Előreláthatóan csak jövő januártól léphetnek életbe Magyarországon az apaszabadságra vonatkozó törvénymódosítások, holott még 2019-ben az Európai Unió elfogadott egy irányelvet, amely szerint az eddigi ötről tíz napra kell nőnie az apáknak a gyermekük születése után járó szabadnapok számának. A Technológiai és Ipari Minisztériumtól származó sajtóközlések szerint még mindig zajlik az irányelv magyar joggyakorlatba való átültetésével kapcsolatos előkészítő munka, holott elvileg már augusztustól hatályosnak kellene lenniük a vonatkozó törvényeknek.
A minisztérium közlése szerint a munka törvénykönyvének módosítása is szükséges ahhoz, hogy az Európai Unió irányelvének értelmében a jelenlegi ötről tíz napra nőjön az apáknak a gyermekük születése után járó apaszabadság.
Az apák eddig 36-szor kevesebb napot kaptak (pusztán a nemük miatt), mint az anyák, amely különbség az irányelv megvalósulása után 18-szorosra csökkenhet.
Továbbra is elvárható, hogy teljes mértékben számolják fel az apák diszkriminációját a szülői szabadságok esetében is, amely kérés, követelés a Modern Férfipolitikáért Mozgalom által indított és más férfiszervezetek által is aláírt petícióban már korábban is megfogalmazódott:
“Jelenleg Magyarországon az anya számára van fenntartva 6 hónap csecsemőgondozási szabadság, míg az apának csak pár nap jár a szülés után. Ez kerüljön megváltoztatásra oly módon, hogy az apa is kapjon 6 hónapot (apa-gyed) amit a gyermek 0,5 és 3 éves kora között csak ő vehet igénybe!”
A férfiszervezetek álláspontja szerint a férfiaknak biztosított szülői szabadság nem lehet egy nappal se kevesebb, mint a nőké, ez a szülők közötti egyenlő bánásmód szempontjából alapvető kérdés, ehhez az apáknak joga kell hogy legyen. Az új rendelkezések megvalósulása egy lépés lehet a helyes irányba, de az egyenlőségért folytatott küzdelmet ezután is folytatnunk kell, mindaddig amíg ki nem egyenlítődnek az apák és anyák számra biztosított családi jogok és társadalmi támogatások.
Az alábbi cikket a témában még nyáron linkeltem. Érdemes elolvasni, mert igen részletesen elemzi a bevezetésre kerülő intézkedéseket.
https://dolgozomami.hu/gyed-gyes-utani-visszateres/2022-augusztusatol-jon-a-10-nap-apaszabadsag-es-a-szuloi-szabadsag
A 10 nap apaszabadságot őszinte örömmel üdvözlöm, kifejezetten hasznos az egész család számára. A munkáltatók részéről ezt mindenképp ki kell tudni adni.
De még ez is sok helyütt ellenállásba, vagy érdektelenségbe fog ütközni .
A VG cikkében viszont megdöbbentő adatokat lehet olvasni a P&G felmérése szerint ( az nem derült ki, hogy kizárólagosan magyarországi felmérés-e, de szerintem igen) az olvasók kétharmada hallott az apaszabadságról, de mindössze 16%-uk vette igénybe azt. Az 5! napot, nem 10-et, ( hisz az januártól lép életbe) hanem 5-öt és ezek a műveltebb, iskolázottabb rétegből származó férfi olvasók ( akik interneten szoktak, képesek ezzel kapcsolatos cikkeket olvasni). El nem tudom képzelni, hogy milyen arányok lehetnek az egyszerűbb családok esetében.
https://www.vg.hu/vilaggazdasag-magyar-gazdasag/2022/08/januartol-johet-a-tiz-napos-apaszabadsag
Továbbá maga az ( antiliberálisnak távolról sem nevezhető) EU is maximum 2 hónapot tart kivitelezhetőnek a kizárólagosan apák által igénybe vehető szabadság (gyermek 0,5-3 éves kora közötti) időszakban.
6 hónap ?! Ha 16 %-os az 5 nap felhasználása, milyen arányok lennének egy 6 hónapos időszakkal ? Garantáltan ( ez nyilván becslés) 95 %-ban a gyereket szopatnánk meg, mert mehetne ennyivel hamarabb bölcsibe, persze mindezt a szent egyenlőség nevében .( kíváncsi lennék a petíciót beadók hány százaléka szülő, vagy akar gyereket, vagy akarnak tőle gyereket, mert ugye kibicnek semmi sem drága).
Magyarországon sem a társadalom, sem a munkahelyek egyszerűen nem alkalmasak erre. Még 2 hónapra sem , nemhogy 6- ra:
( és még úgy zárójelben, mi van a kisvállalkozókkal, taxisokkal, fuvarozókkal, idénymunkásokkal, mezőgazdaságban, vendéglátásban dolgozókkal, akiknek akkor van jövedelmük csak, ha dolgoznak …)
https://dolgozomami.hu/egyeb-2/ket-honap-fizetett-szuloi-szabadsag-avagy-apukak-itt-a-lehetoseg
Le kell szögeznem, hogy nem azon édesapáktól szeretném elvenni a lehetőséget, akik több időt szeretnének tölteni a gyermekeikkel, de a realitás talaján állva állítom, hogy 2 hónap apaszabadság is kivitelezhetetlen jelenleg Magyarországon, nemhogy 6! ( és akkor a jelenlegi durva gazdasági válság, várható elbocsájtások hatását nem is vizsgáltuk).
Én úgy gondolom sokkal kivitelezhetőbb lenne, ha az édesapák évente 6-7 nappal több gyermekekre kivehető szabadságot kapnának a gyermek 16 éves koráig. ( ez talán még megoldható lenne).Lehetne minőségi időt tölteniük a gyerekekkel, családdal , sőt még a hosszabb ovi- suli szünetekben is nagy segítség lenne. Így kompenzálódna hosszabb távon a számukra alapból nem igénybevehető 6 hónap.
Minden esetben a gyermek érdekeit kell
nézni. Ha 90%- ban ( és lehet még alá is becsültem), ez az intézkedés a gyermek családból korábbi kikerülését jelenti, akkor ez egy rossz intézkedés ( 90% érdeke fontosabb, mint 10%-é), ellenben az általam felvázolt éves színtű többletszabadsággal mindenki csak nyer és még tán a munkáltatók többsége is képes lenne rá. ( pláne ha nem a munkáltató, hanem az állam fizetné ezt a pótszabadságot, mint a nők 6 hónapja esetében).
Vajon mi lehet ennek az oka?:)
Szerintem már kb. 1 hónappal is “kiírhatja” magát apuci az állásából, gyakorlatilag a nagy egyenlőség eredményeként olyan “kiesést” engedélyeznek, vagy adnak rá jogosultságot, ami a nők esetében egyértelműen a “kárrierjük” róvására ment/megy, és minél nagyobb lesz az “egyenlőség”, annál jobba fognak szopni, de legalább most már “egyenlően”:), a férfiak:)
Mondom én, hogy vigyázz, mit kívánsz, mert ha teljesül, nem biztos, hogy örülni fogsz neki……
Te “férfimozgalmi romboló”, te renitens, te:)
Elloptad a nickemet:)
Vagy én a tiedet:)
Ez nem érdekes, a “Szent Cél” a lényeg:)
Te férfiellenes/apaellenes perszóna!:)DDDDD
Háde az nem úgy van, hiszen az osztott elhelyezéssel így lenne elég ideje apucinak a pesztrára, aztán majd valaki, majd valahogy, valamiből fizeti neki ezt az időt, és tolerálja a babázást:) és újult erővel, kipihenten és megerősödve térne vissza a munka világába, és építheti tovább a kárrierjét, mint ahogyan ezt a gyesre menő anyákkal napszámban megtörténik:)
Ilyen csacsiságot még gondolni is bűn, főleg akkor, ha az ellenkezik a “Szent Cél”-lal, ugyanis az első parancsolat az, hogy “mindig a “Szent Cél”-t kell nézni, minden annak van alárendelve, csak utána lehet más “hívságokkal” foglalkozni!
Elfogadhatatlan, férfiellenes és férfimozgalom romboló, felforgató szavak ezek, ezekért száműzni fognak téged, de engem biztosan, hiszen elloptam a nickedet:)
“kíváncsi lennék a petíciót beadók hány százaléka szülő, vagy akar gyereket, vagy akarnak tőle gyereket, mert ugye kibicnek semmi sem drága).”
Egyrészt, a petíció többnyire apacsoportokban futott a Facebook-on és a petíciót kiíró Modern Férfipolitikáért Mozgalom elsődleges támogatói bázisát is olyan apák jelentik, akik a jelenlegi rendszerben diszkriminálva érzik magukat (okkal), így a petíció támogató között alighanem jelentősen felülreprezentáltak a gyerekesek.
Másrészt, ez nem csak a szülőket érinti, hanem a gyerekeket is. Apja mindenkinek van és így mindenkinek érintettként lehet véleménye arról, hogy egy apának miként kell részt vennie a gyerekei életében. Azok a szülők akik nem támogatják az apák egyenlőségét, nem csak maguknak okoznak kárt, de a gyerekek számára is és az egész társadalom számára is. Hozzájárulnak egy olyan társadalmi berendezkedéshez, ahol a gyermekek szinte teljes mértékben nők között nőnek fel, ahol nincsenek férfi szerepminták, különősen a szülőség terén.
Hm, “érzik magukat”…..
Ez mind rendben is van, valóban érinti a gyereket is és valóban több időt lenne ildomos az édesapáknak a gyermekeikkel tölteni. Erre lenne kiváló megoldás az én javaslatom. A petícíóban követelt 6 hónapos , kizárólagos (0,5–3 év közötti) apaszabadság nem hozná ezt meg, sőt, mindkét szülőtől megfosztaná fél évre a gyermeket az esetek igen túlnyomó többségében. Készséggel elhiszem , hogy az aláírók között sok a családos , de ők belegondoltak abba, hogy hogyan lehetne ez megvalósítani, belegondoltak abba, hogy hány férfi nem igényli,nem akarja, vagy a munkahelye miatt nem tudná ezt igénybevenni ?
Szívesen venném, ha a hozzászólásom legkevésbé lényeges ( nem véletlenül került zárójelbe) részén kívül, a petició gyakorlati megvalósításának részleteit is megosztanád velünk.
Konkrétan mi a kérdés a petíció megvalósításának részeleteit illetően, mikor számos más országban már megvalósult? Magyarországon szinte egyedülállóan hosszú szülői szabadság van (CSED, GYED), a nők még akkor is hosszabb ideig lehetnének otthon a legtöbb országhoz képest ha ez az apa-gyed miatt mostantól fél évvel kevesebbet lehetnének.
Hogyan kényszerítitek a munkáltatókat arra, hogy ne rúgják ki , ne minősítsék vissza azon apákat, akik élni kívánnak ezzel? Ök hogyan pótolják a kieső munkaerőt, pláne olyan területeken, ahol igen szakirányú tapasztalat kell ? Mi van az ezt nem akaró férfiakkal , vagy akik féltik a munkájukat, jövedelmüket?( nem akarnak babázni kicsikkel ilyen mennyiségben, mert női feladatnak tartják, inkább idősebb korban szeretnének velük több időt tölteni stb).
Mi van a kieső jövedelemmel, ha erre a 6 hónapra állami juttatásban részesülnek a férfiak és ugye ez jóval kevesebb a keresetüknél ? ( a GYED maximum összege netto 225.000 Ft, a CSED azért 100%- mert így BIZTOSAN otthon tud maradni az édesanya a gyermek 6 hónapos koráig, amíg szoptat, stb.) 100%-ot sem állam, sem munkáltató nem fizetne, stb, stb…
Azaz a férfiaknak is szembe kellene nézni azoknak a munkaerőpiaci hátrányoknak egy részével, amelyekkel a nők eleve szembe néznek a gyerekvállalásnál. Komolyan szeretném, ha ez a petíció bekerülne a köztudatba,, és kialakulna róla egy társadalmi párbeszéd!
De ők itt nem szeretnének megállni, nem volt elég neki a váltott elhelyezésből adódó szopás, ők ezt magasabb szintre emelnék:)
Többek között az is cél ezzel, hogy az aránytalan munkaerőpiaci terhek lekerüljenek a férfiak válláról.
És kinek a “vállára” kerülne át?
A munkaadókéra.
De ez is csak általuk adott kölcsön mert az új munkavállalókat “elő kell állítani” valakinek és nem is inkább mennyiségben hanem minőségben. Aztán ha a jó nevelt, jól képzett ,stresszmentes ,egészséges ,gyerekek fölnőnek nyilván a munkaadó vállizmait fogják erősíteni….
A más f@szával való csalánverés egyszerű esete……
Ja, csakhogy az jó esetben is min. 20-25 év, ennyi időre még a hitel felvétele is eléggé meggondolandó, arról nem beszélve, hogy “természetes elhullás” következtében mennyi cég megy tönkre 1-2, -3,- 5, -10, -15 éves távlatban…..A hülyének is megérné……, ha lenne elég esze hozzá….
Hibás diagnózis…illetve ha ettől elmúlik az impotenciája….még jó is lehet.
Hozhat be munkaérőt külföldről vagy a szapora hazait is alkalmazhatja (hehehe) .Számolja ki mi az ami megéri.De van olyan is ,hogy hosszú távon gondolkodás.Apuka tud beszélgetni a gyerekeivel.Esetleg beszél a munkájáról munkahelyéről is.Uram bocsá’ még el is viheti(k) a gyereket a munkahelyére látókörszélesítésre.
A rablógazdálkodás eredménye viszont a kirabolt állapot,szökött jobbágyok rabszolgafelkelés,éhséglázadás, passzív ellenállás ,szabotázs,terrorizmus,anarchia.Aztán csodálkoznak ha tönkremennek.
Ha troll lennél, még díjaznám is, mert csak úgy “szórod a poénokat”, de sajnálatos módon neked tényleg ennyire terjed ki csak az agykapacitásod……., te nem játszod a hülyét….
És szetinted Common ez abból adódóan fog kialakulni ( stresszmentes , egészséges gyerek lesz belőlük), hogy apa pelenkáz, büfizetet, takarít otthon egy fél évig és nagyobb részük kb agyvérzést kap ? Pont ez a lényeg, hogy egy ilyen intézkedés fél évvel hamarabb lökné a gyereket az állami intézményekbe, mert sem infrastuktúrálisan, sem mentálisan, sem gazdadágilag ez a régió nincs erre fölkészülve. No meg az emberek is ab ovo mások. ( pl a szaúdi törvényeket, intézkedéseket is meg lehetne próbálni, de az sem menne).
Ellenben ha egy évben jóval több időt tudna apuka a gyerekekkel tölteni, nyaralni, kirándulni, sportolni, játszani, az véleményem szerint lényegesen többet tenne az ügy érdekében. Én a lelki szemeim előtt látom, hogy a gyerekek előre várják azt az éves egybefüggő 2-3 hetet ( persze normál szabiból kipótolva amit még kell és amennyit lehet) amikor csak apával , vagy legalább 10 nap csak apával, amikor tényleg együtt vannak, beszélgetnek, tanítgatja őket, csak rájuk figyel. És nochdazu ez a pótszabi évente a 0. évtől van számítva, magyarul a kisbabás teendőkből is kiveheti apuka a részét ( legalább az asszony eljut fodrászhoz és lesz 10 napja amikor végre kialudhatja magát )
De ehhez ilyen apuka is “kéne”, mármint 0. feltételként , egyrészt “akarjon időt tölteni a gyerekkel”, akarjon “nyaralni”(amúgy csak ketten? , olyan vadregényes Disney -vadonban?:), esetleg a plázában?:), “kirándulni”, az akinek amúgy sincs kedve, sportolni, aki botkezű-botlábú? “játszani”? mit?, hogyan ? egyfolytában?
Ilyen kombináció a mesében sincs, ha létezik is, kb ezrelék szintjén ha van.
Egy kibaszott hétvégét nem bírnak elviselni a váltott elhelyezést megkapó apák, vagyis 99%-ban a már számítógép/telefont-nyomogatni képes kölyök nem “otthon” hanem apucinál csinálja ugyanazt, mint otthon, várva mindkettő, hogy leteljen.
Vagy egy másik nő “intézi”, annak híján pedig valamelyik nőrokona, általában a nagymama.
Na, az el nem váltak esetén meg még annyit sem tölt a “gyerekkel” egy normál apa, vagy csak pár órát max. pl. egy egész hétvége alatt is, pedig ideje lenne rá, mindkettőnek.
Ezek kb ugyanazok az ezo-baromság, mint az “önmegvalósítás”, az “énidő”, a “szeretetnyelv”, meg az örökös “beszéljük meg”=”kommunikációval minden megoldható” divatszarok.
2 nap után kinyírná magát az apa, nemhogy 10 napig bírná egyfolytában, hacsak nem buzi, de tényleg.
Esküszöm, hogy aki ezeket a szarokat kitalálta, az nem ebben a világban él(t).
Jó, aláírom, hogy nem minden apa ilyen, szóval elragadott a hév. Nekem ilyen volt. Soha nem voltunk teher számra. Imádott velünk foglalkozni. Ebből a szempontból exférjem is jobb volt az átlagnál és a férjem fiai is sok közös emlékről mesélnek, ő is jó apa. Szóval előttem zömében jó példák vannak. Nem tudom megbecsülni, felmérni, hogy százalékosan hány apa igazi apuka…
De az biztos, hogy aki szeretné ezt a közös minőségi időt, annak lehetne így rá lehetősége úgy, hogy nem kötelező, nem az anyuka ” szabijából” vonódik le , a munkáltatók ki tudnák adni , azért nem lenne extrém gazdasági teher…
Gyanítom, hogy még a a bűvös “366 ” darabot sem éri el a számuk, összesen…..
Aki szeretne ilyen “minőségi időt”, az anélkül is megoldja, akinek meg nem fűlik hozzá a foga, annak mindegy, hogy mennyi időt adsz, mert lényegtelen.
A kollégám a Tisza tónál volt a két fiával.Horgásztak,kerékpároztak,együtt voltak. Ja..2 hétig.
Kihagytad, hogy csecsemőként….. és hogy lányok voltak, akikkel makramékat kötött……
Mert ezért harcolnak ezek az “mozgalmárok”, szigorúan, az egyenlőség nevében…..
De, ha később kapnák meg, akkor anyucinak is jár majd, varrás, horgolás meg hasonló “én” és “közös-idős” foglakozásra kiszakítható “szabi”….
Mármint a kollégám? Elvált jó negyvenes..
Mindig (is) az eszed, és funkcionális analfabétizmusod volt a vonzerőd….
Anyucinak nem jár, ő megkapta a fél évet CSED keretében. Akkor aztán etethetett, pelusozhatott, büfiztethetett, nem aludhatott , síró gyereket ringathatott , mert hasfájós, mert eldugult az orra, mert nem büfizett rendesen, mert jön a foga, mert felébresztette valami és nem tud visszaaludni, mert…., fürdethetett kedvére. No ezt valóban a férfiak zöme nem bírja. Ez nem olyan, hogy egyszer- egyszer felkelsz éjszaka, egyszer-egyszer átvállalod, ezt folyamatában nyomod 1-2 évig. A nők idegrendszere erre alkalmasabb ( ez is egyfajta monotonitás tűrés, szívósság kérdése). Nem fizikailag nem képes egy férfi ezt hosszabb távon megcsinálni, hanem mentálisan. Ezért van az, hogy ha egy pici egy férfira marad ( meghal a felesége, lelép, vagy súlyos beteg lesz) szinte kivétel nélkül apuka, vagy anyuka egyik nőrokonánál landol a gyerek, legalábbis ellátásának marginális részében. ( biztosan van ezreléknyi kivétel).
Ráadásul a 2-3 éves kor talán bizonyos szempontból még nehezebb ( engem akkor tudott legjobban kiakasztani a lányom, pedig nem volt igazán problémás, vagy sokat síró gyerek), mert mindenhova rohan, mászik, nincs veszélyérzete, dackorszak, hisztik ilyenkor jönnek- mondjuk nálunk csak kiröhögött, amikor próbáltam elmagyarázni , hogy nem kell felmászni mindennek a tetejére, igaz soha nem esett le sehonnan és ez a mászás mánia meg is maradt egész felnőtt koráig. Folyamatosan figyelni kell, egyetlen mp-re sem veszítheted szem elől.
Meséltem már,10 év körüli kislány voltam, amikor az egész vállalati üdülő egy 2,5 éves kisfiút keresett a Balatonnál , a stégen apuka vigyázott a kicsire, anyuka beugrott valamiért az üdülőbe, apuka tudta. Elaludt.
Én olyan rémületet nő ( és apuka ) szemében azóta sem láttam. Szerencsére fél óra múlva meglett, a parton jött visszafele kezében a kis vödörrel , lapáttal, egy nő esélyesen nem tud ennyire mélyen bealudni, mert az idegrendszere, az evolúció arra ” képezte ki”, hogy minden rezdülésre felébredjen, ha gyereke van. Legalábbis túlnyomó többségben.
Ezért is sokkal ideálisabb szerintem gyereknek- apának egyaránt nem hosszú , folyamatos , hanem periódikus együtt töltött időben gondolkodni.
Na, többek között azért is fontos bevezetni a javaslatunkat, hogy az ilyen férfiakkal kapcsolatos negatív sztereotípiák (hogy mire nem képesek a férfiak), illetve egyenlőtlenségeket igazoló sztereotípiák (mit nem akarnak a férfiak) – aminek semmi köze a valósághoz – visszaszoruljanak. Most hogy a férfiak ki vannak szorítva ezekből a szerepekből igen könnnyű ezeket terjeszteni. Ha viszont mindenki látni fogja, hogy a férfiak ugyanolyan jók a ebben, sőt szívesen csinálják onnét kezdve nehezebb lesz…
Hát persze…ez nem sztereotípia, hanem tapasztalat. De hajrá, a férfiak mimimum 2 százaléka, (de lehet 5 is) szívesen csinálná…valóban.
A nők meg ugyanolyan jó katonák, tűzoltók, kamionsofőrök, rakodók, rendszergazdák, ja mégsem…
( egyébként nem azt írtam, hogy nem képesek, hanem hogy mentálisan nem képesek, de van minimális kivétel, te biztosan közéjük tartozol, az elszántság is sokat jelent).
Aztán ki “szorította” ki őket?
Kik azok, kik nem engedik, hogy szegín férfiak “kiteljesedjenek”.
Hány férfi követeli, hogy átvehesse anyuci szerepköreit?
Milyen elcseszett buborékban éltek, de komolyan?
Annyira kontraproduktívak vagytok, hogy az már félelmetes. Nincs az az elbaszott feminista rendszer ami ne lenne mérföldekkel jobb, mint az általatok elképzelt, elcseszett világotok……
Mondanám, hogy betegek vagytok, de már az is dicséret lenne….
Vivi, abszolút egyetértek veled, nincs gyereke, fogalma sincs arról, amit leírtál, és ráadásul képtelen a valóságot érzékelni, annyira abszurd, hogy az már fájdalmas, még a saját “társaira” sem hallgat.
A nyomorát tekintve érthető, a gond az, hogy ez ezeknek a “mozgalmárok”-nak a “KRÉMJE”. Milyen lehet akkor a “közkatona”?…….
Azért amikor írjátok, hogy nem vagyok apa kibújik a szög a zsákból, hogy mennyire nem a gyerekek érdekeit nézitek, miközben egyébként rendszerint arra hivatkoztok. Ha a gyerekek érdekeit néznétek, akkor figyelembe vennétek azt hogy a gyerekek mit gondolnak. Márpedig gyerek mindenki volt. Itt láthatóan ez fel sem merül az, hogy egy gyerek milyen apát szeretne. Mégis ki akarna inkább egy ilyen apát, aki teherként tekint arra hogy vele foglalkozzon? Jártatok ti már gyerekek között? Beszéltetetek velük arról, hogy ők mit szeretnek jobban? Elgondoltatok már azon, hogy miért van az, ha megkérdezik a gyerekeket arról hogy az anyjukat vagy apjukat szeretik jobban akkor döntő többség az anyát fogja mondani?
” Azért amikor írjátok, hogy nem vagyok apa kibújik a szög a zsákból, hogy mennyire nem a gyerekek érdekeit nézitek, miközben egyébként rendszerint arra hivatkoztok.”
De, pontosan a gyerek érdekeit, kizárólagosan az ő érdekeit nézzük, ami egyben a te érdeked is , mert így fog igazán kötődni hozzád a gyermeked.
Amikor írjuk, hogy nem vagy apa, annak abban van jelentősége, hogy nem tapasztaltad meg, nem élted át ( pár nap, 1-2 hét nem ugyanaz) igazán hosszan, egyfolytában hosszú hónapokon keresztül. Nagyon szép, nagyon megható pillanatok is vannak, de az első évek nem olyanok, nem arról szólnak amit te elképzelsz. Bármennyire elhatározod magad , hogy te ezt így, meg úgy fogod csinálni, ezt lazán keresztülhúzza az élet. Két dolgot jól csináltam, kezdetektől saját ágy, saját szoba ( ahol lehetséges) , az első 2 hónapban én aludtam a kiságya melletti sezlonon és, hogy rendszert vittem a kis életébe, magyarul kb ugyanabban az időben etetni, aludni, fürödni, ettől lesz kiegyensúlyozott a baba, nincs plázába rohangálás vele, össze- vissza bóklászás, ez az időszak nem erről szól. De ettől még baromi nehéz volt, pláne úgy, hogy a nagyik többszáz km- re laktak.
Nos, amikor a gyereket megkérdezik, hogy kit szeret jobban, akkor nem a 0-3 év közötti pelenkázásra fog visszaemlékezni. Másrészt ez nem egy népszerűségi verseny, nem jobban, máshogyan szereti a gyermek az édesanyját és édesapját. ( nyilván, ha az egyik egy szociopata barom, vagy egy agresszív picsa, akkor persze a másikat fogja jobban szeretni, de induljunk ki abból, hogy mindkét szülő normális).
