Drága jó nebulóink már ismét a börtön suli kényelmes padjait koptatják, hogy agymosva megokosodva a hatalom társadalom szolgálatához szükséges elengedhetetlen indoktrinációval tudással gyarapodjanak. Eme jeles történésnek pedig mi más jelenthetné a valódi betetőződését, mint hogy a matek házi helyett egy valódi, mindennapi életben is hasznos ismeretanyagot átadva lelkes tanítványainknak folytassuk red pill ismeretterjesztő sorozatunkat. Akik még csak most csatlakoznak be az események folyamába, azoknak mars gyorsan bepótolni az elmaradt tudást, hiszen az elkövetkező részekben ismertetett anyagok jórészt a korábbiakban megismert általános ismeretekre és fogalmakra fognak építeni. Továbbra is fontosnak tartom megjegyezni, hogy a „bevezetés a piros pirulába” az általános társadalmi (de legfőképp a férfi-nő) viszonyok elméleti magyarázatát tartalmazza, gyakorlati példákkal és alkalmazási lehetőségekkel bőségesen ellátják a kedves olvasókat kollégáim.
Milliárdnyi világkép abszolút igazság nélkül
Következő tananyagunk idomul az iskolánkhoz, tehát egy fontos, de semmiféleképp sem nehezen emészthető fogalom kerül terítékre bemelegítésképp. Első körben a keret egy megfoghatatlan valaminek tűnhet, hiszen a piros pirula apró dózisokban szedve elsősorban annak megismeréséről szól, melyek azok a tulajdonságkötegek és cselekvéssorozatok, melyeket a nők, szélesebb körben a társadalom nagy része vonzónak tart, és ezáltal sikeresen kommunikálhatunk a társadalom többi tagjával mindennapi életünk során, mely egyben megágyazója is egy boldog és teljes életnek. A keretek alkalmazása viszont nem a külvilág felé projektált inger, mely jelzi aktuális pozíciónkat a társadalmi ranglétrán a külvilág felé, hanem egy belső megfontolás, ami az önuralomra, dominanciára valamint második félhez történő alkalmazkodásra való képességünket demonstrálja.
A keretek létezésének alapja, hogy minden ember a saját maga által összerakott valóságban él, mely születésétől kezdve egészen haláláig épül. Nyilvánvalóan gyerekkorban a szülők által belénk plántált világkép lesz az általunk elfogadott, a későbbiekben az iskolatársak, a szerzett barátok, az új szerelmek, a munkatársak és minden olyan ember, akivel valaha interakcióba kerülünk, hozzátesz ehhez. Ennek a felépített valóságnak az a tulajdonsága, hogy minden ember a maga egyedi módján látja a világot, másképp fogalmazva nem létezik olyan ember a világon, aki a saját belső valóságát a tapasztalati úton történő tanulása helyett egy abszolút objektív lencsén keresztül képes felépíteni. Ebből adódóan következik, hogy objektív valóság sem létezik, mivel minden ember számára más világnézet jelenti az objektív valóságot, melyet aztán a filozófusok csoportosítanak mindenféle izmusokba.
Végy egy vásznat
A keret egy tisztán szellemi fogalom, ezért megértéséhez a képzeletünket kell segítségül hívnunk. Képzelj el egy festményt, mely szép, csillogó aranykerettel van körbekerítve, maga a festmény pedig a személyiséged hiteles lenyomata: hogy hogyan gondolkodsz a világról, mik a legfontosabb értékek az életben a személyes nézőpontodból tekintve, mik a saját elvárásaid a társadalom többi tagjával szemben, akikkel mindennapi kommunikációid során interakcióba kerülsz. Tehát ez a festmény maga a teljes identitásod: a személyiséged, a genetikád, a neveltetésed és az ideológiáid teljes lenyomata.
Ehhez a festményhez aztán időnként odalépnek mások (jellegzetes szerepkörök: hittérítő, érzelmi manipulátor, főnök, feleség, marketinges), és megpróbálnak ebbe a festménybe belerondítani, azaz egy identitásdarabkát letördelni belőled, hogy azt a saját identitásukból festett részlettel pótolják. A dominanciaharc, amennyiben nem a fizikai, hanem a szellemi erőviszonyok szempontjából vizsgáljuk, azt jelenti, hogy a saját festményed kis részleteibe milyen szinten engedsz mások részéről belerondítani. Nyilván a tisztán domináns (rögzült) személyiséggel rendelkező emberek nem engednek semmiféle hozzáférést a festményükhöz. Ezek ellentétei a kereteiket teljesen feladó embertársak, akik mindenben engednek a másik fél akaratának. Egy párkapcsolatban a papucsférj sztereotípiája kiváló példája a behódoló, és ezáltal kereteit elhagyó férfinak.
Az erős keret és az ego viszonya
Gondolom, mindenki számára egyértelmű a következtetés, hogy a saját kereteit széttörni hagyó férfi nem vonzó a nők szemében, és a társadalom is palimadárhoz méltó módon kezeli. A saját identitását védeni nem tudó férfira ragasztható legrelevánsabb jelző talán a „gyenge jellem”, az ilyenek ideális áldozatai az apasági csalásnak, piramisjátéknak, átverős nyereményjátéknak, és számtalan más káros folyamatnak.
Ugyanakkor az is egyértelműen megállapítható, hogy a mindennapi életben a keretek időnkénti levetkőzése nélkülözhetetlen, hiszen ritkán van olyan alkalom akár egy párkapcsolatban, akár egy többszemélyes interakcióban, amikor mindegyik fél akarata egyszerre érvényesülne anélkül, hogy valamelyik oldal fel ne adná kereteit. Ezért az alkalmazkodásorientált viselkedés felvétele elengedhetetlen. Legmegfelelőbb módszer a kereteink ideiglenes levetkőzése, majd újbóli felvétele, amint egy adott partnerrel történő kontaktus véget ér, ez a klasszikus beszélgetőpartneri, baráti vagy hierarchikus viszonyokat jelképezi. Megvan a magam világnézete, de elrejtem azt az adott ismerős elől, mert tudom, hogy neki esetleg más a véleménye, és a jó viszonyunk fenntartása fontosabb, mint a ragaszkodás a magam világnézetéhez. Ehhez az attitűdhöz a saját egónk háttérbe szorítása szükségeltetik.
Nem véletlenül említettem az egót, mint tényezőt, ugyanis van a kereteknek egy olyan kellemetlen tulajdonsága, hogy az erős egóval felvértezett személyek sziklaszilárdan ragaszkodnak a kereteikhez, azokat esetleges konfliktusok elsimítása ellenében sem hajlandóak lejjebb engedni. Ez a keretekhez való ragaszkodás odáig vezetheti az egót, hogy egy lelki sérült állapotban a kereteit mintegy pajzsként állítja maga elé, és a saját személyes vásznán összegyűlt ideológiáival önkéntelenül is távol tartja a segítő kezet nyújtani kívánó felebarátot. Ez a védekező attitűd egyébként könnyen vezethet az illető személy teljes elmagányosodásához, hiszen a saját keretein felül mást nem képes befogadni. Ez a megállapítás vezet azon következtetéshez is, hogy az erős keret fenntartása, vagy épp az alkalmazkodóképesség megléte nem utalnak egyértelműen az adott személy státuszára, tehát nem kizárólagosan alfahím tulajdonságok. A keret egyszerűen saját személyiségünk reprezentálásának módja, mellyel élhetünk jól és rosszul egyaránt.
Itt egy szemléltető példa a keretek mindenáron történő tartásának destruktív voltára. A domináns identitás ragadós, ezért az önsajnáltató, szerencsétlenségét a világba kürtölő, ám makacs személyiséggel (és így levetkőzhetetlen keretekkel) rendelkező ember rossz hangulatát esetlegesen a környezete is átveheti, ezért van az, hogy a negatív hangulatú ember jóindulat és segítő szándék helyett ignoranciát és megvetést kap. Ez természetesen magát az egót nem zavarja, hiszen így önigazolást nyer az önsajnáltatás által, miszerint tényleg az az igazság, hogy a világ és a benne lévő emberek kegyetlenek és romlottak. Ez természetesen egy ténylegesen önpusztító szokáshalmaz felvételéhez vezet, ezért állítom váltig azt, hogy a mentálisan gyenge talajon álló emberek professzionális segítséghez kell, hogy jussanak (és nem némítóbogyók képében), mert ebből az önsorsrontó attitűdből az ego dominanciája miatt önerőből kivetkőzni szinte lehetetlen.
Amikor a keret levetkőzhető
Tudnunk kell, mikor érdemes a magunkról alkotott képet egy kissé átfesteni, vagy legalábbis elé pakolni egy alkalmazkodás szempontjából nélkülözhetetlen másik képet. Nyilvánvaló, hogy egy szigorú hierarchiában működő rendszerben, mint a katonaság vagy a céges kultúra, az alkalmazkodóképesség egy magasabb rangú munkatárshoz mindenképp előnyösebb, mint a ragaszkodás a magunk vízióihoz, sőt, a keretek időnkénti feladása elengedhetetlen a normális társadalmi működéshez, hiszen minden társadalmi viszonyban megjelenik a dominanciaharc vagy a hierarchikus szervezőerő valamely formája.
Párkapcsolatban a kereteit nyugodtan feladhatja a férfi, amennyiben vágyai adott pillanatban összhangban vannak a nő vágyaival (tehát párkapcsolati harmónia következik be). Lássunk egy nagyon gyors, egyszerű, közérthető példát:
Lány: Szeretnék elmenni fagyizni, gyere te is!
Férfi (különböző akarat, erős keret): Nekem nincs kedvem, te nyugodtan menj, kérd meg egy barátnődet, hogy tartson veled.
Férfi (gyenge keret): Rendben, menjünk, ha szeretnéd. Hova mennél?
Férfi (egyező akarat, erős keret): Pont én is akartam javasolni, induljunk, tudok is egy jó helyet.
Minden egyéb párkapcsolati szituációban, melyben késztetéseink ellentétesek a nő vágyaival, fontos ragaszkodni kereteinkhez, és azokat úgy védeni, mintha az életünk múlna rajta. Hogy ez miért van így, arról következő alkalommal mesélek nektek, természetesen újabb fogalmat és szemléltető példákat citálva a képbe a teljes öröm érdekében.
Felhasznált források:
https://www.reddit.com/r/TheRedPill/comments/3iix64/frame/
http://www.puatraining.com/blog/short-guide-to-frame-control-your-reality
A cikk témája, a keret (frame), jó példája annak, hogy a TRP túllép a párkapcsolati szinten, a “frame” szerepének tudatosítása és használata a teljes életélésben komoly változásokat eredményezhet. Ez bizonyos szempontból válasz is azoknak, akik a PUA és TRP tanokat egy kalap alá véve összemossák tartalmukat és céljukat.
kiváló meglátás
Elek, az első mondatoddal tökéletesen egyetértek, a másodikkal komolyan vitatkoznék. A red pill és a pua között az az igazi különbség, hogy az utóbbi egy ága, egy útja, egy megoldása az előbbi által felszínre kerülő kérdéseknek. A cikk témáját tekintve semmiféle törésvonal sincs a trp és a pua között. A keret – mint ősrégi pszichológiai fogalom – a red pill mozgalmon belül a puában jelenik meg. A pua is bőven túlnő a párkapcsolati kérdéseken, hiszen a legtöbb pszichológiai fogás – a keretek tudatos alkalmazása is – alkalmazható minden emberi kapcsolatban. Valószínűleg érdemes volna deffiniálnunk, mit értünk pua alatt.
A TRP nem előzi meg időrendben a PUA tanokat ezért nem is lehet annak leágazása.
Azt írtam hogy összemossa tartalmilag és célját tekintve. A TRP-nek fontos ám járulékos következménye az, aminek a PUA a létét köszönheti és egyetlen célja, azaz a nőszerzés. Szóval célját tekintve egyértelműek a lényegi különbségek. Ez utóbbiből pedig szükségszerűen következik a tartalmi különbség is. A PUÁ-nak nem része az LTR, az egyén hosszútávú, holisztikus önfejlesztése stb.
Valóban, a pua fő célja a nők becserkészése, felszedése és adott esetben megtartása egy hosszútávú kapcsolatban. Viszont ennek a célnak az eléréséhez olyan képességek szükségesek, melyek más területeken is kamatoztathatók. Mistery, a pua egyik legismertebb alakja szokta mondani, hogy ez sokkal többről szól, mint a csajozás: az egész életünkről. Én ugyanezt vallom. A pua arról szól, hogy jobb emberekké váljunk. Kevés dologban hiszek ilyen szilárdan.
Mindez azt jelenti, hogy valóban mást értünk PUA alatt. Az általam használt fogalomnak nagyon is része a hosszútávú önfejlesztés.
Kicsit zavarban vagyok: A “Milliárdnyi világkép abszolút igazság nélkül” megállapítás abszolút igazság vagy egy világkép a milliárdnyiból?
Vagy rossz a kérdés, mert túl izmus?
Alázat.
Geist.
Megint tanultam valamit az élet(.hu)-ből.
Müller Péter veri a nőket? Hát ez elég szomorú. :D
Akit érdekel a keretek alkalmazása a gyakorlatban, azoknak ajánlom a The Last Man on the Earth című sorozatot. Húszperces epizódok, egy nap alatt végig lehet nézni az egészet. Rövid beharangozó: Egy vírus elpusztítja az emberiséget és egy férfi egymaga marad életben. Azt tesz, amit akar, övé a bolygó a teljes infrastruktúrájával. Imádkozik egy nőért, s egy idő után imája meghallgatást nyer. Innentől minden a férfi és női keretekről szól. Arról, hogy kinek a játékszabályai szerint játszunk. Ha szeretnétek tökéletes karikatúrát látni a FÉRFI-ről, itt megkapjátok.
Látom, nem mindenkinek tiszta a különbség a PUA és a red pill között. Időrendi sorrendben valóban a PUA volt előbb, és a red pill erősen épít a PUA tanokra, de ugyanígy épít a MGTOW-ra és a férfilogi mozgalmakra is. A red pill a legfiatalabb ága a férfiszférának, mégis nyugodtan mondhatjuk, hogy a legnépszerűbb, mert annyira ügyesen vegyíti a három különböző fajta társadalmi szerveződést, hogy gyakorlatilag minden férfitípus számára tartalmaz alkalmazható tanácsokat.
