az apa, hamar elvetettem.”
Szar került a hipergám palacsintába.
“A Mariann által választott amerikai donornak felesége és három gyermeke van.”
Na nem annyira nagy szar, inkább kisebb szar.
“Először is úgy szűkítettem a lehetséges donorok körét, hogy kihúztam mindenkit, aki a pénzért vállalta az eljárást. Ezzel mintegy kilencven százalékuk kiesett.”
Hogy ott mennyi igazmondó juhász lehet.
“Az ember persze a legjobbat igyekszik választani, én is”
Már csak fos.
“Aztán egyszer csak azt mondtam, elég, és érzésből ráböktem a befutóra.”
– Olyan szép legyen, mint Alain Delon!
– Igya meg ezt a keveréket!
A nő megissza és azonnal elalszik. A férfi elkezdi gombolni a sliccét:
– Na majd adok én neked Alain Delont!
“Kemény időszak volt”
Az, gyémántot megkarcolta baszod.
“Mivel szerette volna, ha a testvérek hasonlítanak egymásra, már korábban bebiztosította magát a választott donor mintáiból.”
– Olyan szép legyen, mint Alain Delon!
– Igya meg ezt a keveréket!
A nő megissza és azonnal elalszik. A férfi elkezdi gombolni a sliccét:
– Na majd adok én neked Alain Delont!
“úgyhogy végül bejegyeztettem apám nevét a saját születési időmmel.”
Ne cigánykodjál már.
“Mariann szerint ez az eljárás még odáig nyúlhat vissza, amikor szégyen volt a leányanyaság”
Ez ma is szégyen. Hátatok mögött ki vagytok gúnyolva.
“de miért nem lehet haladni a korral?”
Aztán keverékek lettek?
“Ezen az elven az orvostudomány fejlődése sem stimmel, és meg kellene halnunk harmincévesen valami szörnyű kórban.”
Érted aztán nagy kár lett volna.
“és már egyáltalán nem izgatom magam azon, ki mit mond.”
Előre kurvák, gengszterek.
“A hibás spermából Magyarországra is jutott, ám mivel a kérdéses betegség csak abban az esetben örökítődik át az utódokra, ha az anya is rendelkezik a hibás génnel, szerencsére a donortól született mindkét magyar baba egészséges.”
Milyen baba? Magyar baba? Apád faszát.
“A környezet gyerekekkel szembeni tapintatlanságán azonban a mai napig ki tud akadni.”
Mi van, fáj az őszinteség?
“Annyi minden szebb lehetne egy picivel több toleranciával!”
Köpök a toleranciára.
“Ráadásul ezek nem is túl bonyolult dolgok: ha spermadonortól született gyerek jár az osztályomba, nem íratok fogalmazást Az én apukám címmel.”
Hahaha. Nevető ötös a tantónéninek.
“soha nem a többség szemszögéből kell megközelíteni a dolgokat.”
Nem lépsz be valamelyik demokrata pártba? Ők is ezt csinálják. Jól megértenétek egymást.
“Én akkor is gluténmentes tortát sütök a fiamnak, ha csak egy gluténérzékeny gyerek jár az ovis csoportba.”
Ha ali nem eszik disznóhúst, senki se egyen.
“Ez így normális, nem?”
Nem.
“Mariann boldog, kiegyensúlyozott anyuka, aki érzi, hogy hamarosan a nagy szerelem is megtalálja.”
Na és ha az gyereket akar csinálni neked, akkor mi lesz?
Ez király volt Naooo:) Nagyon tetszett:)
“Na és ha az gyereket akar csinálni neked, akkor mi lesz?”
A negyediknek is Alain Delonnak kell lenni, úgyhogy ne is álmodjon sajátról. Illetve álmodjon csak, addig megtörténik az inszemináció.
“Ha már gyermeket szülnek valakinek, akkor az a minimum, hogy az adott férfi megbízható és felelősségteljes legyen, aki részt vesz az utódok felnevelésében is, ne egy szimpla tenyészcsődör, aki holnap már messze jár”
https://teveszmek.blog.hu/2018/07/21/_eletunk_nagy_napja
Érdekesség, miért válnak az ámerikai férfiak:
https://divany.hu/eletem/2020/05/10/valas-okai/?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link