Mint már említettem, én egy kivételesen jó édesapával nőttem fel ( ha engem megkérdeztél volna , függetlenül attól, hogy imádom az édesanyámat, biztosan azt mondtam volna, hogy apukámhoz kötődöm jobban), de ez nem azért volt, mert 2-3 év között – amire nem is emlékszem- pelenkázott, fürdetett volna, ehhez elég ügyetlen volt, ritkán kellett neki, de hallottam egy – két vicces storyt még a bátyámmal kapcsolatban, hanem azért, mert amikorra már visszaemlékszem , akkor rengeteg közös emlék, kirándulás, mozi, múzeum, sport események, ping-pong , rúgósfoci , házi fotólabor, felolvasó esték ( aki még emlékszik, hétfőnként sokáig nem volt tv adás, ilyenkor kalandregényeket olvasott fel nekünk- Delfin könyvek- egyszerre több fejezetet) és soha, de soha nem pattintott le , mindent meg lehetett vele beszélni, mindent meg lehetett tőle kérdezni, maximálisan az elsők voltunk a szemében.
Tőle tanultam meg hogyan kell bepakolni egy táskába, hogy minden beférjen, tőle tanultam meg sebeket lekezelni, tájékozódni az erdőben, stb… Ez számít ! Ezért állítom teljes biztonsággal, hogy az idősebb korban együtt töltött minőségi idő , vagy az év közben, meló mellett- után neki adott idő térül meg a legjobban.
Hidd el, hogy jót akarok és tapasztalatból beszélek. Mindenkinek olyan édesapát kívánok, amilyen nekem volt. ( mondjuk én nagyon szerencsés vagyok , mert anyukám is nagyon jó ember, de anyukámra sem a 3 év előtti időszakra emlékszem, első emlékeim vele kapcsolatban is kb 3 éves koromban kezdődtek és nem emlékszem arra, hogy hányszor szoptatott, törölte ki a szaros seggemet, vagy fürdetett meg.)
Az, hogy a gyerekkel ki mennyit foglalkozik és hogyan bánik 0-3 éves kor között meghatározó a későbbi életszakaszban is. Korreláció van ebben: aki többet foglalkozik vele ekkor az később is többet fog. Nyilvan lehet kivétel, de statisztikailag ez így van. És ha a társadalmi szintű változást szeretnénk elérni, akkor ezt figyelembe kell venni.
Ami a tapasztalataimat illeti: Apaként nincs tapasztalatom, de számos más szempontból ami fontos igen. Gyerekként (ami itt láthatóan egyeseknek nem ér fel az apai tapasztalatokkal, noha állítólag a gyerek van középpontban), gyerekkel, tanulmányaim során és apákkal folytatatott férfimozgalmi együttműködés során is.
1. Az ami gyerekként véleményem arról (és még nem felejtettem el) hogy egy apának mennyit és hogyan kellene a gyerekével lenni, teljes mérteken összhangban van azzal amit ma is képviselek.
2. Mikor kezdtem az egyetemet két éven keresztül vigyáztam egy 4-6 éves gyerekre heti 3 alkalommal amíg az anyukája dolgozott. Függetlenül attól, hogy idősebb gyerekről volt szó, a környezetem itt is jött ezekkel a dolgokkal, hogy ezt egy egyetemista fiúnak biztos nagyon rossz hogy egy kisgyermekhez hogy türelem kell meg ilyesmi, aminek a valósághoz köze nem volt, hogy ez bármi problémát jelentett volna, ami egyik legjobb dolog volt, ami miatt néha még az egyetemi feladatokat is háttérbe szorítottam néha, konkrétan ez volt az első (nem a pénz miatt, családtagról van szó). Nem, nem volt rosszabb semmivel sem egy 4 évesre vigyázni, mint egy 6 évesre.
3. Van gyermekneveléssel kapcsolatos tanulmányi tapasztalatom is. Bár nem pszichológia szakra jártam de felvettem olyan órákat amik ehhez kapcsolódóak (pl. Fejlődéslélektan) és ott is egészen mást tanítottak erről, mint amit itt ti állítotok. Konkrétan azt tanították nekünk, hogy a modern pszchichológiai elméletek vitatják azt, hogy az apa ne tudná ugyanúgy ellátni a kisgyermekeket. Továbba nagyon sok szociológiai kutatást olvatam a témában tanulmányaimból/munkámból adódóan is, például olyan apákkal készült kutatásokat akik maguk is gyeden voltak.
4. Tagja vagyok továbbá norvég férfi és apa csoportoknak, ott nem az van, mint itt hogy 2-3 százalék megy el és a még a férficsportokban sem jelenik meg igazán azoknak a tapasztalata akik gyeden lettek volna, hanem ott a többség ezt ténylegesen megtapasztalja, általános dolog hogy az apa néhány hónapot otthon tölt a gyerekével (ott a nők se töltenek sokkal többet otthon). Ezzel kapcsolatban szinte csak pozitív dolgokat írnak és pl. az egyik dolog amit szeretnének az épp az, hogy jelenlegi 4 hónapos apakvóták hosszabbak legyenek. Emellett a Modern Férfipolitikaért Mozgalom támogatói körében ahogy mondtam az apák erősen felülreprezentáltak és ők is teljesen ellentetes attitűddel rendelkeznek, mint itt az apák nevében megjelennek. Egyikük például éppen azt említette nekem hogy azért is nagyon jó volt, hogy gyeden volt otthon, mert a gyermekelhelyezésnél is ezt figyelembe vették pozitívumként (itt is megjelenik, hogy kihatással van ez arra is, hogy a későbbi időszakra is).
Szóval én azért olyan körökben vagyok jelen ahol ez elég evidensnek tűnik ahhoz, hogy ne kelljen bizonygatni ezt… pl. a Modern Férfipolitikaért Mozgalom követőinek nem kell ilyen cikket írni, hogy apák miért gondolják azt, hogy ez jó lenne, mert egy közös pontja a gondolkodásunknak. Azoknak is akik maguk is apák és azoknak is akik nem. Mindenesetre ez rámutat számomra arra, hogy fontos nagyobb figyelmet fordítani arra, hogy ezeket az apáknak a hangja közvetlenül is hallatszódjon.
Ezért igaz, hogy “anya (,:) csak egy van”:)
Megszokja és mivel kezdetben is a része volt, a későbbiekben is azzá válik:)
Ő lenne a biztonsági bázis, aki mindig feltétel nélkül szereti, elfogadja.
Apuci ezt helyet soha nem lesz képes átvenni, és barom az, aki erre törekszik.
Ez még nem is lenne olyan nagy probléma, de olyanról osztod az észt fennhangon, amihez kurvára nem értesz.
Mondanám, hogy a hasznos hülye kategóriája vagy, de a hasznosságot valahogy sehol nem érzékelem…..
Ez a te egyedi/egyéni szocproblémád, megszívtad, ennyire voltál képes, ebbe ragadtál. A te kereszted nem másé és senkinek a válláról nem lehet levenni a sajátját.
Mondanám, hogy mindenki “igényli” a saját, jól bejáratott keresztjét…..
Más az, ha együtt élsz vele, és más az, ha “vigyázol” x ideig, és csak addig tart a felelősséged, ahogy letelik, kalap, kabát.
Mindenkire bíztak rá kölyköket, de ez irreleváns.
Minél alkalmasabb egy férfi anyának/pesztrának, annál alkalmatlanabb férfinek…….., szar ügy, de a kettő nem kompatibilis…..
Lényegtelen. Max hályogkovácsként osztod az észt.
Ez még irrelevánsabb, mint az előző.
Ők az elbaszott szerencsétlenek esszenciája, akiket minimum egyszer átbaszott/kiherélt egy nő, vagy önként mentek a vágóhídra, hurtelen nem tudom, hoyg melyik a szarabb verzió……
Kb. olyan, mintha a csődbe ment szerencsétlenek osztogatnának üzleti tanácsokat, amivel sikerre viheted a saját üzletedet……….
Balfaszok belterjes gyülekezete nem igazán a legjobb referenciapont, hacsak nem az a cél hogy minden férfi balfasz legyen, mert akkor nagy lesz a táborotok…..és hangosabban tudjátok a hülyeséget propagálni….
Ahol az anya valami okból nincs jelen, át tudja a venni a biztonsági bázis helyet az apuka. Sőt, igen sok családban az apa és az anya is biztonsági bázisként funkcionál, mert az apa nem játssza az előkelő idegent a családban, aki időnként megjelenik.
Kényszerből, ha fizikailag tényleg nincs más lehetőség, de, ha bármilyen kicsi lehetőség is akad, akkor mindkettejük érdeke, hogy ne apuci pesztrálja.
Ennek ehhez semmi köze, de mivel te a “másik oldalon vagy”, így kénytelen, kelletlen, de neked akkor is ellentétes állásponton kell lenned, még akkor is, ha ez objektív baromság:)
Mint a másik hülye a “Szent Céljával”……
Tényekről beszélgetünk, nem oldalakról. Igen sok apa igényli, hogy a gyerekével legyen és részt vegyen a gondozásában. Miért lenne a családnak az az érdeke, hogy az apa ne vegyen részt a saját gyereke gondozásában? Egy apa mindent el tud látni a gyerekek körül, ha akarja, kivéve a szoptatást.
És, ki, vagy mi akadályozza ebben őket?:)
Ki a franc állított ilyent, másrészt meg mit értesz “gondozás” alatt, harmadrészt meg már azt sem tudom, hogy milyen babot csépelsz….
Nagyon helyes, senki nem akadályozza meg ebben, ha viszont nem akarja, akkor még nem tudod rákényszeríteni, Win-win:)
Nem gondolkoztam el mert amikor (hál istennek kevés ilyen alkalom volt) ilyen ökör barommal találkoztam aki egy gyerektől ilyet kérdezett nem az általad említett eredmény jött ki.
Csokoládét ,pónit ….lövöldözős játékot,meg sok olyan kis aranyos izét.A felnőtt dolga pedig az ,hogy felnevelje.Normális játék, normális kaja, normális családi környezet.Ez az alap.
Nem sértegetésnek szánom, távol áll tőlem de lehet,hogy előbb egy kutyát kéne tartanotok,az is komoly felelősségteljes feladat, bár szerintem még ahhoz is éretlenek vagytok.
A felnőtt dolga az, hogy nevelje a gyereket, de nem mindegy hogy hogyan. Például nem semmibe véve a véleményét. Ha nem érdekel hogy mit gondol a gyerek, akkor az elég komoly probléma. A gyereket vezetni kell, nem uralkodni felette.
A gyerek és a társadalom szemében negatív szerepeket az apákra osztjátok akkor nem kell csodálkozni azon, hogy az apák társadalmi megítélése negatívabb mint az anyáké. Ja, hogy titeket ez nem zavar…
Hasonlóan érzünk, szerintem ugyanis inkább nektek nem kellene gyerkeket vállalni ha nem érdekel a gyerek véleménye, vagy hogy milyen az apák társadalmi megítélése. Amikor az apák egyenlő jogaiért küzdünk kifogásként szinte mindig azt a mentalitást halljuk vissza amit az általatok idealizált apatípus képvisel. Aki nincs gyerekével annyit mint az anya, aki kevésbé törődik vele érzelmileg stb.
Esküszöm, hogy a nyomorultakat mindig sajnálom valahogy, de amikor egyértelművé válik, hogy a saját maguknak alkotott, saját egyéni poklukban forognak körbe-körbe, akkor megnyugszom, hogy magukon kívül, szerencsére nagyobb kárt nem tudnak okozni, mert csak ugatják a Holdat…..
Commonman: Like:)
Szálazzuk egy picit ezt szét:
1. Az hogy te nem vagy apa, annak igazán semmi köze a “gyerek érdekeihez”.
Annak ahhoz van köze, hogy nincs tapasztalatod az “unalmas, átlagos, dolgos, stb. hétköznapokról”, hogy a te szubjektív “rálátásodnak” gyakorlatilag köze sincs a valósághoz, vagy amit te róla a rózsaszín ideális elvek és “elvárások ” mentén elképzelsz, annak nem sok köze van a “hétköznapi” valósághoz..
2. A “gyerekek érdekei” egy gumicsont. Nem fehér, vagy fekete, hanem nagyon sok árnyalata van.
Kezdjük azzal, hogy “csecsemő kezébe nem adunk éles borotvát”.
Szintén nem érdemes az “idealizált” lózungokklal jönni, mert mindig utólag derült ki, hogy “mi lett volna a gyerek érdeke”.
Bármit felsorolsz, vannak olyan helyzetek és kontextusok, ahol pont annak az ellentéte lenne a kívánatos, üdvös.
Igazán lényegtelen, hogy mit “gondol”.
Egyrészt azért, mert nem cselekvőképes, nem döntéshozó és nem felelős. Igazán semmiért.
Azon kívül, minden gyerek a kisebb ellenállás irányába megy, és addig, amíg a megszabott korlátok engedik, ha nincsenek ilyenek, akkor addig, amíg “egy fal orrba nem veri”, vagy rosszabb esetben bele zuhan a “szakadékba”, az már a végzetes szcenárió.
Fontos az is, hogy milyen korú “gyerekek”-ről beszélünk.
Ilyen lózung, hogy a “gyerek érdeke” nem létezik, főleg akkor, ha ez nincs konkretizálva.
Ez nem egy születési (elő)jog, vagy hasonló “alapigazság”, hanem egy nagyon relatív fogalom és minél jobban belemegyünk annál szerteágazóbb és bonyolultabb.
Erre hivatkozni bármilyen vitában, bármilyen részről egy orbitális f@szaság, hogy finoman fogalmazzak.
És itt is van ez első “csapda”.
Mondhatnánk azt is, hogy egy gyereknek (jó esetben) szülei is voltak. Amiből az következne, hogy mivel látta átélte a “szülei jó/rossz (erre majd visszatérünk) nevelését “, ezért logikusan azt gondolnánk, hogy “tanult” az elkövetett hibákból és ő már azoktól mentesen, mindig “javítva” az előzőn, végül a “tökéletse gyereknevelés” x idő/generáció múlva megvalósul.
Van egy rossz és ezzel együtt egy jó hírem is ezzel kapcsolatosan: ez az egyik legnagyobb bullshit:)
A valóságban pedig min. 90%-ban megismétli a szülei “hibáit” és még ezekhez hozzácsapja a “saját hülyeségeit” és ezt “örökíti tovább”:)
A paradoxon az, hogy mindenkinek a saját gyerekkora “egyedi”, megismételhetetlen, és lényegtelen, hogy ő akkor és ott, vagy azóta felnőve, “visszatekintve , mint gondolt, vagy gondol ideálisnak, mire vágyott, milyen vélt, vagy jogos sérelmei/traumái voltak, ez egyrészt egyedi, megismételhetetlen és a gyerekei számára ez kurvára tökmindegy:), már csak azért is, mert nem az ő életét élik “újra”, ugyanolyan vagy “ideálisabbá” alakított környezetben, kvázi klónként, amelyben a “hibákat” ki lehet “javítani”.
Minden szülővé váló azt gondolja, hogy jobban fogja csinálni, mint a szülei, aztán rádöbben, hogy nem hogy jobban, hanem ugyanazt csinálja, csak még a saját, külün bejáratú traumáival is terhelni fogja a gyerekét:) az meg szegény nézi, hogy ez így hogy?:)
A kamaszodó fiammal beszélgetve jöttem rá arra, hogy tökmindegy, hogy milyen “apa” vagyok, ő kb úgy viselkedik velem szemben, mint a jelenkori “ellenzék”:) a kormánnyal szemben:), mindig szemben áll velem, lényegtelen, hogy milyen állásponton vagyok, neki a “lényege” hogy azzal mindig ellentétes pozíciót vegyen fel:)
És ezt el is mondta, mármint azt, hogy bármit mondhatok , annak az ellenkezőjét is, tökmindegy, mert ezek mind csak ürügyek:) arra, hogy a velem való szembenállását kinyilvánítsa:)
Az érzelme(i)k mindent felülírnak:)
Ráadásul nem találhatod ki, hogy mikor mi lenne a “(leg)optimális(abb):)
Ezért is az egyértelmű keretek(paradox módon, még ha az adott esetben erőszakos, büntető, kegyetlen, embertelen stb.) hiánya a legrosszabb, ami egy gyerekkel történhet.
Azért is becsapós és szívatós ez a kérdés, mert egyrészt egyedi, szubjektív és keret/környezetfüggő, annyira bonyolult, adott esetben, hogy erre nem lehet objektív (jó) választ adni.
Nincs összehasonlítási alapja, senki nem tud egyszerre két életet élni, nem lehet párhuzamos lehetőségeket szimulálni, csak “elméletben” , végyakban, érzelmekkel telítve, és mindig utólag derülne ki, hogy “mi lett volna a helyes” . Ugyanúgy nevelt gyerekek esetében ugyanazt sem ugyanúgy látja, értékeli egyik fél sem, sőt, van amikor épp az ellentétét látja mindkettő ugyanannak az objektív viselkedésnek.
Pl. az, akinek még apja sincs…., mert lelenc, mert árva, mert meglépett az apja stb..
Annak már az is a világ közepe lenne, ha egyáltalán lenne egy személy, akit apának nevezhetne.
Gyakorló szülők vagyunk, veled ellentétben:)
Az ebben a csapda, hogy az, hogy ő “mit szeretne” az közel sem biztos, sőt, az esetek nagyon nagy hányadában nem egyezik meg a “valós érdekeivel”:)
Ilyen esetben ki “nyer”?:)
Mert kibicként nincs felelősséged, úgy könnyű:), de amikor biztosan te (is) meg ő is szopni minden végkimenetelben, akkor hogyan döntesz?:) Ki dönt? Ki vállalja a felelősséget?
Ez egyrészt bullshit, másrészt meg ennek a “versenynek” a tökéletes példái az elvált szülők kivétel nélkül elbaszott gyerekei, ugyanis ha megteheti, akkor mindkét fél szeretné “megvásárolni” a gyerek “szeretetét”, egy kibaszott verseny alakul ki a két elcseszett “szülő” közt, miközben a gyerek válik kettőjük közt a “legértelmesebbé”, hiszen hamar rájön, hogy hogyan lehet őket orruknál fogva vezetni, kijátszani egymás ellen úgy, hogy maximalizálhassa a saját “hasznát”.
De, sok esetben nem is kell elválni, a kölykök erre nagyon hamar ráébrednek:) és kihasználják:)
“ő “mit szeretne” az közel sem biztos, sőt, az esetek nagyon nagy hányadában nem egyezik meg a “valós érdekeivel”:)” – Na ez az a gondolat, ami nagyon illik azokra akik az apák egyenlőségével szemben úgy érvelnek, hogy nekik nincs szüksegük erre.
1. Én azt gondolom, hogy a szubjektív rálátás az éppen hogy az amikor egy apa saját tapasztalatai alapján von le általános következteteseket az apákra vonatkozóan, és nem látja hogy sok apa egész máshogy gondolja ezt. Ezzel szemben lényegesen objektívebb tudományos kritiériumok szerint összegyűjteni az apák helyzetével kapcsolatos tapasztalatokat, akkor is ha ezt egy külső szemlélő teszi meg. Mint pl. ők tették:
https://socio.hu/index.php/so/article/view/907
2. Így van a gyerek érdeke vitatható. Nyilván nem egyezik a véleményünk abban sem, hogy mi a gyerek érdeke. Ugyanakkor minden kornak vannak uralkodó eszmeáramlatai, ahhoz pedig az én általam elmondott elképzelés véleményem szerint közelebb áll. Ma pár az oktatáspolitikában is megjelent az a szemlélet, hogy az iskolának figyelembe kell venni a gyerekek véleményét. Pl. az iskolákban is megjelent hogy értékelik a gyerekek a tanárokat. A minisztérium is készít olyan kutatasokat, amik azt vizsgálják hogy a gyerekek milyen tankönyvből szeretnek tanulni. Szoval számít a véleményük.
Nem látok rá sok esélyt, de azt kellene felfognod, hogy vannak a tények, és vannak a “vélemények” és vannak a elképzelt, minden realitást nélkülöző vágyálmok.
Na, most ezek közül az utolsó az, ami a sci-fi kategória, “a vélemény meg olyan, mint a segglyuk, mindenkinek van, de (általában:) senki nem kíváncsi a másikéra” (by Geszti), és vannak a tények, amelyek mindig “ütik” az első kettőt.
Amíg te ezeket kevered, illetve bármilyen idea alapján egyenrangúnak tekinted, addig a menthetetlen kategóriában vagy.
Kurva lényegtelen.
Egy “valláskárosult”, 31 fős, belterjes “vizsgálat” szubjektív ” megállapításai” nagyon nem relevánsak.
Tévedsz, nem értettél semmit abból, amit írtam.
Nem létezik olyan hogy a “gyermek érdeke”, ahány ember, ahány trauma, annyi “érdek” van, amit a gyereknek “tulajdonítanak”.
Ez a leggusztustalanabb hivatkozási alap, amúgy.
Ahány szekta/világlátás, annyi féle “gyerek érdek” létezik,……
Aztán a korok elmúlnak és balfaszok kiesnek az evolúciós rostán, az eszmeáramlataikkal együtt…..
Nem elég, hogy a tanárokat megszopatták, elvéve/megtiltva bármilyen fegyelmezési jogot, erre még rájött az újgazdagok követelései, hogy az elbaszott, aranybilin szaró kis csemetéjüknek milyen jegyet adjanak, különben így rúgatják ki az illetőt, és/vagy vonnak meg apanázsokat, hogy abban nem lesz köszönt……
Már tudtam, hogy még mi hiányzott……
Eléggé elbaszott az a világ, amikor a ló mondja meg a kocsisnak, hogy az hogyan tartsa a gyeplőt…….
Az apák is képesek lennének életben tartani a csecsemőt. Egyszerűen ők le tudják a csecsemőgondozást passzolni az anyának, nagymamának- A nők nem tudják tovább hárítani a feladatot, nekik bírniuk kell.
Ilyen ez a világ, nőellenes és kegyetlen:)
Az egyik elkezdi: “ó, szegény, szerencsétlen férfiak”, mire te rákontrázol, : “ó (még) szegény(ebb) (még) szerencsétlen(ebb) nők”…
“Az egyik elkezdi: “ó, szegény, szerencsétlen férfiak”, mire te rákontrázol, : “ó (még) szegény(ebb) (még) szerencsétlen(ebb) nők”…”
Talán azért mert a társadalmunk úgy működik, hogy az élet bizonyos területein a nőkre raknak nagyobb terhet, más területeken pedig a férfiakra. Az élet bizonyos területein a férfiak dolgát nehezítik meg, más területen pedig a nőkét.
Szörnyű ez a “társadalom”, de tényleg, miért jó ez neki, hogy “terheket rakosgat” férfiakra és nőkre, nem tudna ez nyugton megülni a seggén, és hagyná békén ezeket a nőket és férfiakt?….:)DDDD
A kommented éretlen és nem túl szellemes humorizálás érvek helyett, ha már cáfolni nem tudod a másik ember írását. :) Igen, az élet terhet ró az emberekre. Ez nem szörnyű dolog, nem a szörnyű társadalomról beszélünk. De az is butaság, ha nem ismered el, hogy igenis igen nehéz dolog a gyerekvállalás és a munka összeegyeztetése, nem csupán móka és kacagás a csecsemőgondozás, stb. stb. Csináltad már, hogy ennyire humorosan fogod fel a dolgot, és neked ilyen könnyedén megy/ment a dolog?
Akkor gondolom, ez azt jelenti, hogy megnyerted ezt a vitát, nem?:)
Gratulálok:)
Azt nem értem, hogy ezt honnan vetted és miért csépeled?
Nem veled, hanem rajtad röhögök…..
Tényt fogalmaztam meg. Esetleg humorizálás, mellébeszélés nélkül meg tudod cáfolni, amit írtam?
A tényt nem kell “megfogalmazni”, max közölni, a tény önmagát definiálja…..
Nem tudom, megint nyertél:)
Újfent, fogadd gratulációimat:)
Miért kéne tovább hárítani a feladatot? Ha vállaltuk a gyermekszülést, ez a fő feladatunk, nyilván nem kell és nem is lehet rákényszeríteni a szülést senkire, de ha vállalta, akkor teljesítse. És ez megint nem azt jelenti, hogy időnként ( amikor nagyon elfáradt az ember lánya) , nem lehet joga segítséget kérni a férjétől ( a gyermek apjától, ha nem a férje) nagyiktól, egyéb nőrokonoktól, de ez az anya fő feladata. Tehát igen, egy férfi is képes fizikailag életben tartani egy csecsemőt ( magyarul időnkénti jellegel ő is pelenkázhat, etethet- akár előre lefejt anyatejjel is cumisüvegből- fürdethet stb), alkalmanként levehet egy kis terhet az anya válláról, hogy egy kicsit pihenhessen, szó nincs róla, hogy nem, de én ( minimális kivételtől eltekintve) a férfiakat mentálisan nem tartom elsősorban alkalmasnak arra hosszú távon, hogy egy 0-3 éves gyereket folyamatosan ők lássanak el. ( fizikailag is ügyetlenebbek az apró, finomabb kézi mozdulatokban, illetve többségük sokkal mélyebben tud bealudni- bizony ilyen téren előjön a többfelé figyelés evolúciós képessége is, bár ezek mind javíthatóak valamennyire gyakorlással.)
De a fő érvem, hogy mentálisan sokkal jobban kikészíti őket, hogy össze vannak zárva egy kisgyerekkel- még akkor is, ha az a saját, szeretett gyermekük, ugyanolyan napi rutin folyamatokat csináljanak hónapokon keresztül ( a monotonitástűrésük kb. a tizede a mienknek, mondjuk nekem sem túl magas, de nekem a kötelességtudatom jóval magasabb az átlagtól ) , ráadásul akárki akármint mond , egy férfi ( ugye hová tűntek az igazi férfiak ?) hosszabb távon nem érzi igazán férfinak magát egy ilyen szerepkörben. Többségük sokkal türelmetlenebb is. Én nem várom el egy férfitól, hogy az anyja legyen a gyerekének, elvárom, hogy besegítsen alkalmanként akár csecsemőgondozásban is , ha tényleg könnyíteni kell az anya terhein, elvárom , hogy a későbbiekben igazán jó apja legyen, a már saját életemből sokszor említett példák mentén, de nem várom el, hogy a nemi szerepek felcserélődjenek, mert ez biológia és nagyon sokszor bebizonyosodott, hogy a világ ilyetén rendjét nagyon nem jó és nem is érdemes felrúgni.