Ha csajozás szempontjából kell megkülönböztetni a tanokat, akkor a következő jellemzőket gyűjthetjük össze:
– PUA: Tanulj meg mímelni egy olyan viselkedést, olyan jellemvonásokat, melyek a nők számára vonzóak. A cél legalább az egyéjszakás szex. De a PUA ennél nem megy tovább, gyakorlatilag mivel nem tartalmaz tartós önfejlesztési módszertant, alkalmatlan hosszú távú monogám kapcsolat fenntartására. Ráadásul az egész mozgalom teljesen el is üzletiesedett, és hihetetlen nagy kóklerek jelentek meg a piacon, akik kizárólag a nagy számok törvénye alapján képzelik el a csajozást, tehát menj oda 1000 véletlenszerű nőhöz, kérdezd meg tőlük, van-e kedvük szexelni, és ha 999 lelocsol pezsgővel, 1 pedig igen mond, akkor profit. De ez kurvára nem profit. Hogy lehet így ledegradálni a férfinemet, hogy lehet ennyire lealacsonyítani bennünket, hogy mint egy veszett veréb, menjünk oda random csajokhoz, olyanokhoz is, akiket normál esetben bottal sem piszkálnánk meg, és kérjük fel őket “táncra”, és rimánkodjunk, hogy ma estére is meglesz a betevő lyuk? Továbbra sem értem ezt a PUA-fétist az oldalon, világszerte már teljesen leszerepelt, de itthon még mindig a PUA az atyaúristen… És a PUA nem állít többet, nem tartalmaz tényleges önfejlesztést, nem készít fel nehéz igazságok felismerésére, csakis a gyors siker érdekében történő viselkedésmímelés a feladata. Nem értem, ti miféle vallásos fanatizmust kapcsoltok a PUA-hoz, a PUA tényleg ennyi.
– Red Pill: Formáld a személyiségedet és életvezetésedet olyanná, amit a nők vonzónak tartanak. Integráld a változásokat a saját személyiségedbe. Nem az a lényeg, hogy 100 lányból legalább 1 igent mondjon, hanem hogy lehetőleg ne legyen olyan nő, aki nemet mond :)
MRA: A legtöbb férfiből sohasem lesz olyan alfahím, aki után a nők 99%-ának bugyija nedvesedik, hiszen a férfiak genetikai és szocio-társadalmi felépítése eleve lehetetlenné teszi ezt. Az egyetlen megoldás a nemek közti kapcsolati válság megoldására, ha visszatérünk a hagyományos nemi szerepekhez, melyek évezredeken át beváltak, vagy legalábbis a mai körülmények közepette próbáljuk a férfiak többségének pozícióját erősíteni a nőknél való sikerhez.
MGTOW: Nekem ezek az ótvar hipergám kurvák nem kellenek, inkább megyek motort szerelni vagy világot járni, a nőket meg 40 éves koruk után úgyis felzabálják a macskáik. :D
Társadalmi szempontból pedig a következők a tényállítások:
– PUA: Próbálkozz, próbálkozz. Ne foglalkozz azzal a ténnyel, hogy az önbizalom nem jöhet magától, csak daráld a cuccot, tanulj meg minden nap egy új felszedős dumát vagy pozitúrát, és próbálkozz, próbálkozz. Alacsonyítsd le magad, ez hozza meg a várt sikert. Fő az optimizmus!
– Red Pill: Nem az a lényeg, hogy a finom kis lelked simogatva legyen, hanem hogy minden körülmények között megismerd az igazságot a nőkkel és a társadalommal kapcsolatban. Nem baj, ha ettől depresszióba esel, nem baj, ha emiatt olthatatlan haragot érzel a nagyvilág felé, a lényeg, hogy ismerd meg az igazságot. Ezután, miután láthatod, mennyire romlott a világ, tanuld meg összeszedni azokat a jellem -és státuszbeli előnyöket, melyek garantálják, hogy az egész világ úgy fütyüljön, ahogy táncolsz. A világot megváltoztatni úgysem tudod, de legalább kiaknázhatod a lehetőségeit a magad javára.
MRA: A társadalmi változások olyan irányba haladnak, melyek végső soron akár a civilizáció pusztulásához is vezethetnek. Egyetlen megoldás a hátraarc, és megkeressük azt az állapotot, ami még akkor volt, mielőtt minden elromlott volna.
MGTOW: Ebből az elbaszott világból köszönöm szépen, nem kérek, amíg nem történik változás, én elmegyek és inkább a páholyból nézem tovább ezt a cirkuszt, ahol a sok szerencsétlenkedő hülye egymást taposva marakodik az eléjük vetett koncon.
Természetesen A PUA volt előbb, mint a Red Pill. A PUA első ismert képviselői a trubadúrok lehettek, több száz évvel ezelőtt…
Alaposan körüljártad a kérdést, köszönet érte. Mindössze három gondom van a fenti kategóriákkal:
1. Amennyiben a Red Pill épít a PUA, az MRA és a MGTOW tanokra – márpedig azt teszi – úgy ez egy meglehetősen összetett fogalommá érik. Önmagában nem lesz alkalmas arra, hogy egy konkrét filozófiát kijelöljön. Márpedig ebben a struktúrában a saját helyemet – sokad magammal – igen nehéz pozicionálni. (75% red pill 25% PUA??? Ez elég erőltetett.)
2. Jómagam is, és még sokan mások a világban a PUA fogalmat sokkal szélesebb értelemben használjuk. Szerepet kap benne az önfejlesztés és a hosszútávú kapcsolatok kezelése is. Ha ezeket lecsípjük belőle, úgy valóban valami béna torzó marad, amit aztán lehet köpködni, így már joggal.
3. Teljes érzelmi elutasítást érzek, amikor a PUÁ-ról szólsz. Persze, nem kell szeretni, de ilyen viszolygás mellett lehet-e objektív módon tárgyalni róla?
Segíts, kérlek, hogy mi legyen az a filozófia, fogalomkör, kifejezés, mely tartalmazza a PUA trükköket, a red pill kapcsán társadalmi szempontból fent megfogalmazottakat, az önfejlesztést, az optimizmust, mindazt, amitől – e tárgykörön belül – gazdagabbá, jobb emberré válhatunk!
Valószínűleg én szerencsésebb voltam a PUA olvasmányaimban, mint a legtöbb ember. Heartiste-t olvastam elsősorban és Hawaii Libertariant (Ő Dave a Dave történetéből), akik amúgy nem is annyira a “PUA” szót használták vagy emlegették, hanem a “game”-t, mint kifejezést, és bár nem ez volt a fő profil, de azért került hangsúly a komoly kapcsolaton belüli hasznosíthatóságra is. A keret fogalma és használata, a shit testek kezelése, az alapvető mentalitás megtartása, vagy akár a 16 commandements of poon nagy része nagyon is használható komoly kapcsolatban is.
Ugyanakkor való igaz, hogy a Mistery Method (Mistery), a The Game (Neill Strauss), vagy a Bang (Roosh V), nem igazán épít önfejlesztésre, csak arra a mímelésre, amit te is írtál. Szerencsére a RedPill ezeken már messze túlmutat, de az sem képes megoldást adni mindenre, viszont egy jóval átfogóbb képet ad, ellenben jóval kevesebb gyakorlati tanácsot. Nagyon kevés benne az olyan írás – vagy sokat kell halászni hozzá -, ami gyors, azonnali tippekkel lát el, ami gyakorlati szempontból segít át az ismerkedések kezdeti lépéseinek lelki/mentális nehézségein, szerintem ezekre még mindig az eredeti PUA ötletek valóak. Megszólítások, negek, shit testek, rutinok (ezek ilyen hosszabb-rövidebb interaktív, könnyed játékok, amikkel jól lehet törni a jeget, oldani az esetleges feszültséget, hangulatot, ki lehet tölteni a kellemetlen csendeket, és sokkal inkább a nők mentalitására vannak hangolva, mint pl a “mexikói vagy az olasz kaját szereted jobban?” típusú unalmas átvezető kérdések.)
És hát azt szokták mondani, hogy minden kapcsolat egy jó dugással kezdődik:))
“- Red Pill: Formáld a személyiségedet és életvezetésedet olyanná, amit a nők vonzónak tartanak”
Egyébként túl sok konkrét, gyakorlati tanácsot nem sokat látni erre. Oké most pár hete/hónapja meg egy testedzési/táplálkozási sorozat tényleg gyakorlati tanácsokkal, de őszintén szólva, akit valóban érdekel ez, és szeretne beletanulni, ésszel csinálni, az bármikor talál a neten jó anyagokat, ehhez nem kell a RedPill.
Azt hiszem az utóbbi időben egy vagy két cikket láttam csak a társasági skillek fejlesztéséről, egy nagyon jó gondolattal, ami arról szólt, hogy úgy szólíts meg embereket (akár nőket, akár férfiakat), hogy bevonod őket a saját belső monológodba, vagyis egész egyszerűen egy pillanatban elkezded hangosan kimondani a gondolataidat.
De nagy többségében ott is csak elpuffogtatják a közhelyeket : legyél sikeres, szerezz pénzt, nézz ki a lehető legjobban… stb, és nagyon kevés a HOGYAN. Persze, hiszen ezekre nem is lehet konkrét tanácsokat adni, ahány szakma, közeg és munkahely, annyi különböző megközelítse kéne legyen a dolognak, és univerzális megoldás alig van.
Szóval amennyire én látom a RedPill túlnyomó része is a férfi-nő kapcsolatokról szól, a megszerzendő, illetve elkerülendő viselkedési formákról, a “red flag”-ekről, vagyis hogy milyen nőtől óvakodj, hogy szúrd ki a nem megfelelőeket, hogy bánj azzal, akid van, hogy variáld a “plate”-eket (alkalmi csajok), és úgy általában hogyan működnek a női ösztönök, gondolkodási sémák, stb.
Arról nem beszélve, hogy RedPillen is többször találkoztam már a “nagy számok törvényei” gondolattal, vagyis hogy előbb utóbb megszokod a visszautasításokat, lepereg rólad, de ide el kell jutni, ez gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás kérdése, stb. És ezeket nem valami noname szerzőktől, hanem endorsed contributoroktól (mondjuk szeniorok), és vanguardoktól (mondjuk alapító tagok).
De mondom, tény, hogy a hagyományos PUA oldalakhoz képest, sokkal szerteágazóbb területtel foglalkoznak, pl társadalmi és kulturális hatásokkal, feminizmussal, itt-ott politikával, stb.
Egy szó mint száz, én nem látom az akkora szakadékot a PUA és a RedPill között, amekkora a kommentedből átjön. Alapvetően teljesen egyetértek a megkülönböztetéseddel is, csak nem ennyire “szélsőségesen”.
Tudtam, hogy erre benézel!!! :) Nem volt egy Mystery fotó a Dave-es cikkednél?
Mark Manson: Models A Comprehensive Guide to Attracting Women könyvét tudom neked ajánlani, konkrét, gyakorlati ajánlások vannak benne.
