Férfihang.hu
0 megosztás

Most színt vallhat minden civil szervezet!

Fenti címmel számolt be a Magyar Nemzet a férfijogi és apajogi szervezetek által kezdeményezett társadalmi párbeszédről az Isztambuli Egyezménnyel kapcsolatban. A Magyar Nemzet cikke egy Csuzi Attilával, a Férfihang Civil Társaság elnökével készített beszélgetésen keresztül szemlélteti hogy milyen veszélyekre hívják fel a férfiszervezetek az egyezménnyel összefüggésben a figyelmet.

A férfijogi szervezetek elfogadhatatlannak tartják, hogy a kormány a tervek szerint ratifikálhatja az isztambuli egyezményt, amely a nőkkel szembeni erőszak és a kapcsolati erőszak elleni küzdelemről és azok megelőzéséről szól. A dokumentumot Magyarország már 2014 tavaszán aláírta, azonban – a hazai nőjogi szervezetek sürgetése ellenére – a mai napig nem ratifikálta, így nem kötelező érvényű hazánkban. Az Igazságügyi Minisztérium február 14-én nyilvánosságra hozott egy előterjesztést az egyezmény kihirdetéséről, amire a mai napig várják az állampolgári véleményeket.

„Felháborítónak tarjuk, hogy a kormány kihirdetné ezt a férfiellenes egyezményt, amelyről nem volt megfelelő társadalmi vita, és a társadalom jelentős részének fogalma sincs arról, hogy milyen intézkedéseket irányoz elő, és azok milyen komoly társadalmi veszélyeket hordoznak” – mondta lapunknak Csuzi Attila, a Férfihang Civil Társaság elnöke, aki jelezte: erre józan, polgári értékrendet követő formában kívánják felhívni a figyelmet a héten a parlament előtt. A megmozdulás február 23-án, csütörtökön 16 órakor lesz.

A férfijogi szervezetek emellett petíciót is indítottak, amelynek aláírói szerint az isztambuli egyezmény a radikális feminista ideológia szellemiségében fogant, és megbélyegzi a családban élő férfiakat, mert tévesen azt sugalmazza, hogy ők a családon belüli erőszak kizárólagos elkövetői.

Kifejtik: az egyezmény téves, áltudományos társadalompolitikai feltevéseivel szemben jelentős nemzetközi és hazai kriminológiai és szociológiai kutatások már régen kimutatták: a családon belüli erőszakos cselekmények fiú és férfi áldozatainak száma korántsem elhanyagolható. A családon belüli erőszak elkövetői, legyenek akár nők, akár férfiak, gyakrabban lépnek fel fiatal fiúk és idős férfiak, mint nők terhére. Így az Országos Kriminológiai Intézet 2005-ös kutatása rámutatott: a családon belül elkövetett emberölések áldozatainak 61 százaléka férfi, a kiskorúak sérelmére elkövetett cselekmények áldozatainak 66 százaléka fiú, arról nem is beszélve, hogy a látencia kiemelkedően magas ezen esetekben. A petíció megfogalmazói szerint ilyen körülmények között tudománytalan és igazságtalan lenne az egyezmény által előirányzott formában olyan segítő szolgálatok felállítása, amelyek csak a női áldozatok számára nyújtanak segítséget.

A férfi- és apajogi szervezetek szerint további veszélyekkel is járna, ha az Országgyűlés ratifikálná az egyezményt. Szerintük, ha a dokumentum hatályossá válna, az nagymértékben súlyosbítaná az egyébként is hátrányos családjogi helyzetben lévő apák-férfiak helyzetét, hiszen ők immár a legkisebb valós vagy egyre gyakrabban hamis vádakkal gyorsított eljárással lennének kirekeszthetők családi jogaikból és otthonukból.

(…)

A cikk teljes terjedelmében olvasható a Magyar Nemzet Online hasábjain – Kattintson ide! >>

Post Author: Férfihang.hu

Férfihang.hu
f Facebook
0 megosztás


olvasói vélemény eddig. - Szólj hozzá te is! Minden hang számít!

Bejelentkezés szükséges a hozzászóláshoz!
  Feliratkozás  
Visszajelzés