Vivi, teljesen egyetértek.
Cipész, kaptafa…..
Egyébként mindenkinek ajánlom ezt a valóban jó filmet ( ami ráadásul a nagyon nőtámogató, nagyon liberális USA- ban készült ) .
Itt pontosan ( többek között) azt boncolgatja a film, hogy a nagyon jól kereső és emiatt munkába hamar visszaálló édesanya és az amúgy kivételes képességekkel és türelemmel rendelkező otthon maradó édesapa között (még így is) mekkora konfliktusok születhetnek. A fő story De Niróé , de kardinális a történet szempontjából a fentebb említett konfliktus:
https://m.imdb.com/title/tt2361509/?ref_=m_nmfmd_act_23
Nem azt írtam, hogy az anyák alig várják, hogy kidobják a nyakukból a gyerekük gondozását és azon gondolkodnak, hogyan kellene továbbhárítani valakinek a feladatot. Csupán azt írtam, hogy veled ellentétben azt gondolom, egy férfi is képes a gyermekét gondozni. Mentálisan is. A kézügyessége is megvan hozzá. Nyilván egy csecsemő gondozása nem csupa móka és kacagás, igencsak embert próbáló feladat. De az anyának nincs olyan opciója, hogy feladja, neki bírnia kell, mert nincs, aki megcsinálja helyette, nincs választása. Ha a Az apának van más opciója, ő feladhatja, az anya úgyis megcsinálja. Ő megteheti, hogy kijelenti, nem bírja/nem tudja gondozni a gyerekét.
Igen sok helyen monoton munkát végeznek férfia és bírják. Igen sok olyan területen dolgoznak, ahol többfelé kell figyelniük és bírják. Nem arról beszélünk, hogy a férfi az anyja legyen a gyerekének, hanem arról, hogy az apja. Egy apa nem gondoskodhat a gyerekéről, ez nem lehet része az apai feladatoknak? Több apát ismerek a környezetemben, aki mindent meg tud csinálni a gyerek körül, kivéve a szoptatást. És szerintem ez igen tiszteletreméltó dolog. Semmiféle biológiai oka nincs annak, hogy az apa ne tudna gondoskodni a gyerekéről a szoptatáson kivül.
Nem is arról beszélgetünk, hogy az apák egy az egyben vegyék át a csecsemőgondozást az anyáktól 0-3 éves korig, és teljes legyen a szerepcsere. Nem hosszabb távról van szó, nem arról, hogy apa ezentúl csak háztartásbeli lesz élete végéig. Ha megvan, mettől meddig és miért van otthon a gyerekkel apa, ez önmagában még nem megy a férfiasság rovására, hiszen nem a tehetetlenség, élhetetlenség az ok, ami miatt otthon babázik. Mindenki tudja, hogy néhány hónap múlva visszatér a borzasztóan fontos munkahelyére, ahol ismét borzasztóan férfias munkát fog végezni. A petícióban is csak néhány hónap szerepel, amikor a gyerek már nagyobb, már nem szopik, az anyuka szervezete is regenerálódott a szülés után, és pl. vissza akar menni a munkahelyére, vagy éppen muszáj visszamennie a munkahelyére. Sokkal jobban szolgálja a gyerek érdekét, hogy otthon van apával, mintha bölcsibe kell mennie.
Én sem tartom időszerűnek a petíció követeléseit, de nem azért, mert az apák biológiailag ne lennének alkalmasak a 2-3 éves gyerekük nevelésére, gondozására. Egyszerűen nem akarják vállalni a feladatot, nem vágynak erre a feladatra, nincs benne a közgondolkodásban, közbeszédben, hogy a férfiak szeretnének pár hónapra otthon maradni a gyerekükkel. És szerintem azokkal a munkaerőpiaci hátrányokkal sem szívesen nézne szembe egy férfi, amit egy pár hónapos távollét jelentene. Nem hiszem, hogy a mai magyar társadalomban egy ilyen petíció időszer lenne, társadalmi igényt fogalmazna meg a férfiak részéről.
Lényegtelen, ha nem akarja és/vagy sokkal kevésbé hatékony benne, mint egy nő.
Mert csinálná?
Hogy szopassa magát?
Így járt, lehet reklamálni Istennél/Természetnél, kinek hite szerint…..
Pontosan és ez legalább 95%-ban meg is történik, mi a kérdés?
Irreleváns, a “van olyan” az soha nem jelenti azt, hogy “mindegyik”.
Vagyis ezek szerint az apaság azt jelenti, hogy ugyanazt csinálja gyerekkel, mint az anyja, kivéve, hogy nem tudja szoptatni?
Ez lenne az apaság definíciója?
Ki/mi akadályoz ebben bármely apát?
Miért szurkálod a ködöt?
És? Akkor mindenki olimpiai bajnok mer ismerek én is olimpiai bajnokokat?
Én egyenesen elájultam tőle…..
Ezt kissé fogalmazd át,mert így baromság.
De azért egy kicsit legyen, nem:)?
Hanem arról, hogy ezt (is:) csinálja meg a nő helyett:)
Én őszintén ezt kívánom neked, ha netán mégis gyereket szülnél, komolyan:), mert te megérdemled:)
A tisztelet és egyenrangúság, no meg a gúny és a megvetés teljes hiánya csak úgy süt ebből a mondatból:)
Tüncizzetek, hátha összejön….
Gondolom, ez személyes tapasztalat:), téged is így neveltek:)
A semmirekellő gecik:)
Mert jobb esetben csak szarrá röhögnek magukat ezen…..
Á, dehogy, nagyon örülne neki , sőt, rájuk is kellene ezt kényszeríteni, csakis az egyenlőség nevében:)
Én szerintem meg igen :) sőt, már most is elkésett, hogy fogjuk így utolérni a fejlett nyugatot?:)DDD
Én meg nem azt írtam, hogy egy férfi ( fizikailag) alkalmatlan egy csecsemő gondozására ( bár adottságaik nem annyira kedvezőek ehhez, de gyakorlással javíthatóak), hanem azt, hogy túlnyomó többségük hosszú távon mentálisan alkalmatlan rá , a 6 hónap az.( elő fogom keresni , de olvastam egy tanulmányt, amelyben pont azt boncolgatják, hogy olyan nyugati társadalmakban, ahol az átlagostól több apa marad otthon a kisgyerekkel hosszabb távon, magas a depresszióval kezelt férfiak száma). Na, meg is van :
“At least one study revealed that it can be harder emotionally for males to shift from having a paycheck to working at home. Fathers who left the workforce to be a stay-at-home parent were found to have higher levels of depressive symptoms than women.”
https://www.healthline.com/health/parenting/stay-at-home-dad#statistics
( egyébként igen tárgyilagosan pro- kontra elemzi-persze azért USA szemszögből – az egész témát, sok adattal)
Egyébként ezt is érdemes elolvasni egy anya , aki megtapasztalta miket hozhat a helyzet:
https://time.com/89992/dont-let-your-husband-be-a-stay-at-home-dad/
Itt pedig csokorba szedve a hosszú távon
otthon maradó apukák problémái ( láthatóan a fő gondok a munkahely-jövedelem téren és mentális területen jelentkeznek)
https://www.moms.com/from-dads-pov-20-things-he-struggles-with-most-as-a-stay-at-home-dad/
Pl:
“Acknowledging that dad isn’t the major breadwinner is emasculating, many men note. Studies have confirmed that men who are “financially dependent” on their partners are “more likely to seek treatment for anxiety, insomnia, and erectile dysfunction.” One LA-area dad who stays home with his two kids said he tells friends that his “allowance” is the cost of childcare, but it still stings to not have a paycheck to flaunt.”
Abban egyetértünk, hogy fontos, hogy az apa részt vegyen, hogy maga is szerepet vállaljon a gyermekei felnevelésében, akár besegítsen a csecsemőgondozásba is. Besegítsen, nem hosszú hónapokra átvállalja.
És de, hosszú távon nem férfias a htb-ség. Ami egy-két heti alkalommal cuki és megható, tehermentesítő ( hogy fürdeti, pelenkázza, eteti, altatja a picit, hogy elmosogat, kitakarít, stb ), az hosszú távon nem az, ha nem is feltétlenül a gyermeke anyjának, de SZÁMÁRA mindenképp és ez a mentális, lelki szorongás nagy bajokhoz, konfliktusokhoz vezethet.
A gyermeknevelés, meg nem tesztelgetés, nem kísérlet, hogy na vajon megy-e , apuka először úgy érezheti, hogy tudja ezt ő, hisz besegített korábban is, meg szereti a gyermekét , aztán szembe jön a valóság.
Depresszióval lerobban, anyuka jöhet vissza táppénzre ( ha szerencséjük van valamelyik nagyi be tud segíteni, de mi van, ha ök is dolgoznak?), vagy ugye irány a bölcsi…
Nem egyszerűbb, hatékonyabb és jobb mindenkinek, főleg a gyereknek, ha az marad vele otthon végig, akinek mind a gyakorlata, tapasztalata és a hajlandósága megvan rá ? (az éves pótszabival, ha igény van rá, meg apukák tudnak gazdálkodni). Természetesen úgy, hogy közben azért besegítenek, kiveszik a részüket a mindennapokból is.
Horgot kötöttek ,az se könnyű.A mai damilok sokkal vékonyabbak mint régen.Ott meg tele van az egész tuskóval könnyen beszakad a cucc.
Szerintem én nem mondtam ilyet.Mivel minden hozzászólást nem lehet mindig elolvasni bemásolom mit írtam:
“Ha a patikamérlegen kimért egyenlősdi a kitűzött cél akkor hasznos lehet a javaslat megvalósítása. Az apa dolga a gyerek ilyen fiatal korában az anya támogatása nem pedig a szerepének átvétele. Persze ehhez is jól jön a szabadság de az apaszerep kiteljesedésének “törvény általi” megtámogatásához ,ha ilyesmi bevezetésre kerülne , inkább a gyerek óvodás vagy kisiskolás korában kéne történnie.“
Ezt valóban nem láttam, sorry.
“A GYED az apáknak is elérhető, így az anyák még könnyebben visszamehetnek dolgozni, az apák pedig jobban kivehetik a részüket a gyermeknevelésből. Csakhogy mivel a GYED-nek már nem feltétele, hogy a jogosult ne dolgozzon, sokan használták ki a helyzetet: a magasabb keresetű apa munkavégzés mellett igényelte a GYED-et, miközben a szülés és a CSED idejére a munkaerőpiacról kieső vagy eleve nem dolgozó anyák ugyanúgy otthon gondozzák a kisgyereket, gyerekeket. Az apa fizetése után járó GYED ugyanis sok esetben több, mint amit az anya megkereshetne.
Ez azért is éri meg jobban rövid távon, mert a férfi-női bérszakadék miatt egy hónapban így több tízezer forinttal több pénz kerülhet a családi kasszába. Hosszú távon viszont ennek az árát a nők fizethetik meg: a gyermeket GYED és fizetés nélkül otthon gondozó nőnek ezalatt egészség- és nyugdíjbiztosítása sincs, és szolgálati ideje sem keletkezik – kiszolgáltatottsága nem csökken, hanem nő. ”
https://www.penzcentrum.hu/karrier/20211125/egyre-tobben-hasznaljak-ki-ezt-a-gyed-trukkot-rengeteg-penz-mulhat-rajta-1119669
Tapasztalatom szerint az emberek általában nem ideológiákban (itt egyenlőségben) gondolkodnak, inkább abban, hogy abból származik-e bármilyen hasznuk, vagy a maguk javára tudják-e fordítani. A fent vázolt opció nem forgatná ki az egyenlőségi törekvések eredményét és mélyítené el jobban a különbségeket?
Pontosan.
Ha “látszólagosan” csökken a férfi szintje, de ez valójában anyagi nyereséget jelent, mert “kijátsszák a rendszert”, az nem gond, sőt.
Minden más opció szívás.
Én ezt értem. Csak akarják-e ezt a férfiak, hogy a munkaterhek és a családdal kapcsolatos tevékenységek kiegyenlítődjenek apa/anya között. Elviselik-e, ha nem ők keresnek esetleg több pénzt? Jó lenne, ha így lenne, de igencsak kételkedem.
El tudják-e viselni, hogy a család esetleg a korábbiakhoz képes nehezebb anyagi körülmények közé kerül/kiszolgáltatottá válik, míg ők otthon vannak?
A döntésük minősíti őket.
Az anyák döntése, hogy otthon maradnak a gyerekükkel, szintén nehezebb anyagi körülmények közé sodorja a családot, mégis vállalják. Ha azt néznék a családok, hogy anyagilag hogyan járnak jobban, minden gyerek fél évesen bölcsődében kötne ki.
Hibás az alapaxiómád és e miatt hibás az arra építetten levezetett okozat is.
Az otthon maradás nem az anya “döntése”, hanem egy kényszer, márcsak azért is, mert Vivi szépen elmondta hogy objektív fizikai tény, hogy 6 hétig vérzés, a belső szerveknek valahogy vissza kell állniuk, megviseli a szervezetet, a csecsemőt 0-24-ben el kell látni, folyamatosan.
Geci nők?:) Szántszándékkal “sodorják nehezebb anyagi kürülmények közé a családot”?:) WTF?:)
Óh, mily nemes áldozat:), más faszávak csalánt verni, a döntésük következménye, de ezek a nők olyan hősök, hogy ezt vállalják:)
IIyenkor kétséges, hogy minek kellene a te esetedben drukkolni, hogy szülj, vagy ne szülj?:)
Mert te alapaxiómaként veszed, hogy egy 6 hónapos gyerek anyja ugyanolyan munkaerő, vagy még jobban is teljesít, tűsarkúban, hátrafelé menet is, mint a csóringer férfiak:)?:)
Maga a gyerekvállalás nem kényszer. A nő dönti el, akar-e anya lenni vagy nem. Vállalja-e, hogy egzisztenciálisan bizonytalanabb helyzetbe kerül, vagy nem. A nők nagy része a gyerekért ezt természetes módon felvállalja.
Igen, bizony, bármennyire is ironizálsz ezen, a nők a gyerekvállalással kockáztatják, hogy anyagi szempontból kiszolgáltatott helyzetbe kerülnek. Csökken a jövedelmük, nagy részük elveszti a munkahelyét, stb., stb. Ez szerinted nem igaz?
Honnan gondolod, hogy ezt alapaixómaként veszem? Megálmodtad? A saját lázálmaidat nekem tulajdonítod?
Kedves xcsakx! Én történetesen tisztelettel beszéltem a nőkről, akiket nem érdekel, hogy bár magukat többféleképpen is hátrányos helyzetbe hozzák a gyermekvállalással, mégis természetes módon megteszik. Sőt, sokan az egész életüket úgy alakítják már a gyerekeik születése előtt, hogy a családnak jó legyen.Ha te szántszándékkal félre akarod érteni, amit írtam, az a te gondolkodásodat tükrözi.
Kedves xcsax! Miután semmit nem tudsz rólam, a kijelentésed is csupán egy rosszindulatú ember rosszindulatú próbálkozása a személyeskedésre. :)
Bizony, már nem kényszer.
Van választási lehetősége.
Akkor vállalja, ha neki megéri.:)
Ha van olyan férfi, akinek hajlandó szülni.
Nem kockáztatják, hanem konkrétan, ez ezzel jár.
Dehogynem, de hiszen nem is jövedelem szerzés az elsődleges szerepük….
Irónia nem egy ország…..
Meg vagy érte dicsérve:).
Az önfeláldozó szentek:)
Mert én ilyen gonosz vagyok:)
Akkor mindenki lenyugodhat:)
Mondjuk, annyi tény, hogy nincs gyereked:)
Kedves Xcsakx!
Az anyák nem szentek, de valóban, a saját igényeiket igen gyakran háttérbe szorítják a gyerekük érdekében. Emlékszel, mikor anyukád főzte neked a bébipapit, ahelyett hogy a sorozatot nézte volna a tv-ben? Cserébe most élcelődsz rajta. :)
Te nem gonosz vagy, csak frusztrált, aki idejár egy kis sikerélményért. :)
Nem ismered az életemet. Csak ostoba módon provokálni akarsz. :)
:)
Most meghatódtam, de hogy jön ez ide?
Egy hős volt:) de tényleg, pedig sorozatot is nézhetett volna, persze csak akkor, ha lett volna tévének és lett volna adás :) és ha lett volna adás lett volna sorozat is:)
Inkább rajtad röhögök:)
Végül is igazad van, mulattatsz:) ha ezt sikerélménynek tekinthető:)
Bőven elég, hogy nincs gyereked, de osztod az észt a gyereknevelésről, a többitől már nem is beszélve:)
Gyakorlatilag ugyanazt a szart nyomatjatok mindketten, mint a cikkíró balfasz, ezért is
mulatságos, hogy szinkronban tesztek:)
Semmi szükség nincs rá, magatoktól mondjátok mindent, inkább az a nehezebb, hogy elengedjük a sok hülyeséget:).
Tedd fel magadnak a kérdést így:
Csak akarják-e ezt a nők hogy a munkaterhek és a családdal kapcsolatos tevékenységek valóban kiegyenlítődjenek apa/anya között. Elviselik-e, ha ők keresnek esetleg több pénzt, nem pedig a férfi a családban? Jó lenne, ha így lenne, de igencsak kételkedem.
A nők nagy része eddig is a munka- és a családi terhek kiegyenlítéséért emelt szót. A nagyobb kereset elsősorban a férfinek fontos, a büszke férfiego igencsak nehezen viseli, ha ő keres kevesebbet. :)
A nők lenézik azt aki kevesebbet keres, ti hibátok.
Aztán, amikor megkapta, akkor lapátra került a már “egyenlővé vált” szerencsétlen…..
Ez nem (csak:) ego kérdése.
A “Férfi”-től elvárt minimum tényező a nő részéről az, hogy “önbizalma” legyen.
A női ego sem viseli el, ha “nem tud felnézni” a “párjára”.
A mosogató, szaros pelenkát cserélő, vele egyformán, vagy kevesebbet kereső “pesztra” az minden, csak épp nem olyan, akire “fel tudna nézni”.
Lehet nyomatni a kamu szövegeket, de a valóságot és a nők tetteit ez nem befolyásolja.
Az ostoba Red Pill alaptörvény szerint. :)
Nem arról beszélünk, hogy a férfi most már egész életében otthon mosogasson. Arról beszélünk, hogy egy egyébként tehetséges, tetterős, vállalkozókedvű férfi a gyerek és a család érdekében időlegesen otthon marad, mert úgy döntött. Mert fontosnak tartja, hogy megfelelő kötődés alakuljon ki közte és a gyereke között. Fontosnak tartja, hogy a gyereke hozzá kötődjön, ne az x számú bölcsis nénihez, ami igencsak meghatározó dolog a gyerek személyiségfejlődése szempontjából a pszichológusok szerint.
Mellesleg egy férfinek pont annyira szüksége van arra, hogy a felesége felnézzen rá, mint amennyire a feleségnek szüksége van rá, hogy felnézhessen a férjére.
Ez a mondat önmagában egy oximoron:)
A RedPill az nem “alaptörvény” és nincs is neki “olyanja”.
A RedPill az egyszerűen a nők kapcsán tapasztalt tények és a valóság kendőzetlen leírása.
Egy ténymegállapítás nem “törvény” csak egyszerűen egy tény:)
Igen, vannak törvényszerűségek, mert az élet és a valóság az ilyen, bizonyos törvényszerűségek mentén működik, és ez a nőkre is érvényes, lásd hipergámia, AWALT stb. így születnek, így működnek, és erről nem tehetnek, bár “tehetnének ellene”:), de ne fognak:), mert senki nem erőszakolja meg magát, csak akkor, ha ezzel “többet nyer”-het:)
A nem létező “ostobasága” ráadásul megint egy nonszensz.
Miért?:) Baj lenne, ha ezt a kivételesen nehéz és megerőltető, a nőkre kényszerített rabszolgafeladatot átvennék az amúgy is kizsigerelt szegény nőktől?:)
Baltával is lehet borotvákozni, ha “úgy döntesz”:), csak egyrészt, nem erre van kitalálva, másrészt meg nem igazán praktikus, ahogyan a konyhakéssel is ki lehet vágni egy fát, csak kissé macerásabb:).
De végül is, minden “csak döntés kérdése”:)
Ezek szerint eddig nem alakult ki kötödés, és csak így alakulhat ki?:)
Ezek szerint legalább 10.000 éve nem tartották fontosnak ezt a férfiak, de most hirtelen ez lett életük értelme:)?
Ha meg nem , akkor mocskos szemetek, mint az apjuk, nagyapjuk, déd, ük ….stb?:)
Az arisztokrácia tehetősebb rétege még ennél is tovább ment, saját dadussal, szoptatódajkával etc…., ja és ezek mind kivétel nélkül nők voltak:) (A gecik:)
Hadd menjünk vissza az alapaxióma igazságára:
“Egy nőnek egy fantasztikus férfi kell, aki elfogadhatóan bánik vele, egy férfinak pedig egy elfogadható nő, aki fantasztikusan bánik vele”
Persze, lehet álmodozni a fantasztikus férfiről, aki fantasztikusan bánik a nővel, csak ennek az lesz az eredménye, hogy ha elég ideig folytatja ezt a férfi, akkor szopóágra kerül, ilyen a ösztöneitek törvényszerűsége:) És ez nem “döntés” , hanem “kémia ” kérdése:)
Kedves xcsakx! Sajnos, nem vagyok időmilliomos, hogy az általad összehordott sok butaság sorra megcáfoljam. :)
Nem az idővel, hanem az eszeddel lesz a gond, ancsa :)
Drága kicsi Miklós, még mindig azt az ostobaságot fújod, hogy a nők a férfiakon élősködnek, vagy esetleg már sikerült a rögeszmédből kiverekedni magad? :D
Ancsa, ez nem baromság, ha ti magatok átkozzátok a női szerepeket, nem tartjátok hozzá magatokat, akkor ugyan hogy is lehetne másképp? Ha nem szültök, és nem neveltek gyereket, akkor miért is jár a pozitív diszkrimináció? De ezt egy olyan selejtnek aki a gyereknevelést a női “karrier” rovásaként értelmezi, lehet, hogy hiábavaló is magyarázni. Legalább a hülyeséged hasznossággal párosulna.
Miklóska, én egy ember vagyok, nem kell királyi többesben emlegetni. :)
Ha körül nézel magadon, csupa olyan embert látsz, akit anya szült. Azaz szülnek a nők. Neked nyilván nagy családod van és sok gyermeket felneveltél, ha már ennyire számon kéred máson a gyermeknevelést!
Te vagy “selejt” ezek szerint, mert nem vagy képes szöveget értelmezni. Sok nő eleve olyan munkahelyet/foglalkozást választ (akár alulfizetett), hogy könnyebb legyen összeegyeztetni a családdal. Kétségtelen dolog, hogy az anya a gyermekvállalással kiszakad a munkahelyéről, ami nyilvánvalóan anyagilag is kiesést jelent számára, a munkahelyi előmenetelében is visszaveti. Ennek ellenére mégis a nők többsége fontosnak tartja, hogy legyen gyereke, és mindezt vállalja érte. Ebben a kijelentésben szerinted mi az, ami nem igaz?
Majd ha a te magad is otthon maradsz x évre a gyerekeddel, és vállalod ezeket a hátrányokat, akkor kérd számon más embereken, hogy mit miért tesznek.
No, hogy is van az, hogy a nők ékősködnek a férfiakon? :D
Miki manó csak a saját sérelmeivel van elfoglalva és az ezzel kapcsolatos frusztrációit képes szétköpködni. Szerinte az összes nő a pénzére pályázik, holott valójában le se szarják a fejét, mert láthatatlan a számukra. Kár vele leállni, mert egy megkeseredett pöcs.
Nem, a legtöbbjük nem viseli el és számos tanulmány, felmérés is ezt igazolja.
Sőt, ez már odáig megy egyes országokban, hogy vannak nők akik tudatosan utasítanak vissza előléptetést , pozíciót, vagy mennek- maradnak részmunkaidőben, hogy a családi béke fennmaradjon.
https://www.cnbc.com/2019/11/20/study-men-get-more-stressed-when-their-wives-make-more-money.html
https://theconversation.com/men-feel-stressed-if-their-female-partners-earn-more-than-40-of-household-income-new-research-126620
Sőt, ahol az asszony jóval jobban keres, az még a házimunkában is visszaveti a férfit, hisz nem akarja minden tetületen azt érezni a férfi, hogy ő egy htb, hogy női szerepkörben van:
https://psychcentral.com/lib/when-women-earn-more-than-men#1
Ajjaj, elloptam a nickedet, már megint:)
Érdekes, ez lenne a feminizmus “hanyatlásának” a kezdete?
Felháborító, mi lesz így az “egyenlőséggel”?:)DDDD
Oszd meg a közösségi médiában.
“Hogyan kényszerítitek a munkáltatókat arra, hogy ne rúgják ki , ne minősítsék vissza azon apákat, akik élni kívánnak ezzel?”
Nincs semmi különbség a születési szabadságot igénybe vevő nőkhöz képest. (Jelenleg is védik törvények azok akik születési szabadságon vannak.)
“Ök hogyan pótolják a kieső munkaerőt, pláne olyan területeken, ahol igen szakirányú tapasztalat kell ?”
Nincs semmi különbség a születési szabadságot igénybe vevő nőkhöz képest.
“Mi van az ezt nem akaró férfiakkal , vagy akik féltik a munkájukat, jövedelmüket?”
Nincs semmi különbség a születési szabadságot igénybe vevő nőkhöz képest.
“(nem akarnak babázni kicsikkel ilyen mennyiségben, mert női feladatnak tartják, inkább idősebb korban szeretnének velük több időt tölteni stb).”
Akkor ő nem veszi igénybe, vállalva ennek következményeit.
“100%-ot sem állam, sem munkáltató nem fizetne, stb, stb…”
Az még mindig diszkrimináció lenne. Ha az anyának fizet az állam 6 hónapra 100 százalékot, akkor az apának is kell! Az apák diszkriminációjának semmilyen formája nem elfogadható, ez sem.