@Big G. @DennisVT Remélem nem bánjátok, ha mindkettőtöknek egy választ küldök, mert a kérdéseiteknek csak az árnyalata más. Valóban fontos kérdéseket feszegettek, és azt kell mondjam kedves DennisVT, hogy nagyon igazad van mindenben. Megoldást viszont sem én, sem más nem tud erre a problémára. Megpróbálok most érdemben reagálni a felvetéseitekre, mert tényleg rendkívül fontos témákat feszegettek, de valószínűleg hosszú lesz. A Red Pill csak épít a PUA-ra olyan értelemben, hogy átvesz a korábban már PUA irodalomból ismert elméleti fogalmat (pl. keretek, hipergámia, shit test, IOI), de nem veszi át a PUA gyakorlati módszertanait, hanem továbbgondolva azokat egy teljesen másik szintre emeli. A legnagyobb baj a PUA-val az, hogy konkrét mondatokat, reakciókat, szövegeket, testtartásokat plántál beléd, hogy lelődd a nő shit tesztjeit vagy megfelelj a hipergám ösztöneinek, és nem azon munkálkodik, hogy tanuld meg helyesen felismerni ezeket, majd ösztönösen, a saját szavaiddal, a saját belülről jövő önbizalmi faktorodból építkezve lődd le ezeket. És ezért nem alkalmas a PUA a hosszú távú kapcsolatok ápolására, mert egy ideig mímelheted az alfaságot, ha ügyes színész vagy, akár hosszú hónapokig, de az a szomorú igazság, hogy egy idő után úgyis kapni fogsz olyan shit test-et, amire az adandó válasz nincs a szövegkönyvben, és akkor jön a kognitív disszonancia meg az erőltetett reakció, és pár darab ilyen eset után már a nőben is leesik, hogy valami nagyon nem stimmel veled. Az az igazság, ha nem tudod átvenni és a személyiségedbe beépíteni a vonzalom kialakításának és megtartásának képességét, akkor te valójában legbelül mindig érezni fogod, hogy nem vagy vonzó, ez súlyos belső feszültséget teremt, és egy idő után fel kell tenned magadnak a kérdést, hogy “lehet, hogy a csajom most boldog a mímelt viselkedésemmel, de én vajon boldog vagyok-e? Hogy sohasem önmagamat adom, mindig kénytelen vagyok színészkedni?” Pedig az alfaság lehetne egy természetes, belülről jövő, nem megerőltető kommunikáció is, csak a tényleges személyiségfejlesztés nem végezhető el 2 hónap alatt, mint amennyi idő alatt a PUA könyvek sikert ígérnek, hanem akár hosszú évek fáradságos munkája is kellhet hozzá, mire te természetesen tudod hozni azt a figurát, akihez a nők vonzódnak, és nem érzed kellemetlenül magad legbelül miatta. A PUA egy időben valóban igyekezett továbblépni a puszta bemagolt színészkedős játékokon, ilyen volt mondjuk az RSD (ami olyan jól sült el, hogy Ross Jeffries-t több országból kitiltották szexuális zaklatás miatt), vagy az NLP manipulációs taktikák (ami gyakorlatilag inverz színészkedés), de az LTR game szempontjából a PUA mindig gyengén muzsikált. Érdemes elolvasni a Játszma c. könyvet, mert nagyszerű PUA irodalom, ugyanakkor felfedi a PUA fogyatékosságait: Mystery gyakorlatilag beleőrült abba, hogy éveken át színészkedéssel meg bűvésztrükkökkel kellett csajokat felszednie, mert a tényleges személyisége, a belső világa egy nőt sem érdekel, míg Neil Strauss-ról tudjuk, hogy a nőt, akivel a könyve végén összejött, és úgy jöttek össze, hogy nem a színészkedésével próbálta a csajt lenyűgözni, nem tudta megtartani, sőt meglehetősen hamar szakítottak. A PUA-val igazából nem is annyira a módszertan a bajom, mert ha működik, miért ne, hanem a szcénát alkotó emberekkel. Akik nagyrészt olyan delta -meg omegahímek, akik semmit nem tudnak az üzletről meg a sikerről, de a pénz szagát azonnal megérezve gátlástalan hiénaként vetik rá magukat erre az önsegítő közösségre, és ölik meg a lelkét a sok százezer Ft-os tanfolyamaikkal, meg a “numbers game” bullshitjükkel, ami arról szól, hogy menj oda egy este 100 csajhoz, és ha 99 megdobál kakival, de 1 lefekszik veled, akkor az nettó profit. Na ez egy kibaszott hazugság. Az, hogy te kezdő csajozóként 99 visszautasítás és az ezzel járó súlyos neurózis után véletlenül, csak a nagy számok alapján (tehát nem a személyiségeddel nyűgözted le valószínűleg) elmegy veled egy csaj, és valaki azt mondja erre, hogy ez siker… hát ez a teljes férfitársadalom ledegradálása a sárga földig. Menj oda egy befektetőhöz, mondd meg neki, hogy van egy kurva jó üzleti terved, ami 99%-os valószínűséggel befuccsol, de van 1% esély rá, hogy a befektetett énzt legalább visszahozza, szerinted hány mérföldes vigyorral röhögne téged körbe? És ez a numbers game ráadásul mélyen emberellenes, és a nőket is ugyanúgy degradálja, mint a férfiakat: darab-darab, lyuk-lyuk, nem számít. Szerintem meg aki igazán komolyan gondolja a csajozást, és tényleg akarna is valamit a nőktől, nem csak egy lyukat, és az illető nőt meg is akarná ténylegesen ismerni, vagy a kezdeti ismerkedést kölcsönös szimpátia esetén átvezetni egy szerető párkapcsolatba, az kizárt dolog, hogy képes legyen elviselni egy este 99 visszautasítást, meg varánuszarcot, meg lelocsolást. Micsoda undorító dolog ez, hogy alázd meg magad 99 nőnél, csak azért, mert hátha a 100., akivel egyébként semmi érzelmi, de talán testi kötődésed sincsen, odaadja neked a pináját egy éjszakára? És erre a numbers game-re épül a mostani PUA tréningek meg e-bookok sokasága. Már a Mystery Method-tól is annyira eltávolodtunk, hogy ihaj. Tehát a PUA-val én úgy vagyok, hogy aki csak a lyukra hajt, gyors eredményeket szeretne és nem szeretne az ellenkező nem lyavalyáival fáradozni, annak nagyon jó. Akár kiváló indulási alapul is szolgálhat a tényleges önfejlesztés felé. De azért az mégsem véletlen, hogy a mainstream média is mind a PUA-kat szedte szét (még az Indexen is jelentek meg pár éve videók, ahol ilyen önjelölt PUA trénerek égették magukat a bemagolt módszereikkel), viszont sem a Red Pill-lel, sem a MGTOW-val kezdeni nem tudnak semmit, gyakorlatilag a Helen Smith szereplések meg a Sexodus cikkek egy elég durva szellemet szabadítottak ki a palackból, amire a komplett nőtársadalom válasza teljes megdöbbentségükben csak annyi volt, hogy “gyertek vissza az ültetvényre lécci, hát mi lesz velünk nélkületek?”. A PUA-nak korábban része volt az önfejlesztés, és az LTR game is, de mint említettem, ezek az üzleti hiénák kiirtották a PUA szellemét, és gyakorlatilag bizonyos részben erre való reakcióul alakult meg a red pill szcéna, ahol az egyik legfőbb alapelv az, hogy minden információ ingyen van, és bárki hozzátehet ehhez a világméretű kódexhez, nem önjelölt trénerek mondják meg, hogy mit kell tenned. Tehát kedves Big G., itt a válaszom neked szánt részét lezárom. Igazából szerintem nem szükséges olyan filozófiát megalkotni, amely minden férfi számára alapvető igazságul szolgál, mivel pont a konszenzus hiánya az egyik legfontosabb faktor, ami megkülönböztet bennünket a nőktől. Mind a négy felsorolt szcéna külön-külön hasznos és szükséges (de vannak már újabbak is, pl. a Roosh V által újrafogalmazott red pill, a Neomasculinity, vagy az omegahímek gyülekezőhelyei, a Black Pill és Sluthate oldalak), de nem létezhet olyan módszertan, amely minden férfiípusra egységesen ráhúzható, egész egyszerűen azért, mert a férfiak hierarchiába tömörülnek, és ennek a hierarchiának valamely szintjére nem ők helyezik be saját magukat, hanem genetikai, neveltetési örökségüknek köszönhetően oda kerülnek (alfa, béta, gamma stb.), majd onnan lehet küzdeni a feljebb jutásért. És az egyéni célok sem egységesek, valakinek az a célja, hogy pusztán szexeljen (neki jó a PUA), valaki hosszú távú kapcsolatban szeretne élni, de dominanciája és státusza folyamatos fenntartásával, a női bullshitek elkerülésével (red pill), valaki egyéni ambícióit szeretné kiélni akár a társadalom többi tagjának rosszallása ellenében (MGTOW), valaki meg egyszerűen szeretné a társadalmat visszairányozni egy olyan állapotba, ami egykoron jól működött (MRA). Nem látom be, miért is kéne bármelyik közösséget kiváltani egy egységes világnézettel, főleg, mióta tudjuk, hogy még soha egyetlen egységes világmagyarázat sem hozott megváltást a Földre, ugyanakkor hozott világháborúkat. Ahogy egyre inkább elhatalmasodik a viszály a nemek között, úgy fog méginkább egyre több filozófia kialakulni, és az sem kizárható, hogy a jelenlegi red pill-nél és MGTOW-nál sokkal radikálisabb ideológiák kerülnek reflektorfénybe (a feminizmus már kitermelte a maga Hitlerjeit és Sztálinjait, lásd #Killallmen és #killallwhitemen). Az is tetten érhető továbbá, hogy már a nőzéssel kapcsolatban is mennyire nem vagyunk egymással egy platformon. Tehát Dennis most azt mondja, hogy számára a shit test, meg a megnyitás, meg a testbeszéd könnyed játékok, számomra meg inkább a rémálom szó, ami legelőször eszembe jut róla. Továbbá eszembe juttatja azokat a neurózisikat is, amiket még a PUA megismerése előtt voltam kénytelen elszenvedni, hogy konkrétan annyira szorongó fiatal voltam, hogy egyáltalán odamenni nem mertem egy nőhöz, pláne nem még valamit mondani is neki. Mert nálam az alap beplántált reakció az volt, hogy úgyis lekoptat, akkor meg minek próbálkozni? És az a durva, hogy valószínűleg tényleg ez történt volna, függetlenül attól, hogy esetleg mégis oda mertem-e volna menni hozzájuk, mert akkor még nem tudtam, amit most már igen, hogy pusztán a bátorság, hogy odamenj egy vadidegen csajhoz és beszélgetést kezdeményezz vele, önmagában semmire nem elég. És én ezért nem bírom egyébként mind a mai napig a női játszmázásokat, mert nem tudok úgy viszonyulni hozzájuk, hogy hejj ez milyen jó játék, hanem hogy jaj ne, már megint meg kell erőltetnem az agyamat, nehogy véletlenül olyan választ nyögjek ki a csajnak, amivel bukom a shit testet, mert akkor jaj mi lesz… Itt érhető tetten, hogy ki az, aki komolyan gondolja az ismerkedést az ellenkező nemmel, és ki az, akit igazából nem is érdekelnek a nők. Én sajnos soha nem voltam képes pusztán egyszeri dugás elérése céljából kapcsolatba lépni nőkkel (persze rendszerint átkozom magamat miatta, de akkor se megy), nekem, ha megtetszik egy nő, és a kinézetén felül találok legalább 1 olyan tulajdonságot, ami az emberi minőségét kissé feljavítja a szememben, akkor már azt érzem, amit az ilyen halálosan szerelmes érzelmi lábtörlők szoktak, hogy én most valami földöntúli állapotban vagyok, és ha ő most nem lesz az enyém, abba belehalok. És az ebből adódóan keletkező frusztráció, vegyítve a csajozási képességek gyakorlatilag teljes hiányával, generálta a sikertelenséget. És az a szomorú igazság, hogy ennek a frusztrációnak a leküzdésében a PUA nem segíthet, ehhez a red pill és MGTOW kellett, hogy a nőket le tudjam dönteni az általam emelt piedesztálról, és némiképp emberközelibb szemszögből vizsgáljam őket. De ha ezen továbbmegyünk, azt még a mai napig nem tudom megérteni, hogy kezelhetik egyesek a shit testet, meg a hipergámiát, meg a varánuszarcot meg az állandó reprezentálás és státuszfitogtatás szükségességét könnyed kis játékként, amikor én pont az ellenkezőjét érzem, tehát az a tény, hogy a nők hipergámak, meg igényük van az állandó szórakoztatásukra, meg reprezentálás, meg shit test, meg faszom, ez egy rendkívül nyomorúságos dolog, és tényleg, ez így meg már totál ellenkező érzéseket táplál bennem, mint évekkel korábban a frusztrált rajongás. Az, hogy ha a nők valóban ilyenek, ha nincs ilyen, hogy ha véletlenül rossz állapotba kerülök, akkor is velem lesz (mert tudjuk jól, hogy az élet nem egy egyenes vonal a csúcsra, hanem sokkal inkább hullámvasút), ha nem tud vagy nem akarja azt az érzelmi stabilitást nyújtani, amihez egyébként biológiailag ők értenek jobban, ha nekem kell az ő életének értelmet adnom miközben ő (legalábbis fiatalabb korában) nem kíván megdolgozni semmiért, még annyit se, hogy legalább a személyes ambíciói hiányában lelkileg támogassa a partnerét, hanem ha nem reprezentálsz neki folyamatosan, nem villogsz a státuszoddal, nem adsz neki minden nap olyan szexet, hogy a falat is kibontsa orgazmusában (márpedig azt is jól tudjuk, hogy a jó szex is igazából fejben dől el), útilaput köt a talpadra, akkor köszönöm szépen, de inkább nem kérek belőlük. Azt kell mondjam, jómagam erősen szkeptikus vagyok ama tekintetben, hogy mondjuk egy feminizmussal fertőzött, netántán egyedülálló anya által nevelt, SJW-k társaságában felnőtt, érzelmileg, mentálisan és akár testileg romokban heverő fiatal férfi nekiáll akár red pill, akár PUA vagy másmilyen cuccokat olvasni, akkor aztán pár év múlva olyan superman lesz belőle, aki után a nők felváltva nedvesednek. Az élet sajna nem ilyen kegyes. Kegyetlen verseny van, abban a korban, mire egy fiatal felismeri, hogy ő maga bajban van akár csajozás, akár tanulás, akár hivatás szempontjából, már teljesen más dolgokkal kellene foglalkoznia, minthogy az elmaradt szülői nevelést meg személyiségfejlesztést saját magának kelljen bepótolnia huszonéves korában. Erről szól amúgy “Az időeltolódás törvénye” c. cikkem, ami a szerkesztők remélhetőleg hamarosan kitesznek, és akkor egy elképzelt esettanulmányon végigpörgetve a dolgot láthatod, hogy mennyire nem egyszerű. Amit a red pillről mondasz, meg sajnos nagyon igaz, és teljesen egyetértek. Pont pár napja vettem fontolóra, ha végzek ezzel a sorozattal, írnék egyet a red pill-lel kapcsolatos ellenvetéseimről, mert bizony azokból is van pár. Jómagam pl. saját kezűleg voltam kénytelen tapasztalni azt a nyomorúságot, hogy mivel jár a teljes pénztelenség, amikor tényleg egy szaros buszjegyre nem tellett, hogy felutazhassak BP-re dolgozni (de tökmindegy, mert lakhatásra sem telt volna amúgy), hogy mennyire csapdába ejti a videék azokat a fiatalokat, akik csórón, segítőkész és lehetőleg jómódú család nélkül vannak kényszerítve az önérvényesísére, és hogy mennyire lehetetlenség ebből az egzisztenciális nyomorból önerőből kivetkőzni. A red pill meg az ilyen válságokat elintézi egyilyen dumával, hogy “Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa, emeld fel a segged, tedd a dolgod, és akkor minden sikerülni fog”. Mintha csak a hazai híroldalak kommentfolyamán olvasnám a gazdag rózsadombi vállalkozók intelmeit a szegény és elesett emberekhez, akikhez üzen BAZ megyébe, hogy “ha nincs pénz és nincs munka, ahol laksz, akkor talán odébb kéne költözni párszáz km-re!”. És mi a faszomból költözzön odébb párszáz km-re? Hogy a gecibe fogja előteremteni az első párhavi megélhetését, ha a zsákfaluban fekvő viskója eladhatatlan? Hogy képzeli azt a magas lóról észt osztó burzsuj idióta, hogy a vidéki, a fővárosinál összehasoníthatatlanul rosszabb oktatási rendszert és alap egzisztencia megteremtési lehetőségeket tartalmazó BAZ megyei zsákfalu lakosa a teljes családját pár nap alatt odébb tudja vonszolni? És nyilvánvalóan két héten belül minden családtag munkát kap a nagy székesfővárosban, meg a gyerekek iskoláztatását is pár nap alatt el lehet intézni? Vagy hogyan? Az emberi értékek teljes hiánya kezd kivetkőzni az egész társadalmon, és ez minden évben csak egyre rosszabb és rosszabb lesz. A red pill Reddittel az a legnagyobb baj, mint az összes többi közösségi platformon, hogy az emberek nagy része lényegében nem fejlődni, művelődni, tanácsot szerezni jár oda, hanem a saját magánéleti frusztrációit próbálja mentális maszturbációhegyekkel eltüntetni. Az ilyen oldalakra van egy találó név: “hugbox”, és előbb utóbb minden közösségi fórum hugbox-szá válik. Ezt szenvedi most el a redpill. A közösség nagy része meg ott is frusztrált fiatal, nem pedig sikeres, a saját problémáit önállóan megoldani képes, alacsony státuszát és egyéb hátrányait leküzdött egyén, mert nyilvánvalóan az ilyenek kicsatlakoznak a red pill közösségből, és a saját hasznukra kamatoztatják tudásukat. Jómagam egyébként erőteljesen meg is kérdőjelezem a red pill azon célkitűzését, hogy minden férfin igyekeznek segíteni, hiszen a férfiak versenyben vannak egymással, mitől lenne érdeke egy valódi alfahímnek segíteni a frusztrált Karcsit, hogy ő maga is alfa legyen, és ugyanolyan minőségű nőt kaphasson, mint ő maga? Másrészt, a red pill leginkább az amcsi közösségnek íródik, ahol természetes, hogy legalább anyagi értelemben rendezett az életet, és elég törődnöd a nőkkel való interakciók fejlesztésével. Nekik fogalmuk sincs arról, mennyire nehéz egy tipikus Kelet, vagy Dél-európai fiatalnak a 30-50%-os munkanélküliségi ráta mellett egyáltalán ELINDULNI azon az úton, amit a red pill kijelöl? Ők feltételezik, hogy akármekkora nyomorban is élsz, mindig marad pénzed néhány havi albérletre, önfejlesztő könyvekre, meg kondibérletre. Tehát kizárólag az akaratod meg önfegyelmed hiánya választ el attól, hogy sikeres légy, nem pedig az a neurózis, hogy nem tudod, honnan teremts elő a csajozáshoz, a testedzéshez meg az egészséges táplálkozáshoz kellő mennyiségű és minőségű alapokat. A red pill nem foglalkozik azokkal, akiknek tényleges szükségük volna a nyomoruk eltüntetésére, akik tényleg súlyos bajban vannak, akik egyszerűen nem látják a módját annak, hogy az ilyen “hit the gym” meg “buy this book” meg “approach girls in a bar” tanácsokhoz honnan a tökömből teremtsenek elő akár minimális mennyiségű pénzügyi alapot, miközben lehet, hogy épp az áramot igyekszik nála a szolgáltató kikapcsolni? Az USA-ban gazdasági téren… Tovább olvasás »
Ez a hozzászólás színvonalasabb volt, mint az elmúlt három hónap cikk termése együttvéve. Öröm volt olvasni. És ezt úgy mondom, hogy az utolsó harmadával nem is értek egyet, de értem, hogy miért gondolod így!
