A cikk eredetileg nőknek íródott, ez érződik is rajta. Meggyőződésem, hogy ezeket a pszichológiai alapokat mégis sok férfiban meg kell erősíteni, mert manapság folyamatos támadás alatt vannak a mainstream kultúra által – Toplak Zoltán, megbízott főszerkesztő
Miért a Nap és a Hold az egyik olyan szimbólum, amelyet a férfi és női kapcsolat leírására használnak több ezer év óta? Mert rengeteg – szinte minden – benne van abból, hogy miként létezik viszonyában a férfi és a nő. De ezt most másként fogjuk megvizsgálni, mint eddig olvashattad. Ez az írás – bár nem csak nőknek szól – igazából egy a titkos tanácsok közül, mely nőknek íródott azért, hogy segítsek látni egy férfi szemével, hogy segítsen megérteni a férfi gondolkodás, a férfi agy és a férfiak működése körüli kérdéseket. Ebben az írásban főleg a Napszimbólum, mint férfi szimbólum szemszögéből vizsgáljuk egyedülálló részletességgel a férfit gondolkodás, a férfi agy és a férfiak működésének alapjait, mely új megértéseket hozhat a női – férfi egység megvalósításában. Talán a Napszimbólumon keresztül könnyen megértheted a férfi világnézetének lényegét, felhasználva ehhez a saját, női, Hold szimbólumodat. Természetesen ezeknek a szimbólumoknak egyikét sem lehet önállóan értelmezni, hiszen az egységük a lényeg – mindkét fél a másik tükrében látja meg igazán önvalója csodáját. Ebből viszont az is következik, hogy bármelyik szimbólum vagy fél értelmezésének, megismerésének, be- és elfogadásának elmélyítése alakítani fogja a másik oldal viszonyulását is, méghozzá pozitív irányban. Egészen biztos, hogy a férfi – női egység megteremtésében a Napszimbólum, mint férfi szimbólum hasznos lesz neked és a párodnak is. Amit kérnék tőled, az csak egy kis nyitottság… Amiket írok, azt nyitott, átalakulást megengedő, befogadó női szívvel fogadd és azt nézd, hogy mit tudsz belőle hasznosítani a férfi gondolkodás, a férfi agy és a férfiak működésének megértése által és ne azt, hogy mi az, ami nem tetszik. Abból már eddig is találtál eleget, gondolom. Szóval kezeld annak ami. A férfi archetípus egyfajta leírása. Én nem találkoztam eddig sem férfi, sem nő tollából hasonlóval – ami persze nem jelenti azt, hogy nincs több ilyen – ezért igyekszem minél jobban megvilágítani a férfi agy, a férfi gondolkodás lényegét és azt, hogy a férfiak működése min alapul.
Kezdjük kicsit másképp…
Állj meg egy pillanatra és hunyd le a szemed. Egyetlen percre képzeletben állj meg egy olyan helyen, ahol szereted elképzelni magad, hogy békére lelj odabenn, de most másra figyelj. Értened kell, hogy „megértés” és „tudás” között óriási a különbség. Ez itt – és a későbbi cikkek is – csak írott szöveg, amin majd átszaladsz. Ez ugyan elvezet a megértéshez, de amint elhagyod ezt az oldalt, a megértés szertefoszlik az idővel és így a „tudás” is elillan, semmivé lesz. A „tudás” birtoklása, az valami mély, integrált, megélt és átérzett tapasztalat. Ahhoz, hogy el tudj vinni ebből az írásból valamit, ahhoz „tudásra” van szükséged. Szóval hunyd le a szemed és csak érezd a létezést, hogy megtapasztalhasd az üzenetét ennek a férfi tollából származó írásnak… Kérlek, ezt a női beleérző képességet megtartva kezdj majd bele a sorok olvasásába. Kezdjük…
A Nap a férfi gondolkodás szimbolikus lényege
Érezd, hogy ott vagy a titkos helyeden és süt a Nap… Érezd kicsit, az erejét, hogy átérezd azt is, amit sugallni akarok, ne csak azt lásd amit írok, hogy tudatos női tudássá váljon benned, ki is a Nap. Csak egy perc és jöhetsz vissza…
Érezted…? A Nap hatalmas ugye? Érezted a megállíthatatlan és megingathatatlan erőt benne, mely átjár, áthat és éltet mindent? Most kicsit légy te a Nap. El tudod képzelni magadat a mindenség középpontjában? Át tudod érezni, milyen onnan a középpontból, az erők erejéből szemlélni a világot…? Ne tudd! Érezd…! Járjon át az érzés!