Mondanám, hogy álomvilágban éltek, de ez a meg annál is elborultabb…….ehhez valamit szívni kell…..:)DDDD
” Nincs semmi különbség a születési szabadságot igénybe vevő nőkhöz képest”
Most ezt te direkt csinálod, vagy tényleg ennyire ostoba vagy ?
Akkor leírom neked a különbséget.
Ab ovo a törvény nagyon kevés védelmet biztosít, mert az ilyen ” születési szabadságról” :D visszatérő nőket úgy szokták kirúgni, hogy átszervezés volt, megszűnt a beosztása, pozíciója, a gazdasági helyzetre való tekintettel csökkenteni kell a létszámot ( mert csökkent a forgalom, megrendelés, munka mennyisége) az első csoportos létszámleépítésnél téged tesznek lapátra, stb. Ha valakit ki akarnak rúgni, azt ki fogják rúgni. Vagy a munkájában találnak majd elfogadhatatlan hibát.
A nők legritkább esetben mennek el csak 6 hónapos ” születési szabadságra” . Egy-két karrierista munkamániás nőt leszámítva messze túlnyomó többségében 2-3 év a kieső idő , vagy akár 5-6 , ha egyből bevállalja 3 éven belül a 2. gyereket. Ugye nem kell ecsetelnem, hogy 6 hónapos időtartamra mennyivel nehezebb ideiglenes munkaerőt találni, aki határozott idejű szerződéssel ezt vállalja. Sok esetben még végzettséggel is több hónap a betanulási idő es mondjuk csak néhány szakma, foglalkozás ahol nem fognak tolongani a fél éves helyettesítők és ” felszabaduló” nők sem fogják tudni, vagy akarják betölteni a pozíciókat: IT tetület , különös tekintettel a rendszergazdákra, rendőr, tűzoltó- katasztrófavédelem, mentő, autóbusz, metró stb vezető, építkezések szakemberei, toronydaru kezelő, mozdonyvezető , pilóta, áruforgalom lebonyolítása, cnc esztergályos , szinte minden egyéni vállalkozó, vagy náluk dolgozó , mezőgazdasági munkás,és még napestig sorolhatnám.
A nők ( egy része) pontosan azért vállal ugyan kevésbé megfizetett, de jobb munkarendű, jobban pótolható, kevesebb szakértelmet követelő melót, mert család esetén az ő munkából történő kiesése, vagy csak részmunkaidőbe történő visszatérése nem megoldhatatlan .
Sehol az EU-ban nem fizetnek a 100%-ot az otthonmaradó apukáknak, az összeg 60-80% között mozog. Még egyszer leírom, hátha most átmegy, erre az időszakra, a CSED idejére azért 100% az összeg, hogy az édesanyák az újszülöttekkel minimum 6 hónapra biztosan otthon tudjanak maradni ( a legtöbben eddig bőven szoptatnak, a magyar munkahelyek 90%-nál ilyesmi megoldhatatlan), anyagi okok miatt ne kelljen egyetlen nőnek se 1-2 hónap után visszamenni és az anyatejet megvonni. Vagy tán te is tudnád- akarnád szoptatni ?
Az ugye egy pillanatig nem zavar, hogy az ezt nem akaró, vagy munkahely miatt igénybe venni nem tudó 90%-nak mi az érdeke ?!
Te nem az apák, családok, gyermekek érdekét nézed, hanem azt, hogy -valahol bárki kárára-a szent egyenlőség nevében “elvehess” a nőktől valamit, mondjuk ezt a 6 hónapot. De nem tőlük veszed el, hanem a gyerektől, mindkét szülőt. Ha valóban az lenne a fontos , hogy kivitelezhető, talán véghezvihető terv legyen, hogy az édesapák tényleg tudjanak minőségi időt tölteni a gyermekeikkel,akkor elgondolkoztál volna a javaslatomon. Toplák Zoli ezt megtette, mert ő édesapa, pedig emlékeim szerint ő is aláírta a petíciót.
Bármiben fogadni mernék, hogy nincs családod. Egy igazi apa mindig a család, a gyermeke érdekét nézi.
Eszembe jutott rólad a bibliai történet, amikor a két anya veszekedett, hogy kié az életben maradt gyermek ( éjszaka ugye agyonnyomta az egyik a sajátját) te vagy az, aki lazán bevállalná ( átvitt értelemben) , hogy akár ketté is vágják a gyereket.
Vagy te nem érted meg, hogy miről van szó és folyamatosan olyan kérdéseket teszel fel ami legkevésbé sem releváns. Még azt sem sikerült megértened hogy mi nem azt szeretnénk, hogy 6 hónapot maradjon otthon az apa, hanem azt hogy LEGALÁBB 6 hónapot, de egyébként azt szeretnénk hogy a FELE időt töltse otthon a gyerekkel. Nyilvanvalóan nem sikerül megértened hogy mi ezt az egész apákat szülői szerpekben alárendelő rendszert szeretnénk megváltoztatni és a legkevésbé sem érdekel az, hogy szerinted nem lehet/nem kell. Az apák egyenlősége szent és sérthetetlen számunkra, sajnálom hogy ezt nem tudod elfogadni, ezen nem fogunk változtatni semmi esetre sem. Csak és kizárólag olyan megoldás jöhet szóba ami erre tekintettel van. Szegény munkaadókat mindjárt megsajnálom, akik nem tudják pótolni kiesett munkavállalóikat… Hát nem. Számos országban működik az a rendszer amit mi előirányoztunk, te mégis melyik bolygón élsz? A munkaadók majd alkalmazkodnak hozzá. Nem tudod elképzelni, hogy 100 százalékot fizessenek az apáknak? Az anyáknak fizetnek (ilyen sincs sok helyen), az apáknak nem lehet? Micsoda szexista, férfi – és apaellenes godnolkodás ez??? Különösen felháborító, hogy mindezt a gyerekek és családok érdekének állítod be. Éppen hogy te és elvtársaitok ássátok alá a gyerekek azon érdekét hogy az apák egyenlő szerepet tölthessenek be az életükben, többek között ti miattatok vannak negatívan megítélve azok az apák is akik részt akarnak venni a gyerekeik életében. És még te jössz azzal, hogy nem vagyok apa? Nyugodtan kérdezd meg a gyerekeket, hogy milyen apát szeretnének. Hát többnyire nem azt amit te képviselsz, hanem olyat aki jelen van az életükben, foglalkozik velük. Nem kívánom a nőktől elvenni a 6 hónapot, felőlem lehetne bőveíteni is, de a magyar gyed irreálsian hosszú (más országokban ez lehet megoldás ahol. pl. csak pár hónap jár összesen a két szülőnek). Egyébként a nők érdeke is ez, javítja a munkaerőpiaci lehetőségeiket, számos női támogatója is van a javaslatnak. Nőellenességgel vádolni minket már csak azért is abszurd, mert mi a női egyenlőség érdekében is többször kiálltunk a nők hasonló támogatása mellett azokon a területeken ahol ők vannak hátrányban.
” Még azt sem sikerült megértened hogy mi nem azt szeretnénk, hogy 6 hónapot maradjon otthon az apa, hanem azt hogy LEGALÁBB 6 hónapot, de egyébként azt szeretnénk hogy a FELE időt töltse otthon a gyerekkel.”
Ez egyre jobb lesz…:D
Kik szeretnék ezt ? A magyar édesapák hány százaléka szeretné ezt ? Hány százaléka tehetné meg azok közül akik ezt szeretnék ?
Az éves szintű hosszabb ( nyári szabadság ) a gyerekekkel, csak apával töltött idő, kirándulás , nyaralás miért nem minőségi idő? A gyerek 0,5- 3 éves kora között egyben eltöltött 6 hónap ( vagy több:) ) miért jobb , kinek jobb ? A gyerek emlékszik rá egyáltalán ? Mindegy ugye, csak erőszakkal nyomjuk le a torkán mindenkinek…
Az élő cáfolata vagy a ” nők érzelmileg döntenek, a férfiak racionálisak ” axiómának ( folyamatosan olyan kérdéseket teszek fel amelyek nem relevánsak :D na itt tényleg hangosan felröhögtem, csak olyat teszek fel ami igencsak releváns)
( UI: számos ( pl skandináv) országban működik, aha, nem 100%-os jövedelemmel és általában max néhány,1-2 hónapos időtartamra, ( Svédországban 90 nap) olyan anyagi háttérrel, hogy megengedhetik maguknak a jövedelemkiesést , mert olyan tartalékuk van).
Ugye nem kell ecsetelnem a gazdasági és társadalmi különbségeket egy ( már liberálisan agymosott) Dánia, Svédország és Magyarország között?
Ui: számos nő is aláírta ? Könyörgöm, 366- an írták alá ÖSSZESEN a petíciót ! Ez az érintett szülők hány ezreléke? És ebből a 366- ból biztos vagyok benne , hogy jópáran szívesen vennék az éves szintű apai pótszabadságot is. Ha valami társadalmilag igazán fontos, akkor tízezrek, sőt százerek állnak mögé.
Aki ismer tudja, hogy nagyon apa párti vagyok. Nagyon támogatom az apák jogait. De racionális is vagyok. És a biológiát, nemi különbségeket sem hagyom figyelmen kívül.
Popcorn előkészítve:)
Mióta mondom, hogy ez ugyan az, mint a feminizmus, csak a szánalmasabb/ “gyatrább” változata……
Egy balfasz kibicen számonkérni a racionalitást, az elég merész dolog:)
Írj egy petíciót és nézzük meg hányan írják alá. Ez eddig pontosan 366-al több mint amennyien a tiedét alárták. (Egyébként pedig egy petíció alárásainak száma nem csak a társadalmi támogatottságtól függ, hanem attól hogy mekkora erőforrás áll rendelkezésre a petíció terjesztésére.)
Miért írnék ? ( egyébként írtam a Covid alatt az Emberi Erőforrások Minisztériumának, Miniszterelnöki Hivatalnak is kérelmet, hogy hosszabbítsák meg az államilag támogatott 3 hónapot , mivel nagyon sok dolgozó került 0,25-be, vagy állásidőre 2020-ban, mindezt úgy, hogy én nem, kb 1500-an írták alá, a munkaterület kb 70%-a). Szóval én nem akarok semmit, maximum támogatom a mindenkinek- legfőképp a gyermekeknek is hasznos apai kezdeményezéseket.
Még néhány “irreleváns”gondolat.
Ki fogja/ akarja kifizezni azt a néhény tíz-száz? milliárdos összeget, amibe majd az új bölcsödék építése, fenntartása ( ott nem lehet 18 fok:)) kerül majd. Ugyanis Magyarországon az oviba járás feltétele a 3 év és szobatisztaság. Ki állja az infrastruktúrát ? Mert hogy nálunk a célszemélyek 90%-a vagy akarat, vagy lehetőség hiányában lemondanának a fél évről, az biztos. Az 5! napos apaszabit is csak 16% veszi igénybe…. ( 10 napot még kevesebb fog , pedig az tényleg hasznos és jogos lenne).
Nem mellesleg nálunk az ” extrém hosszú” GYED- GYES is ” átkosból ” származó örökség. Így lett kialakítva a rendszer, hogy addig amíg oviba nem mehet a gyerek, otthon tudjanak vele maradni. Skandináviában ilyen sosem volt, ott van elég bölcsi, uram bocsá jövedelem, hogy fizetős magán bölcsikre, babysitterekre kölcsenek. No meg sokkal több bababatát munkahely, meg olyan család, ahol egy jövedelemből is meg tudnak élni, ha akarnak. ( ahol amúgyis otthon van anyu, kit érdekel hogy elvész a 60-90 nap amíg csak apa lehetne otthon, ha meg akarja, megteheti, hogy igénybe veszi)
Mivel a munkáltatók nem fognak fizetni ( miért is tennék, sehol nem ők fizetik ) az állam miből fogja kifizetni a 225 ezer Ftos GYED plafon és 100%-os jövedelem közötti különbséget ?
Tudom, senkit nem érdekel így akarjuk és kész!
Miért érzem úgy, hogy egy ovis hercegnőnek öltözött kislány toppangat a lábával: “de én pónit akarok !”
” de kislányom, nincs rá pénzünk, felesleges, megunod, nem tudjuk hol tartani és a testvéred is allergiás a lószőrre…”
” nem érdekel, én akkor is pónit akarok ! “
Előbb-utóbb moderálni fognak:)
Nem kell írni, de akkor ne gyere azzal, hogy a mi petíciónkat hányan írták alá, tekintettel arra, hogy te nulla aláirást tudsz felmutatni.
A férfiak egyenjogúsagára alapvető jogként tekintünk, ami megillett minden férfit. Ehhez minden hivatkozási alapunk meg van a ma uralkodó eszmeáramlatok elvei alapján. A nemi megkülönböztetés tilalmát a nők esetében nemzetközi szerződések is rögzítenek – függetlenül szokásoktól, gazdasági következményektől, vallástól vagy bármi más társadalmi tényezőtöl. Azon elvek mentén amikre ezek hivatkoznak a férfiakat is megilleti ugyaneza, minden esetben. Tehát ez egy jog ebből a legkisebb kérdesben sem vagyunk hajlandóak engedni. A mi mozgalmunk alapvető célja, ennek az elvnek az érvényre juttatása. Még szép, hogy nem fogunk elfogadni semmi olyasmit ami ezzel szembe megy.
Ahhoz milyen jog fűződik, hogy az általad említett ovis kislány pónit kapjon. Semmilyen. Talán relevánsabb ebből a szempontból az, hogy a másik nem eseteben ugyanezzel kapcsolatban milyen szabályokkal rendelkezik a társadalom, mint a te ovis példád.
Baszki, visszasírom commonman-t, de tényleg……(három éves, maximum, a “megrekedtségi szintből” ítélve….)
“Mától fogva hívjatok Lorettának”.
(nem gondoltam volna, hogy elsőre nem megy át, de úgy látszik, ezredjére sem fog…….:)
Korábban csak röhögtem, de már sírok…..
Toppantani kéne hozzá a lábacskával, úgy hatásosabb lenne…..
Mondom én, hogy semmi különbség nincs a kettő közt, ami meg van, az meg szánalmas……
Szerencse, hogy ti vagytok ennek a “mozgalomnak” a vezetői, mert nálatok alkalmasabbat nehezen lehetne találni…..
Ne irigykedj sok munkával te is elérheted.Tiszta gyermeki lélek egy öreg bölcs tapasztalatával ötvözve…
“Harcos népünk győzni fog”
Küzdjetek.
Én csak felvázoltam , hogy mire lenne realitás, mire lenne esély, esetleg apai részről valós ( ritkán nem tudok becsülni, de ezt tényleg nem tudnám megtippelni százalékosan) akarat.
Sok sikert!
Mint disznó a jégen:)
Ne add fel, még nem is “MODERÁLTAK”:)DDD
Pedig már elő van készítve a nasi:)
És melyik munkahely tolerálja ennek csak az egy tizedét is, mert már most átmennék oda dolgozni:)?
Csakhogy egyrészt sem az apák nincsenek “alárendelve” , másrészt meg az, hogy hisztizel, annak sok értelme nincs.
A feministák is ugyanezt hajtogatják, csak róluk még elhiszik, hogy “áldozatok”, pedig nem azok, míg ti tényleg azok vagytok (csak más értelemben:), de rólatok meg nem hiszik el:)
“Csak egy Sith gondolkodik végletekben…..”
Én is sajnálom naphosszat, de biztos, hogy addig anyucit fogják foglalkoztatni, amíg apuci pesztrál:)
Számos országban még le sem köpnének az elveidért, itt látod, mi megtesszük:)
:) Ja és Orbán a geci, hogy ezt nem kényszeríti rájuk:)
Én azt is el tudom képzelni, hogy te egy értelmes, többgyerekes családapa vagy, de ennek mi köze az ezzel ellentétes valósághoz?
Bizony, mert az apák is megszülik a gyerekeket, szoptatják, ellátják őket stb……
Oh wait……
Mondanám, hogy “a farok csóválja a kutyát”, de itt nemhogy farkat ,de mégy egy szerencsétlen pöcsöt sem látok……
Paradox módon épp ez jelenleg az egyetlen “védelme” egy apának, hogy “kínkeservesen” megmaradhasson a köztük lévő szintkülönbség a javára, de te még ezzel is kis szeretnétek baszni vele:)
Priceless:)
Enélkül is szopóágon van mindkét nem, ti még taszítanátok is rajta:)
Kiváló:), Hajrá:), csak így tovább:)
Édes jó Istenem és fel sem fogja a nyomorult, hogy mennyire nyomorult…..
Both…..
(És ez még szorgalommal is párosul, fantasztikus kombinációt hozva ezzel létre……)
:) Sőt:)
Te “férfimozgalom romboló”, te:)
Kibicnek semmi sem drága….
Há me ez a balfasz Flórián, ha eddig nem esett volna le……
:) Már előre , “megfent, kiélezett szablyával” érkezne:)
Több tippem is volt személyét illetően, az egyik ez volt, de ő nem szokott ennyire kiakadni, bepöccenni, ő nyugodtan , akár századszorra is le szokta írni ugyanazt a hm, meggyőződését , sőt mindig a neve alatt, felvállalva. Továbbá nem valószínű, hogy ekkora hibát vétene többször: ” születési szabadság” . Az ő ideái, de szerintem más szájából.
Mi a probléma a születési szabadsággal? Azért szokás ezt a fogalmat használni, mert ezek a szabadságok a gyerek születéséhez köthetők. Ez magában foglalja a különböző típusait ennek (gyed, csed, külföldi országokban amik vannak). A sajtó is gyakran használja a fogalmat. Pl. https://www.google.com/amp/s/24.hu/kulfold/2012/11/15/ahol-az-apukak-mennek-szulesi-szabira/amp/
“A 30 év körüli Jensen csupán egyike annak a mintegy 40 ezer apukának, akik manapság élnek a kispapáknak járó születési szabadság (úgynevezett „apa-kvóta”) lehetőségével.”
(Nem akadtam ki, abban a stílusban válaszoltam amiben te is.)
Majdnem:) Nem (csak) azért, hanem azért, mert konkrétan a szülés tényéből adódó mindenféle testi, lelki, anyagi “igéynbevételt és terhet jelenti”.
Ezért sem pl. “világra hozatali”-szabadságnak hívják:)
Több elnevezése van, több elképzelés van a funkciójáról is. Nyilván nem véletlenül használom a születési szabadság kifejezést a szülési szabadság helyett.
A válaszából ítélve, megerősített, jól tippeltem……
A VECT nyitott a javaslataidra…. öcsém vállalkozó, és tudom, hogy ő sem tudná biztosítani ezt a 6 hónapot így, és engem sem tudna elengedni rá. De pl. tavasszal-nyáron mikor kevesebb a munka, akkor az a pár nap kivitelezhető.
Ha egy nő is így gondolkodna, egyetlen gyerek sem születne. :)
Szerintem tomgal javaslata ésszerű hogy évente legyen több a szabadsága az apáknak. Hasonló ötlettel Reszet Elek is előjött már, hogy a plusz szabadságot a gyerekek felnőtté válásáig lehessen kivenni. tomgal gyakorlatias érvei engem elgondolkodtattak.
Igen, ez pontosan így van, emlékszem, Eleké valóban az alapötlet, anno sokan egyet is értettünk vele. Én csak számszerűsítettem és elgondolkodtam hogyan lehetne kivitelezni.
Ha 1 nappal kevesebb szülői szabadság járna a férfiak számára, mint a nők számára az se lenne elfogadható, nem beszélve a te javaslatodtól. A gyerek érdeke is ez. Ha igazad van abban, hogy így sem tudnák igénybe venni az apák a társadalmi korlátok miatt az nem azt mutatja számunkra hogy túl sok amit a petícióban akarunk, ellenkezőleg azt hogy túl kevés, és radikálisabb javaslatokat kellene megfogalmazni a társadalmi korlátok lebontása érdekében.
Miért , mi a baj az én javaslatommal ? 16×7 nap : 112, a maradék 8 napot el lehet osztani a 16 évben ( de ettöl- 8db! jóval több munkaszüneti nap van 16 év alatt). Egy hónapban átlagosan 20 munkanap van, 120:6 =20. Az anyák 6 hónapja sem kizárólagosan munkanapokra vonatkozik, naptári 6 hónap, amibe hétvége, munkaszünezi nap is beleesik. Semmi kár nem éri az édesapákat, ha még ilyen patikamérlegen is számoljuk ki.
És ráadásul MEGVALÓSÍTHATÓ mind munkavállalói és talán munkáltatói szempontból is.
Az a baj, hogy az nem ugyannyi, mint a nőké.
??? 6 hónap az 180 nap. 120 nap szabadság(16 évre elosztva) + hétvégék+ munkaszüneti napok pontosan ugyanannyi.
Egyébként a CSED folyósítása 168 naptári nap, tehát az éves 7 napos pótszabadsággal még meg is haladja az anyák CSED-ét.
( szóval valóban nem ugyanannyi lenne, hanem több)
Az időt nem összeségeben kell nézni, hanem az adott peridóduson belül (kisgyermekkorban).
Szerintem sok férfi – hozzám hasonlóan – szívesebben tölt több időt az értelmileg már nyiladozó gyerekeivel, míg a még nagyon ösztön és motoros szinten fejlődő babákkal, kicsikkel kevésbé. Az anyáknál ez szerintem fordítva van. tomgal javaslata kevésbbé megy szembe a mai valósággal, nekem szimpatikusabb, és igyekszem meggyőzni a VECT – et hogy a tüntetésünk után már inkább azt támogassuk. Most férfinapig maradjon így, mert még csak figyelemfelkeltésről van szó, de utána váltani kéne, mert szerintem a kormányzat számára is komolyabban vehető egy ilyen javaslat, főleg a jelenlegi bebetonozódott Fidesz gondolkozást figyelembe véve. Amivel célszerű számolni, ha eredményeket akarunk.
És ki mondja meg, hogy hogyan ” kell” nézni , te? Kinek a nevében, ki hatalmazott fel rá?
A petíciót az érintett édesapák jó ha ezreléke írta alá. Most mi a fontos, hogy meglegyen az a 6 hónap valahogyan az édesapáknak ( ahogyan esély is talán van rá) vagy az, hogy akár akarják , akár nem 0,5-3 év között 6 hónap, punktum.
( ami mögött nem mellesleg sem társadalmi akarat, igény, sem gazdasági, munkáltatói lehetőség nincs).
Mától kezdve hívjatok Lorettának!:)
A tünciken résztvevő tömeget tekintve, túlbecsülöd….
Mindegyik, egyszerre, sőt:)
Már szülhetnek a férfiak, de még nem lehetnek terhesek, ha azt is sikerült kivívni, akkor a következő cél, hogy menstruálhassanak is!
Ez lényegtelen, a “Szent Cél” és a hiszti mindent felülír:)
Édes, jó, istenem……., ne hagyj el…..
Hűha! Ezt is megértük, hogy feminista cikk jelenik meg a Férfihangon! :)
Én tökéletesen egyetértek azzal, hogy az apák igenis maradjanak otthon a saját gyerekükkel 6 hónapot! De az apák egyetértenek-e? Akkor ugyanis szembe kell nézniük ennek az összes munkaerőpiaci hátrányával. Az apák nagy része még egy pár napos táppénzt sem szívesen vesz igénybe a gyerek betegsége esetén, többnyire ez is az anyákra marad.
Biztosak benne a férfiszervezetek, hogy ez társadalmi igény az apák részéről? Jó lenne, ha az lenne, de én erősen kétkedem. :D
Pedig elég sok van belőle itt, nem újdonság:), Igazán már nem is emlékszem olyanra, min. egy éve, ami ne valamilyen rinya lett volna…..
Akarják, nem akarják, ezt kapják:), a “Szent Cél” nevében akkor is harcolnak ezért:), az utolsó szerencsétlenig:)
Ha ez “feminista” cikk, akkor a női egyenlőség mellett felszólaló cikkek “maszkulinisták”…
Pontosan, ebben semmi péniszirigység, női irigykedés és férfidémonizálás meg sározás nincs. Egy apa cikk. Ez nem feminista… de ha femik is beállnak mögé, én nem bánom. Úgyis övék a média nagy része.
Pont annyira jellemző erre a petícióra a vaginairigység, férfi irigykedés és a nődémonizálás, mint amennyire a feminista célokra jellemző a péniszirigység, női irigykedés és férfidémonizálás. :)
A XX-ik század nagy kihívása volt a nők bevezetése a munkaerőpiacra. A XXI – ik század még nagyobb és fontosabb kihívása a férfiak visszavezetése és újraegyesítése a családjaikkal. – dr Warren Farrelll után szabadon.
Fenéket.
A “XX-ik század (valódi) kihívása”-i közt marginális volt, ez nem kihívás, hanem “természetes” következményként jött létre, kereslet-kínálat, gazdasági “lehetőség”-ként. Egyrészt a munkaerőhiány pótlásaként, pl. Európában, majd a jólét és a gyökkenő gyerekszám is hozzájárult, felszabaduló, “hasznosítható/eladható” idő stb.
A következő generáció meg ebbe nőtt bele, “még szabadabban”, még több (választási ) lehetősséggel, ezzel párhuzamosan meg a “monoton-tűrést követelő” tömegtermelés megnövekedése, ahol (már) nem a fizikai erő volt a döntő szempont. Fokozatosan, megszokás és a határok egyre jobban feszegetése, majd egy idő után olyannyira elmosódtak a határok, hogy maguktól megszűntek, a “kis gömböc mindent felfalt”.
Amerikában/”nyugaton” ez később indult be, nálunk a szükség “nagyobb úr volt”, de a kisebb jólét visszafogta ennek az intenzitását, míg az ott már teljesen túlpörgött, nálunk még maradt valami “konzervatívizmus” de nem sok..
(Az egyik legjobb példa ennek a “gyors növekedésére”, Kína. )
Ja, csakhogy a jelen szerencsétlen férfiai még “párt” sem képesek találni, nemhogy családjuk legyen…..