Egyetértek Sydra-val. Köszönet a kimerítő tájékoztatásért. Az pedig külön megkapó, hogy a személyes nehézségeidet is beleszőtted, így még emberibb, még hitelesebb a dolog.
Az általam üdvözítőnek tartott filozófia megnevezéséhez nem jutottam közelebb, mert a PUA ezek szerint túl szűk, a red pill pedig túlságosan tág fogalom. Nem is ez a lényeg, csak így elég elveszettnek fogom érezni magam, ha egy szóval szeretném leírni, hogy hová tartozom, miben hiszek. Na sebaj.
Ami viszont lényeges:
“Szerintem meg aki igazán komolyan gondolja a csajozást, és tényleg akarna is valamit a nőktől, nem csak egy lyukat, és az illető nőt meg is akarná ténylegesen ismerni, vagy a kezdeti ismerkedést kölcsönös szimpátia esetén átvezetni egy szerető párkapcsolatba, az kizárt dolog, hogy képes legyen elviselni egy este 99 visszautasítást”
Fogalmazhatok úgy, hogy aki megedződik ezen a területen, annak megkeményedik a lelke és nem is lesz képes többé igazán szeretni? Bennem is volt ilyen gondolat, ám a tapasztalatok ezt nem támasztják alá. Én nem félteném a férfilelket ettől az edzéstől. Kicsit olyan ez, mint a boksz. Az edzések során egy csomó ütést kapsz testre, fejre, mindenhová, hogy amikor kiállsz a nagy meccsre, akkor már meg se érezd a pofonokat. Ám attól, hogy szinte érzéketlenné váltál az ütésekkel szemben, attól még a simogatást megérzed, és te is képes maradsz simogatni. Persze, meg lehet úszni a pofonokat és a 99 visszautasítást is. Nem kötelező bokszolni, ahogyan ismerkedni sem. Viszont meggyőződésem, hogy elsősorban azért van annyi rossz házasság, mert többnyire nem összeillő, hanem inkább összesodródó emberek kelnek egybe. És ez azért alakul így, mert a lehetőségeinkhez képest nagyon keveset ismerkedünk. Én is utálom a visszautasítást. Én sem szólítok le mindenkit, pláne nem bárgyú dumával. De szerintem ez a része nem megúszható.
Nem szükségszerű, hogy megkeményedjen a lelke, hanem férfitípustól függ. Akinek az minden vágya, hogy minden héten másik csajjal dugjon, és a PUA tudásával ezt el is tudja érni, az nyilvánvalóan boldog lesz és kiegyensúlyozott. Ő szeretni fogja a nőket, mert az ő szeretetének a fokmérője az, hogy hajlandóak-e vele elmenni egy éjszakára, és amíg ez teljesül (nem lesz szexhiány miatt frusztrált), addig szemlátomást kiegyensúlyozott marad a kapcsolata a nőkkel.
De ott a férfiak másik kategóriája, akik ráadásul szerintem népesebb csoportot alkotnak, mint az első, akik nem képesek érzelmi kötődés nélkül dugni, akik arra vágynak, hogy szeretve legyenek valaki által, és ez a valaki legyen 1 db nő, nem minden héten másik. Igazából ők azok, akik komolyan gondolják ezt a párkapcsolat dolgot, nem pusztán a szex kedvéért kezdenek a nőkkel, és mivel komolyan gondolják, ezért számukra frusztrációt okoz a visszautasítás, hiszen ők alapból is csak olyan nőket környékeznek ismerkedési szándékkal, akivel el tudnak képzelni egy hosszútávú kapcsolatot. Ők nem tudják játékként felfogni ezt az egészet, számukra nem opció, ha önbizalmat akarnának meríteni, akkor dugjanak meg minden hónapban 10 nőt, mert ez az “abundance mentality” hozza meg a sikert a mai nőknél. Ehhez vallásosnak sem feltétlenül kell lenni, hogy valaki ilyen erkölcsi gátlásokat állítson maga elé.
Itt van az a pont, ha hivatkozom most a keretekre, hogy bizony sok szempontból az erős keret megakadályozza a sikerélményt. A fenti összehasonlításban az alapszitu az, hogy ha minél többet gyakorlod a csajozást, minél több nőt fektetsz meg, annál inkább kelleni fogsz a többi nőnek is (ez ugye a hiperágmiából adódik). Akinek az a kerete, hogy sok nőt akar megdugni, és ehhez minden képessége meg is van, neki sikere lesz, míg a másik srác, aki nem tudja elveit vagy erkölcsi láncait levetni (tehát nem úgy akar sikert elérni a csajoknál, hogy hetente megszólít 20 db-ot, meg játssza az alfahímet, azaz nem alkalmazkodik a mai viszonyokhoz), hoppon marad. A két lehetőség ugye az, hogy várja az igazit, mint a 40-es macskás nők, ami a mai világban egy magas státusz és “szakmai múlt” nélkül nem jön el, vagy levetkőzi kicsit a kereteit, figyiszt mutat az elveinek, és azt mondja, ha megdugok minden héten 1 nőt, akkor leszek annyira magabiztos, és rendelkezni fogok akkora státusszal, aminek köszönhetően immáron stabil párkapcsolatra is könnyen kaphatok magamnak partnert.
És az az igazság, hogy valahol ez egy hamis dilemma. A nők, akik hagyják magukat megdugatni veled pár óra ismeretség után, azok teljesen kizárt, hogy alkalmasak volnának szerető monogám párkapcsolatra. Akik meg nem hagyják magukat, azok meg lehet, hogy azért nem hagyják, mert számukra béta vagy, de egy alfának ugyanúgy szétteszik a lábukat. Itt kerül képbe az az állítás, hogy a béta erényeknek (monogámia, szerelem, törődés, gondoskodás, apai ösztön) egész egyszerűen nincs létjogosultsága a mai világban. Mert ha natural alfa vagy, akkor nem fogsz megházasodni, ha meg natural beta vagy, akkor nem leszel képes a saját magad szembeköpése nélkül számodra értelmetlen dugások útján státuszt növelni, de ha meg megmaradsz alacsony státuszúnak, akkor meg a kutyának sem fogsz kelleni, vagy maximum a golddiggereknek.
Szerintem bétának lenni a mai viszonyok közepette iszonyú nyomorúságos, mert nem lehet feloldani ezt a kognitív disszonanciát, hogy ahhoz, hogy a szerelmet, a mogogámiát és házasságot komolyan gondold, ahhoz olyan nő kell, aki nem rendelkezik túlzottan kalandos múlttal, és így te magad sem lehetsz a mai nők által már alapesetben elvárt tapasztalattal felvértezve, ha meg erkölcsi és morális fenntartásokkal korlátozva magad rálépsz a poligámia útjára, akkor meg a saját belső éned fog kiüresedni, mert ami egy alfahím számára a mennyország, az béta társának maga a földi pokol. Tehát ha a komoly, erkölcsös monogámia feltétele a szexuális tapasztalatlanság, hogyan fogsz te ugyanilyen nőt találni, akinek márpedig alapelvárása a státusz és az önbizalom? Ne feledjük, hogy a nők sokkal kollektivistábbak, mint mi férfiak, ők nagyon könnyedén átveszik egymástól a hülyeséget, pl. hogy legyenek magas igényeid, meg házasság előtt próbálj ki minél több férfit.
Mindez igaz lenne, ha az emberek “egyneműek” lennének és csak valamelyik szélsőséget képviselnék, no meg a valóság kompromisszumkészsége nem létezne ill. az emberek kis mértékben sem lennének képesek változni.
Ettől függetlenül a felvetett dilemma szerintem valós.
De várjál, világos, hogy nem egybites fekete-fehér tényállításokról beszélünk, hanem mondjuk egy fokozatskáláról. Nyilvánvaló, hogy létezik olyan férfi is, aki alapállapotában a monogám kapcsolatokat pártfogolja, ám ha úgy adódik, nem utasít vissza egy kis alkalmi szexet, amikor éppen nem akad feleségnekvaló a horogra, meg olyanok is vannak, akik orrba-szájba dugnának különböző nőkkel, de ehhez maximum a kis ölelőpárnácskájuk társaságát élvezhetik. Ez világos, de azért hoztam fel példaként szélsőséges eseteket, ahol tényleg az illető személy kereteinek és társadalom felé történő elvárásai homlokegyenest ellentétben vannak a realitással, hogy ezzel is egyértelműen érzékeltessek egy olyan problémát, ami bizony nagyon sok férfi életét rendkívül megkeseríti. Hogy gyakran kényszerből, és nem választásból kell olyan kompromisszumokat kötnie, amire egyébként semmi szüksége nem volna egy erős balansszal rendelkező társadalomban. Meg hogy ugyanaz a szituáció, azaz hogy a megfelelő önbizalomhoz és státuszhoz tudnod kell beledumálnod magadat a legtöbb nő bugyijába, ez a hipergámiára épülő elvárás homlokegyenest ellenkező reakciót vált ki a szexualitás és párkapcsolatok szempontjából két, egymással ellentétes kerettel rendelkező férfiben.
Csak arra igyekeztem utalni, hogy a hozzászólásodban és a korábbiakban is nagyon gyakran szélsőségekben fogalmazol. Vagy ez van vagy pedig amaz… Árulkodóak a használt kifejezéseid is. Menny, pokol, teljesen kizárt, nincs létjogosultsága, homlokegyenest ellenkező, egymással ellentétes stb, hogy csak a legutóbbiból idézzek.
Közhelyes de igaz, nincs fehér vagy fekete csak a köztes szürkék végtelen számú árnyalata.Az emberek sem szükségszerűen osztályozhatóak ilyen könnyen ráadásul hangulattól, pillanatnyi hatásoktól függően hajlamosak eltérő módon viselkedni. Minden emberben a személyiség határai igencsak elmosódóak és az esetek jórészében korántsem tudatosak a döntéseik amelyeket meghoznak.
Nyilvánvalóan vannak tendenciák, de olyannyira sok a kivétel akár csak párkapcsolati tekintetben is, hogy ez a “hagyj fel minden reménnyel, mert nincs alternatíva” hozzáállás egyszerűen nem megfelelő. Egyszerűen túlontúl egysíkú és ha valaki elfogadja mint teljesen valósat, önmagát zárja el az esetlegesen valóban létező alternatívák fellelésétől.
Az ilyen magyarázatú világban nincsenek apafigurát is kereső nők, a húsosabb vagy idősebb nőkre gerjedő férfiak, a kisgyerekes anyák csakis eltartót kereshetnek és sosem őket a nőiesség érzésével eltöltő szeretőt, mindenki otthagyja a párját ha az betegsége miatt folyamatos ápolásra szorulna mert az evolúciós pszichológia szerint egyértelműen ezt teszi és sorolhatnám. A “gond” csak az, hogy mindezek a dolgok léteznek és ezer esetben kilógnak a megfogalmazott sorból.
Tetszik.