Körbenézel és abban a dolgokat rendező és védelmező erőben és éltető, teremtő energiában fürdik, él és mozog minden, ami te vagy – a Nap. Béke van. A dolgok járják az általad kiszabott útjukat. Meleg van, béke, mert te vigyázod a világokat… Te adsz rendet, te adsz fényt, te adsz világosságot és ezáltal értelmet mindennek. Te vagy a kiáradás, amely által a melegben az élet megfogan, fejlődni és növekedni képes. Fényedben a dolgok világosak, reálisak és logikusak. Mindent tudsz, miért van úgy, mert miattad van úgy. Az a belső érzés, amely eltölt olyan, mint a jó királyoké, akik körbehordozva tekintetüket tudják, hogy uralkodásuk értelme nem önmaguk fényében, hanem a rájuk bízott ország minden lényének érdekében hatja át a létezést. Ők maguk nem számítanak. A rend, a biztonság, a béke és az igazságosság az egyetlen cél és a bennük lévő erő ezeket szolgálja. Az egyetlen cél, hogy a rábízott lények a rend és a biztonság által megvalósíthassák létezésük értelmét, hogy békében éljenek és növekedjenek. Ez a rend, a biztonság, az igazság országa, amelyet az ERŐ tart össze, melyet te BIRTOKOLSZ és fényed KIÁRADÁSA tesz élettel telivé. Az a hatalmas, legyőzhetetlen erő, amely mindenkinek azt üzeni: „Én Vagyok”. Én vagyok a Nap. Én vagyok a férfi.
Igen… Értelek. Ilyen az ideális, de te valahogy nem találod ezt a biztonságot nyújtó, átölelve, éltetve védelmező, szelíden birtokló királyi erőt, melybe belesimulva az lehetsz, akinek megteremtett az univerzum és kiáradásának fényében nővé lehetsz… Értelek… Látom én is, ha a világra nézek… Éppen ezért akarok tenni valamit veled karöltve azért, hogy jobb legyen.
Amit leírtam, az egy példa, egy „létezés élmény”, amelyet egy férfi – még akkor is, ha csak egy töketlen hímnemű – követ tudattalanul egész életében. Lehet – sőt valószínű – hogy nem is ismeri ezt a hasonlatot, de bele van írva a sejtjei legmélyére, ahogy a Hold arcai a tiédbe. Azért, hogy ne akadj el azon, hogy a legtöbb férfi miért nem tesz semmit a saját tudatosodásáért, kezdjük rögtön ezzel.
Miért nem foglalkozik a férfi a saját szimbólumainak megértésével az útja elején?
A Napnak saját fénye van. Sőt… A Nap nem is ismer más, saját fénnyel rendelkező létezőt, hiszen úgy látja, hogy az ő fénye által lesz látható a világ. „Én vagyok a Nap, én vagyok a fény. Egyszerűen ebben létezem, ez a normális, miért kellene ezen filozofálni?” – mondja ő. Amikor egy férfi – azaz egy kisfiú – megszületik, egyszerűen „van neki” és nem is gondolkodik azon, hogy mire való ez a fény, vagy mi a dolga vele. Van keze, lába és fénye. Létezik ebben a fénylő erőben, birtokolni akarja a világ dolgait és létre akar hozni újabbakat. Egyszerűen csak létezik ebben az energiában, mint ahogy a madarak szállnak a levegőben vagy a halak úsznak a tengerben. Ők sem kérdezik mi az a valami, amiben léteznek, mert természetes, ahogy te sem filozofálsz a bal lábadon. Hogy miért nem keresik a férfiak azokat a dolgokat, amelyeket a nők annyira éreznek? A misztikumot, a lelket, a spirituális utakat? Mert ők az erő útjára születtek, amely birtokol és létrehoz. Ezekről írok majd bővebben a következő részekben és javaslom, hogy azokkal folytasd majd az olvasást. Most lássuk a férfi agy, a férfi gondolkodás alapjait. Azt, hogy a férfiak működése min is alapul…
A férfi gondolkodása, a férfiak működése
A napszimbólum létezése tökéletesen segít megérteni a férfi létélményének hármasságát. Ez a hármasság – az erő, a birtoklás és a kiáradás – jellemzi és irányítja a férfi tetteit. Ez határozza meg, mit akar egy férfi, mire vágyik egy férfi, mit értékel egy férfi, hogyan gondolkodik egy férfi. Ez azért fontos egy párkapcsolatban, mert ezeket a folyamatokat olyan univerzális, társadalmi és genetikai hatások hozták létre, melyeket egyszerűen nem lehet “kikapcsolni”. Ezek az erők építik fel és irányítják öntudatlanul a férfit. Ha ezeket elfojtja magában, vagy kénytelen elfojtani valaki miatt, abból mindig csak problémák keletkeznek. Sokkal jobb megérteni őket és így a nőnek lehetősége nyílik azok tudatos irányítására, emelésére, integrálására annak érdekében, hogy boldogabb nővé és férfi váljatok és egységként kapcsolódjatok össze.
