Az év mozifilm termésének egyik érdekes darabja az Albert Hughes rendezésében elkészült Alfa (Alpha) című drámai kalandfilm, amely leginkább talán a férfi nézők figyelmére számít. A film nem kábít sziporkázóan újszerű speciális effektekkel és végtelenített akciókavalkáddal, sőt inkább a kimért történetmesélés jellemzi, mégis megunhatatlan, mert évezredes emberi alapkérdéséket feszeget. A szó szoros értelmében is évezredes, merthogy a film a kőkorszakban játszódik.
Mit jelent csupasz, gyenge embernek születni a természet kegyetlen törvényei közé és aztán erőnek erejével is kivívni az élethez való jogot? Miként tart meg mindennél nagyobb és megbízhatóbb erővel a család, a törzs, a nemzetség ereje? Mit jelent a vezetők felelőssége? Mit jelent legyőzni, szükségből is elpusztítani más élőlényeket vagy éppen könyörületet gyakorolni a legyőzöttek felett, amire talán minden élők között egyedül az emberi elme ereje képes. Miként válhat akár egy ellenségből is egy végtelenségig kitartó szövetséges, még ha egy másik fajhoz is tartozik? Az “Alfa”ősapáink tanítását meséli el arról, hogy “nem születik senki sem alfának, de kivívhatja a szívével és a bátorságával”.
A filmet egyik rajongójának feltöltésének köszönhetően, most akár online is megtekinthetjük ezen a linken.
Ha ez az az ősemberes film a CGI farkasokkal, hát az elég gagyi.
FÉRFI film van jobb, majd keresek nektek.
A másik ilyen életszerűtlen marhaság az Ötzi
Mivel én neten nem nézek filmet, moziba már rég nem járok, megvárom hogy a hbo leadja.
Láttam. A túlontúl jól szabott és varrt ruhák, a tip-top arcszőrzetű és hajú szereplők valamint a szabályos porcelánfehér fogsorok némiképpen hiteltelenítik. A filmben használt fogalmak némelyike erősen a maiak visszavetítése. Látványra szép, lenyűgöző természeti képek.
Én ezt nézem mégha bevallottan nem is bushcraft:
https://www.youtube.com/channel/UCAL3JXZSzSm8AlZyD3nQdBA
Leginkább az nyugtat meg hogy nem kell folyamatos pofázást hallgatnom. Csak nézem.
Voltak filmek amelyekben sokkal evidensebb bakik voltak….és igazából nem is tudjuk hogy hogy néztek ki, vagy egyáltalán milyenek is voltak ezek az “ősemberek”
Voltak a Gojko Mitics-el a Winnetou filmek…na azokon én sirva kacagtam, viccesebbek voltak mint Benny Hill…
És ennél több hiba és logikai bukfenc is van benne, de a tanulságokat közvetíteni akaró meséknél hajlandó lehet az ember egy kicsit félrenézni ilyenkor…
Nekem így elsőre a Tüskevár jut az eszembe róla, az is a Férfivá válásról szól. Meg, hogy mitől vonzó ma Férfinek lenni? Az utánunk jövőket hogyan és mibe avatjuk be? A Férfisátor mozgalom központi témája a Férfivá avatás még.
Valószínűleg inkább kölyök állatokkal kezdődött a farkas háziasítása, amelyek anyja valamilyen okból elpusztult. És még azokból is felnőttként sok visszamehetett a vadonba. Akik maradtak felnőve is az ember közelében, azok lettek a kutyák ősei. Ez a film nagyon romantikus és egyfajta bajtársias hangulatot sugall, de legalább annyira téves lehet etológiai szempontból, mint az örök szerelem eszményképe az emberi viselkedés megértése során.
“Ez a film nagyon romantikus”
De jó, hogy ezt a szót használtad, mert rájöttem, hogy a film elég jól szemlélteti, hogy valójában milyen műfaj a romantika (lásd a wikipediában), amiről szoktam mondani, hogy szerintem eredetileg igazából egy elég erősen férfi művészeti stílus volt… és nem túl sok köze van ahhoz a végsőkig szirupos giccshez, amit a nők manapság romantikának neveznek.
Belenéztem de a “bosszúálló bölény “résznél lemondtam a folytatásról.
Sajnos a cikkből még annyit sem lehet megtudni a filmről, mint a hivatalos traileréből. És komolyan meggondoltátok a warezolást? Ráadásul ilyen pocsék minőségben?
Semmi Warezolás. Egy unalmas este belefutottam egy online filmes oldalon a filmbe… megnéztem… nekem tetszett… gyorsan összedobtam egy rövid ajánlót, a mélyelemzés és a kritika igénye nélkül és megosztottam a linket is, aminek a végén én találtam a filmes oldalon… Már csak abból az apropóból is, hogy errefelé néhányaknak sokat forog a gondolata az ‘alfaság” körül. – Szerintem ez csak egy viszonylag könnyed, szórakoztató film, nem etológiai elemzés, nem realisztikus őstörténet, azt hiszem, mindarra kísérletet is csak alig-alig tesz… Ha valakinek nem jön be, akkor elnézést, hogy elraboltam fél órát az életéből, cserébe pofozhatja az ízlésemet. Az ajánlásomnak meg semmi köze a wrezoláshoz, tehát a minőséget sem rajtam lehetne számon kérni, már ha annak egyáltalán lenne bármi létjogosultsága egy internetes feltöltés esetben.
Nem kell többet látni sem a filmben, sem az ajánlásomban…
Neked meg van a Roos V könyve a a Game? Vagy hol lehetne letölteni vagy esetleg találni magyar leírást? Tudom nem valószínű de ki tudja!
Engem is érdekelne.