Jaj, annyi baj van a hozzászólásoddal, hogy azt felsorolni is sok lenne… :( A te hozzáállásod a témához inkább az JSW doktrínát pártfogolja, semmint az igazság felismerésére tett kísérletet, amire a Red Pill apellál. Szerintem, ha az igazság felfedezése a cél akár az össztársadalmi, akár a nemek közötti kapcsolatok tekintetében, akkor nem engedhetjük meg magunknak azt a luxust, hogy az igazságot elmismásoljuk ilyen nyárspolgári polkorrekt beszédmóddal, hogy “persze nem minden nő ilyen”. Ki állította ennek az ellenkezőjét? Persze, hogy nem minden nő ilyen. És? Ezzel máris egy csettintéssel meg van oldva minden férfi problémája? Nagy belső harcot vélek itt felfedezni párotoknál, hogy vajon a kultúrmarxista, vagy a konzervatív irányvonalat kövessétek a gondolataitok reprezentálásánál, de ez a szélsőséges konformizmus, amit lenyomattok, ez az ami fő akadályozója az igazság kimondásának és a megoldások keresésének. A kultúrmarxisták ugye azt mondják, hogy minden relatív, akár az össztársadalmi, akár az egyénben megfogalmazódott filozófiákat vizsgáljuk. Ez azt jelenti, hogy ha az én kicsi szívemnek kisebb kellemetlenséget okoz az, ha egy számomra nem vonzó férfi stíröl engem, akkor kényszeríthetem az államot arra, hogy hozzon olyan törvényt, ha egy férfi rám bámul, az számítson szexuális zaklatásnak, és csukják le az illetőt a francba, hiába egy objektív skálán mérve semmiféle veszélye nincs annak önmagában, ha valaki megnéz. Az, hogy a nézésbűnt elkövető férfinek mi lesz a sorsa ezután, az meg már a lőtéri kutyát nem érdekli (szélsőséges individualizmus). Ezzel szemben a konzervatívok azt állítják, hogy kizárólag egyféle igazság létezik, ehhez az egyféle igazsághoz kell kötelezően mindenkinek idomulnia, és aki nem teszi, az megérdemli a megvetést és a silány életet (szélsőséges kollektivizmus). A tényleges igazság pedig inkább a kettő egyvelege. Igenis össztársadalmi szempontból minden relatív, mert mindent csak relatív skálán lehet vizsgálni. A hangya vajon kicsi, vagy nagy? Egy elefánt méretéhez képest? És egy atoméhoz képest? A szegény a gazdaghoz képest mondjuk az USA-ban nem azért szegény, mert az éhenhalás küszöbén áll, hanem mert a gazdaghoz képest 1/100 a vagyona, de jó eséllyel nem kell nélkülözésben élnie, legfeljebb nem veheti meg magának minden évben az új iPhone-t. De vajon ugyanez az állítás igaz mondjuk egy Közép-Afrikai országra? Tehát ott sem élnek az ottani szegények teljes nélkülözésben és éhínségben? A gazdag mindig másokhoz képest kíván gazdag lenni. Afrikában az számít gazdagnak, aki palotát építtet magának, az USA-ban az, aki a személyes vagyonából meg tudna venni egy kisebb országot. Az USA-ban a palotát emelőket max. felső középosztálynak mondanánk. Minden ember a többi embertől egy relatív skálán különbözteti meg önmagát, és egy skála lehetőleg legyen mérhető, mert az ilyen elvont szellemi dolgok nem kedveznek az ego csattogtatásának. Régen a műveltség ugye hatalmas kincs volt, mára az interneten elérhető egyetemes tudás gyakorlatilag feleslegessé tette, és azokat az öregeket, akik a fiatalokat a műveltség hiánya miatt szólják meg, a fiatalok legfeljebb kiröhögik, nem pedig szemlesütve ismerik el, hogy mekkora nagy ember. Viszont minden régebbi kornál nagyobb szerepe van a pénznek. Olyannyira, hogy ha sok pénzed van, az automatusan hatalmat is ad a kezedbe, de a hatalom is relatív. Afrikában annak van nagy hatalma, aki palotát építtet magának, az USA-ban annak, aki országot tud venni a felhalmozott pénzéből. Egyéni szempontból nézve viszont minden objektív. Mert az én életem az én életem, ha nem azt vizsgálom, hogy a 7 milliárd másik emberhez képest milyen pozícióban vagyok, akkor az én gondolataim azok egyek velem, a saját vagyonom is objektíven mérhető, mert nyilvánvalóan nem lehet egymagamnak hétmilliárd különböző vagyona. És az én élethelyzetem is az én élethelyzetem, az is objektív, ha nem a többiekével összevetett mércén mérem. Hogy érzékeltessem veled, mennyire nem lehet az egyéni sorsokat, tragédiákat, de akár sikereket és teljesítményeket relativizálni, hadd hozzak egy példát megint a saját életemből. Egy nagyon gyakran hangoztatott kijelentés az, hogy minden férfiak van legalább egy nő az életében, aki képes őt feltétel nélkül szeretni, és az a saját anyja. Ő az a biztos pont, ő az a szilárd talaj, aki akkor is ott lesz nekem, amikor éppen a világon minden más nő levegőnek néz, amikor dob a csajom, ha válik a feleségem, ha kirúgnak a munkahelyemről, és akkor is, ha valami nagyon rosszat tettem. Minden más nő eltűnhet az életemből, de amíg az édesanyám él, addig ott marad mellettem, ő az, aki soha nem hagy el, és egyben az ő szeretete az egyetlen igazi, valódi szeretet. Aki tényleg azt akarja, hogy nekem jó legyen, mert ez az igaz szeretet jellemzője. Meghasad a szíve és szemei könnybe lábadnak, de akkor is hajlandó elengedni külföldre dolgozni, ahonnan nem tudom naponta meglátogatni, és lehet, hogy ő otthon egyedül magányosan kell töltse napjait. Lehet, hogy rossz döntései árán személyes vágyai és ambíciói beteljesületlenek maradtak, de a saját kudarcban végződött életét nem rajtam keresztül akarja beteljesíteni, hanem hagyja, hogy a saját vágyaim megvalósításán dolgozzak, olyan iskolát, szakmát, hivatást válasszak magamnak, ami ténylegesen a saját személyiségemhez és érdeklődési körömhoz igazodik. Ez az az életérzés, amiből nekem nem jutott, mert engem egy nárcisztikus és elmebeteg anya nevelt fel, aki csakazértis igyekezett erőszakkal eltántorítani a saját életem élésétől, mert tudvalevő, hogy a nárcisztikus szülő képtelen feltétel nélkül szeretni a gyermekét. Ő az, aki akkora teljesítménykényszert plántált belém, ami egész gyerekkoromra rányomta a pecsétet, aki akkora erőből üvöltözött velem, ha az ő szemszögéből nézve valami rosszat csinálok, hogy az kiváló megalapozása volt a már felnőtt koromban jelentkező rendellenességeimnek, mint a nőktől való félelem, a reflux, a pánikbetegség, ill. a depresszióra való hajlam. Nem azt mondom, hogy ezeket a problémákat nem lehet a későbbiekben kemény küzdelmek árán felszámolni vagy legalábbis túlnőni rajtuk, hanem azt, hogy az esetlegesen sikeres terápia sem feledteti azokat a borzalmakat, amik életem első 20 évét meghatározták, azt, hogy annak ellenére, hogy alapvetően egy rendkívül intelligens, sikerre termett, kreatív, ám két lábbal a fölön járó figura vagyok, amit tudok is magamról, a mindennapi neurózisaim miatt mégis olyan szintű önbizalomhiánnyal és egzisztenciális félelmekkel küzdök, ami eleve arra predesztinál engem, hogy a társadalom aljára kerüljek, mert a szociológiából tudhatjuk, hogy az az ember, aki fél, kizárt dolog, hogy sikeres lehessen. Ha most sikerül végre kivakarnom magamat abból a határ szarból, amiben évek óta kényszerből vagyok (és erre szerencsére nagy esély van), akkor sem tudom elfeledni a fiatalkorom szenvedéseit, a félelemből elszalasztott lehetőségeket, mert ezeknek a korai traumáknak a következményei már annyira a személyiségem részét képezik, hogy valószínűleg a későbbiekben is mindennapos ádáz küzdelmet kell majd vívnom mondjuk a pánikbetegséggel. Hagyományosan ez nem jelentene gondot, de egy olyan világban, ahol felfokozott verseny van, ilyen súlyos akadályozó tényezőkből keletkezett hátrányokkal lehetetlenség versenyképessé válni. Ha ezek után én azt mondom neked, hogy nincs olyan nő a világon, aki képes lenne a feltétel nélküli szeretetre, te rögtön beszólsz, hogy hohó, álljon csak meg a menet, ott van anyád, aki feltétel nélkül fog téged szeretni, amíg világ a világ, mert mindenki anyja feltétel nélkül szereti a gyerekét, és mert a te édesanyád is él és úgy bánik veled, hogy igenis hozzá bármikor fordulhatsz, amikor éppen hangulatilag nem vagy topon, és teheted mindezt anélkül, hogy erőszakkal átvenné az életed alól az irányítást, vagy ő telepedne rád minden problémájával együtt. És akkor te azt akarod belém plántálni, hogy igenis nekem is van olyan nő az életemben, még ha adott pillanatban minden nő szarik a pofámra, aki szeretni fog mindhalálig. Mert neked van. Mert mondjuk 1 milliárd fiatalból 800 milliónak van. De ez az én saját, egyéni szemszögömből nézve kurvára nem igaz, ebből kifolyólag nyugodtan kijelenthetem, hogy nincs olyan nő, aki képes lenne a feltétel nélküli szeretetre. Mert ugye a megfogalmazott kritérium nem az, hogy az anyák feltétel nélkül szeretnek minden gyermeket. Ha a saját anyám nem szeret feltétel nélkül, az nem jelenti azt, hogy majd másnak az anyja fog. Így nyugodtan megfogalmazhatom azt, ha csakis a saját magammal kapcsolatos objektív igazságokat akarom kimondani (tehát ezzel nem beleszólva és nem sértve a te saját személyes igazságodat), hogy nincs olyan nő, amelyik képes lenne a feltétel nélküli szeretetre. Mert számomra nincs. És nem is lesz. Mert anyám nyilvánvalóan soha nem volt az, és most már nem is lesz az, mert évek óta 6 láb mélyen a sírban fekszik. Hogy jutottunk el odáig, hogy egy olyan oldalon, aminek eleve az a rendeltetése, hogy a hol könnyebb, hol súlyosabb problémákkal küzdő férfiakat képviselő weboldalon, aminek direkt az a célja, és aminek nincs számbajöhető alternatívája a teljes magyar interneten, ami az utolsó mentsvára lehetne az identitásukat vesztett férfiaknak, ott súlyos öncenzúrát kell tartani, mert különben azonnal jönnek a kritikus fennhangok, hogy hoppá, ne merészeld azt mondani, hogy vannak olyan nők, akik a viselkedésülből következően alapból alkalmatlanok a párkapcsolatra, mert az elvárásrendszerük olyan szinten deformált, hogy igényeiket soha nem lehet kielégíteni, mert ott vannak azok, akik boldog párkapcsolatban / házasságban / alkalmi kapcsolatban élnek, és akikről szó sem esett a hozzászólásodban, mert TE csak a pár negatív példát vagy hajlandó észrevenni. Amellett, hogy nem csupán pár negatív példáról van szó, hanem egy, a társadalom szinte egészét érintő folyamatról, melyet a 30-on felüli fiatalok immáron akkora dózisokban kénytelenek tapasztalni, hogy bizonyos esettanulmányokból már akár nyugodtan általánosíthatunk, nem értem honnan veszed, hogy pl. én személy szerint kizárólag negatív példákat ismerek, kizárólag azokat veszem észre, és nem ismerem el, hogy léteznek boldog házasságok, igazi szerelmi kapcsolatok a mai világban is? Ha túlmutatunk azon, hogy a statisztikák pont a kedvezőnek mondható tendenciák ellenkezőjét igazolják, én is ismerek olyan férfiakat és nőket, akik nagyon boldogok együtt, én is tudok olyanokról, akik bár szegény családba születtek, sikerült kivakarni magukat a nyomorból és túlnőni magukat a szegénységen, és igen, talán olyanok is léteznek, akiknek pontosan ugyanolyan jellegű problémák rohamával kezdett megküzdeniük, mint nekem, és sikerrel jártak, mert mondjuk a genetikai -és személyiségmixük egy olyan irányt vett fel, ami olyan képességek fejlesztésében segítette őket, amelyek az adott akadály legküzdésében inkább hozzásegítették őket, mint engem az én gondjaim megoldásában. Persze hogy léteznek, itt vannak közöttünk. Akár azt is feltételezhetjük, hogy 7 milliárdból 5 milliárd ember az adott pillanatban boldog és kiegyensúlyozott. Amit viszont nagyon nem értek, hogy miért kellene egy olyan oldalnak, mint a Férfihang, velük foglalkozni? Tehát tényleg van ilyen ember a világon, aki kőgazdag, felesége a világ legszebb és legkedvesebb nője, gyerekei is mindenki másnál jobban szeretik, és valószínűleg ugyanolyan sikeresek lesznek, mint ő maga, ám ez az ember egyszercsak depressziós lesz és lappangó öngyilkos vágyakat vesz fel, mert stikában Férfihangot olvas, ahol (Úristen!), arról volt kénytelen tájékozódni, hogy léteznek olyan férfiak is, akiknek az élete nem csupán Disney-mese meg csillámpóni, hanem nem jutnak szerető és támogató feleséghez, nem lehet vállalatbirodalmuk, és neadjisten még magánhelikopterre sem futja? És ez esetleg az ő életminőségét azonnali hatállyal lerontja? Most azt akarod belém plántálni, hogy ha én nem mellékelek minden egyes 10-100 hozzászólásom alá egy 60 oldalas apróbetűs mellékletet, ahol felsorolom a létező 3 és fél milliárd nőből azt a 3,2 milliárd kivételt, akire az adott megállapításaim éppen nem igazak, akkor én szélsőséges vagyok, meg fekete-fehér, meg különben is, fogadjam el, hogy vannak olyan nők, akik 40+ évesen 20-as férfiakkal dugnak, meg akik kegyedülálló anyaként szeretőt tartanak (egyébként már a hozott példáid is kiválóan mutatják társadalmunk végleges elkorcsosulását, de hagyjuk…). Azok a férfiak, akik boldogságban élnek, akik szerető családban nevelkedtek, akik szép, egészséges, kedves, megnyerő személyiségű hölgyek garmadáiból válogathatnak, nyilván nem fogják megérteni, mit is jelent a mérgező szülő, vagy a karrierista nő, vagy az önkéntelen cölibátus kifejezés, hogy csupán néhány jellemző buzzword-öt hozzak, mely témákkal ez az oldal hivatalosan foglalkozik. Ők nem fogják a Férfihangot olvasni, a saját problémáikkal terhelni a kommentrendszert, ők egyáltalán nem is foglalkoznak a férfijogi mozgalmakkal, sőt a red pillel sem, mert miért tennék? Az ő életminőségükre nem lesz hatással, hogy valaki egy underground, alig ismert oldalon a társadalomban jelentkező, ám elfojtott problémákra rámutat, de még az sem, ha az a valaki a saját panaszkodásával szórja tele a kommentfolyamot. Ez az igazság, hogy a siker egyik feltétele az is, hogy magasról szarj azokra az emberekre, akik sikerének útjában áll valamilyen tényező, és ezt szóvá merik tenni. Tehát a minden szempontból boldog emberek soha nem találkoznak sem a valóságban, sem virtuálisan a probémával küzdőkkel, ennek fényében felesleges a Férfihangnak ezotéria meg Oravecz Coelho szinten leledző portálként díszelegni, mert ez egy hamis maskara. Amúgy tökmindegy, mennyire teszitek polkorrektté a cikkek és kommentek tartalmát, a feministák ígyis-úgyis azt mondják ránk, hogy mi vagyunk a gender Kurucinfója, mert erre nem az általunk használt fogalmazási mód predesztinál bennünket, hanem a feministák, mint kollektív relativista massza viszonyulása a saját női genetikai programukat nem kielégítő férfinépességhez. De nyilvánvalóan ha hozok olyan példákat a nagyvilágból, ahol nem minden rózsaszín, rávilágítok arra, hogy egy adott tendencia, ami akár csak egy szűk kisebbségre jellemző, miért is probléma, akkor még én vagyok itt a sátánista szektás, aki vészmadárkodik. És a problémák őszinte kimondásának lehetetlensége súlyos következményeket von maga után. Egyáltalán, ha a Férfihang nem kíván legalább megértés szintjén foglalkozni a modern férfit ért problémákkal (mert az is igaz, hogy a tényleges segítségnyújtás már komoly anyagi és szellemi erőforrásokat igényelne), akkor a Férfihang célkitűzésében megbukott, mert nyilván nem olyanok fogják ezt az oldalt látogatni, akik egómasszírozásra meg frufrus buddha idézetekre vágynak. Ami ennél is súlyosabb következményekhez vezet, hogy az öncenzúra kényszere, illetve annak elhallgatása, hogy egy egészséges lelkiegészséggel megáldott férfi számára az ellenkező nemmel való viszony sokkal inkább meghatározza az életét, mint bármilyen más, kizárólag egyéni ambíción alapuló célkizűtés, attól, hogy ezt mesterségesen ellhallgattatjuk, még ezek az egyénekből kiinduló, ám statisztikailag mostanra hatalmas tömegekben előforduló válságok ott maradnak megoldás, de legalábbis felfogás és megértés nélkül, aztán előbb-utóbb majd addig feszül a húr, míg végül tényleg előidézitek az ismert társadalmi rend végső pusztulását. Akkor már aztán nem az lesz, hogy a mai nők viselkedéséből kiábrándult tömegek telesiránkozzák az üzifalat, hanem tényleg kialakul egy olyan társadalom, ahol a nők, ill. a mindent szükségtelenül relativizáló tömegeknek nincs helyük, nincs funkciójuk és így életképességük sem. Olyan dolgokról hallok mostanában, hogy az elképesztő, hogy az USA-ban már hol tart a MGTOW, és nyugodjatok meg, ezek a változások előbb-utóbb legyűrűznek mihozzánk is. És ezek a jelenségek nem engem személy szerint érintenek, tehát nem én szabom meg, hogy igazak lesznek-e rám vagy sem, hanem mindenki a bőrén fogja ezeket érezni. Már létezik olyan, hogy MGTOW közgazdaságtan, és ebben, közösen a “dark enlightenment” szektákkal már arról álmodoznak, ahova egyébként a jelenlegi tendenciákat figyelembe véve is tart a világgazdaság mozgása, hogy a rendkívül magas IQ-jú (ide ne az ilyen rendkívül okosnak mondott férfiakat képzeljétek, hanem olyanokat, akik genetikai torzszülöttségük miatt lettek intelligensek, más szempontból viszont súlyos fogyatékosságokkal küzdenek, aszociálisak, autisták vagy aspergeresek) férfiak a pszichopatákkal (egy másik genetikailag fogyatékos csoport) szövetkezve létrehozzák a maguk társadalmát, ahol csak az 1%-nyi elitnek van helye. Mindent automatizálnak, önellátó lesz, és hihetetlenül gazdag (a jelenlegi, kizárólag online működő tech startupok a befektetések szempontjából sokszor akkora értékkel bírnak, mint egy hagyományos, fizikai termékeket előállító vállalat), a maradék 99% pedig ebből a társadalomból ki lesz zárva, és vagy önfenntartó lesz, vagy maximum egymást zabálhatják fel. A siker predesztinált lesz, és a társadalomba kívülről válogatják be az embereket a 99%-ból (a 120+ IQ-val rendelkező gyermekeket kiemelik a családjukból, és oktatják). Aki látta a District 9 című filmet, az nagyjából el tudja képzelni, miről van szó, csak abban a filmben faji alapon zártak el egy társadalmat, és nem ki, hanem be. Tehát gratulálok mindenkinek, idáig vezetett el a feminizmus, és a súlyos problémák, melyeknek nagy része évtizedek óta kering… Tovább olvasás »
“Igenis össztársadalmi szempontból minden relatív, mert mindent csak relatív skálán lehet vizsgálni… Egyéni szempontból nézve viszont minden objektív. Mert az én életem az én életem”
Vigyük tovább ezt a gondolatot! A világ vegyes, sokfélék vagyunk, egészen különböző adottságokkal. Ugyanakkor ha például meg akarunk tanulni spanyolul, e projekt követelményrendszere kifejezetten objektív. Ezerféle élethelyzetünkből adódóan azonban ezerféle távolságra lehetünk e céltól. Ha például jó nyelvérzékkel bírunk, az apánk spanyol nyelvtanár, az anyanyelvünk pedig portugál, úgy elég szimplának tűnik a feladat. A 90-es IQ-val bíró ózdi kisdiák meg izzadhat. Ne áltassuk magunkat azzal, hogy igazságos volt a teremtés. Egészen különböző adottságokkal vágunk neki közel azonos célkitűzéseknek. Csupán egyet tehetünk: többet dolgozunk, mint a szerencsésebbek és reménykedünk, hogy elég lesz valamire.