Az Erő (a hatalom) a férfi létezés alapja
A Nap a leghatalmasabb és legerősebb égitest. Ő tartja össze a körülötte lévő dolgokat. Ő szabja meg a pályájukat, mozgásukat. Most foglalkozzunk először a szimbolikus megértéssel és ne azzal, hogy mi a baj a férfiakkal. Azzal majd később, mert az is fontos, de kellenek az alapok. Az erő útja nem az erőszak útja. Az erő útja a rend útja. De hogyan, mitől, miért igazodnak „rendbe” a dolgok? Hát úgy, hogy az erő rendezi a történéseket. A Nap ereje rendezi a bolygók pályáját, mozgását, a világ rendjét. Ez az a bölcs erő, mely mindennek tudja a helyét, a legjobb útját azért, hogy a dolgok rendben menjek. Ez az erő biztosítja, hogy ne legyen baj, hogy ne történhessen semmi rossz. Ez az erő, a védelmező erő. Ez az erő a jó király, ez az erő a törzsfő, a családfő, az apa, aki tudja, hogy rendnek kell lenni, mert a káoszban nincs biztonságban senki. Persze ahhoz, hogy ez az erő hatni tudjon, kell még valami.
A birtoklás a férfi létezés megélése
Azokat a dolgokat, amelyek felett nincs hatalmad nem tudod irányítani, igaz? Ahhoz, hogy ne történhessen baj, ahhoz, hogy rend legyen, az szükséges, hogy rendelkezhess ezen dolgok felett. Hiába van meg az erőd, ha nem a tiéd. Ahhoz, hogy a rend kereke minél olajozottabban járjon, minél kevesebb fog akadjon össze, a lehető legtöbb elemet és dolgot a világon neked kell birtokolnod, hogy erőddel rendet tarthass közöttük. Ez egyfajta belső biztonságot ad a dolgoknak. Míg az erő a külső dolgoktól véd, a birtoklás az erőnek az a fajtája, melyre a benne fürdő dolgok támaszkodhatnak, odabízhatják magukat, hogy a rendszeren belül se legyen ütközés. A bolygók rábízzák magukat a Napra és bíznak erejében, hogy megvédi őket. Amit nem birtokolsz, az a káoszt fokozza, az bizonytalanságot teremt. Igen. A Nap, amikor rátekint a bolygókra azt mondja “Az enyém”. A férfi birtokolni akarja a dolgokat, tárgyakat, embereket, a történések irányítását. Miért? Mert a dolga a rend és a védelmezés. De ez még kevés. Ez így egy statikus és élettelen világ lenne. A férfi harmadik alap energiája a kiáradás.
A kiáradás a férfi életének értelme
A Nap nemcsak birtokol és védelmez. A Nap sugaraival kiárasztja lényegét és meleget ad. Fény és energia árad belőle, mely elindítja és élteti az életet. Létezésének értelme az, hogy kiáradása által létrehozzon dolgokat. Építsen, teremtsen, megtermékenyítsen, megújítson. Erejét és fényét felhasználva behatol minden létezőbe és változásokat hoz létre. Ez a kiáradás az élet, ez a kiáradás a növekedést biztosító energia, ez a kiáradás megépíteni, felépíteni dolgokat, melyeket aztán birtokolva és ha kell védelmezve, újra és újra magasabb szintre emelve változtatja a világot. Ez az alkotás mozgató ereje, a forma megváltoztatása, és a lényeg átalakítása. Ez az a tudatos hatás, mely mozgásban és változásban tartja a világot ez az, ami létrehoz.
A Hold kapcsolata a Nappal
Tudom… Ez egy szép, ideologizált kép és te nem nagyon láttad ennek a két lábon járó formáját. Igazad van. Valóban kevés van. Ezt a létezőt, ezt a magasabb oktávot egy másik energia tudja ebbe a magasságba emelni. Ez pedig nem más, mint te, a te női energiád. Hogyan? Írok majd erről is, de azt javaslom, hogy előbb érts meg, mi is az, amivel igazán dolgod van, hogy abban és úgy segíthess a Napnak, ami igazán őt emeli és ne abban, amiben te gondolod. Biztosan sok munkát és energiát fektettél már abba, hogy “megfelelj a férfiaknak”. Nagyon fontos! Én nem akarok még egy hülye bulvárötlettel hozzájárulni ahhoz, hogy minek kell még megfelelned, hogy elfogadjanak. Én abban akarok segíteni neked, hogy igazi Holdja lehess a Napnak, mert ez az egység, mert ez a boldogság és a biztonság egyik feltétele. Én csak annyit kérek tőled, hogy légy aki vagy. Légy igazi Hold, hogy igazi Nappá lehessen melletted az, aki esetleg most csak egy tűzgolyó, és így, egy magasabb szintre emelkedve rábízhasd magad, és elmerülve ebben az erőben, biztonságban valósíthasd meg a Hold legnemesebb megélését.