A saját életeden sem változtat semmit, nincs aki “segíthetne”, hozhatnának bármilyen általad kívánatosnak vélt törvényt, semmilyen törvénnyel nem lehet érzelmet kicsiholni, sem “gerjeszteni”, sem a “gondolkodást”/”hozzáállást” megváltoztatni…….
Ha a patikamérlegen kimért egyenlősdi a kitűzött cél akkor hasznos lehet a javaslat megvalósítása. Az apa dolga a gyerek ilyen fiatal korában az anya támogatása nem pedig a szerepének átvétele. Persze ehhez is jól jön a szabadság de az apaszerep kiteljesedésének “törvény általi” megtámogatásához ,ha ilyesmi bevezetésre kerülne , inkább a gyerek óvodás vagy kisiskolás korában kéne történnie.
Nohejmán:)
Olcsóbb verzió a fölcsatolt műmell akkumulátoros, a drágábbik a beoperált tejtároló vezeték nélküli fűtéssel természetesen csak férfiak számára.
A gyerekek többsége nem szopik 3 éves koráig. Miután az anya a gyereket elválasztotta, már nem is kell apának műmellről gondoskodnia ahhoz, hogy életben tartsa a saját csemetéjét.
Amíg az anya szoptat addig meg pláne,hogy nem kell a férfiaknak fölcsatolható műmell…
Common man
ne aprózd el :)
https://www.youtube.com/watch?v=ZnwB7otB06U
Az apa szerepnek nem része a csecsemő gondozása? Csak az anyáé?
Nem, mert egyrészt nem ért hozzá, másrészt nem ez a feladata, harmadrészt pedig nem hatékony, negyedrészt pedig, hacsak nincs fizikailag rákényszerülve és nincs más lehetősége, akkor (átmenetileg?!) igen.
Igen, meg a számba vehető nőrokonaié.
Ja, geci férfiak:)
Egy csecsemő gondozása nem olyan borzasztóan bonyolult feladat, hogy ne tudná megtanulni egy férfi. De, neki is feladata. De, hatékony.
Kedves xcsakx! Ha te nem nevelted/gondoztad a gyerekeidet, lemaradtál egy óriási életfeladatról. Sőt, magáról az életről. Szerencsére sokan nem így döntenek! :)
Ha nagyon akarná, persze, de ha nem akarja, akkor kényszeríteni kellene rá?:)
Aztán mióta feladata nekije?:)
Mert én egy szemét vagyok:)
De téged biztos, hogy apuci így nevelt és a nem létező gyerekedet is, a nem létező apja is úgy neveli, vagy fogja nevelni:)
Én ezt őszintén kívánom neked, komolyan:)
Igen. nem időszerű a petíció, hiszen nincs társadalmi igény a férfiak részéről a petícióban foglaltakra. Ezt írtam a legelső kommentemben a témával kapcsolatban. A petíciót nem én fogalmaztam meg, ez feltűnt neked, kedves xcsakx?
Igen sok apa úgy él, hogy feladatának tekinti. Ha te ezt nem tartottad feladatodnak, mint írtam, lecsúsztál egy fontos életfeladatról.
Semmit nem tudsz az életemről. A rosszindulatú személyeskedésednek nincs alapja, de szomorú dolog, hogy ebben leled örömöd. :)
A petíció nagyon is időszerű volt. Nem csupán az a funkciója a petícióknak, hogy egy már megfogalmazadott társadalmi akaratot érvényre juttasson, hanem sok más funkciója van. Ez segíti azt, hogy adott közösség nézetei láthatóbbá váljanak (jobban odafigyelnek ha petíciót írunk ki, mint ha csak elmondjuk hogy ez a véleményünk). Nem mindegy az se, hogy néhány aláírással küldjük az észrevételt mondjuk a minisztériumba, vagy több százzal. Komolyabban veszik. Az által hogy különböző csoportokban osztják a nézeteink terjednek ezzel. Volt olyan politikus aki a petició kapcsán keresett meg bennünket. Szóval a saját szempontunkból nézve ez mindenképp hasznos akkor is ha nem vezetik be. És ez (nem konkrétan ez az egy petíció, hanem sok hasonló kezdeményezés amivel a figyelmet felhívjuk, terjesszük) alapozza meg a jövőbeli sikereket, többek között azt hogy nagyobb társadalmi tudatosság legyen és ennek hatására olyan társadalmi igény fogalmazódjon meg, aminek már politikai jeletősséggel is bír.
Egyébként pedig nagyon el vannak itt tévedve sokan, amikor azt gondolják hogy az eredmény az ha a többség támogat, vagy megszavazzák. A társadalmat szisztematikusan kell átalakítani. Lépésről lépésre. Minden egyes társadalmi szereplő, párt bevonása egy lépés e felé. Ahogy már mondtam példul a Momentum programjában már szerepel hasonló. Ahhoz hogy egy-egy párt programjába bekerüljön nem szükséges hogy többségi támogatás álljon mögötte, hiszen a kisebb pártok maguk is egy-egy réteget képviselnek, és ha az adott rétegben van támogatottsága vagy legalábbis nem elutasított a pártok mellé állhatnak (főleg ha vannak jó kapcsolataink a párt egyes fontosabb szereplőivel). Így lehet alulról építkezni és az egyes lépcsőfokokat végig járni. Annak nincs politikai realitása, hogy hirtelen most a döntéshozók, vagy a társadalom beálljon mögé. Meg kell dolgozni azért. Ez évek, évtizedek kérdése lesz. És ahhoz hogy majd egyszer eljussunk a végső célhoz, szükség van az ilyen kisebb lépésekre, mint ez a petíció.
“Egyébként pedig nagyon el vannak itt tévedve sokan, amikor azt gondolják hogy az eredmény az ha a többség támogat, vagy megszavazzák. A társadalmat szisztematikusan kell átalakítani. Lépésről lépésre. ”
Miért is KELL átalakítani ? Ki mondja, hogy át kell alakítani? Ki kéri ? Miből gondolja bárki, hogy az egyedüli üdvözítő, helyes út az övé? Miért is kell ráerőszakolni az ideológiát másokra ? Én pl. egy pillanatig nem tiltanám meg, hogy egy apa, ha akar és úgy egyezett meg a párjával, otthon maradjon tőlem akár a gyerek fél éves korától. Ez az ő döntésük, az ő felelősségük, ha vannak következményei, azok is az övék. Ezt most is megtehetik egyébként. De hogy ezt ráerőszakolják mindenkire: ” vagy ez, vagy a bölcsi” ?!
Na ez a felháborító! ( ezért van ez főleg a skandináv agymosott, liberális kormyánnyal rendelkező országokban engedélyezve, bár ott is 2, maximum 3 hónap- nem is véletlen, hogy Svédországban a szélsőjobb áll nyerésre, mert a normál, átlagemberek hülyeségtűrő képessége elérte a limitet, bár nem ez a fő problémájuk, sőt mondhatnánk legkisebb gondjuk is nagyobb ennél ).
Ezért nem szeretik sokan a liberális politikát, mert nem lehet más véleményed, erőszakosan akarják lenyomni a torkodon az összes agyament ötletüket és meggyőződésüket ( LMBTQ, stb).
Nagyon el vagy tévedve, de az számít IGAZÁN, ha a többség támogat és megszavazzák. ( lásd FIDESZ hatalom – már mióta is?) .
” A petíció nagyon is időszerű volt.”
Ó hogyne, nem is lehetett volna jobb időpontot választani, hatalmas a társadalmi nyomás rá, dübörög a gazdaság, a munkahelyek alig várják, hogy bevezethessék , az elbocsátások száma történelmi mélyponton…
Te tényleg elhiszed ezeket ??? (” időszerű, nem az számít, hogy hányan támogatnak, át KELL alakítani a társadalmat ” )
“Miért is KELL átalakítani ?”
Mert ez így nem jó, és helyre kell állítani, amit a női szabadság bemocskolt.
“Miből gondolja bárki, hogy az egyedüli üdvözítő, helyes út az övé?”
Mondjuk a femidióták, meg a filléres, haszontalan emancipátumok?
“Miért is kell ráerőszakolni az ideológiát másokra ?”
Mert létezik olyan, hogy hatalom, ami speciel megteremt egy környezetet, ahol a számonkérés elég egyoldalú.
“Én pl. egy pillanatig nem tiltanám meg, hogy egy apa, ha akar és úgy egyezett meg a párjával, otthon maradjon tőlem akár a gyerek fél éves korától. ”
Mert nincs is rá lehetőséged, de ekkora szereptévesztésnél ez a hozzáállás érthető. Attól, hogy mi most úgy csinálunk, mint ha nem találnánk a gyereket, mert hogy elbújt, attól még csak úgy csinálunk…
“Ez az ő döntésük, az ő felelősségük, ha vannak következményei, azok is az övék.”
Igen, de ez a ráhagyás azoktól, akik ténylegesen (és még mindig, változatlanul) döntési helyzetben vannak, kultúrákat rombolnak le, és szerepeket írnak át, akkor bizony el kell venni tőlük a döntést. Maradhat kretén, csak legyen máshol az.
“nem is véletlen, hogy Svédországban a szélsőjobb áll nyerésre, mert a normál, átlagemberek hülyeségtűrő képessége elérte a limitet”
Ha elérte volna, akkor látnánk is. Valószínű, hogy teljesen másképp értelmezzük a limitet. Majd ha ezek a hányadék női ideológiák eltűntek a föld színéről, és ki lett fizetve a cech, majd akkor lehet limitről beszélni.
“Ezért nem szeretik sokan a liberális politikát, mert nem lehet más véleményed, erőszakosan akarják lenyomni a torkodon az összes agyament ötletüket és meggyőződésüket ( LMBTQ, stb).”
Hát, oedig a felszabadításotok nélkül ez az lmbtq stb sehol se lenne :) Ha azt akarod, hogy minden pihe könnyedén elromoljon, adj csak hatalmat a hülyék kezébe.
“Nagyon el vagy tévedve, de az számít IGAZÁN, ha a többség támogat és megszavazzák.”
Igen, a női “egyenlőség”, hierarchia nélküliség korában mindenképpen. Ezért is jó ez a demokrácia, mert nem minőségre, hanem mennyiségre kell menni. Könnyen manipulálható nők esetében pedig pedig ez köztudott, és minden adott is hozzá. Hasznos hülyék paradicsoma.
“Miért is KELL átalakítani ?
“Mert ez így nem jó, és helyre kell állítani, amit a női szabadság bemocskolt.”
Ööö, Flóriánék javaslata pont, hogy a nagy egyenlőség nevében (többek között azért is, hogy javuljanak a nők munkahelyi körülményei és lehetőségei, valamint a férfiaknak is legyen joga ugyanannyit babázni) a férfiakat KÖTELEZNÉ az otthon maradásra.
Mondd Miklós, te elolvastad az előzményeket, érted egyáltalán miről kommentelünk ? Az megvan, hogy kizárólagosan a tradicionális nemi szerepekről van szó ?
Szerintem nem. Te mint a tradicionális szerepekben gondolkodó egyetértesz azzal, hogy a nők menjenek vissza a pár hónapos, egy-két éves gyerekük mellől melózni és az apukák maradjanak otthon hosszú hónapokig, évekig babázni ? Szerinted ez normális ? Erről beszélünk, erről, hogy pont ezt (is) miért KELL átalakítani. Vagy neked tökmindegy miről van szó, de ellenkezni KELL? ! Nem tűnik fel, hogy pont a férfiak többségének érdekeit védem ?
Vagy az eddig hangoztatott nagy véleményed hirtelen megszűnt, miszerint mindenkinek megvan a maga helye és feladata (főleg a nőké), most nagy hirtelen 180 fokos fordulattal, hajrá, férfiak babázni, legyenek ők htb-ék?! Őszintén, vagy gerinctelen vagy, vagy retardált.
Tarzan ,Maugli,Romulus és Remus-csak nyőstyények voltak a szoptatóik…
De bonyolult feladat.Viszont az anyák ösztönösen tudják,hogyan kell csinálni.Persze ha minden hülyeséggel teletömik a fejüket amit el is hisznek akár ezek a mélyen gyökerező ösztönök is elnyomhatók.Ilyenkor van szülés utáni depresszió tejelapadás meg még ki tudja mennyi modern hülyeség.
Természetesen nagy szerepe van ösztönöknek, de a csecsemőgondozást is tanulni kell. Még a nőknek is. :) És bizony egy férfi is meg tudja tanulni, mint ahogy soknak sikerült is. Már ha meg akarja tanulni. :)
A gondozás mindenkinek a dolga az anyának ,apának,nagynéninek,nagymamának,nagytestvérnek és így tovább.Csak nem egyforma mértékben.Mivel a gyerek az “anyja hasában” tölti első 9 hónapját vele a legszorosabb a kapcsolata.Sőt el kell telni pár évnek míg a gyerek ráébred arra ,hogy ő egy saját egyéniséggel bíró ,önálló lény és nem azonos az anyjával.Pont e szoros biológiai kapcsolat miatt bizony a csecsemő és a pici gyerek nevelése,gondozása első sorban és legnagyobb részarányban az anya feladata.Azért mert csak vele van olyan szoros kapcsolata a gyereknek mint föntebb említettem. A gyerek azonosnak tudja magát a (valódi) anyjával.Nyilván az apa kellemesen zengő hangját már ismeri az anyaméhben eltöltött időkből de az nem ugyan az.Persze mit értünk ,mit értesz gondozás alatt? Mert ha a szaros pelenka cseréjét azt akár egy transzvesztita négerrobot is meg tudná csinálni .Ha a gondozásba a lélek és a szellem gondozását is beleérted akkor viszont nem kéne erőltetni az anya lecserélését ott ahol pont őrá van szükség.
Fuss neki még egyszer a gyermeklélektan tanulmányozásának,mert az állításaid tévesek. :)
Ajánlom Mérei Ferenc – V.Binet Ágnes: Gyermeklélektan című könyvét. Vagy Piaget munkáit. Régiek, de alapművek.
“Sőt el kell telni pár évnek míg a gyerek ráébred arra ,hogy ő egy saját egyéniséggel bíró ,önálló lény és nem azonos az anyjával.Pont e szoros biológiai kapcsolat miatt bizony a csecsemő és a pici gyerek nevelése,gondozása első sorban és legnagyobb részarányban az anya feladata.”
Addig nem tanácsos leválasztani a gyermeket az anyjáról, amíg nem mondja ki és nem kezdi el használni magára az “én” szót (3-5 éves kor). Onnantól kezdve beszélhetünk egyéni pszichéről, kifejlődött éntudatról.
Az első két-három életévének önmaga előtt tudattalan állapota hasonlít az állatokéhoz. Ez az állapot teljes összeolvadást jelent a környezeti körülményekkel. Ahogyan a gyermek az embrionális állapotában szinte nem más, mint csupán az anyai test egyik része, és teljesen annak állapotától függ, ugyanúgy a kisgyermeki lélek bizonyos mértékben szintén csupán az anya pszichéjének egy része, majd hamarosan – a közös atmoszféra miatt – az apai psziché részévé is válik. Az első pszichés állapot a szülők lelkével való összeolvadás. A saját pszichológia még csak csíráiban van meg. Ebből következik, hogy a gyermekek idegi és lelki zavarai még jóval az iskolaköteles kort követően is a szülők pszichés szférájának zavarain alapulnak. A szülők kapcsolatainak nehézségei eltéveszthetetlenül visszatükröződnek a gyermek lelkében, és ott kimondottan beteges zavarokat okozhatnak. A kisgyermekek álmainak tartalmai gyakran sokkal inkább vonatkoznak a szülőkre, mint magára a gyermekre.”
C.G. Jung (A személyiség fejlődése)
Like.
Ez a petíció engem Loretta harcára emlékeztet. Minek olyasmiért petíciózni, amire nincsen társadalmi igény? Ahogy Lorettának nem volt méhe, úgy a férfiaknak sincsen emlője, a gyermekét nem tudja szoptatni.
Az ilyen kezdeményezések éppen hogy kikezdik a férfi és nő közötti különbséget, annak a lehetőségét, hogy egymást kiegészítve alkossanak egy egészet.
Ha azt a fél évet igénybe kellene venni, sokkal értelmesebb lenne, ha azt szabadon, a gyermek életének bármelyik szakaszában és több részletben lehetne igénybe venni. Ennek még lenne értelme.
Különös látni, hogy ma már sokak számára az antifeminizmus is ugyanolyan progresszív irányzat és nem pedig harc a normalitásért, a tradíciókért, a természet által meghatározott szerepek és viszonyok szerinti életélésért. Így temet maga alá mindent a tény, hogy igencsak távol került az egyéni élet a normalitástól és a józanság fogódzói sokak számára már nem adatnak meg.
https://www.youtube.com/watch?v=64al8TvGYjw
Én azt megértem esetleg, hogy van néhány fehér holló, aki teljesen elhivatottan szeretné kivenni a részét a gyermekgondozásból, nevelésből, akár kisebb korban is. Még azt is el tudom hinni, hogy ezreléknyi szinten, de vannak olyan férfiak, akiknek az idegrendszere mentálisan alkalmassá teszi őket arra, hogy hosszú hónapok alatt is képesek legyenek akár egy csecsemő ellátására. Nagyon kevés esély van rá, de nem lehetetlen.
Én csak azt nem értem, hogy ezen személyek miből gondolják (zéró támogatottsággal , mert 366 fő az, amiből néhány nő, vagy soha nem gondolt bele a gazdasági következményekbe, de elméletben támogatja a “teljes egyenlőséget”, vagy másfajta apákat támogató megoldás is érdekelné) :
1- hogy ezt mások is akarják , szeretnék, vállalják.
2- mások is alkalmasak rá
3-mások is megengedhetik maguknak
Én ezt az erőszakkal lenyomjuk mindenki torkán, ami szerintem az” egyedüli tuti, igazságos és helyénvaló hozzáállást” nem értem, mindezt úgy, hogy minimális felhatalmazása, támogatottsága sincs rá.
Magyarul ezt : ” Akkor ő nem veszi igénybe, vállalva ennek következményeit.”
Milyen alapon lenne bárminek negatív következménye, milyen alapon lenne (minimum) fél év megvonva más , ezt igénybe nem vevő (akár szubjektív akár objektív okokból) családoknál , úgy kb a családok 90%-nál azért, mert ő babázni szeretne… ?
Ez a 366 fő elsősorban azt jelezi, hogy mi hány embert tudtunk a rendelkezésre álló erőforrásainkkal elérni és közülük mennyien írták alá, nem pedig azt hogy mennyi a társadalomban a támogatottsága. Hirdetésekkel ez a szám könnyen növelhető lenne. Azért nem hirdetjük most ez mert még pár száz aláírás nem tesz hozzá annyi pluszt, aminek hatását illetően jelentősége lenne, arra meg nincs forrásunk hogy tömegekhez juttasuk el. De azért akárcsak pár évvel ezelőttre visszagodnolva amikor csak néhány tucat aláírás gyűjt össze, egyértelmű a fejlődési pálya. Ez nem pusztán az aláírások számban mutatkozik meg, de pártokkal, más szervezetekkel való együttműködésben is. Egyre többel van kapcsoaltunk és ebben a kérdésbe
is többen kiálltak az ügy mellett. Minden új kezdeményezés innen indul, dolgozni kell azon hogy a népeszerűsége növekedjen. Mi ezt fogjuk tenni. Norvégiában pl. a 80-as években indult el komolyabb társadalm aktivizmus ilyen ügyekben és ma jutottak el odáig hogy 4 hónap az apaszabdság, de a küzdelem ott se ért véget a hazainál nagyságrendekkel nagyobb apa – férfiszervezetek más politikai szereplőkkel azért küzdenek hogy ez még több legyen. Nálunk ez 2-3 évtizeddel később indult el, ehhez képest szerintem nem rossz hogy néhány párt (pl. Momentum) programjában már szerepel. Majd mi is növekedni fogunk és több emberhez fogunk eljutni. Többek között ez is a funkciója az ilyen petícióknak. Akik egyetértenek azok egy része csatlakozik hozzánk, nő a támogattság és egyre több embert fogunk tudni elérni. Ehhez nincs szükség arra, hogy már most a társadalom többsége mellénk álljon. Minél nagyobbá válunk annál nagyobb hatást tudunk kifejteni közvéleményre. Most az elsődleges cél az, hogy legyen néhány tucat aktivista aki a közvéléményt folyamatosan tematizálja ezekkel a problémákkal. Ennek lehet majd egy olyan hatása hogy tömegek is az ügy mellé állhatnak. Amit ez jelenleg társadalmilag jelez, az az hogy van egy réteg aki így gondolkodik. Ahhoz hogy elkezdjük terjeszteni ezt a gondolkodást ez épp elég.
Az pedig hogy érdekes hogy azzal jössz, hogy erőszakkal akarjuk kikényszeríteni az férfiak 6 hónapját. Ha ez erőszak akkor a nők hasonló 6 hónapja mi ha nem erőszak (ami ráadásul még nemileg diszkrimináció)? Ha ez erőszak akkor az amikor bevezették a gyest és a férfiakat nem engedték mi volt ha nem erőszak (ami szintén nemi alapú diszkrimináció is)? Ha ez erőszak akkor az mi volt, hogy genrációkon keresztül mosták át a tásadalom agyát azzal, hogy a férfiak erre kevésbé alkalmasak és hogy nekik a család anyagi háttérenek a biztosítása a dolguk? Nemi alapú erőszak a férfiakkal szemben. Mi ezt, illetve ennek hatásait szeretnénk lebontani. Ha a társadalom elkezdi az apákat egyenlően kezelni, akkor rá lehet bízni a családokra a döntést arról, hogy ki maradjon otthon, de mindaddig amíg másodrendűvé teszi az apákat addig ezekre a szabályozásokra szükség van. A gyed nem jár senkinek, az állam jóvoltából kapják a családok, márpedig én azt gondolom, hogy az államnak nemcsak joga ezeken keresztül van az egyéni érdekekkel szemben olyan közösségi érdekeket érvényre juttatni mint az apák egyenlősége,de kötelessége is.
” Ha ez erőszak akkor a nők hasonló 6 hónapja mi ha nem erőszak (ami ráadásul még nemileg diszkrimináció)? ”
Ez biológia és evolúciós evidencia. A gyermek akkor született meg. Szoptatja az anyja.(95%-os a szoptatási hajlandóság , sajnos kb csak 60-70 %- nak sikerül), a gyermek folyamatos ellátást, felügyeletet igényel. A nő immunrendszere legyengült, a szülés utáni tisztuló vérzés kb 6 hétig tart. Méghozzá folyamatosan, tampont nem használhatsz, ilyenkor tilos, 2 mp alatt átvérzed alkalmanként a cuccod. Cserélni kell sokszor az egész alsónemű táradat. Szoptatáskor folyamatosak a méhösszehúzódások, görcsölsz, hullik a hajad, stb. De nyilván ez nemileg diszkrimináló, hogy a nő marad otthon szülés után 6 hónapig…ez aztán az erőszak, szerintem a nők tömegesen szeretnének ebben az időszakban és ebben az állapotban az újszülött gyerekük mellől melóba rohanni.
Tényleg kész vagyok, ezt nem akarom elhinni, hogy egyesek ennyire nem képesek elfogadni a biológia által kiszabott szerepüket.
És ez ennek a “mozgalomnak” az egyik “vezetője”…………………..
A tüncis performanszok konkrétan 0-át hoztak, mi a reális alapja, hogy “marketinggel” több “támogatót” lesztek képesek “betéríteni”?
Apu azért iszik, mert te sírsz….
Ja, “dübörögtök a hídon”, de nem ti vagytok az “elefántok”…..
Édes jó istenem, ne hagyj el….
Nem mosták át az agyukat, a körülmények nem tették lehetővé számukra, hogy elpuhuljanak, a közösség életben maradása függött attól, hogy a férfiak (gyakran extrém módon) masculinok maradtak.
Amíg a társadalmi normák nem változnak, addig a családok sem dönthetnek szabadon/szükségleteik mentén?
Egyre keményebb vagy, Frisco…
“Amíg a társadalmi normák nem változnak, addig a családok sem dönthetnek szabadon/szükségleteik mentén?”
Nem. A munkahelyek nincsenek arra felkészülve, hogy egy férfi veszi a kalapját és elmegy babázni. Sok nő eleve úgy választ (akár alulfizetett) foglakozást, munkahelyet, hogy később a család ellátásával össze tudja egyeztetni. Az életet alapvetően meghatározó gondolkodásmódnak, mentalitásnak kellene ahhoz változnia, hogy a munkahelyi, a társadalmi nyomás ne befolyásolja a családok döntését.
Minél inkább “változik” , annál kevesebb gyerek fog születni…..,
Az életet alapvetően meghatározó gondolkodásmódnak
Kultúrája, szocializációja, (ösztön)késztetései -ezeknek primer hatása van, ebbe nő bele, az identitása része, ezt csak a kényszer írja felül.
munkahelyi, a társadalmi nyomás ne befolyásolja
Mivel kölcsönös függésben vannak, ez a helyzet fennáll.
Legfeljebb egy garantáltan békés, jóléti államban/ gépesített civilizációban működhetne.
Leírtad, miért nincs realitása ennek az opciónak.
Lehetne ehhez a kérdéshez nem csak progresszívan, hanem rugalmasan hozzáállni, kényszert nem alkalmazva (lásd pl:. Tomgal, Elek felvetését).
Úgy gondolom, fontos és szükséges az idealizmus, mert magában hordozza a változás lehetőségeit, viszont önmagában nem, csak a realitással összhangban tud hatékony lenni. Különben nem más, mint nagy kockázatú, fedezet nélküli kísérlet/játék.
A funkció határozza meg a struktúrát.
A család életkörülményei/szokásai határozzák meg, kinek mi a funkciója a családon belül.
MFM 2020 most azzal próbál strukturális változást elérni, hogy feminim funkciót rendel (kényszerítene) a férfiakhoz, ugyanakkor a nőktől pedig férfias képességeket várna el.
Lehet játszani a férfi-női képességek összehasonlítgatásával/összemosásával), de pont a gyermek világrajövetele az, ami helyére teszi és szinkronizálja a szerepeket.
Mire van szüksége egy kisbabának?