Attól tartok, hogy a legtöbben nem egészséges és szerető családból jövünk. Ez megint egy olyan faktor, amiről nem tehetünk. Egyetlen feladatunk van: azonosítani a problémát és túllépni rajta, kerül, amibe kerül. A felnőtté válás pedig elsősorban azt jelenti, hogy érzelmileg függetlenné válunk a szüleinktől, s elfogadjuk a gondolatot, hogy egyszer meg fognak halni. Én piszok sok felnőttkorú ismerősömtől hallottam már visszahivatkozást a különösen nehéz gyerekkorra. Mindnek kölcsönadom a Mérgező szülők című könyvet, melyben természetesen én ugyancsak felfedeztem a saját családomat.
Tudom, hogy elég nyersen hangzik, de a lelki problémák mind orvosolhatók. Ha levágja a lábunkat a villamos, az totál szívás. A többin túl lehet és túl is kell lépni. No other way.
Belegondolok és elrémülök, mi lett volna, milyen méretű komment született volna ha még fel is sorolod a hozzászólásommal kapcsolatos problémákat…
Mindenesetre hasonló méretű választ ne várj tőlem.
Nem gondolnám hogy olyannyira értékrelativizáló lennék. Éppen ellenkezőleg. Meggyőződésem hogy alapvető, abszolút ideák mentén, ezek megjelenési formáival értékelhető a világ. A mi szabadságunk és felelősségünk abban rejlik, hogy ezen abszolút értékek mentén vizsgáljunk meg minden tapasztalt jelenséget és dolgot. A látszatra jó vagy rossz dolgokról csak közelebbi vizsgálat dönti el hogy valójában minek minősíthetőek. Két egymáshoz hasonló dolog közül az egyik vizsgálata nem szükségszerűen mond bármit is a másik dologról.
A saját világod objektivitása mindaddig igaz, amíg csak önmagadnak fogalmazol meg róla állításokat. Amint ezt másnak is teszed onnantól kezdve merőben szubjektív dologról van szó.
Mindettől fügetlenül a magam objektív világának a jelenségei alapján sajna egyet kell értenem veled, a jelenko történései igencsak sötét jövő felé mutatnak, nagyon rossz irányba vezető tendenciák tapasztalhatóak.
Nem értem hogy jött elő nálad a Férfihang, elolvastam a véleményed és leírtam a sajátom. Nem én vagyok a Férfihang sőt a férfiak hangja sem. Nem tudok olyan esetről, hogy bárkibe is belefojtották volna errefelé a szót, eltekintve a palotaforradalom kapcsán kiszórt zsigeri nőgyűlölőktől és Naooo némely, túlzásokba eső trollkodásától. Szerintem hasonlót te sem tapasztaltál, nyugodtan leírhattad a véleményed, ahogy engedtessék meg nekem hogy leírhassam én is a magamét, akár egyezik akár eltér a tiédtől.
Sajnálom a családi múltadat, én jóval szerencsésebb vagyok ebben a tekintetben. Az általad leírtakkal ellentétben nem gondolnám hogy mindannyian változásra képtelenül a múltunk foglyai lennénk (valójában ez a két szerintem káros gondolatod egyike). Ha elfogadnám amit sugallsz, hogy az ember mintegy belefagy az időbe, azt is el kellene fogadnom hogy nincsen szabad akarat és a létezésnek sincsen értelme. Erre pedig nem vagyok képes, nem vagyok hajlandó.
Kárhoztatod az előző generációt, hogy nem megfelelő útravalót adott nektek, gondolom ezt magunk is megtehetnénk az előző generációval. Minden generációnak és minden embernek saját magának kell kikutatnia és megértenie, hogy az örök igazságok miként nyilvánulnak meg a saját világában, önmaga számára.
Az intelligencia nem segít az érzelmi problémák kibogozásában, sőt megesik hogy sokkal inkább hátrányos. A férfiember hajlamos lehet a nőpartnerein keresztül bántani a saját anyját, ahogy egy nő a pasijain keresztül teszi ugyanezt az apja miatt. A valóságban persze önmagát bántva azon mély, ám letagadott meggyőződése okán, hogy ő tehet a szülői szeretet elmaradásáért, ő a hibás. Ezen kívülállóként nem sokat lehet segíteni. Valójában az egyénnek önmagának kell eljutnia odáig, hogy önös érdekből is megbocsátva a szülőjének leteszi az addig súlyos teherként hurcolt gyűlöletét.
Igazándiból két-három mondataidként kellene írnom legalább egy-egy bekezdést, de erre nem sok kedvet érzek lévén gigászi méretű hozzászólás keveredne belőle.
Monty Python- The Annoying Peasant
Angol humor mennyire bénaság már.
Naooo:
“Akinek az minden vágya, hogy minden héten másik csajjal dugjon, és a PUA tudásával ezt el is tudja érni”
És még mondja valaki, hogy a nők nem buták.
Wastrel: “ahhoz, hogy a szerelmet, a mogogámiát és házasságot komolyan gondold, ahhoz olyan nő kell, aki nem rendelkezik túlzottan kalandos múlttal, és így te magad sem lehetsz a mai nők által már alapesetben elvárt tapasztalattal felvértezve”
Nem is tudom ki írta már, itt, vagy máshol erre azt a megjegyzést, hogy menj le vidékre, egy random faluba, menj be a kora reggeli misére a templomba ( lehetőleg hétköznap), és azok a lányok, akiket ott találsz, pont azok, akiknek nincs kalandos múltja, és tőled se várják el, hogy neked legyen.
Vagy esetleg könyvtárak, laborok, nyelvészeti tanszékek mélyén is körbenézhetsz, ott is nőhetnek olyan virágok, akik egyszerűen azért vannak egyedül, mert nem mozdulnak ki, de amúgy teljesen alkalmasak feleségnek.
“Nem is tudom ki írta már, itt, vagy máshol erre azt a megjegyzést, hogy menj le vidékre, egy random faluba, menj be a kora reggeli misére a templomba ( lehetőleg hétköznap), és azok a lányok, akiket ott találsz, pont azok, akiknek nincs kalandos múltja, és tőled se várják el, hogy neked legyen.”
Ez az ökörség kinek a fejéből pattant ki? A vidéki lányok rég pesten szopják a faszokat, nem ülnek be a 15 öregasszony közé.
“Tehát Dennis most azt mondja, hogy számára a shit test, meg a megnyitás, meg a testbeszéd könnyed játékok” + “nem tudom megérteni, hogy kezelhetik egyesek a shit testet, meg a hipergámiát, meg a varánuszarcot meg az állandó reprezentálás és státuszfitogtatás szükségességét könnyed kis játékként”
Itt félreérthettél, én egyedül a rutinokra írtam zárójelben, hogy könnyed kis játékok, de visszanézve a hsz-emet, valóban félreérthető volt a megfogalmazás. Azért gondoltam külön elmondani, hogy mik a rutinok, mert arról még nem igazán volt szó, és bár te nyilván tudod mikre gondolok, de a többiek nem fogják. ( https://www.youtube.com/watch?v=0aWoN8MvGKw , az 5 hazugság játék, ez pl jópofa, könnyen beilleszthető egy beszélgetésbe, és semmi olyasmi nincs benne, ami nagyon szembemenne valaki személyiségével). Ezek pl sztem tényleg poénok. Kis gyakorlással elég flottul el lehet játszani – egy alkalommal elég egy, mert különben nagyon átjön a begyakoroltság.
A shit testek nem igazán könnyed játékok, én mégis élvezem, de ez lehet tényleg a természetemből fakad. Mindig szerettem a teszteket. Na nem a vizsgákat, meg a szigorlatokat, de valami könnyed játékos tesztet bármikor szívesen vállaltam, legyen szellemi, vagy ügyességi, és ha felkészült az ember – ez jelen esetben néhány elég hétköznapi, gyakori shit testet és azok válaszait jelenti -, akkor olyan érzés, mint mindig tudni a jó választ, mindig készen állni arra, amit rád akar dobni az élet/ellenfél/nő.
A negelés már semmiképp nem könnyen poén, nem is szeretem igazán, nem vagyok hajlandó betanulgatni ezeket, egyszerűen ha az ember megérti, hogy nyugodtan lehet egy picit viccesen kritikus egy lánnyal, nem kell visszafognia magát, és igenis meg lehet jegyezni, ha be van törve a csaj körme, vagy véletlen vmi kis piszok került alá, vagy furán áll rajta a ruha, vagy csak bármivel viccesen cukkolni akarod, amit a haverjaiddal amúgy is szoktatok egymás közt, stb, bármi ilyesmi amivel kitűnsz azon emberek közül, akik sosem mernék felhívni a figyelmet ilyesmire, és a nőnek is egy új tapasztalat leszel ezen a téren, ez szinte tuti. Ha nincs semmi, amit így észre tudnál venni, de valamiért nagyon negelni akar az ember, akkor egyetlen egyet megtanultam : “jó ez a fölső/jól áll neked, elég divatos lehet, te vagy ma este a harmadik lány, akin ilyet látok”. Megdicsérted a ruhát, akár a jó ízlését is megdicsérheted, de azért mégis egy picit hülyén fogja érezni magát, hogy ugyanúgy öltözködik mint egy csomó másik lány, és ráadásul valaki ezt észre is veszi. Nyilván jól kell előadni, és nem lesz bántó. De megmondom neked, még életemben nem mondtam ezt ki senkinek:)
Viszont amúgy tényleg fel lehet fogni az egészet egy játékként, és szerintem ez a helyes mentalitás egyik alapja, hogy az ember ne tulajdonítson túl nagy jelentőséget egy nőnek, vagy egy ismerkedésnek. A nők 1000kilométerről kiszúrják, ha needy vagy.
“meg igényük van az állandó szórakoztatásukra”
Ez már némileg összeillés kérdése is egy nővel, de akit szórakoztatni kell, és nem együtt szórakoztok, azért úgyse kár. Jön a következő. Ha oldott vagy, laza, könnyed, ő pedig vevő a veled való hülyéskedésre (mert az első benyomása jó), akkor ez megint csak egy könnyed társalgás lesz – ha vannak hozzá skilljeid, van benne rutinod, gyakorlatod, nem vagy zavarban, nem izgulsz…. Ez persze ritkán jön össze, de akkor igenis élmény. Legalábbis nekem:) (Ezeket most nem úgy konkrétan csak neked írom, hanem mindenkinek, aki olvassa).
“egyedülálló anya által nevelt, SJW-k társaságában felnőtt, érzelmileg, mentálisan és akár testileg romokban heverő fiatal férfi nekiáll akár red pill, akár PUA vagy másmilyen cuccokat olvasni, akkor aztán pár év múlva olyan superman lesz belőle, aki után a nők felváltva nedvesednek”
Nyilván nem lesz soha. De nem is kell, és nem is lehet. A sok önjelölt PUA-tanárral ellentétben Heartiste pl. nagyon is reális képet vázol az elé az ember elé, aki bele akar ebbe “tanulni”. Szépen leírja, hogy egy alapvetően ilyen-olyan mentalitású (alfától omegáig) ember mire számíthat, meddig juthat el. És sehol sem állít olyat, hogy bárki megkaphat minden második nőt, ha ezt meg ezt csinálja és mondja. Szóval korrekt. De sztem csomó olyan ember van még, mint én voltam kb. pont egy éve, akinek egy pici lökés elég, egy kis mankó elég a kezdeti időkben az első lépésekhez, aztán hónapok olvasgatásai, gyakorolgatásai után ezeket el is dobhatja, és bár top alfa sosem lesz, de érezhető javulást tapasztalhat a sikereiben.