Azt javaslom, hogy ha igazán érezni szeretnéd ennek a három fontos alapenergiának a lényegét, ami az erő, a birtoklás és a kiáradás, akkor folytasd az olvasását a Az erő útja – avagy mi irányítja a férfit című írással, hogy integrálhasd a férfi gondolkodás, a férfi agy lényegét, így a férfiak működése nem okoz majd annyi keserűséget és fájdalmat számodra.
Minden sorát szeretettel írva.
Dora Gyula
Nem akarlak elkeseríteni, de kurvára nem érdekli a nőket az, hogy a férfiak hogyan “látnak”, hacsak az nem jár valamilyen haszonnal a számukra……..
Előre szólok, nem fog…..
Max annyi “megy át”, hogy ez szép, meg miden, csakhogy HOL VANNAK ezek a NApok/Férfiak, mert sehol nem találja őket és ő a férfiak alatt nem hímnemű homo sapiens ért, hanem annak a “krémjét”…..
A nő szempontjából irreleváns, hacsak nem balek bétára van épp szüksége…..
Mert dugni szeretne?:DDDD
Nőket?:)
Aztán, amikor nem sikerül, vagy kibasszák, akkor elkezd ezo szarokkal magyarázgatni, meg légvárakat építgetni, hogy miért szar neki?…….
Fenét, és akkor az egyre gyakoribb SNI korcsokat még ide sem véve, kb 50% az esély, hogy “férfi kezdeményként” születik meg, vagy balekként, aztán belső motivációs késztetéseitől függően vagy “megmarad” a felső 20%-ba, vagy a 80%-at gyarapítja…..
A pina utáni vágy még ide is elviszi őket, de jobb esetben rájönnek, hogy bár Coelho dugta a nőket, de a Coelho-idézetekkel operáló hímneműnek csak a nyálcsorgatás jut…..
Hülyítheted ilyen baromságokkal magatokat, de:
– Ha kell a nőnek, akkor az még a szart is képes elviselni a férfitől
– Ha nem kell a nőnek, akkor fejre is állhatsz, akkor sem fog dugni veled, max annak a soha be nem teljesülő ígéretéért fogsz sokat fizetni….
De, az, ahogyan “Ferdinand” a nagyon erős virágszagoló is csak a virágszagolásig jutott……
Erőszak nélkül az erő olyan, mint átúszni a La Manche csatornát úgy, hogy senki nem tudja meg…….
Lásd a dark triad, maffia,alvilág stb ténylegesen megnyilvánuló erőszakát és a “fehérgalléros” elit kevésbé látható, de pontosan olyan erős erőszakát…..
Ezért nem számít valójában egy nőnek, hogy melyik “devianciába” tartozik a “Nap”-ja, csak különbözzön az “átlagostól”….
Ja, a nap-egyéb arány kissé kurvára nem 50-50%:)
Lószart, még a Hold is csak max “tükrözi” a Napot, nem emel az semmin…….
Megette a fene azt a “Napot”, amit egy “Hold”-nak kell “felemelnie”…..
(Szedjétek már le baszki az “istennő”-fétiseteket a “piedesztálról”…..)
Ha te férfiak alatt nem a balek-bétákat érted….. –
Hidd el, ha eléggé “Nap” az a nap akkor az összehordott sok ezószarság nélkül is kuncsorogni fog utána, ha meg nem eléggé “Nap”, akkor meg le sem szarja:)
Kevés a “tűzgolyó” és sok a “kihűlt” kavics még akkor is, ha a kavics magát tűzgolyónak vizionálja, attól még csak kavics…..
Édes faszom, és ennek a sok szarságnak van “piaca”?:) a nők között?:)
Nincs már így is elég nyomorult balek, (mert nő elég kevés van, aki erre téved és az sem balekokra gerjed)……. ráadásul még hülyítitek is őket egyre elborultabb ezo-szarokkal?……egy alternatív univerzumot behaluzva nekik, nem létező reményt adva?
Én megvallom, ebből az egészből nem sokat értettem. Oké, értettem a mondatokat , meg kb, hogy mit akart a szerző elérni, de én pl. nagyon nem vagyok egy ezoterikus beállítottságú valaki, meg ilyen filozofáló alkat sem. Meskének ez tuti jobban megy ( ezt most bóknak szántam) .