Egy kemény, erős, megtartó védelmező anyára és egy puha, érzékeny, befogadó apára?
Egy erős, megtartó, védelmező apára és egy puha, érzékeny, befogadó anyára?
Ezek alól mindig a kényszer adott felmentést. És itt szó sincs arról, hogy mind a ketten otthon legyenek.
E tekintetben akkor tud jól működni a család, ha önmagán belül a szerepek/feladatok tisztázva vannak és mindenki tudja, képességéhez mérten mi a dolga és a felelőssége. Mert akkor arra figyel, az energiája nem aprózódik el.
Ez biztonságérzetet ad, stabilitást, ez az a légkör, amire a gyereknek szüksége van, mert ilyen légkörben az ő igényeire is tudnak érzékenyek lenni.
Nyilván széles spektumon mozognak a férfiak és a nők is masculinitás és feminitás tekintetésben. Amiért itt a küzdelem folyik, az nyilván a feminimebb férfiak számára kedvez, viszont azokat a férfiakat, akik a masculinitást (az apaságot is beleértve) tradicionálisabb módon (neveltetésükből-belső késztetéseikből fakadóan/szükség mentén) élik, azok ezzel KÉNYSZERÍTVE vannak arra, hogy magukkal (énképükkel) ne legyenek önazonosak. (mintahogy azok a nők is, akik szívesen maradnak otthon, főleg ha jön(ne) a következő baba).
Más kérdés az, amit Béla és Csakszi is feszeget, hogy a szülők hogyan tudnak a rendelkezésre álló idővel gazdálkodni: mindennapi kapcsolat és példamutatás most is meghatározó.
Véleményem szerint fontos a rugalmasság/ a változásra való képesség, viszont nem szabad elveszíteni a kapcsolatot a realitással, bármilyen “jóakarat” kínálja is fel.
Meske, tökéletes !
Egyetértek.
Kedves Meske!
Sok tekintetben egyet értek veled.
De:
“Egy kemény, erős, megtartó védelmező anyára és egy puha, érzékeny, befogadó apára?
Egy erős, megtartó, védelmező apára és egy puha, érzékeny, befogadó anyára?”
Nem ezek között a lehetőségek között kell választani! Azért, mert egy apa részt vesz a gyereke gondozásában, még nem veszít semmit a férfiasságából, sőt! Azért, mert egy nő nem sajátítja ki a gyerekét és természetesnek veszi, hogy az apa is felelős a gyerek gondozásáért/neveléséért, még nem lesz maszkulin. Sok tulajdonság, amit az emberek nőiesnek vagy férfiasnak titulálnak, egyszerűen emberi tulajdonságok, amelyeket nem kellene címkézni.
Amióta világ a világ, sok-sok ember mindig is kényszernek érezte, hogy a társadalmi elvárások miatt saját késztetéseit háttérbe kell szorítaniuk.
Várj egy kicsit, mielőtt elbeszélünk egymás mellett.
Eddig arról volt szó, hogy az apa tervezetten kb. 4-6 hónapig otthon van a gyerek(ek)kel.
Ez nem részvétel/besegítés, ez azért több (felelőssége a jövedelmszerzés/biztonság stb. ról áttevődött az otthoni teendőkre. Feltételezem, hogy a háztartás vezetését és a gyerek(ek) gondozását együtt viszi, hacsak nem fogadnak egy bejárónőt vagy bébiszittert, vagy anya végzi a háztartás el nem végzett részét, mikor hazajön)
Abban az esetben, amikor anya elmegy dolgozni és apa van otthon, akkor az anya segít be apának a háztartásba és a gyermek(ek) gondozásába, hiszen ezáltal az ő (anya) felelősségterülete a jövedelemszerzés/külső kapcsolatok, (Puzsér szavaival élve a “tűzhely helyett a határ”) stb. biztosítása lett.
Nem kisajátításról van szó, hanem arról, hogy más kompetenciákat kell domborítani otthon/gyerek mellett és mást a munkahelyen, és az előbbihez a nőnek van természetes hozzáférése, míg az utóbbinál általában a férfi hatékonyabb (lásd bérkülönbségek okai).
Vannak ilyenek is igen, azonban van jó néhány, amire a természet, a Jóisten, az Élet rásegített hormonokkal, testalkattal, agyi struktúrával, “természettel”, attitűddel, hogy ne kelljen annyit gondolkodnunk rajta, hanem az élet továbbörökítése érdekében késztetés szintjén (tudatosan alig befolyásolható, inkább tudattalan folyamatokként) működjenek.
Ennek tekintetében nem “vagy-vagy”-ról beszélek, hanem hatékonyságról, inkább női/inkább férfi kompetenciákról. Sőt, ha igazán pontos akarok lenni, akkor úgy fogalmazom meg, hogy ugyanazok a tulajdonságok/képességek máshogy jelennek meg a férfiaknál/nőknél ( persze az átmenetekkel együtt).
Számomra az jön le ebből a megállapításból, hogy az illető még nem ismerte fel , hogy az életét a normális kerékvágás helyett normál kerékvágásba helyezte és az emiatt érzett frusztrációt kivetíti a társadalomra.
.
”Igen sok sikeres férfi elmondja, hogy mennyire megbánta utólag, hogy mikor a gyerekei kicsik voltak, alig találkozott velük, mert a csak a pénzt hajtotta. Hogy másképp csinálná, ha megtehetné. Hogy rengeteget veszett ezzel. Jó néhányan vannak, akiknek a fiatalabb korukban született gyerekükkel szemben lelkiismeret-furdalásuk van, mert egyáltalán nem az ő nevelésük volt számukra a prioritás, és ha középkorúként újra megadatik nekik egy baba, vele már igyekeznek valódi apaként viselkedni. Miért gondolod, hogy kvázi büntetés és kényszer egy apa számára, ha a gyerekével kell foglalkoznia? Miért kellene egy apát arra ítélni, hogy ő csak szerezze a jövedelmet? Igen sok apa egyszer csak azt veszi észre, hogy ő tulajdonképpen nem része a saját családjának, mert nem éli meg velük a hétköznapokat, nincs ott. A társadalom azt várja el a férfitől, hogy szerezze és szerezze és szerezze a jövedelmet. A férfiak pedig igyekeznek ezt az elvárást teljesíteni. Olyan nagy baj lenne, ha azt üzenné nekik a társadalom, hogy nektek is jogotok van arra, hogy megéljétek a gyereknevelés nehézségeit és örömeit?”
Ez így önmagában mind szép és jó és biztosan van számos férfi aki ezt pontosan így gondolja , de sajnos van nagyon sok férfi, aki nem. De a legfőbb kulcsszó ez: ” HA MEGTEHETNÉ”
Sajnos a túlnyomó többségében egyszerűen nem engedhetik meg maguknak a családok, nem tehetik meg, mert éhen döglenek. Igen kevés családnak van egy-két hónapnál több tartaléka. Egyszerűen felkopna az álluk, pláne , ha egy jó kis lakáshitel a nyakukban van és most átlag emberekről beszélünk.
Kezdjük ott, hogy semmilyen GYED-GYES időszak alatti összeg nem lesz soha 100%. Ez külföldön , Skandináviában sincs így és nem is lesz sehol.(de ott jóval nagyobb tartalékokkal rendelkeznek). Ezt soha egyetlen kormány sem fogja tudni bevállalni, pont azért, mert a magasabb keresetű embereknél ez vállalhatatlan, de még átlagjövedelem esetében is. A CSED összege is csak 2021-től 100% (24 hétig), addig ugyanúgy 70 % volt maximált plafonnal. És persze ez is bármikor visszavonható. Ez kizárólag azért van, hogy ezzel is serkentsék a gyermekvállalást (nem igazán fogják) és egy egészen pici gyermek mellett legalább fél éves koráig biztosan otthon tudjon vele maradni az anyuka ( nem kell ugye ecsetelnem, hogy pl. az anyatejes táplálás a jövőre nézve mennyi sok pozitívummal bír )
A GYED maximált plafonja bruttó 280.000 Ft. Ebből 10% nyugdíjjárulék, 15% személyi jövedelemadó fizetendő. ez nettó 210.000 Ft. És ez a plafon, a legmagasabb jövedelműeknek jár ennyi.
A nettó átlagbér ( ami kedvezményekkel értendő) 348.000 Ft, viszont a medián átlagbér (és ez számít igazán) nettó 280.000 Ft. Azaz a GYED (70%) az esetek túlnyomó többségében bőven 200 ezer alatt van. Persze lehet GYED mellett akár teljes munkaidőben melót vállalni, csak akkor miről beszélünk, ha épp dolgozik valaki, akkor nem a gyerekével foglalkozik, pont a lényeg vész el. ( egy pék, egy rendőr, egy metróvezető, egy esztergályos, egy mezőgazdasági munkás, állattenyésztő, egy ápoló, orvos, építésvezető stb nem tud home office-ból dolgozni). Az a néhány ember, aki tudna GYED mellett home office-ból melózni, az hogyan fog ellátni egy 1-2 év közötti gyereket és egy háztartást ? Milyen munkavégzés lenne, de mint mondtam a munkavállalók többsége nem tud home office-ból dolgozni. És ez csak a munkavállalói oldal. A munkáltatói oldal helyzete ettől még siralmasabb. (egyébként , ha GYED mellett vállalsz munkát, azonnal kirúgható vagy , semmi sem véd, akkor sem, ha GYES-GYED után mész vissza).
És itt jön a lényeg, az megvan, hogy a GYES összege 28.500 Ft/hó ? A gyerek 2-3 éves kora között (kivéve ikrek) csak GYES-t kap az otthon maradó. Melyik családi kassza bírja ezt el ?
Vagy legyen a home daddy-ség a gazdagok kizárólagos kiváltsága ?
Szóval lehet ezen filozofálni, hogy sok apuka nem így tenné most már, meg sajnálja, hogy lemaradt erről, arról, csak a legtöbbnek NINCS is választása. (ahogy a legtöbb nőnek sincs választása, hogy akar e dolgozni, vagy sem -úgy egyébként).
Azok az édesapák, akik valóban szeretnének részt venni a gyermekük életében , akkor is meg fognak minden követ mozgatni, ha ők a fő kenyérkeresők , munka után is fognak tudni mindig szakítani időt a gyerekükre, fognak fürdetni, pelenkázni is, játszani is velük.
Az hogy hány ilyen édesapa van, egy hatalmas talány a szememben.
A felvetett extra éves szabadság lenne az ő jutalmuk (hisz azt sem lenne kötelező kivenni, ahogyan a szülés utáni 10 napot sem).
Semmi másra nincs reális lehetőség.
( forrás : https://www.ksh.hu/docs/hun/xftp/gyor/ker/ker2206.html )
UI: A kommentem tetején található idézet 31Anna azóta kipontozott, vagy épp módosítás alatt álló Meskének küldött válaszából való. Az én kommentem erre az eredeti írására válasz.
Pár százalék, max 5 körül.
Én azért egy 20 % körül reménykedem. Minden 5. apuka azért nem olyan sok. Előttem- mint emlitettem korábban- elég sok pozitiv példa van, meg nyilván vannak átmenetek, akik időnkénti jelleggel azért édesapaként funkcionálnak, ha nem is állandó kedvvel és jelleggel.
Itt egy (1223 fős ) apukáktól származó felmérés . Persze ez is olyan rétegtől, aki hajlandó és képes (ez nem a férfiakra, hanem a lakosság összességére vonatkozó negativ tapasztalat) kitölteni egy on-line kérdőivet. Vannak érdekes számok:
https://femina.hu/gyerek/magyar-apak-felmeres/
Ez különösen érdekes:
”a párok 2%-a volt felváltva gyeden, illetve a megkérdezett apák 1%-a volt kizárólagosan a gyerekkel. Majdnem minden második apa a gyermek születése után 1-2 hetet töltött a családdal, 29%-uk a törvényben garantált 5 napot volt otthon.”
Miért csak 2% ? Mi tartja vissza őket ? Lehetőség megvan, ekkora rá az igény ? Ennyien tudják anyagilag megengedni maguknak ? Ekkora méretű hajlandóságra, lehetőségre kötelezzük az apákat erre ? És ezek azok az apák, akik kitöltötték a tesztet, akik hajlandóak foglalkozni a kérdéssel és a gyermekeikkel…
Látod?:) Nagyon túlbecsültem ….
Netán saját maguk?:)
Az istennek sem akarják a saját javukat, a szemetek:)
De, majd Anna pasija, az fogja:)
Nem, épp ez a lényeg, ennél azért többen megengedhetnék, csak nem fűlik hozzá a foguk:), ez nem az annyagiakrol szól, legalábbis nem elsősorban, micsoda meglepetés:)
De a 2% az az a szám, hogy kik mentek valóban GYED-re, ettől még a lelkiismeretes édesapák, gyermekükkel foglalkozni akarók száma több…(csak nem érzik anyagilag biztonságosnak-kivitelezhetőnek, vagy nem érzik magukat hosszú távon alkalmasnak rá szerintem).
Persze ez még mindig csak réteg felmérés. Összességében az arány rosszabb.
Nem, Tomgal, nem ez a 2% hajlandó foglalkozni a kérdéssel és a gyermekeikkel. Még jó, hogy lent javítottad…
Kortünet ez is, hogy túlmisztifikáljuk a gyermeknevelést, a nők, a férfiak “feladatait”, “kötelességeit”. A modern ember jó dolgában mást nem csinál, mint rinyál. Tele van a net a bezzegmami féle blogokkal, ahol leírják, hogy Ödönke beszart, a luvnyának meg fáj a feje. Kit érdekel?
A gyermekek felnevelésére sok módszer van. Van olyan társadalom, ahol közösen nevelik a falu szülöttjeit, van, ahol kötelező a bölcsőde. A nemesek dadákat foglalkoztattak, az újgazdagok bébiszittert, a parasztok meg mentek dolgozni a földre, miközben anya a háztartásban dolgozott (tehát nem gyereket pesztrált 24 órában). Valahogy mégis felnőttek ezek szülöttjei is.
Az élet nem habostorta, a gyermek viszont nem “gond”. Aki – mint ezen az oldalon is többen – arról értekezik, hogy a szülés anyagi hátrányt okoz a családnak, az inkább tényleg ne szüljön!
Aki nem tudja felfogni és feldolgozni, hogy a gyermek születésével gyökeresen megváltozik az élete, az szintén maradjon a macskáknál. Aki 36 évesen, kisgyerekkel, fátyolos szemekkel vágyik a “régi szép időkre”, amikor gondtalanul mehetett műkörmöstől kutyakozmetikusig át a Glamour napokra, a nyári tengerparti kiruccanás előtt, annak ideje végre felnőni.
Ezzel, amit írtál, én maximálisan egyet is értek. És valóban nem kell azért hápogni, mert anyagi hátrányt okoz, ha valaki gyermeket vállal (nyilván azért biztosítani kell a megélhetést, nem lehet 0-ra családot alapítani, ezért is vezettem le, hogy a túl nagy jövedelemkiesés, miért nagy visszatartó erő a férfiak esetében) és az is természetes, hogy az ember élete megváltozik , ha gyermeke-gyermekei születnek , nyilván szabadideje is kevesebb lesz, cserébe csodálatos érzésekkel lesz gazdagabb és ez az élet igazi értelme.
Azért megjegyzendő, hogy itt most nem a nők gyermekgondozási hajlandósága volt a téma , hanem a férfiaké. (az utolsó mondatod is igaz, csak nem itt, nem ennél a témánál van relevanciája).
Mert a férfi elmegy dolgozni aztán hazajön.És akkor a gyerek ki van kapcsolva? Délután ,este főleg éjszaka? És akkor a férfi nem vesz részt?Nem hajlandó? Pláne ha többen vannak…. Csak akkor ha elmegy gyedre?Nyilvánvaló,hogy halvány fingjuk sincs a javaslattevőknek.Legalább beszéljenek olyanokkal akik tényleg felneveltek néhány gyereket.Vagy egyet. Vagy egy macskát.
Pontosan, egy édesapa bőven be tud segíteni, sőt szükség is van rá, a dolgos hétköznapokon és igen sok apa foglalkozik is a gyermekeivel, ezt, ha valaki akarja, nem csak GYED-en, de – nyilván kisebb mértékben munkanapokon- de szabadnapon, hétvégén, szabadság alatt még nagyobb mértékben meg tudja tenni.
Igen, minden gyerek felnő, de nem mindegy, hogyan. Az talán nem túlmisztifikálás, hogy nem árt, ha azt a gyereket nevelik, szeretik, foglakoznak vele a szülei., és nem nő, mint gyom az árokparton. Netalán van apja és anyja is, akik rendszeresen szóba állnak vele, nemcsak etetik és ruházzák. Minden gyerek felnő, de azért tenni kell, hogy ép személyiségű, kiegyensúlyozott felnőtt váljon belőle. Igen, sok társadalomban nem érték a gyerek, van is elég narkós, alkoholista, stb. de talán nem ezt kellene mintaként elfogadni.
Miért ne lehetne arról beszélni, hogy a gyerek születése bizony anyagi hátrányt okoz a családnak? Ez nem igaz? Megtudod ezt cáfolni? Nem arról van szó, hogy a pár azért nem vállal gyereket, mert anyagi hátrányt okoz. Vállalják. A gyerekek megszületése igen fontos a társadalomnak, miért ne segítené a családokat a társadalom, hogy kompenzálja ezt az anyagi hátrányt? Miért lenne szégyen azt elismerni, hogy a gyerekek születése igenis anyagi hátránnyal jár?
Ha konkrétan csak a nőkre gondolsz, akik fel merik emlegetni, hogy a szülés miatt a munkahelyük, az egzisztenciájuk bizonytalanná vált, akkor gondolj bele, hány férfi vállalja fel, hogy akár néhány hónapra, vagy akár pár napra betegszabadságra otthon marad a gyerekével. Ezen az alapon mondhatnánk, hogy az a férfi ne akarjon saját gyereket, aki nem hajlandó elfogadni, hogy bizonyos ideig otthon marad a gyerekkel, és ezzel az anyagi helyzete megváltozik, a munkahelye, az addig elért eredményei veszélybe kerülnek. ,Hány gyerek születne meg? Amelyik férfi nem hajlandó otthon maradni a gyerekével egy napot sem, milyen alapon kritizálja a nőket, aki szülnek, otthon maradnak x évet a babájukkal, vállalják ezzel az összes anyagi, munkahelyi hátrányt, kiszolgáltatottságot – és erről beszélni mernek? Érdekes hozzáállás egy férfi részéről, hogy azt mondja, én ugyan nem vagyok hajlandó a saját munkahelyemet, munkahelyi előmenetelelemet kockáztatni a gyerekem gondozása, nevelése érdekében, de téged nőként ekézlek, mert te bár teljes szívvel vállalod az otthoni gyermekgondozást, de beszélni mersz arról, hogy bizony ez számodra komoly munkahelyi, hivatásbeli hátrány jelent. Ezt vagy vállalod nőként egyedül, vagy ne szülj, mert én férfiként ebben nem segítek neked. .
Kedves Béla! A nők egyetemet végeznek, nyelvvizsgáznak, igyekeznek a munkahelyükön helyt állni, szeretik a hivatásukat, ambiciózusak, szeretik a sikert, az eredményeket. Mint a férfiak. Nem a műkörmöst meg a kutyakozmetikust emlegetik, amit fel kell adni a gyerekszülés miatt. De ők otthon maradnak a gyerekükkel, fontos nekik a gyerekük egészséges fejlődése, szeretik őket, vágynak a megszületésükre, csak éppen meg merik említeni, ami a te szemedet szúrja, hogy ez bizony nekik a hivatásukban, a munkahelyükön hátrányt jelent. De vállalják, csinálják a gyerekért, a családért, sok-sok férfival ellentétben!
Most az árvákat, lelenceket vegyük ki, mert ők ezt megszívták.
Maradnak így is “hátrányos helyzetűek”, mint az (elvált) egyedülálló nők által “nevelt” gyerekek, illetve a nemrég hozott jogszabályváltozás esetén a “váltott elhelyezéssel” élők.
Mivel nincs gyereked, fogalmad sincs róla, hogy ez a valóságban hogyan történik.
Értem én a célt, elvárást, ideált stb, csakhogy a valóság ezt magasról “telibesz@rja” , hogy finoman fogalmazzak.
Ez a “szóba állás” is bizonyos korig megy, utána már cseszheted, illetve minél kevesebb dolga/kötelessége van egy gyereknek, annál kevesebb lesz ez az idő.
Persze, rá lehet kényszeríteni, de egy idő után kontraproduktív.
Millió “szakkönyv” van és annak az ellenkezője is, ugyanúgy nevelt testvérek esetén is ég és föld lehet és lesz is a különbség, még ikrek esetén is eltérő.
Ha van testvéred, akkor pontosan tudod, hogy így van.
Mostezígyhogy?
Dehogynem sőt.
Bár ez az “anyagi hátrány” azt jelenti, hogy ha volt anyucinak keresete, az megcsappan.
Elsősorban az anyának szívás, és 90%-uk, amíg vissza nem megy dolgozni, addig bizony ki van szolgáltatva a pénzkereső-apának.
Ha nincs apa, akkor annak, aki finanszírozza.
Hibás fogalmazás, a gyerek nem “anyagi hátrányt okoz”, hanem az anya addigi pénzkeresésre fordított energiáját rá kell “fordítania”, ha akarja ha nem.
Itt azért megjelennek rossz szájízű tények is:
– a cigányok anélkül is túl sokat szülnek, ha kompenzálják, ha nem
– az “alsóbb réteg” is “jobban szaporodik”, mint a “jobban képzett”
Ez ezzel jár, ez az “ára”.
Kb a 0 felé konvergál ez a szám, nem véletlenül, hiszen ennyire azért nem hülyék.
Hibás a következtetés, mert már az alap is hibás volt,- amiből ezt levontad:
– A férfi hiába “akar gyereket”, ha nincs nő, aki szülne neki.
– Mindegy, hogy hajlandó-e vagy sem, mert egyrészt a gyereknek egy jó ideig az anyjára van szüksége, amit egy férfi nem pótolhat, nem csereszabatos. másrészt pedig ha beáll pesztrának, akkor lőttek a “családfői szerepnek”, ha meg annak lőttek, akkor nem sokáig lesz annak a családnak a “fője”.
– Nem (csak) az “eredményei kerülnek veszélybe”, hanem konkrétan megszopja, biztosan, minden szinten.
– Van itt is pár cikk azokról az apákról , akik az egyenlő időért vagy csak a láthatásért küzdenek, nagy részük munkanélküli lett, nem véletlenül. Ez meg “egyenlőséghez vezet” csakhogy szopást is jelent, minden érintettnek….
Szerintem ezt kurvára nem kritizálja senki. Jó, vannak a balfasz kibicek, akik “Szent Harcot ” folytatnak, de azok ezirányú hőbörgése irreleváns.
Milyen bábot kezdtél püfölni?
Valószínű azért, mert ennyire egyik sem hülyül meg, akármilyen elbaszott egyenlőségi eszme, idea miatt……, ugyanis ketten halnának éhen, a gyerekkel együtt……
Azért nem kell se szentté avatni, se túlmisztifikálni, a nő nem “vállalja”, hanem ez egy “kötelező” penzum, ez az “ára” a részéről, ez ezzel “jár”.
Többek közt azért, mert a nő számára a “munkahelyi, hivatásbeli hátrány” össze sem hasonlítható egy gyerek létével.
Próbáljátok a nagy egyenlőség nevében relativizálni a dolgokat, de már ennek a kísérlete is kontraproduktív.
Ha teljesül, mindenki szív, biztosan.
Nem vagytok képesek az “ideáitokat” kinyíró tényeket “lenyelni”, akkor is küzdötök, amikor már rég a szátokig ér a szar…..
Csakhogy a nőknek ez egy “lehetőség”/”szórakozás”, ugyanis nem ez a lényegük, nem ez a feladatuk.
Bármikor megvan a lehetősége, hogy ezeket mind “hátrahagyja”/”elengedje”, mert van “alternatív lehetősége”, míg egy férfi esetén nincs alternatíva, ő neki nincs “választási lehetősége”.
Az a feminizmusnak az egyik legnagyobb baja, hogy egy seggel szeretne (legalább) kettő lovat megülni, és mivel nem lehet, ezért hisztizik, hogy “de akkoj is , akajom” és ezt valaki “oldja meg”, hogy hogyan csinálja, az nem érdekes.
Egy férfi, ha “leeseik a lóról, vagy leszedik, lebeszélik róla”, akkor nagyon rábaszik, neki nincs “alternatív menekülési útvonala”.
Ezek tények.
Ez a minimum, ami elvárható egy nőtől.
A másikhoz képest ez a leglényegtelenebb dolog, aki a kettőt egy mérlegre teszi, az más aljasságra is képes.
Ugyanis a kettő egymásnak nem alternatívája…….
Ezt megkönnyeztem…..
Kedves Csakszi!
Akkor ezek szerint a férfiak semmit sem érnek szerinted: Hiszen ha a mérlegre tesszük a gyermeknevelést és a munkahelyet, hivatást, akkor a férfiak nagy része a munkahelyre, hivatásra helyezi a hangsúlyt. Azaz szerinted semmit nem érnek, a leglényegtelenebb dolgot művelik. Én azért nem nézem le veled ellentétben a férfiakat.
Igen sok nő nevel manapság gyereket, és emellett sikeres a munkájában. Igen sok férfi nevel manapság gyereket, és emellett sikeres a munkájában. A kettő nem zárja ki egymást.
Ha te ennyire elutasítod, a gyereknevelést férfiként, a te bajod. Szerencsére sokan másképp gondolkodnak.
De elég nyilvánvaló, hogy se gyereked, se családod nem volt egész életedben. Minek szólsz bele a felnőttek dolgába?