Nekem az a saját tapasztalatom, hogy nagyon sokat segít, ha csak olvasgatja az ember az irodalmat. Újra és újra, akár ugyanazokat a cikkeket is, ugyanazokat a kommenteket is, visszalapozva akár évekre, és azt fogja észrevenni, hogy ha elég időt (ez simán lehet több száz/ezer óra) tölt bizonyos mentalitású embereket olvasva – technikailag közöttük – akkor átragad a mentalitás egy része. Ez segít, én így RedPillesedtem, ilyen szép csúnya kifejezéssel élve. A moderátorok, és a vanguardok (főleg whisper és archwinger) írásait, kommentjeit ajánlom elsősorban. “A közösség nagy része meg ott is frusztrált fiatal, nem pedig sikeres, a saját problémáit önállóan megoldani képes, alacsony státuszát és egyéb hátrányait leküzdött egyén” – ezért kell szépen kigyomlálni, hogy ki az, akit szívesen olvasol, és ki az akit fenntartásokkal kell kezelni. A két említett emberért még valamiféle garanciát is hajlandó lennék vállalni, ami alatt azt értem, hogy szerintem a mondanivalójuk nagyon nagy része jó, értelmes, fontos, sőt olvasmányos is.
“mitől lenne érdeke egy valódi alfahímnek segíteni a frusztrált Karcsit”
Miért, mi itt mit csinálunk? Na jó, nem úgy értem, hogy marhanagy alfák vagyunk (én távolról sem), de azért a magunk módján segíteni akarunk, ha tudunk. Pont azért nem osztok saját észt, mert nem vagyok sem natural, sem tanult alfa, de tudok irányt mutatni, hogy kire lehet érdemes odafigyelni. Emlékszem valamikor télen/tavasszal egy kommentelgetés során megköszöntem Deansdalenek az eddigi írásait a témában (és Qujonnak is megköszönném, ha itt lenne), meg az iránymutatásait, és azt mondta, hogy ilyenkor érzi azt, hogy érdemes ezt csinálnia. Szerintem van sok ilyen ember még, akik szívesen segítenek önzetlenül, és hát tudják, hogy hiába van 130.000 feliratkozója a RedPillnek, annak a 10%a az, aki meg is fogadja a dolgokat, és a jó útra lép, és annak a 10%nak az 1%-a sem lesz igazi alfa. Persze ez nem is cél, egy gyenge bétából erős bétává fejlődni már nagyon nagy eredmény.
“Másrészt, a red pill leginkább az amcsi közösségnek íródik” – Ez nagyon igaz, és nagyon fontos, szóval korrigálni kell itthoni viszonylatokra, de azért az alapvető elméleti gondolatok ugyanúgy helytállóak itt is. A hipergámia itt is ugyanaz:)
Ezekről jutott eszembe ennyi gondolat így éjjel 1kor… fél2kor:)
Az utolsó bekezdésedhez:
Ilion Tichy utazásai alias Csillagnapló Lemtől. Az utazás az idionták bolygójára. :)
Csatlakozom az előttem szólókhoz, köszönöm a kimerítő hozzászólást, nekem még jobban is tetszett, mint maga a cikk. :)
Annyit fűznék hozzá a témához, hogy felbukkantak itt ilyen fogalmak mint “játszma” meg “keret”. Ezeket azért jó lenne tisztába tenni, mert nekem az a benyomásom, hogy a Red Pill vagy a PUA elmélet újradefiniál olyan fogalmakat, amik a pszichoterápiában már évtizedek óta léteznek. Ez elég zavaró nekem, de egyben érdekes is, mert a “kerék újrafeltalálása” esetleg új nézőpontot is ad egy jelenség vizsgálatához.
A “játszma” 3 jelentése:
A PUA játszma annyiban különbözik a hétköznapi játszmától, hogy a célja pozitív, tehát ha jól alkalmazzák, akkor a férfi és a nő is boldogabb lesz tőle. Szerintem.
A keret fogalma a pszichológiában pedig nagyjából az énhatároknak felel meg. Ebben a cikkben, ha jól értelmeztem, “keret” alatt a személyiség jellemzőket értjük. Tehát akinek erős a kerete, erős a kialakult személyisége. Pszichoterápia keret fogalma elég tág, jelentheti a terápia kereteit (időpont, időtartam, a kitűzött célok), a saját kereteim tartása, nem hagyom, hogy kihasználjanak, visszaéljenek az időmmel, jószándékommal. Tudatosan eldöntöm, hogy egy embert meddig engedek belefolyni az életembe. Például nem hagyom, hogy valaki rendszeres késéssel rabolja az időmet. Ha ezek a kereteim elég erősek, akkor tartom az énhatáraimat, tudom hol végződök én, és hol kezdődik a másik ember. Ez azért lényeges mert létezik a manapság népszerű “borderline személyiségzavar”, aki képtelen érzékelni az énhatárait. Vagy tulságosan belefolyik a másik ember életébe, és olyanokat vár el a másiktól, ami irreális, vagy túlságosan eltávolodik, bezárkozik és megközelíthetetlenné válik. A borderline ember e kettő között ingadozik folyamatosan. Ez kísértetiesen hasonlít bizonyos nők szélsőséges hangulatingadozásaihoz, ezért érdemes megkülönböztetni. Egy borderline nővel nagyon együtt lehet lenni a jó pillanatokban, akkor úgy érezzük, hogy a szívünk is egyszerre dobban, az isten is egymásnak teremtett, de jaj neked, ha kiestek ebből az állapotból, akkor a borderline elviselhetetlenül hisztérikus lesz, rombol mindent maga körül,manipulatív lesz, öngyilkossággal fenyegetőzik. Ebben az esetben is a keretek tartása az, ami segít. Szilárdan állsz, és őrzöd az énhatáraidat. Ez eléggé egybecseng a fenti cikkben leírtakkal, csak fontosnak tartottam megemlíteni.
Az én értelmezésemben a keret az, hogy a veled kapcsolatos dolgokban te szabod meg a játékszabályokat. Minden más (azaz a TRP maradék 95%-a) meg csak arról szól, milyen módon élj, fejlődj, gondolkodj hogy megtehesd, azaz mennyire vagy képes önmagad anyagilag, érzelmileg és intellektuálisan függetleníteni a környezetedtől.
Játszma = A PUA szerint úgy kell elképzelni a nemek közti kapcsolati dinamikát, mintha az valami társasjáték lenne. Én lépek, te lépsz, én reagálok valahogy, te reagálsz máshogy. A játékszabályokat meg a PUA könyvek ismertetik. Minden interakciódat a nők tudat alatt pontozzák (hasonlóan, mint nálunk a tízes skála, csak az ő pontozási szisztémájuk sokkal összetettebb). Már a játék elején szert tehetsz cheat sheet-ekre, tehát ha pl. magas vagy és szépfiús kinézeted van (genetikai faktorok), az mondjuk alapból +5 pontot jelent a nőknél, ugyanez, ha piszok gazdag vagy, vagy menő autóval gördülsz a csaj elé (státusz). Minden más esetben 0 pontról indulsz, tehát az automatikus elutasítottság pozíciójából, és a feladatod PUA-ként az, hogy a kezdeti 0 pontodat feltornászd egy olyan értékre (legyen ez az elvárt érték mondjuk 10 pont), ahol a női nem-et átfordíthatod igenné, és így a jutalmad egy kellemes szex élménye lehet. Az ismerkedés fázisában nagyjából a következő faktorok dominálnak: Ha érzékeled a kezdeti jeleket (IOI / IOD), azzal megkönnyíted magadnak a pontszerzést. A jó megnyitás +1 pont. Egy shit test lelövése +1 pont. Értékdemonstráció (DHV) +1 pont. Ügyes komfortépítés (amikor huzamosabb ideig fenn tudod tartani a nő érdeklődését, nem csupán pár mondat erejéig) +1 pont. És egy idő után, ha nagyon ügyes vagy, nyersz a játékban. :) Párkapcsolatban hasonló pontozási rendszer működik (asszem a miért hazudik a férfi és miért sír a nő c. könyvben részletesen írnak erről), és az a lényeg, hogy az összpontszámodat mindig tartsd a pozitív tartományban. A nehézséget ebben a játékban ugye az adja, hogy a nők soha nem kommunikálnak egyenesen (csak ha már nagyon nagy a baj), tehát ha nem tudod, mi az a shit test, vagy hogyan tudod megkülönböztetni, ha a nőnek baja van veled attól, hogy épp megjött neki, az bizony mind sok-sok elbukott pontot jelenthet.
A PUA értelemben vett játszma mindhárom fent említett definícióból merít, de a legpontosabb leírás talán az, ha a Berne-féle definíciót veszed alapul. Alapvetően a játszma tényleg tudat alatt zajlik (ösztöncselekvés, melyet a tudatalattink fordít át konkrét reakciókká), ez a definíció predesztinálja, hogy mindenki olyan mértékben képes a domináns játszmára, ami az ő genetikai, neveltetési és szociális/társasági örökségéből következik. Úgy lehene ezt lefordítani, hogy bizonyos életkor után egyértelműen rögzül, hogy kiből lesz lúzer és kiből a társaság középpontja.
Erre jönnek a PUA-k, és azt mondják, hogy megfejtettük neked ezt a tudatalatti játszmát, adunk neked hozzá egy logikai leírást, megismertetünk a játékszabályokkal, és eme új ismeretek birtokában az életed bármely szakaszában módosíthatsz azon a skatulyán, amelybe téged tudat alatt belerakott a társadalom. Ösztönösen mindig is a béta késztetéseid fognak dominálni (feltéve, ha bétahímmé váltál előzőleg), de a tudatoddal felülírhatod a belső programodat, és az addigi lúzer viselkedésedet megváltoztathatod, mímelhetsz egy sokkal vonzóbb, dominánsabb attitűdöt. És a PUA-k hozzáállása a témához teljesen jogos! Hát hogy lehet egy olyan játékot játszani, amit úgy kell művelned, hogy esélyed sincs ismerni a játékszabályokat, hanem csak próbálkozz valahogy, és ha épp ráhibázol a megfelelő viselkedésre, akkor alfahím leszel, máskülönben lúzer béta. Ennek meg ugye a magyarázata az, hogy a természetben a genetikai örökség határozza meg egyértelműen, a nőstények hajlandóak veled párosodni, vagy sem, illetve ehhez kapcsolódik még a mindset (milyen stimulusra milyen reakciót adsz). Ez azt is jelenti, ha te tudatosan is megismered a játékot, nem csak a saját lappangó genetikai programod ösztönös kiélésére vagy képes, azzal lényegében csalást követsz el, átvered a természetet, hiszen magasabb hierarchiába helyeztetted magad az átvert nőtársaid által, mint ahova ténylegesen genetikailag és szociálisan tartozol.
Egyébként erre a tudat által felülírt ösztönös játszmára kizárólag az emberiség képes, ugyanez az állatvilágban nem működik, hiszen csak mi, emberek rendelkezünk tudattal, az összes többi állatfaj számára a játszma tulajdonképpen csak egy genetikai program (ehhez kapcsolódik a kifejezés, hogy vagy nyersz a genetikai lottón, vagy nem, kizárólagosan ez határozza meg a várható sikereidet a nőknél, ha nem volna játszma).
” Ez azt is jelenti, ha te tudatosan is megismered a játékot, nem csak a saját lappangó genetikai programod ösztönös kiélésére vagy képes, azzal lényegében csalást követsz el, átvered a természetet, hiszen magasabb hierarchiába helyeztetted magad az átvert nőtársaid által, mint ahova ténylegesen genetikailag és szociálisan tartozol.”
Szerintem itt van egy kis keveredés. A genetikai programok maximum az ösztön szintig mennek el és a férfi nő közötti fizikai vonzalmat hormonok szintjéig határozzák meg. Ami ilyen genetikai program eredménye az szerintem minden nőre és férfira nagyjából ráilleszthető, ilyen a hipergámia is, ami vélhetően egy ösztönös párválasztási program kivetülése a tudatunkban. De a játszmák már messze nem ilyenek, azok már nem genetikusan programozottak. Játszma nagyon sokféle van és férfiak, nők is rengeteg félét játszanak. És azokat általában az ember eleve megtanulja még gyerekkorában. Aztán később, ha ráébred a játszmáira, akkor esetleg lesz annyi ereje, hogy levetkőzze azokat. De ezek már nem genetikai programok, ez egyfajta szocializáció, amire a genetikai adottságaink kihatnak ugyan (magasság, testalkat, hízásra való hajlamosság, stb) és formálják is azt, de sokkal nagyobb súlyban esik a serpenyőbe a szocializáció.
Pont ezért lehet PUA-t is játszani, mert nem genetikai programról van szó. Mert azt nemigen vernénk át. Ha valaki eltanulja a PUA tanokat és alkalmazza, egy idő után azok rögzülnek és természetessé válnak, a személyiség részévé és ez már a béta sorból való felemelkedést is jelenti. Mondjuk úgy, hogy képesek vagyunk utólag játszmákat elhagyni és a személyiségünket is úgy formálni, ahogy szeretnénk. Igaz, csak csekély mértékben, de bőven érezhetően.
Én ezt a keret kérdést úgy értelmeztem, hogy alap esetben az embernek (egy kifejlett személyiségű embernek) a keretei elég szilárdan állnak és ez a bétákra is igaz. Viszont itt éppen arról van szó, hogy az ember először is ismerje meg a kereteit, majd a cél érdekében látszólag tologassa őket ide-oda. Alapból elsőre szerintem ez eleve nagyon nehéz dolog, viszont , ha az ember tartósan eltol egy keretet, akkor az viszont képes megszokni az új helyét és ott fog rögzülni.
Szerintem ez a keret tologatás kimondva nagyon egyszerű, ám a valóságban bitang nehéz feladat, hiszen a személyiségünk ragaszkodik a saját kereteihez és nem hagyja, hogy azt csak úgy tologassuk. Amúgy a pozitív fejlődés egyik alapja is az, ha felismerjük, hogy egy keretünk nincsen jó helyen és tudatosan odébb taszigáljuk és olyan sokat tesszük ezt, hogy végül a keret rögzül az új helyén és ez egészen biztosan jelentősen kihat a személyiségünkre. Ha tudatosan tesszük, csak pozitív eredményekkel számolhatunk. Olyasmihez hasonlít talán, mint egy asszertív viselkedést fejlesztő tréning. Elég sok energiát igényel.