Egy biztos, ilyen igazi NAP tipusú pacákkal nem igen találkoztam ( ha jól vettem ki, hogy” mire gondolt a költő”). Na jó, azért 1-2 -vel igen.
Valóban tudnak egymáson emelni a társak, az összeillő, jól működő párkapcsolatokban nem lehúzzák egymást, hanem a legjobbat hozzák ki egymásból , csak ezt szerintem nem kell túlmisztifikálni. És nem a nőtől kell elvárni, hogy igazi férfi lehess, ez nem fog menni, ahogy fordítva se. Lehet egymáson javítani, motiválni, de azért ehhez szükségesek azért alapok és persze fejlődni akarás.
Jut eszembe, manapság, ha ezt fiatal nők elolvasnák, de akár 40-esek is, annyi jönne le nekik, hogy persze, megint minden a férfiak körül forog , miért a férfiak a Nap-ok, miért mi vagyunk a Hold és milyen diszkrimináció már megint ez az egész :D
tomgal:)
Régebben sokat keresgéltem arról, hogyan lehet jól kommunikálni a férfiakkal (egy időben a férjemmel beszéltünk el egymás mellett, kölcsönösen lefárasztottuk egymást mire közös nevezőre jutottunk) ahhoz viszont hogy ez működjön, szükség volt arra, hogy megértsem – vagy legalább sejtsem – , hogyan gondolkodnak a férfiak. Többek között ekkor akadtam rá erre a kis előadásra, melynek témája a férfi és nő eltérő kommunikációja volt:
https://www.youtube.com/watch?v=9MKYrCaEKpY&list=PLlgC19AO7nilNPCDsTMoWJxJn8r3kg8-q&index=9
Itt nemcsak Dóra Gyula, hanem Dr. Nagy Ágnes is előad .
Honlapot hoztak létre és tréningeket tartanak nőknek és férfiaknak is.
Ami itt idézve lett, az valóban inkább nőknek szól: hosszú bevezetés, ráhangolódás, szimbólumokon, hasonlatokon keresztül (már-már ezoterikus fordulatokkal) érzékelteti !!!! (NEM SZEMLÉLTETI!) a princípiumok működését, egymásra hatását. Ettől függetlenül nekem mindez már túl kacifántos: sok az íz, kevés a beltartalmi érték.
A nők felé úgy kommunikálják: “Hogyan szelídítsünk férfit?” . Lehet ízlelgetni…
PR üzenete kicsit ellentmond a tartalomnak, mert általában arról van szó, hogyan tud hatékonyan kommunikálni a nő a férfival pl.: hogy ne “irányítgassa/ utasítsa, (mert ez ellenállást vált ki), hanem “nőisen/vonzón” fejezze ki magát/kérje/érje el azt. Felmerülhet a kérdés, hogy az ilyen női kommunikáció mikortól válik manipulációvá?
A youtubos felületen több mint 47 ezer feliratkozó van, sok-e-kevés-e nem tudom, nekem úgy tűnik, sikerült a tematikus videókkal megszólítani a nők egy rétegét.
Annak tudatosítása, hogyan beszélek a másik emberrel/ellenkező neművel , ezáltal milyen hatást váltok ki és azt miért, hasznos lehet (mint önreflexió is). Számomra legalábbis az volt, viszont hogy gyakorlatban is megismerjem, mit jelent, miről – hogyan érdemes férfiakkal kommunikálni, inkább felregisztráltam ide a Férfihangra.
Logikusan?:)
(A balekok meg gyerekesen/nőiesen?:)
A videót nem volt türelmem végignézni, hogy hátha mond is valami relevánsat a témával is kapcsolatban, az x-edik “megvilágosodás” story már unalmas volt….
Értem Meske. Abban igazad van, hogy feltétlenül javít a párkapcsolaton, de akár a mindennapi életben, ha megtanuljuk egymás nyelvét beszélni. Én általában egyenesen kommunikálok ( galamblelkű – ezt most nem sértésnek, inkább jelzőnek szánom- új kolleginák, de akár fiú kollégák ezt sokszor túl nyersnek és érzéketlennek tartják, aztán elmagyarázom tényszerűen, hogy mit miért és, hogy ez nem kisdedóvó, vagy a Vöröskereszt , hanem egy munkahely és a legtöbbször leesik a tantusz és “megszokik”, ha nem, “megszökik”.)
Nekem megvallom fárasztó sokszor sallangos köröket futni és ” nőiesen, körmondatokban ” megfogalmazni a mondandómat.