Az írásom nem elsősorban és nem csak arról szólt, hogy apa menjen gyedre/gyesre. Arról szólt, hogy az apákat hagyni kellene, hogy megéljék az apaságukat, és ezért ne tekintse őket papucsnak a társadalmi közgondolkodás. Az elvárásokról írtam elsősorban, nem a gyesről. Kit tekint a társadalom jó apának: aki szerzi és szerzi és szerzi a pénzt, de egy nap őt percet szán a gyerekére, vagy aki nevelni/gondozni is szeretné a csemetéjét? Manapság egy apa akkor sem marad otthon gyesen, ha anyagilag megtehetné, ha igénye van rá, ha az anyának vissza kell menni dolgozni, és jó lenne, ha pici nem bölcsibe kerülne, hanem otthon maradhatna apával. Nem marad otthon az apa, mert ezért nem megveregetik a vállát, hogy milyen jó apa, milyen jó férj, hogy a felesége céljait is figyelembe veszi. Nem, a társadalom szemében akkor ő egy lúzer, és szerintem ez senkinek nem jó. Ilyen szempontból egyetértek a petíció szándékával, hogy állást foglal, ki a jó apa, és az apát a család részének tekinti, nem egy ATM-nek.
Én személy szerint nagyon sajnálom azt az apát, aki reggel úgy megy el, hogy még alszik a gyereke, és este úgy megy haza, hogy már alszik. Bár biztosan sok apa van, akinek ez tökéletesen megfelel, és direkt nem megy haza időben, hogy ne idegesítse egy síró csecsemő. No, szerintem ennek kellene negatív példának lennie, és arrafelé kellene haladni az elvárásoknak, hogy az anyai/apai szerepek kiegyenlítettebbek legyenek – ha ez a szülőpár igénye.
Mellesleg beszélgettem a témáról egyszer egy férfiúval. Ö azt mondta, ha egy autószerelő havi 1 milliót keres, erről nem fog lemondani csak azért, hogy pesztrálja a gyerekét, ha anyának vissza kell mennie/vissza akar menni dolgozni. Baba bölcsibe, apa keresi továbbra is az 1 millát. És mi lenne, ha a havi 1 millióból előre tartalékolnának, és a baba és a felesége érdekében apa otthon maradhatna egy ideig? Mi az apa számára a prioritás? Mit díjaz a társadalom értékítélete? Hány család mondana le a jobb kategóriájú autóról, hogy apa pl. 3 hónapot otthon maradjon a gyerekével? Nem fog otthon maradni, még ha szeretne sem, mert ő lesz a környezete szemében a lúzer papucs. Az okfejtésed ott sántít, hogy a jobb módú családokban sem marad otthon a picivel az apa, még akkor sem, ha igénye lenne rá. Azaz nem elsősorban az pénzhiány az eredendő ok, ami miatt az apák nem használják ki a gyed/gyes lehetőséget. De egy-egy törvényi lépéssel (bár szerintem ez a petíció túl nagy lépés) egyre inkább rá lehetne ébreszteni a férfiakat, hogy ők apák, és nekik dolguk van a gyerekükkel, nem szégyen, ha nevelik/gondozzák őket.
Kérdés, hogy miért válás után jön rá egy apa, hogy márpedig ő közös felügyeletet szeretne? A házasság alatt miért nem törekszik a “közös felügyeletre”?
Kérdés, hogy ki, vagy mi akadályozza ebben meg őket, de tényleg?
Ez a nehezebb része, mert azt várod el, hogy ” úgy keféljen, hogy mégis szűz maradjon”:), nehéz lesz ezt lenyomni a “társadalmi közgondolkodás” torkán, de, ha mégis sikerülne, akkor az ösztönök még mindig keresztbe fognak tenni, szóval nehéz helyzetben vagy……
Hamis dilemmát erőltetsz.
Mert nem hülye:), valószínű, hogy zsigereiben érzi, hogy szopna.
Mire, hogy pesztráljon , szoptasson? WTF?
Aztán miért “kell” visszamenni anyucinak?:)DDDD
Leáll az atomerőmű?:)
Mert anyucinak fontosabb a “kárrier”, mint a gyerek?:)
Megint az “egy segg, két ló” esete forog fenn.
Geci apák, de tényleg:)
Nem azért, hanem azért, mert a gyerek szempontjából ez a legrosszabb szcenárió:)
Ilyenkor valahogy a “gyerek érdeke”, meg a sok mázos duma valahogy elsikkad:)
Geci társadalom, de tényleg:)
Összenő, ami összetartozik:)
Pl. a kamionsoförök most felsírnak álmukban……..
A gecik:)
Szerintem törvénybe kéne foglalni:)
Ahogy a nyomorult szeretné:)
Hú bazmeg , és én még azt hittem, hogy értelmes vagy……
Nem (csak) azért, de igazán ez a leglényegtelenebb összetevő az összes közül……..
Ha szeretne és megteheti, kurvára leszarná, hogy “papucsnak” tartaná a társadalom:)
Azért, mert bár hihetetlen, de NINCS IGÉNYE RÁ…..
Persze, hogy nem, hanem azért, mert gecik:)
Nem véletlen, hogy nincs gyereked, ha esetleg majd születne, majd rájössz, mennyim hülyeséget összehordasz:)
Rossz helyen keresgélsz.
Valójában a “közös felügyelet” erőltetés az csak proxyharc, kvázi utolsó/egyetlen lehetőség, hogy a válás során, az elhagyott/kiherélt, “Olimpuszról letaszított férfi”, valójában a “vesztes”, kompenzálhasson valahol.
Itt is “küzdelem” a lényeg, ha netán , véletlenül összejön, akkor is, 99%-ban lepasszolja, mert ne hülye, nem tagadhatja meg (még jobban:) magát…..
Látod, ez nektek “egymillió dolláros kérdés”, amire megadtam már rég a választ, de te úgy sem hiszed el:)
Megint beleszólsz olyan dologba, amihez nem értesz. Soha az életben nem volt feleséged, nem volt gyereked, nem volt családod.
Ha így könnyebb a kognitív disszonanciáidat oldani, én nem állok az útjába……
A kognitív disszonanciádat történetesen te oldod azzal, hogy rendszeresen szükségét érzed,hogy másokkal kötekedj itt az oldalon. :)
De megértem,hogy egy hozzád hasonló szerencsétlen vénlegénynek ez az élete nagy sikere. :)
Legyen a te hited szerint, és szurkolok, hogy a vágyaid és elvárásaid mind úgy teljesüljenek, mint ahogyan őket elképzeled:)
Hidd el, én örülnék neki a legjobban.
Ezért is szurkolok neked:)
Kedves xcsakX!
Semmit nem tudsz az életemről, ostoba kitalációkat irogatsz. Visszaadhatnám a kölcsönt, én is sértegethetnélek, de annyit nem érsz, hogy időm fecséreljem rád. Ahhoz jelentéktelen vagy, hogy gonosz legyél. :) Neked az ad sikerélményt, ha valakivel mindig kötekedhetsz. Ennyi az örömöd az életben, ez az oldal az életed.
Ja, azért ismétled ezt már harmadjára, szó szerint:)
Miközben én csak egy tényre hívtam fel a figyelmet, arra, hogy nincs gyereked:)
De, remélem, hogy lesz:)
Ja, pont olyan kedves vagy, mint Lenin elvtárs:)
Leninről feljegyezték, hogy amikor a nagy forradalom közepén éppen arról tanácskoznak, hogyan tudnák még jobban megszilárdítani – a már amúgy is teljes – hatalmukat, amikor, a nyitott ablakon beröppen egy labda. Lenin kinéz, látja, hogy az ablak alatt játszanak a gyerekek. Pillanatnyi tétovázás után kéri a labdát, és kidobja a gyerekeknek.
Másnap a média természetesen tudósít az eseményről, hogy Lenin elvtárs milyen jószívű, bölcs vezető, pedig akár közéjük is lövethetett volna.
Túdom, túdom:)
Veled szükségtelen, mert még a banánt sem kell mutogatni, már rázod a rácsaid:)
Ja:)
Van neki.
“Aztán miért “kell” visszamenni anyucinak?:)DDDD
Leáll az atomerőmű?:)
és jó lenne, ha pici nem bölcsibe kerülne
Mert anyucinak fontosabb a “kárrier”, mint a gyerek?:)
Megint az “egy segg, két ló” esete forog fenn.”
Azért ” kell ” visszamennie a gyerek 2 éves kora után ( kivéve, ha ikrek, akkor 3 azt hiszem) az anyának, mert a 2. év betöltése után, a havi netto 150-200 ezer Ft GYED havi 28.500 Ft GYES-re csökken. Ezt már nagyon kevesen bírják ki anyagilag ( maximum ha van havi netto 600.000-1 millió Ft a kereset az apa részéről , mint tudjuk a túlnyomó többség: 70-80% esetében nincs ilyen összeg.)
2-3 éves kor között meg bölcsi. Ha szerencsések , akkor valamelyik nagyi, aki nyugdíjas bevállalja ( mondjuk itt van némi relevanciája a nők 40- nek , hogy be tud esetleg hamarabb segíteni a nagymama). A 28.500 Ft pedig őt illeti persze, bár nyilván egyetlen nagyszülő sem ezért teszi, ha teszi.
Sok esetben a nők munkába ” visszaállása” nem karrier kérdés, hanem anyagi kényszer a gyermek 2 éves kora után. Egyszerűen a családi kasszának szüksége van az ő keresetére, miután a GYED letelik.
Anno a Bokros csomag idején ( tudom unalmas) pont ezt a 2 évet ( másfelet) vették el az anyáktól, gyermekektől , családoktól, nem volt GYED , GYES, családi pótlék. Mi a lányom 16 hónapos koráig tudtuk kihúzni , utána akár akartam, akár nem (nem akartam), vissza KELLETT mennem , mert vagy nem fűtünk, vagy nem eszünk. ( és nekünk volt annyi tartalékunk, hogy addig kihúzzuk, akkoriban igen sok egy év alatti csecsemő mellől jött vissza az anyuka az én munkahelyemen is ).
Most annyival jobb a helyzet, hogy a GYED keretében a 2. év -ig aki akarja, otthon tud maradni. Utána a legtöbb esetben kényszer és nem karrier kérdés ( persze van néhány ilyen is, de a többségnek nincs választása)
Soha ne becsüljétek le az anyagi kényszerítő körülményeket !
Vagyis, valójában nem kell, mert semmilyen jogszabály nem írja elő.
Pontosabban fogalmazva: “anyagilag jobban megéri, ha dolgozni (vissza)megy “
Anna dobálózott itt az 1 milliós keresettel…..
Ezt egyrészt Annával beszéld ezt meg, másrészt meg (megint ) van a nőnek választási lehetősége.
Balszfémia meg csúnya dolog, de az anyukák 90%-a alig várja, hogy leteljen a 2 év, mert úgy érzi, hogy “megbolondul”, ha még tovább kell a gyerekkel maradnia.
Arról nem is beszélve, hogy így megint magasabb pozícióba kerülhet, és ha apuci nem keres “eleget”, akkor bizony “gyerekkel van” és növekszik a zsarolói potenciálja:)
Ha apuci keres eleget, akkor meg nem a pénzért, hanem azért megy vissza dolgozni a 90%-a, valami “lightos” melóba, mert mert “megteheti”/”megengedik neki” , hadd éljen ő is egy kicsit:)
És, mivel profán módon “beletesz” ezzel “jogokat is keletkeztet”…….
Ok, csakhogy Anna épp az ellenkezőjét tartja fontosnak, mármint hogy “visszaveti” a nőt, ha elolvasod figyelmesebben…..
Soha nem becsülj le egy nőt, főleg ha gyerek van nála…..
A helyzet az, ez még a témához tartozik, hogy mindenki egyetért azzal, ( legalábbis nem láttam, hogy ezt bárki kétlené, mondjuk egy tény, de attól még lehetnek jelentkezők:)), hogy aki otthon marad hosszabb távon, az anyagi, munkahelyi szempontból bizony mindenképp hátrányt szenved ( hamarabb rúgják ki, nem emelkedik a fizuja, nem léptetik elő, nem számíthatnak rá túlórában, a kisgyerek miatti táppénzek miatt ” megbízhatatlan” munkaerőnek ítélik, csak részmunkaidőbe tud visszamenni , csak olyan alacsonyabb bérezésű munkát tud elvállalni, amely alkalmazkodik egy kisgyerekes család mindennapjaihoz, stb).
Valóban ez az ára a gyerekvállalásnak, legalábbis 95%-ban az anyák részéről ez.
Én azt hiszem, amellett, hogy az állam a gyermekszám növekedését várja a nők támogatásával ( ami nem igazán helyes elgondolás, legalábbis olyan mértékben nem, mint amilyen növekedést várnak tőle ), azok a kizárólagos juttatások ( szja elengedés, hitelek felvétele, diákhitel elengedése ) a nők anyagi kompenzációját is hivatott betölteni, (bár ez csak részben sikerül), mivel a nők annál hátrányosabb helyzetbe kerülnek egy munkahelyen kereset szempontból, minél több gyermeket vállalnak. Természetesen a GYED is 70%, maximált plafonnal ( netto 210 ezer), szóval egy átlagtól jobban kereső nő, igen nagy jövedelem kiesésre számíthat ezen évek alatt, de még egy átlagosan kereső is.
Én is úgy gondolom, hogy ezt az árat érdemes és be is kell vállalni, de számomra ezzel valahol értelmet nyert, hogy miért ilyen egyoldalúan anya támogató a hazai családpolitika.
UI: persze, hogy nem jogszabály írja elő, hogy visszamenj dolgozni GYED után, csak épp melyik háztartás képes -átlagról beszélünk- elbírni, hogy keletkezik mondjuk havonta minusz 150-170 ezer a családi kasszában ?!
Hát épp ez a feminizmus egyik “átka”, és “becsontosodott” alaptétele, hogy “ha boldoggá teszed a nőt, törődsz vele, kiszolgálod minden felmerült és a jövőben felmerülhető igényeit, akkor lehet, ismétlem lehet, hogy esetlegesen, van remény arra, hogy jobb pillanatában, és ha csillagállasok is kedvezőek lesznek, akkor megkíván/ megszeret stb.” jelen esetben pedig gyereket fog szülni.
Nem, nem fog, sőt, kontraproduktív
A köztudatban lévő, béta viselkedési “norma” állami szintre emelése meg még ront is ezen a helyzeten.
Hiába ad annak adókedvezményt, akinek nincs, vagy kicsi az adója, esetleg nincs is egyáltalán adózható jövedelme.
Elhibázott az, hogy a nőre helyezi a hangsúlyt.
A családra(anya, apa, gyer(ek)ek mint egységre kellene ezt helyezni, persze, akkor viszont lőttek a nő egyes “jogainak”, mert válás nuku, amit szakított, azt szagolja, nincs “házasságon belüli erőszak”, csak együtt kaphatják meg az “állami támogatást”, és ebben az is benne van, hogy anyuci szintje nem tud növekedni. Kvázi még a balfaszabb béta is, ha gyereket szülnének neki, akkor jobb helyzetbe kerülne, relatívan, a nőhöz képest.
Persze, itt megint jönne az, hogy a cigókat ebből hogyan lehetne kizárni, hát nehezen….
Mert “Barangó Vitézt” játszik az állam, és nem a család, hanem a nőre, az ő döntésre és a jogainak a csorbítatlanságára helyezi a hangsúlyt, ami, mint látjuk, szopás, minden részről.
Amíg megvan a nők választási szabadsága, a metoo joga, a családon belüli ( különösen a nemi )erőszak fogalma, amíg a házasság csak egy sajtpapír és amíg a nő van a központban, annak jogai, no meg a szeszélyei, igényeinek a kiszolgálása, addig minden ilyen intézkedés kontraproduktív.
Már az is blaszfémia, ha a felszínt valaki elkezdené kapargatni, lásd az ÁSZ jelentés.
” Mellesleg beszélgettem a témáról egyszer egy férfiúval. Ö azt mondta, ha egy autószerelő havi 1 milliót keres, erről nem fog lemondani csak azért, hogy pesztrálja a gyerekét, ha anyának vissza kell mennie/vissza akar menni dolgozni. Baba bölcsibe, apa keresi továbbra is az 1 millát. És mi lenne, ha a havi 1 millióból előre tartalékolnának, és a baba és a felesége érdekében apa otthon maradhatna egy ideig? ”
A helyzet az, hogy irreleváns a társadalom egészének szempontjából , hogy mit tesz, vagy nem tesz az, aki havi 1 milliót keres. ( nyilván az egyén szempontjából nem mindegy).
A tény az , hogy az átlagos emberek nettó 276 ezret keresnek ( ez a medián átlagbér pontosan KSH idei júliusi adat) Magyarországon a férfiak átlagosan 12%-al keresnek többet ( nem ugyanazon munkáért). Az 309 ezer Ft, ha a medián bért vesszük mondjuk a női átlagbérnek.
Ebből nem lehet félretenni, ha van lakáshitel , vagy valamilyen hitel.
Norvégiában azért tud az apa 2 hónapra otthon maradni, mert az átlag, a többség is félre tud tenni 2 hónapra való tartalékot arra az időszakra, amikor az apa nem hoz annyit haza. 2 hónapot mindegyik kibír mentálisan is, mint egy hosszabb szabadság. És persze az anyagi tartalékok miatt esélyesen sok pár vesz igénybe takarító szolgálatot, hozatják a kaját és bizony olykor-olykor a babysittert is foglalkoztatják.
Magyarországon egy átlagos háztartás hol engedheti meg ezt ?
Szerintem de, nagyon sok esetben a legfőbb demotiváló tényező a családoknál a pénz.
Eltűnt egy hosszú kommentem, amit válaszként írtam .Nem írom le újra. :(
Röviden:
Te abból indulsz ki, hogy a nő dolga lapvetően a gyerekgondozás, emellett csak a “parfűmrevalót” keresi meg., nincs igazából más munkahelyi ambíciója, hivatása. A férfi pedig esetleg besegít a háztartásban, ha épp ideje,kedve van rá, de az alapvető dolga a pénzkereset, a munkahelyi és anyagi siker. És manapság alapvetően ez a társadalmi elvárás, ami igen sok feszültséget okoz sok-sok családban. Ha nem lenne ennyire nagy a nyomás a családokon, és nem a fent említett elvárás határozná meg, hogy hogyan kell élniük, talán kiegyenlítettebbek lennének a szerepek anya és apa között, és az ő igényeiknek megfelelően alakíthatnák az életüket.
Nem baj, segít, amit Tomgal lementett és ki tudom egészíteni azzal, amit most válaszoltál.
Úgy figyeltem meg, alapvetően más tartalmat társítunk egy –egy fogalomhoz, ez valószínűleg az eltérő élettapasztalatunkból és világlátásunkból ered. Kihívás elé állítja azt, hogy megértsük egymást álláspontját, ezáltal azt is, hogy elfogadjuk.
„Te abból indulsz ki, hogy a nő dolga alapvetően a gyerekgondozás, emellett csak a “parfűmrevalót” keresi meg.”
A” parfümrevaló” kifejezés azt sugallja, hogy a nő kevesebbet keres, viszont azzal ő maga rendelkezik (ha ennek megnézem a másik oldalát, akkor a férfi keresete fedezi a család szükségleteit, vagyis a nő keresetéből a saját jólétét biztosítja, míg a férfi a családjáét). Ez minden esetben megállná a helyét?
A környezetemben élő családoknál a nők általában kevesebbet keresnek, de az, aki megengedheti magának, úgy hívja „zsebpénz” és a család egyéb kiadásait fedezi (kirándulás, csemege-elemózsia, sport, gyógytornász, stb valami extra, ami nem létszükséglet), mások úgy határozzák meg: autópénz-utazópénz/boltpénz/hitelpénz, mert kb, egy rendszeresen használt jármű üzemeltetését/fenntartását v. a felvett hitelt plusz egy –két számlát, vagy a család vásárlásait (létszükségleteit) fedezi. Másként hangzik. Számomra az utóbbi a valóság.
A másik nehézség, hogy a saját vélekedéseidet vetíted ki rám.
Nem állítottam ilyet. Visszatérő kifejezések nálad a „feladata/dolga/siker”, ezek mind „séma” gondolkodásból fakadnak (akik norma mentén próbálnak élni), én pedig képességekről és működésről beszélek (normalitás: az ő természetük, képességeik, lehetőségük szerint MŰKÖDVE).
2 pl.: “Miért gondolod, hogy kvázi büntetés és kényszer egy apa számára, ha a gyerekével kell foglalkoznia?”
Ilyet sem gondoltam/állítottam. Viszont azt állítom, hogy a bűntudatkeltés, képességek/körülmények/lehetőségek figyelmen kívül hagyásával kényszerített intézkedések nem vezetnek jó irányba.
Úgy gondolom, az apa(szülő)-gyerek kapcsolat szempontjából meghatározó (Bettelheim nyomán):
HITELESSÉG – a szülő önazonossága (ne másnak akarjon megfelelni, ne „játsza a szerepét”)
EGYMÁSRA HATÁS/kvázi ILLESZKEDÉS – a felek (szülő-gyermek, szülő-szülő, szülő-szülő-gyermek) hogyan, milyen mértékben hatnak egymásra és ezt hogyan kezelik (akár szituatívan)
FELÜLEMELKEDÉS – Itt az önismeret jelentősége megnő, régi minták felismerése, helyzetek/szituációk kritikus szemléletmódja ( pl.: gyerek át akar lépni egy határt – Kérdés, mit jelent a határ/mit jelképez a szülőnek/ lehet-e rugalmas az a határ vagy sem / saját döntés-e az a határ vagy szüleitől „öröklött” (viselkedés)minta / átlépés esetén mi a következmény.)
Tehát a „felülemelkedés” egyfajta külső szemléletmódot tud lehetővé tenni.
MINŐSÉGI IDŐ – Véleményem szerint, az apa(szülő)-gyerek kapcsolat minősége meghatározó, ennek az idő mennyisége csupán az egyik eleme (a megfelelő mennyiségű idő, az elegendő idő nem „állandóságot” jelent, inkább biztonságos elérhetőséget). Az apa akkor is kulcsfontosságú egy gyermek életében, ha kevesebb és minőségében más időt tölt el vele, mint az anya.
Hangsúlyoznám, hogy a család alapja a férfi-nő szövetsége, ez az elsődleges duádikus kapcsolat, mely a gyermek érkezésével triáddá válik. A szerepek változnak, az elsődleges kapcsolat minősége visszavonhatatlanul változik, jelentősége azonban megmarad. Ha ez nem működik, akkor kényszerűvé válik vagy előbb-utóbb felbomlik.
A kapcsolat (házasság) a közös mezsgye, amiből a gyermek növekedni fog. Ha a férfi-nő/férj-feleség szereti a kapcsolatát, értéknek tartja, akkor képesek olyan döntéseket is meghozni, ami:
1. mindkettőjüknek jó és a kapcsolatnak is jó
2. egyiküknek sem jó, de jó a kapcsolatnak
Minden más döntés a kapcsolat rovására megy, ezáltal kikezdi azt a stabilitást, ami a gyerek szempontjából is kedvező.
Ha a kapcsolat jól működik, szeretik, hajlandók érte kölcsönös kompromisszumra (kölcsönösség nem egyenlő mértéket jelent), akkor a gyerek számára (is) hiteles példaként élnek egy működő párkapcsolatot, melyből ő is profitálni fog.
Ehhez kiegészítés:
“A közös szülőség/nevelés McHale (1995) szerint két dimenzió alapján térképezhető fel. Az ún. „belső” dimenzió azt az élményt jelenti mindkét szülő számára, hogy a pár együtt hozza meg a szülői döntéseket, a gyermek jólléte érdekében hatékony és együttműködő szülői alrendszert tartanak fent, és a családot együttes rendszernek tekintik. Feinberg (2002) álláspontja szerint nem a szülők objektíven egyenlő mértékű feladatvállalása számít a közös szülőség/nevelés alapjának, hanem az a tény, hogy mindkét szülő méltányosnak és elfogadható mértékűnek látja a magára vállalt gondozói/nevelői munka mértékét, és megértik egymás szempontjait. (…)
AZ EGÉSZSÉGES LELKI FEJLŐDÉS HÁTTERÉRŐL
Feinberg (2003) koncepcionálisan négy nagyobb dimenzióját különíti el a közös szülőségnek/nevelésnek (és ennek mentén mérőeszközt is kidolgozott munkatársaival):
-Egyetértés: az egyetértés mértéke a két szülő neveléssel kapcsolatos nézetei, attitűdje, szokásai, gyakorlata között.
-Munkamegosztás: a gyermekkel és a háztartással kapcsolatos felelősségek és feladatok megosztása, a gyermekkel kapcsolatos pénzügyi, jogi, orvosi stb. kérdések kezelése.
Közös családi menedzsment: egyfajta belső szabályozás, ahogy a szülők kommunikációjukat és viselkedésüket, illetve a gyermekgondozásban való részvételüket, bevonódásukat szabályozzák egymás között.
-Támogatás és gyengítés: a szülők közötti bizalom-bizalmatlanság, komfort-diszkomfort, bátorítás-kritizálás, segítőkészség-rombolás folyamataira utal.
McHale (1995) szerint „külső”, megfigyelhető viselkedéses dimenzión keresztül is nyomon követhetjük a közös szülői viselkedést a triádikus interakciók során. Három fő interakciós mintázatot különített el:
– a harmonikus szülői együttműködést (aktív, a partner interakcióit facilitáló és pozitívan értékelő szülői hozzáállást),
-az ellenséges-versengő szülői viselkedést (konfliktusos, verbális kritikával jellemezhető, a másik aktivitását lekicsinylő vagy helytelenítő szülői viselkedést),
-az ún. „különböző nevelést” (ahol lényeges különbség figyelhető meg a gyermek felé mutatott pozitív érzelemkifejezésben, és különböző mértékű a befektetés és az involválódás a gyermek gondozásába).
A párkapcsolati feszültségek egyértelműen kihatnak a közös szülőségre/nevelésre (Feinberg és Kan, 2008). A konfliktusban lévő párok veszélyeztetettek a szenzitív és elérhető szülői gondoskodás tekintetében, és ez kockázatot jelent a szülő-gyermek kapcsolat minősége és a kötődési biztonság szempontjából. ”
https://semmelweis.hu/mental/files/2020/12/Kora-gyermekkori-lelki-egeszseg_I-kotet.pdf
Meske: profi összefoglalás, gratula és köszönet érte.
A könyv szerkesztőinek+ lektorainak aránya 20:2 nő/férfi de ez a téma miatt így is van rendjén.