A borderline személyiségzavar, ha jól tudom, az emberek 5%-át érintik különböző módon és ebből majdnem mindenki nő. És nekem volt szerencsém egy ilyen nővel 3 évet eltölteni. Hatalmas tanulság volt számomra. 3 évig ültem a világ legnagyobb érzelmi hullámvasútján. Mára minden a helyére került bennem, a jó dolgokat mind kedves emléknek őriztem meg, de soha többet. A legkisebb jelére is ignorálom a leendő partneremet.
A borderline az emberek 2-3%-át érinti. Igen, a statisztika szerint főként nőknél fordul elő (kb. 3-szor annyi a diagnosztizált bordeline-ban szenvedő nő, mint férfi).
Ez egy betegség, mezei ember nem tudja diagnosztizálni. Ezen kívül még rengeteg személyiségzavar ismert.
A statisztika azt is mutatja, hogy 20-30 éves kor között alakul ki és “zajlik is le”.
Lehet hogy nem is borderline volt, csak egy buta liba…
“Varánuszarc” – napok után is megmosolyogtat, ha erre a szóra gondolok :)
Ez Visuo aranyköpése volt a Budapesten az utcán medveként cammogó varánuszarcú nőkről, ha jól emlékszem. No igen…
“Hogy lehet így ledegradálni a férfinemet, hogy lehet ennyire lealacsonyítani bennünket, hogy mint egy veszett veréb, menjünk oda random csajokhoz, olyanokhoz is, akiket normál esetben bottal sem piszkálnánk meg, és kérjük fel őket “táncra”, és rimánkodjunk, hogy ma estére is meglesz a betevő lyuk?”
A koncepció, szemléletmód ugyanez LTR esetén is. Ott lehet a közös pont, hogy mind a PUA, mind a Red Pill, alapjában véve a férfiakat teszi felelőssé. Őket kell megváltoztatni, mert szerintük velük van a probléma, és ez tökéletesen illeszkedik a társadalom által elvárt, torz, félisten, alfahím férfiképbe. Miközben a nőket teljesen felmenti minden felelősség alól mondván, hát “ösztön”, vagy, “mindig ez volt”, ami megint egyértelműen nem igaz.
“szerintük velük van a probléma, és ez tökéletesen illeszkedik a társadalom által elvárt, torz, félisten, alfahím férfiképbe.”
Ezt a gondolatmenetet már én is végigjártam, azonban ahogy Dennis is már rávilágított korábban, amikor ilyesmiket írtam neki, hogy lehet, hogy ez pontosan így van, hogy a nők is hibásak, de végső soron úgyis mindig a nők fogadnak el vagy utasítanak el, ha már próbálkoztál náluk, kvázi ők a “kapu őrzői”.
Szóval 2 választásod van:
1. vagy átalakulsz/alakulgatsz és próbálkozol
2. vagy azon mormogsz egész életedben, hogy a nők így meg a nők úgy és különben is ez milyen igazságtalan.
Hidd el, én mélységesen a 2-kal értek egyet, viszont nincs mit tenni, csinálni kell, ha el akarsz valamit érni.
Az addig rendben van, hogy “önfejlesztés”, “csajozás”, ezt még meglehet magyarázni, ha mondjuk egy párkapcsolat kialakításáról van szó. Idáig beszélhetünk mondjuk “egészséges” PUA-ról. Mindenki aki párkapcsolatban van, és volt valaha, átment ezen a fázison. De ami viszont utána jön, a faszkörhinta, a sorozatos monogámia, alphafux-betabux, az hogy a nők nem tudják hol a határ, ez nem több a társadalom által biztosított kényelemnél, aminek nincs semmiféle létjogosultsága.
A probléma gyökere ez a promiszkuitás, a társadalom által garantált faszkörhinta. A házasságnak, a monogámiának meglehetne a rangja, az értéke, ahogy korábban is volt. Aki meg ribanckodni akar, az legfeljebb nem házasodik, nem vállal gyereket.
Akkor tegyük fel úgy a kérdést, melyik a kivitelezhetőbb: a, megváltoztatod önmagad és a saját nődet vagy b, megváltoztatod az egész társadalmat, hogy becsukd ezeket a ribanckodási lehetőségeket?
Az önfeladás hülyeség, inkább vesszen a világ.
Valahol már leírtam, hogy mindkét nem el van tolódva a normalitáshoz képest. Ez nem is lehet másképpen lévén a két nem folyamatosan hat egymásra. A női nemet nem tudom megváltoztatni, legfeljebb magamat. Ha magamat megváltoztatom, képes leszek hatni az engem kiérdemlő nőre is és képes leszek őt is a normalitás felé terelni. Nekem ennyi elég is.
Szóval senki sem állította hogy a nők olyan jól lennének. Sőt ami azt illeti igencsak szarul vannak.
“Továbbra sem értem ezt a PUA-fétist az oldalon, világszerte már teljesen leszerepelt, de itthon még mindig a PUA az atyaúristen…” – Milyen oldalra gondolsz?
“Nem értem, ti miféle vallásos fanatizmust kapcsoltok a PUA-hoz, a PUA tényleg ennyi.” – Kik azok a “ti”?
http://aaronsleazy.blogspot.hu/2013/05/so-how-healthy-is-pua-scene.html
http://time.com/3578387/julien-blanc-feminism-real-social-dynamics/
https://www.youtube.com/watch?v=r2INybBpXkM
http://www.dailymotion.com/video/x2oc1as
Ti: Akik a PUA-t vallásos alapon védik, mindenféle racionális felhang nélkül :)
A leszerepelést értem, de én az ellenkezőjét kérdeztem, azaz hol fetisizálják idehaza?
Ti: Ez erősen tautologikus. Gondolom azért a mosoly…
“Lány: Szeretnék elmenni fagyizni, gyere te is!
Férfi (különböző akarat, erős keret): Nekem nincs kedvem, te nyugodtan menj, kérd meg egy barátnődet, hogy tartson veled.
Férfi (gyenge keret): Rendben, menjünk, ha szeretnéd. Hova mennél?
Férfi (egyező akarat, erős keret): Pont én is akartam javasolni, induljunk, tudok is egy jó helyet.”
Ez nem erős keret, csak annak akar látszani. Erős és egyben stabil kerettel nem derogál elismerni: Jó ötlet, én is ennék egy fagyit, gyerünk! A “pont én is akartam javasolni” duma csak azt demonstrálja, hogy az illető erős kerete mindössze látszat, melyet agresszivitással tart fenn. A valóban erős és stabil keretet nem amortizálja az együttműködés és az elismerés. Sőt, részemről örülök annak is, ha a a nőm valamiben leveszi a vállamról a terhek egy részét. Természetesen ezt teszem én is az ő terheivel.
Ezt a luxust csak akkor engedheted meg magadnak, ha már egy jó ideje egyértelmű a nő számára, hogy határozott, magabiztos férfi vagy. A kapcsolat elején annak is kell látszani. Ha meg nem vagy az, akkor pláne. A gyengeség kizárólag a bivalyerősek fényűzése.
Pár gondolat a kerettel kapcsolatban, mert úgy gondolom, van néhány lényegi elem, ami kimaradt. Nézzük a fagyis példát:
“Lány: Szeretnék elmenni fagyizni, gyere te is!”
Game over. Miért is? Mikor jön elő ez a dolog?
1: Párkapcsolatban. Dehát, te férfi vagy, és céljaid vannak, és pontos napirended. Elkapott egy olyan pillanatban, amikor nem csinálsz semmit !? Nem tudja, hogy épp pihenőidőd van, és különben is a gombóc fagyi szénhidráttartalma iszonyat nagy? Épp tegnap kérdezte, hogy kövérít-e a ruha .. hát nem a ruha kövérít, hanem a fagylalt :D
2: Bimbódzó kapcsolat elején, telefonban. Ő hív el fagyizni??? Jó, hát akkor lehet lesz belőle egy jó kis q-rás, de ennyi, mert ha a lány már a kapcsolat elején irányítani akar … vagy pedig invitálni a barát zónába :D hahaha
3: D.gás másnapján reggel: ööö izé .. nincs ilyen :D nem alszunk ott :D max ha távkapcsi, de az már game over :))
Talán a legideálisabb, ha betervezett nem túl ritka nem túl gyakori “spontán” módon megkérdezed, most mit szeretne, mert te olyan fasza spontán gyerek vagy, hogy most spontán úgy gondolod, hogy lelked legmélyén időt akarsz vele tölteni. Tehát az egyetlen életképes változat a beszélgetésre:
1. Mobilteló zümmög, kiír valami nem túl fontosnak tűnő feladatot (ami kód arra, hogy most spontánok leszünk). Azért kell kód, mert nem zárjuk le a telefont, hagy nyomogassa.
2. Értelmezed a kódot, megkérded: “Figyelj Julcsa, csináljunk valamit kettesben, mihez lenne kedved?”
3. Lány mondja: “Szeretnék elmenni fagyizni”
4. Férfi: “Milyen jó ötlet, menjünk!”
Két dolog van a fagyis kérdés mögött. Lehet, hogy unatkozik, és nekiáll agyalni. Ne. Vagy próbálkozik az irányítást átvenni. Na, azt meg főleg ne, csírájában elfojtani! Természetesen egyiket sem tudatosan, hanem zsigerből csinálja, és nincs mögötte szándék. A legtöbb nő jobb agyféltekével gondolkodik, ott pedig nincsenek ok-okozati kapcsolatok. Ahhoz, hogy a jobb agyféltekét lefoglald, irdatlan mennyiségű inputra van szükség: egyszerre több érzékszervet kell stimulálni. Ezért kell neki a fagylaltnyalás, unatkozik.
Régebben én is azt hittem, hogy az indiferens hozzáállás nem okoz gondot, mint pl: “Végülis akár elmehetünk fagylaltozni is”. Az írt példával ellentétben nem azért megyek vele fagylaltozni, mert jót akarok neki, hanem mert belátom, hogy jó ötlet a fagylaltozás, és nekem sincs per pillanat jobb. Az a nagy gond ebben, hogy nem látja a nő, hogy azért mondtam igent, mert ez épp nekem egy indiferens dolog, tehát nem érdekel mit csinálunk. Annyit lát, hogy ha kér, akkor kap. Aztán amikor olyat kér, amit én is akarok, még jobban megerősítést nyer, hogy az van, amit ő akar. Persze ha ellentétes az akarat, akkor meg lehet hallgatni a szövegelését.
Ha már megtörtént a baj, akkor egy lehetőséget látok a válaszra:
Lány: Szeretnék elmenni fagyizni, gyere te is!
Fiú: (nem feltétlen jó, de pl:) Miért akarsz elmenni fagyizni?/Tessék, mit szeretnél? (Nem érdekel, időt akarok nyerni, hogy összeszedjem a gondolataimat)
Lány: bla bla bla bla (Lehet nem a kérdésre válaszol, lehet visszakérdez, ez mindegy, időt nyertél)
(Fiú: bla bla: lehet még idő kell, de ez már veszélyzóna, vagy lehet az időhúzás a stratégia és az irányítás része)
Fiú: Igen, Nem, más (Határozott, sziklaszilárd válasz, ami pontosan a férfi érdekeit képviseli)
Fontosnak tartom azt, hogy a női kommunikáció nagy része nem verbális. Tehát amíg egy pasinál a “szeretnék elmenni fagyizni” azt jelenti, hogy “szeretnék elmenni fagyizni” (najó, esetleg azt, hogy “szeretnélek megd.gni, de előtte meghívlak fagyizni, hogy lásd milyen jófej vagyok”), addig egy nőnél jelentheti, hogy “unatkozom, foglalkozz velem”, vagy “látom elfoglalt vagy, le akarok lépni”, vagy “szarul vagyok, társaságra vágyom”, vagy “ne légy más ilyen lusta, mozdulj ki egy kicsit velem, kapsz egy fagyit”. S amíg a férfiak (pontosabban a bal agyféltekében dominánsak) pontos és határozott elképzeléssel bírnak (tehát a d.gás be van tervezve, a terv első lépése a fagylalt), addig a jobb agyféltekéseknél ez sokkal képlékenyebb. Tehát látja, hogy lustán doglessz, és éhes is, édesre vágyik, és picit unatkozik stb stb, amire a gép azt dobja, hogy “szeretnék elmenni fagylaltozni, gyere velem”. Itt nincs olyan, hogy “miért”, ninncs terv, nincs szándék, persze felfedezhető némi összefüggés, de ennyi.
A posztot tolásom is ennyi.
Húfaszom. Szóval legyek úgy domináns spontán hím, hogy a mobiltelefonom mondja meg, hogy mikor fagyizhatok a nőmmel (vagy más nőjével :-)? NEM. Ha fagyizni akarok (van CH csökkentett paleo fagyi is a világon), akkor fagyizok. És ha kedvem van hozzá, akkor invitálom VALAMELYIK nőmet hozzá. És ha neki jut előbb eszébe, akkor örömmel elfogadom, nem alakoskodok minden piszlicsáré szaron. Mert MEGTEHETEM. Nem kell egy kurva fagyizásból presztízskérdést csinálnom, mert alfa vagyok. Én a fontos dolgokkal törődöm. És nem vagyok rohadt elfoglalt, mert minden fontos dolgot erőfeszítés nélkül el tudok intézni (legalább látszólag). Ha valami jó dolog adódik, amihez kedvem van, akkor mindig ráérek. De ha nem akarok fagyizni, akkor zümmöghet a drótnélküli póráz, picsoghat a bula, akkor sem fogok fagyizni.
“Két dolog van a fagyis kérdés mögött. Lehet, hogy unatkozik, és nekiáll agyalni. Ne. Vagy próbálkozik az irányítást átvenni.”
Jaj… ez most pont olyan volt, mint mikor az ilyen-olyan pua-fórumokon azon nyígnak a tagok, hogy “a csaj azt mondta szalagavatón, hogy üljek mellé. Ha melléülök, azzal átadom neki a dominanciát?” Sosem értettem, hogy egyesek, akik ilyen fórumokon, a valentgábor- meg nikolaszviktor-félék emlőin nevelkedtek, egyáltalán hogyan képesek élvezni a csajozást? Nekik az egész randi háború, a dugásig vezető út borotvákkal és üvegcseréppel telehintett ösvény, ahol a bemagolt szövegek jelentik a mentőkötelet. Komolyan megér ennyit egy – esetleg még csak nem is jó – kefélés?
Vagyok/leszek annyira férfi, hogy ne lássak dominancia- meg cicaharcot egy egyszerű kérdésben. Fagyizni van kedved? Miért is ne? Smucig sem vagyok, rá is érek éppen, nem fogok izzadó tenyérrel és remegő térddel női palotaforradalmat vizionálni a kérdés mögé. Megengedhetem magamnak, hogy nagyvonalú legyek.
(Ha a munkámba dumálna bele, vagy abba, hogy milyen gyakran találkozzak a haverjaimmal, elmehetek-e egyedül ide vagy oda, az más kérdés lenne természetesen. Ott a sarkára áll a férfiember. De egy nyamvadt fagyizás… na ne már…)