Érdekes amúgy, a nőket sokszor ” vádolják” azzal a férfiak, hogy félrebeszélnek, képtelenek egyenesen, tömören, érthetően megfogalmazni mit szeretnének, mi bántja őket, stb. A férjemnek eltartott egy darabig, míg megszokta, hogy túl egyenesen, férfiasan kommunikálok, nem vagyok ” elég lágy ” és lehetnék kommunikáció terén nőiesebb. Most már oké ( próbálok azért időnként lágyítani magamon) , de ami a mindennapi életben, munkahelyen, ügyintézésben előny , az otthon nem feltétlenül tökéletes. De szerencsére ez a ” hibám” elfogadódott.
Én sokszor mondom amúgy a barátnőmnek is, amikor lelkizik ( és meghallgatom, mert jó ember , de megvallom sokszor fáraszt , mert túlkomplikálja a dolgokat), hogy ha valami baja van, vagy akar, szeretne valamit, akkor mondja meg egyenesen a palijának, ne célozgasson, meg sértődötten hallgasson , mert nem, egy férfi nem fogja kitalálni magától, erre mérget vehet.
De igazából ebben is az arany középút a jó, ha túl férfiasan kommunikálsz, nem vagy elég nőies, ha nagyon nőiesen, akkor meg nem vagy elég logikus és gyerekes vagy :)
tomgal
A biztonságtechnika nem nőies munka. Nőiesen előadni nehéz is, és hibákat is szül.
(férfiasan előadni meg a nőiességedet nullázza) (otthon is)
Az utolsó bekezdésed a vegytiszta lényeg :
Nem mindegy mit szeretnél – és az sem mindegy hogy hogyan teszed azt.
A videót amúgy érdemes végignézni, inkább a 2.felében jönnek az érdekes, hasznos dolgok. Bár időben harmad ennyi alatt el lehetne mesélni a lényeget ( az eleje sallang), de mivel nőknek ” készült” így érthető :)
Köszönöm, hogy szóltál és ismét felhívtad rá a figyelmemet, mert most rávettem magam és kb. a 15. perctől kezdve tényleg hasznos dolgokat mondanak.
Ezeket 70%-ban én is így gondolom, a további 30%-ban pedig újat tanultam, szóval köszönöm Meskének is, meg neked is:)
Lenyűgöz az elkötelezettséged a Férfihang iránt. Ki nem állhatom a 99,5% toxikus feminista stílusod, de a teljesítményt elismerem.
Hú, most megkeveredtem……….:)
A Cárnő 2-re nekem valamiért nem enged kommentelni, szóval ide írom:
Mi ez a katyvasz ?
Ezen a kézelőgombos példán én is kiakadtam amúgy.
1. A leghatékonyabb és gyorsabb , ha felvarrod az illetőn a gombot , nem kell levenni , átvenni , most komolyan : szennyesbe tenni ?!
2. Tényleg ezt most valóban úgy gondolja bárki, hogy a házasságok, párkapcsolatok többségében, az úrinők otthon unatkozva reszelik a körmüket , a valóságban reggel mindenki rohan a melóhelyére többségében ( én már 2-3 órája dolgozom, mire a férjem egyáltalán felébred), intézik a gyerekeket, ovi, suli stb. Hol általános ez, hogy egy feleség ráérős htbként feladatokat osztogat ?
3. A szemetet meg egy normális párkapcsolatban felváltva viszik le és szólni sem kell, mert mindkettőnek van rá ” szeme és igénye” .
Aki meg egy ilyen ” éretlen”, de azért manipulálásra , ugráltatásra képes nő mellett marad , meg is érdemli…
Meske
Jól tetted hogy jöttél.
Eléggé férfias az elméd ahhoz hogy érts bennünket, és eléggé női ahhoz hogy elfogadjunk téged női vélemény-tulajdonosnak.
Az hogy mit próbálnak megtanítani a jutúbon.. hm. Én nem bánom ha szelidíteni jön valaki engem(és nem egyből összetartozni akarva) – lényeg az hogy úgy nézzen ki hogy megkívánjam. Ha ez a kívánósságos hatás tartós, akkor már csak apró részletekben kell megegyezzünk.
Ennyi, nem bonyolult.
tomgal
A túlmi.. hm.. a túlgondolás is biztos rossz – legalább annyira mint a nemtörődöm hozzáállás.
Az “egymás fölemelése” -élmény akkor értékelhető a helyén, amikor a hiányát érzi az ember.
Akinek nem hiányzik, annak csak véleménye van.. nem tapasztalata.
Az meg hogy a nőtől elvárni.. hm. Az biztos hogy a nőnemű emberből kiérezhető nőiesség következménye a hímnemű emberben a férfiasság. Ha ebben egyetértünk, akkor jöhet a dekázás hogy mennyi nőiesség ér tizenhat centi férfiasságot.. és mennyi csak tizenhármat. Ha megegyeztünk a váltószámokban, akkor jöhetnek az elvárások megbeszélése.. hm.