Remélhetőleg a hivatkozott szerzők között akadnak még.
El kell ismerni, hogy tényleg nagyon profi vagy a témában Meske, én ilyen mélyrehatóan pszichoanalizálni nem lennék képes én a számok – tények embere vagyok , de kifejezett érdeklődéssel és egyetértéssel olvastam a mélyreható elemzésedet.
( ezt a kommunikációdat sokkal jobban szeretem attól, mint amikor sorozatosan kérdéseket tettél fel és érdemi állásfoglalás, vélemény nem volt benne).
Köszönöm, a témában vándor vagyok, amit találok útközben és úgy gondolom, hogy hasznos volt vagy a megértést segítette, azt megosztom.
E tanulmány jelentős részét képezik statisztikai elemzések (164 oldaltól következik a témánk), a téma megközelítése alapjában véve objektív (169. oldaltól, Magyarország helyzetelemzés, Demográfiai trendek és szociológiai összefüggések a gyermekvállalás hátterében 171.oldal), időnként becsúszik egy kis feminista narratíva vagy kikacsintás a nyugatra.
Lényegét tekintve arról van szó, hogy mind az egalitárius családmodell, mind a tradicionális tud olyan értékeket adni/átmenteni, mellyel a család rezilenciáját (rugalmasságát, ellenálló képességét) támogatni tudja. Az, hogy melyik modell melyik eleme működtethető a családban, azt számos külső/belső tényező befolyásolja.
És hogy mi az, ami 21. században kihívást jelent, nos az napról-napra változik és gyarapodik.
Sok tulajdonságot azért titulálnak az emberek nőiesnek vagy férfiasnak mert nőies vagy férfias.A többi duma az csak gender propaganda.
Ha a nőknek van úgymond férfias tulajdonsága, akkor az már egyben nőies tulajdonság. Hiszen a nőkre is jellemző.
Ha férfiaknak van úgymond nőies tulajdonsága, akkor az már egyben férfias is. Hiszen a férfiakra is jellemző.
Nyilván van különbség a két nem között, de közel sem annyi, mint amennyit a jelenlegi társadalmi elvárásokban tükröződik.
Kb annyira, mint az ökörnek a nemzőszerve:)
Van, van, de funkciótlan:)
Kíváncsi lennék, felsorolás szintjén, csak egy párat említs, ami férfi tulajdonság ugyan, de mivel a “nőknek van”, ezért az női tulajdonsággá is avanzsált?:)
Ja, pl. a picsogás:), rinyálás, áldozatszerepben való fetrengés, hisztizés, jogkövetelés, ezek egyre inkább férfias vagy inkább “férfiatlan” tulajdonságok?:)
Van ilyen hímnemű, de a férfi jelző az azért túlzás:)
Te hogy látod, melyek ezek a különbségek, vagyis te milyen tulajdonságot sorolsz “csak férfi”, illetve “csak női”-nek?
Azért is érdekes, mert az előbbi relativizáló “levezetésed” szerint semmi különbség nem fedezhető fel:)
Szám szerint, te mennyire tennéd?:)
A történelem jó része arról szól, hogy a férfiak jogot követelnek maguknak. :) Ott picsogtak a forradalmaknál, a különböző országok döntéshozó testületeiben, a pártokban, stb. Szabad költözködés, tanuláshoz való jog, szavazati jog, földtulajdonhoz való jog. stb. stb. stb. stb.
A hiszti legalább annyira jellemző a férfiakra, mint a nőkre.
Férfiasnak tartott tulajdonság, ami a nőket ugyanúgy jellemezheti? Határozottság, jó érdekérvényesítő képesség, jó vezetői képesség, küzdőképesség, kitartás, vitakészség, stb. stb.
Majdnem, de azért kicsire nem adunk:)
Ilyenek az ok a fránya “erőviszonyok”: “ölj meg egy embert, gyilkos vagy, ölj meg milliókat, akkor hódító……”
Ja:) Kb. ennyire “stabil” az “érvrendszered”……
Te most a nők max. 1-2 százalékáról beszélsz és abból általános következtetést vonsz le:)
a “vitakészség” vitte a pálmát:)
Ügyes, ahogy Kohn mondaná:)
“Te most a nők max. 1-2 százalékáról beszélsz és abból általános következtetést vonsz le:)
a “vitakészség” vitte a pálmát:)
Ügyes, ahogy Kohn mondaná:)”
Hát igen, tudtommal ez a női fogyatékosság már át lett itt jó párszor tárgyalva. Ancsacsi szegénykémnek agyára ment a feminizmus (vagy inkább ez csak a színtiszta, alapvető női működés). Ez pedig a filmekben, a médiában működik, hogy vesszük a férfi tulajdonságokat, és rátesszük a nőkre, illetve a női tulajdonságokat pedig a férfiakra húzzuk. Így lesznek tökös, macsó, 50 kilós, hadonászó sunák, míg a férfiak pedig ostoba, ügyetlen, szerencsétlenségek. Ez aztán a szerepcsere. Ancsacsi tehát felismeri a férfias tulajdonságokat, és nemesen, liberálisan felruházza vele a nőket is. Legközelebb meg már kitalálja, hogy ez amúgy mind kizárólag női… Na de ha valóban így lenne, akkor ugyan miért kuncsorognak állandóan a segíért, mint bármelyik parazita népcsoport, akik a védettségük nélkül már sehol sem lennének, mert egyéb hasznuk nem nagyon van, csak kárt okoznak?
“A történelem jó része arról szól, hogy a férfiak jogot követelnek maguknak. :)”
De eközben mégis ők írták a történelmet, ti pedig valahol az apróbetűs részben vagytok megemlítve, ha egyáltalán. Van pofád azt állítani, hogy jogokat követeltek, és picsogtak, mint ahogy ti csináljátok ezt a modern világban, ahol mindenetek megvan, több, mint ami járna, és ez sem elég. Látod, az ilyen “nők” megnevelése lenne most a legfontosabb cél, legalább betanítás szintjén.
“Ott picsogtak a forradalmaknál, a különböző országok döntéshozó testületeiben, a pártokban, stb.”
De tettek. Ez az, ami részetekről nem opció. Olyat ti nem tudtok. Csak hisztizni, követelni, meg csöcsöt lóbálva táblákat felrakni “free rape” feliratokkal. Pedig ha egy gumilövedék egyszer végre normálisan lenne felhasználva, visítva szaladna szét a gyáva, biztonságban nagypofájű nősténycsürhe.
“A hiszti legalább annyira jellemző a férfiakra,”
Ancsacsi, ne haragudj, de annyira ostoba vagy, én elhiszem neked, hogy te ezt komolyan gondolod. Egyszer fuss össze a sötét utcában egy kétes eredetű alakkal, megtudnád, hogy kinek a hisztije a hangosabb.
“Férfiasnak tartott tulajdonság, ami a nőket ugyanúgy jellemezheti? Határozottság”
Ezt a viccet nem ismerem.
“jó érdekérvényesítő képesség”
Legyen akkor tiszta ott a lábak között. Mással nagyon nem is tudtok érdeket érvényesíteni. Annak az ígérete még mindig csak ugyan az.
” jó vezetői képesség”
Hát, mivel a szennylapokat, olcsó termékek reklámait nektek készítik, és rendre be is válik, érdekes lenne, ha az orránál fogva vezetettek mellesleg még jó vezetők is lennének :D
“küzdőképesség”
Ja, amíg vissza nem ütnek.
“kitartás”
Igen, telefonnyomkodásban órákon, meg úgy általában mindenhol. Amúgy meg másban nem nagyon.
“vitakészség”
Hát, ha a teljesen szubjektív, érzelmi “érveket” vitának lehet nevezni, akkor talán.
Nem a nőknek hanem a nők egy részének,nem a férfiaknak hanem a férfiak egy részének.Ezen részhez tartozó egyedeket pedig úgy nevezzük,hogy férfias nők ill. nőies férfiak.
A két nővel kell egyetértsek, Tomgallal meg a trolllal.
A csecsemő pesztrálása az anya feladata, a férfi erre valóban nem képes. Amikor anya elfárad, segíthet neki a mama, és más NŐ rokonok . Persze, ehhez nem kellett volna a család fogalmát degradálni, a szülőket elhagyni, lenézni, stb. De ez más téma.
Nem kellene abba az irányba mennie ennek a férfi társaságnak, amit a Fékete-Győr féle libsi zsidók képviselnek. Nemcsak, hogy csapda ez, hanem egyenesen nevetséges, már bocsánat.
Ami a fél éves plusz szabadságot illeti, abban meg cs. Mami mondta ki – kivételesen – az igazságot: “minőségi időt ” akkor tölt valaki a gyermekével, amikor akar… lehetőségei függvényében.
Annyival egészíteném ezt ki, hogy életszerűtlen ennyi szabadnapot adni bárkinek is. Miért? Tanítási időben a gyerek kötelezően óvodában, iskolában tartózkodik délután négyig. A szülő által igénybe vehető igazolások száma elég kevés. Mikor venné igénybe apuka a szabadságot? Tanév közben fentiek miatt felesleges , akkor nyáron? Melyik munkahely engedné ezt? A többi dolgozó, például akinek már 19 éves a gyereke, az meg szopjon?
Kortünet, hogy ” énidőről”, “minőségi időről “, és hasonló baromságokról beszélünk, mint problémamegoldásról, miközben rém egyszerű az egész. Nem attól kap figyelmet a gyerek, ha elviszik nyaralni, horgászni, kajakozni jó pénzért. A szürke hétköznapokon dől el a lényeg. Ez vonatkozik a felnőtt életre, a párkapcsolatokra is: a tengerparton akar mindenki boldog lenni, az ugye jól mutat az instán is, miközben hétköznap meg nem tudnak mit kezdeni egymással. Aztán amikor jön a gyerek, vége a Hawaii-nak, a sunshine-nak , és jöhet a válás.
Foglalkozzon anya, apa a gyerekével esténként, munka, iskola után, nem kell hozzá semmi, és még ingyen is van! Elképesztő időt tölt a lakosság internetezéssel, az okostelefon simogatásával, vásárlással, haszontalan dolgokkal. Lehet ezen változtatni, sokkal inkább, mint plusz szabadságot követelni a semmire.
Nahát, neked is elloptam a nick-edet:),
Hová jut ez a világ?:)………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
OMFG!:)
A nagymama és más nőrokon dolgozik a munkahelyén és ellátja a saját háztartását, a legjobb akarattal sem tudnak napi rendszerességgel segíteni a kisgyermekes anyának. Az apának minden képessége megvan hozzá, hogy a saját gyereke ellátásában részt vegyen.
Szoptatás, pesztrálkodás stb…., ja….. és közben “ki van a boltban”?:)
Mert a nagymama meg a nőrokon tud szoptatni? A gyerek felnevelése elsősorban az apa, anya felelőssége és feladata, nem a nagynénié meg a keresztanyáé.
A nagynéni meg a keresztanya is “boltban van”, éppúgy dolgoznak, mint az apa. Miért lenne inkább az ő felelősségük a gyerekgondozásban való részvétel, mint az apáé?
Már unom, de tényleg, majd rájössz, ha már rábasztal:) Sok sikert hozzá:)
Magyarán nem tudod megcáfolni, amit írtam, és üres töltelékszöveget írsz. :)
Semmit nem tudsz az életemről, hiteltelenek a magas röptű tanácsaid. De ha te nem nevelted/gondoztad a gyerekeidet, legalább másnak ne osztogass tanácsokat! Ha te nem voltál rá képes, másnak se legyen jobb, ugye? :)
Nem is akarom cáfolni, sőt én tényleg őszintén drukkolok, hogy ha netán születne gyereked, akkor az apja tényleg olyan legyen, amilyenről itt ábrándozol:).
Megérdemled, hogy megkapd, amire vágysz:).
Annyi bőven elég, hogy nincs gyereked, feminista vagy, méghozzá hittel és lélekkel:), no meg az elméleteid és a vágyaid, ez meg már még sok is:)
Nem emlékszem, hogy bármilyen tanácsot adtam volna de idéznél, legalább egyet közülük?:)
Én egy szar alak voltam és leszek:) meghagyom a pesztrát másnak, arra érdemesebbeknek:).
Kívánom hogy neked ilyen legyen:),
nevelő/ gondozó:)
Még mindig várom, hogy én kinek, milyen tanácsot adtam?
Ja, mondtam, hogy én vagyok a megtestesült gonosz:)
Magyarán nem tudod megcáfolni, amit írtam, és üres töltelékszöveget írsz. :)
Semmit nem tudsz az életemről, hiteltelenek a magas röptű tanácsaid. De ha te nem nevelted/gondoztad a gyerekeidet, legalább másnak ne osztogass tanácsokat! Ha te nem voltál rá képes, másnak se legyen jobb, ugye? :)
Dehogy vagy te a megtestesült gonosz. :) Csak egy frusztrált ember. :)
Ahogy mondod, nem is akarom, de kívánom, hogy a kívánságaid mind teljesüljenek:)
Nincs gyereked:) és az SJW-Woke, libsifemcsi élharcosa vagy:)
Ez még sok is, nemhogy elég.
Még mindig várom, hogy egyetlen egy “tanácsomat” idezd, mert én egyet sem adtam, már harmadjára haluzod be, és csépeled….
Negyedjére is azt kérném, hogy ha nem nagy megerőltetés, idézd már egyetlen tanácsomat, ha lehet, aztán utána püföld…
Bizony, én egy frusztrált ember vagyok, már nem is vagyok gonosz, ezt megúsztam:)
Melengeti a szívem:)
Kedves xcsakX!
Semmit nem tudsz az életemről, ostoba kitalációkat irogatsz. Visszaadhatnám a kölcsönt, én is sértegethetnélek, de annyit nem érsz, hogy időm fecséreljem rád. Ahhoz jelentéktelen vagy, hogy gonosz legyél. :) Neked az ad sikerélményt, ha valakivel mindig kötekedhetsz. Ennyi az örömöd az életben, ez az oldal az életed.
Kedves 32 éves Anna:)
Bőven elég az, hogy (még) nincs gyereked:)
Ezzel a feminista mentalitással meg nagyon jól kell kinézned, és/vagy nagyon sokat keresned, hogy legyen is.
Egyetlen egyet írtam, azt a tényt, hogy nincs gyereked:)
De ez az egyetlen tény kiverte nálad a biztosítékot:)
Pedig nekem úgy tűnt:), hogy próbálkozol személyeskedéssel, becsmérléssel:),de lehet, hogy ez csak a természeted része:) és még ez nem is számít sértegetésnek:)
Örülök neki:)
Egy lélekbúvár veszett el benned:)
Kis öröm is öröm:)
Az, kifejezetten:)
Kedves xcsakX!
Semmit nem tudsz az életemről, ostoba kitalációkat irogatsz. Visszaadhatnám a kölcsönt, én is sértegethetnélek, de annyit nem érsz, hogy időm fecséreljem rád. Ahhoz jelentéktelen vagy, hogy gonosz legyél. :) Neked az ad sikerélményt, ha valakivel mindig kötekedhetsz. Ennyi az örömöd az életben, ez az oldal az életed.
Hát ….diplomák ,karrier,na meg persze egy méltó hím, meg majd ha mindent meg tudunk adni neki-az ifjú anyajelölt már 39 és fél éves.Egy csomó fiatal nyugdíjas hölgy segítője lehet.
És mi gondod van ezzel? Te hány éves korodban szültél? Ja, hogy nem szültél. Akkor köszönd meg annak, aki igen.
Nem arról beszéltem ,hogy gondom van vele vagy nincs hanem arról,hogy ha ebben az életkorban szül valaki bőven van nyugdíjas korú nőrokon.S,hogy örüljél még akár férfirokon is.
Ha már a gondról kérdezel bizony az anyának és a gyereknek sem ideális ha ilyen idős korra húzódik az első szülés.Sőt a többediknek is nagyobb a kockázata de az elsőnek fokozottan.
De ez téged nyilván nem érintett…nem érint..nem fog érinteni…
Mint ahogy a férfiak nem is szoktak.De te nőként?
Csak egy apró képessége hiányzik,hogy ő nem anya hanem apa.Te tudod mi a különbség?
És te tudod, mi a hasonlóság anya és apa között?
“És te tudod, mi a hasonlóság anya és apa között?”
Hát ha házaspárként sokáig együtt élnek akkor felismerhetően hasonlóan öltözködnek,a mimikájuk,gesztusaik is egymáshoz csiszolódnak.Hogy ez mennyire van az apasággal-anyasággal plusz összefüggésben azt nem tanulmányoztam még eddig.Hasonlóság lehet köztük a család fenntartására és a gyerekek felnevelésére való törekvés.
Persze ha nincsenek megfertőzve a gender ideológiától,gyilkos feminizmustól és hasonló nép-és társadalomellenes eszméktől.
Ez most jutott eszembe lehet annak tűnhet de nem trollkodás:
A 90-es években nagyon magas volt a munkanélküliség és sok apa még tovább is otthon volt a gyerek születésénél.Továbbá bizonyos népcsoportokra nem csak a 90-es években jellemző az “otthon levés”.Van,volt-e erről bármiféle vizsgálat ,ennek pozitív vagy negatív hatásáról?
A hosszabb apaszabadság jobb mentális egészséget biztosít az apáknak egy új tanulmány szerint. Az eredmények azt sugallják, hogy az apák számára pszichológiai előnyökkel jár ha szülői szabadságon vannak. Az apák szabadságának időtartama hatással volt mentális egészségükre, az apasági szabadság hosszabb időtartama magasabb pszichológiai jóléttel társult. A rugalmas szabadság (melyben nincs kölün apák és külön anyák számára biztosított szabadság, hanem bármely szülő igénybe veheti) megakadályozta, hogy az apák maradéktalanul betölthessék apai szerepüket. Következtetés: A szülői szabadság jellemzően az anyákhoz kapcsolódó pszichológiai előnyei az apákra is kiterjednek, ami jól mutatja e törvényes jog fontosságát.
https://www.ijmsch.com/index.php/IJMSCH/article/view/72
És számos más tanulmány szerint meg nem:
“…but financial dependency does have a correlation with depression in men. A 2013 Danish study, for example, found that financially dependent men were more likely to seek treatment for anxiety, insomnia, and erectile dysfunction.”
https://www.vice.com/en/article/dpk8za/why-so-many-stay-at-home-dads-are-depressed
https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/0146167212475321
https://www.asiaone.com/lifestyle/being-stay-home-dad-triggered-his-depression-i-needed-hurt-someone-physically-it-should
És egy nagyon fontos cikk, ami szintén tanulmányon alapul, bizony a nemi szerepek ( ennyire) felcserélése a férfiak és nők ! többségében is boldogtalanságot okoz:
“Stay-at-home dads are more likely than other men to suffer symptoms of depression while women who enter the workforce and become top earners are similarly unhappy. These findings, which are bound to bother quite a lot of people, suggest that men and women who violate traditional gender norms are less happy for it. The data also serves as a reminder that culture changes slowly and that adults who think they are past this sort of Pleasantville thinking really aren’t.”
És ezt bizony egy ” apás” oldal hozta le:
https://www.google.com/amp/s/www.fatherly.com/health-science/stay-at-home-dad-depression/amp
Téged lenyomnálak a földre és ötször megtaposnálak akkora apákat földbe tipró Állat vagy!
Pelenkáztam, benne vagyok a szerinted 2 %-ban és nem vagyok egy Fekete-Győr András mert nyilvánosan le is köpnélek, mert az ilyen férfigyülőlők miatt szenved az összes jogfosztott apa. Novák Előd is otthon volt a gyerekkel, te Barom és legtöbb normális apa is megteszi ha a 21. századi anya már nem hajlandó rá a karrierépítése miatt. De élhetsz a középkorban tovább és nem lesz sikered, mert a feminizmus által megváltozott folyamatokat nem tudod megállítani hibás kurucos macsó, semmirekellő, fotelforradalmár “elv” társaiddal. Az ilyen nagyszájú “véleményvezérek” miatt hagytam ott a FérfiHangot évekkel ezelőtt és mindenki igy tesz idővel, mert csak 1 maradhat. az Alfa. Mindig jön egy tomgal fajta laikus megmondóember és Magyarországon nem lesz Apáknak szava és minden jog az anyáknál marad, mi meg másszunk ki a méhükből. Te egy felelőtlen faszkalap vagy és az elnyomott apák csak azért nem küldenek a sunyiba, mert már mindenüket elvették, elvették a becsületüket és alkeszok lettek.
Oh, My Fucking God!
:)DD
Szóval DaraDóra karrierépítése miatt maradt otthon Előd:), és véletlenül sem azért, mert így jobban jöttek ki anyagilag?:)
De, legalább, ebben az “újkorban” neked sikereid vannak….
És mennyivel jobb lett utána az életed…..
Hogy hogy visszatértél?:)
Ja, ez egy “hegylakós” játék:)
Bizony, a nyomorotok mindig egy nő miatt van, aki jön mint a tornádó, először meleg és nedves, aztán visz mindent, kocsit, házat……
Szegény elnyomott apák, már a sunyiba sem tudják elküldeni a nőt, annyira el vannak nyomva, ezek az alkeszok:)
A pelenkázó apák gyöngye vagy, de komolyan:)
kakszi nem a középkorban él (ugyanis ott sem ez volt a helyzet) a nők otthon voltak a gyerekekkel a férfi cserében eltartotta őket (megvolt az egyensúly)
kakszi a boomer korszakba és azt közvetlenül megelőző korszakba ragadt bele. és az tetszik neki, azt tekinti ideálnak.
Örülök a plusz szabinak. Nem nagyon foglalkozok a csecsemővel, viszont az 1 hét nagyon jó volt hogy tudtam egyéb feladatokról tehermentesíteni az asszonyt. Főleg hogy szülés után toxémiát is kapott.
Szerintem eléggé stresszes egy újszülöttel az élet, apaként nem fogsz tudni megfelelően pihenni, általában egy túlterhelt hullafáradt férfi esik be a munkahelyre és nem csak az első két hétben.
A csecsemőgondozásra szerintem anya alkalmas, de minden másban sokat tud otthon segíteni a férfi. Már nem az 55 éves, nyugdíjas nagymamák korát éljük akik csettintésre ott teremnek. Nálunk nagyszülőkre jóformán nem lehet számítani, magunk vagyunk.
https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/bevezetik-a-44-nap-szuloi-szabadsagot-de-csak-a-fizetes-10-a-jar-majd-ra/
Tolongani fognak így…
zsidesz politika gyakorlatban n+1-ik rész. ha adunk is úgy, hogy közben valójában nem adunk semmit.
nekem a fő “kedvencem” eddig a 25 év alattaik adómentessége volt. :D hogy a cinizmus nem égett a pofájukra…jó lehet annyira elszakadtak már a valóságtók+életükben nem dolgoztak hiszen a bibóból kerültek a parlamentbe.
Itt most inkább az úniós irányelv miatt történt bárminemű változtatás, hogy ” megfeleljenek ” a kötelező minimumnak, persze pénze nincs rá sem az államnak, sem a munkáltatóknak ( ott sem ahol lenne), szóval így valóban amolyan ” nesze semmi fogd meg jól” , de az egész arról szól, hogy igen, láthatjátok, mi bevezettük. Hogy ezt igénybe venni csak az igen tehetősek tudják ( talán, ha a 3 évre járó 44 napot elosztogatják 14-16 napokra évente és azt sem egyben , hanem 2-3 napjával veszik ki, akkor elviselhető az a 90%-os bérkiesés, de szerintem minimális lesz az érdeklődés. )
Azért a 25 éven aluliak szja mentessége ( nálunk) havi netto 30-50 ezer többlet, volt is bérfeszültség az idősebb, már évek óta ott dolgozók és a fél éve dolgozó újonnan jöttek között, mert enyhén gáz, hogy az őt tanítgató, tapasztaltabb dolgozó kevesebbet visz haza…
Vivi, pontosan tudod, hogy egy 25 év alatti az egyetemi/főiskolai padot koptatja, (sok esetben feleslegesen, mert valami ruhatárbüfészakon, amely diplomák ellen vitya szintén nem mer/akar fellépni a 4. 2/3 után sem. de most nem ez a téma.) vagy, ha dolgozik akkor általában tök feketén tud, csak. A diákmunkákra márcsak ez a jellemző. N+1 számú munkaerő kölcsönzőn keresztül van egy stróman cég, ami felszívodik és viszi a bruttó fizetést.
Lasd Ceglédi Csabikáék.
Kb. 30 % koptatja, a többi nem, ( https://www.google.com/amp/s/www.penzcentrum.hu/oktatas/20210629/itt-all-feketen-feheren-siralmasan-alacsony-a-diplomasok-aranya-hazankban-1115802/amp )
illetve sokan dolgoznak ( nálunk is ) egyetem mellett, nem diákmunkásként, van aki részmunkaidőben az igaz, de teljesben is. Hozzánk is rengeteg új jött az elmúlt egy -két hónapban, aki 25 év alatti ( mondjuk 3 fel is mondott, az egyik egy nap, a másik 3. -hajnalos – szolgálata után, egy srác 1,5 hónapig bírta , de inkább átképződik chippendale-nek, halál komoly :D ). De ettől még az egész egy porhintés, mert ettől nem fognak itthon maradni ( 30-40 ezer nettó, ugyan már, ha külföldön 300-400 ezerrel többet keres) , meg nyilván a választások miatt volt a mézesmadzag, el nem tudom képzelni, hogy jövőre ez még menjen.
és akik hozzátok jöttek be vannak normálisan jelentve? nem valami vityáék által közkedvelt munkaerő kölcsönző cégen keresztül vannak ott?
A fele kangaroo-s, a másik fele közvetlenül a céghez bejelentve (4-4) , attól függően, hogy hol látták a hirdetést.
Pénzcentrum, benjámin, diplomaszopás. :D
Gyermekszületés esetén egyhavi szabadságot adna az apáknak a Mi Hazánk Mozgalom – közölte keddi budapesti sajtótájékoztatóján Novák Előd, a párt alelnöke, országgyűlési képviselője.
https://magyarjelen.hu/egyhavi-apaszabadsagot-javasol-a-mi-hazank/