Vivi.. túl sokat képzelünk a másik nemről, és úgy szeretnénk bízni a nők tanácsaiban, ahogyan ők bízhatnak a mieinkben. (és ők tuttó hogy hazaérnek egyes sebességfokozat nélkül is a tanácsaink alapján, de mi hogyan mérjük meg azt hogy hány centi nőiességet ér a mi férfiasságunk?)
A holdfényről meg annyit mondj meg az itt olvasó fiatal nőknek hogy a romantikához és a fogantatáshoz az a fény a jobb..!
Ez pedig még ehhez a ” Nap”-os cikkhez.
Tegnap megvilágosodtam, azt hiszem értem miről van szó. Nagyon mélyen elgondolkoztam valamin, mert teljesen véletlenül végre tegnap volt időm megnézni a Horizon-t.( Kevin Costner western első rész), nekem nem tűnt fel, hogy ez a 3 óra vonatott lenne, vagy a story zavaros, nekem bejött és kifejezetten tetszett, hogy van kifutása a történetnek, nincs összecsapva és másfél órába sürítve.
A történet korszakából és helyszínéből adódóan a férfi szereplők többségének az a feladata , hogy mentse, védelmezze a nőket, gyerekeket, akár közvetlen családtag , akár vadidegen és a sors csak útjába sodorja őket. Nyilván ez manapság nem jön elő , nem tud előjönni ilyen kardinálisan, de azt hiszem a férfiak többségének ez alapvető késztetése , hogy védelmező szerepkörben legyen, enélkül nem találják a helyüket, életcéljukat. És ezt az érzést, hogy hasznosak és védeni tudnak, semmiképp nem szabad elvenni tőlük, ez teljesen egybevág a Meske által linkelt videóval is.
Most jön egy spoiler a filmből , bár nem nagy , de igazából most fogtam föl , hogy mi az az érzés, amely igazából női részről csekélység, amiért a férfiak gondolkodás nélkül harcba szállnak, tűzbe mennek stb.
Van egy 13-14 éves helyes kislány a filmben ( aki szintén a férfiaknak köszönheti, hogy túlél édesanyjával egy nagyon komoly, súlyos indiántámadást) , van egy jelenet a filmben, amikor a fiatal katonák harcba indulnak és a lány, két számára nagyon kedves ( neki sokat segítő) srácnak-mást adni nem tudván- a takarójából kivág egy-egy virágot ( textil mintát) és rátűzi az egyenruhájukra és megöleli őket. A többiek irígykedve nézik a két fiút. Az idős őrmester finoman szól a lány anyjának, hogy ugye fogalmuk nincs mit jelent a katonáknak ez a kis textildarab , hogy ez mindent jelent. Akkor szól az anya a lányának, hogy vágják ki az összes virágot a takaróból és végül az összes katona egyenruhájára kerül virág. Na ekkor leesett. Nem vagyok egy nagyon meghatódó, lelkiző valaki, de ez megérintett.
tomgal
Nekem nem esik le hogy mi köti össze a nőtől kapott jelvényhez való viszonyát a csapatnak – a fenti cikkel.
Mondjuk a textilvirág is csak egy kicsi összetartozás-érzést közvetítene nekem a halál felé menetelve..
Mondd kérlek : mi az az érzés “amiért a férfiak gondolkodás nélkül harcba szállnak, vagy tűzbe mennek” ?
Én az enyémekért mennék.. most ennyi idősen.
Huszonévesen biztos elég lett volna egy ígéret is (a megfelelő szájból hallva) – de én a közelmúltban nevelkedtem, nem abban a régiben.
Az összefüggést pedig ..hm.. nem látom ezzel a cikkel.
Szia Se-se !
A cikk a férfi erőről (Nap-ról szól), hogy mennyire lételeme a férfinak a birtoklás és a védelmezés.
Esetünkben ne felejtsük el, hogy a XIX. században járunk, tehát ne mai mércével nézzük.
Itt a birtoklás a mi népünk, a “mi lányaink, asszonyaink” akiket megvédek életem árán is, akkor is, ha nem én leszek a kiválasztott a végén, aki “elnyeri méltó jutalmát”, mert ez a “dolgom”, erre születtem, ez ivódott belém a hosszú évszázadok, évezredek alatt, hogy a hordánk, törzsünk, közösségünk tagjait, legfőképp az arra legjobban rászorulókat védem.
A katonák egyébként az indiánok ellen indulnak, akik a telepes családokat legyilkolták-gyilkolásszák (nem a saját táborhelyükön, csak a folyó túloldalát már túl közelinek ítélik meg, vannak barátságosabb és nagyon kegyetlen törzsek is). Megóvni akarják a letelepedő családokat.
Ez az az érzés egyrészt, hogy “tűzbe mennek” és az , hogy ezzel a kis gesztussal, hogy lány virágot ad és átöleli őket, biztosítja őket arról, hogy hálás, hogy nagyon értékeli, amit őérte, értük tesznek. Emiatt az érzés miatt (hogy van értelme), hisz a nők, lányok, gyermekek hálásak, és ők lehetnek a védelmezők, ez dicsőség, még akkor is, ha veszélyes és kockáztatják az életüket. Ezzel a kis virággal összetartoznak, valamilyen kapocs alakul ki közöttük, még ha csekélynek is tűnik. Ez a valami mára nagyon kiveszett , hisz nincs szükség egyrészt nap mint nap a védelemre (hisz a törvény, rendőrség, közerkölcs javarészt elvégzi) , illetve maguk a nők is sokat változtak az évtizedek, évszázadok során, persze a férfiak is, ezért nehéz ezt mai szemmel megérteni.
A cikkben ez a rész kapcsolódik hozzá :
“…lyen az ideális, de te valahogy nem találod ezt a biztonságot nyújtó, átölelve, éltetve védelmező, szelíden birtokló királyi erőt, melybe belesimulva az lehetsz, akinek megteremtett az univerzum és kiáradásának fényében nővé lehetsz… Értelek… Látom én is, ha a világra nézek… Éppen ezért akarok tenni valamit veled karöltve azért, hogy jobb legyen…
…Ahhoz, hogy a rend kereke minél olajozottabban járjon, minél kevesebb fog akadjon össze, a lehető legtöbb elemet és dolgot a világon neked kell birtokolnod, hogy erőddel rendet tarthass közöttük. Ez egyfajta belső biztonságot ad a dolgoknak. Míg az erő a külső dolgoktól véd, a birtoklás az erőnek az a fajtája, melyre a benne fürdő dolgok támaszkodhatnak, odabízhatják magukat, hogy a rendszeren belül se legyen ütközés. A bolygók rábízzák magukat a Napra és bíznak erejében, hogy megvédi őket. Amit nem birtokolsz, az a káoszt fokozza, az bizonytalanságot teremt. Igen. A Nap, amikor rátekint a bolygókra azt mondja “Az enyém”. A férfi birtokolni akarja a dolgokat, tárgyakat, embereket, a történések irányítását. Miért? Mert a dolga a rend és a védelmezés…”
Ehhez kapcsolódik szervesen a Meske által linkelt videó, kb. a közepétől kezdve… (hisz a videóban szereplő férfi a cikk szerzője is)
tomgal
Értelek, és köszönöm a megfejtést.
Nekem a cikk gondolatai túl lilák.. pedig én se vagyok a fogalmazás terén egy faék (még ha törekszem is rá).
Amit írsz, arról pedig az jut eszembe hogy önfeláldozás – önzés.
Akkoriban a nő feláldozta magát a közös célokért, és halálveszéllyel szült és összetartotta a családot.. a férfi pedig halálveszéllyel megvédte, és eltartotta őket.
Most az önzés kezd kiteljesedni.
Nincs szükség .. hm. ..nagyobb szükség van a saját vágyak kiélésére, mint a közös célokra. Most az államnak van szüksége a nőtől új állampolgárokra, de csak előjogokat tud neki adni cserébe. És ugyanannak az államnak van szüksége a férfi önfeláldozására a harctéren, és csak életveszélyes fenyegetést tud adni érte cserébe.
Se a nőneműek, se a hímneműek tömegeiben nem tudatosult még hogy ez a helyzet, és az még pláne messze lesz amikor ez ellen a kényszer ellen fognak összefogni.
Addíg jó így. hogy a nőnemű ember is birtokol és védelmezze meg neki az állam.. és majd milyen krrvajólesz ha a hímnemű ember is tud majd megfoganni és új állampolgárt a világra hozni.
És az önző egyenlősítők majd széttárják a karjaikat, hogy erre.. e r r e .. aztán senki nem gondolt.
Szívesen. Nekem sem volt egyszerű kihámozni a lényeget , nekem is kissé ködösen és túl ezo- módon fogalmaz (a videóban érthetőbb a magyarázata).
Nagyon megváltoztak a viszonyok, az emberek, a társadalom és az emberek egymáshoz való viszonya.
Hogy mit hoz a jövő ? Ki tudja…
A harc jóval nagyobb halálveszéllyel járt, mint a szülés. Igazából 1-2 %-a halt meg a nőknek szülésben. Ha igaza lenne a feministáknak, már rég kihalt volna az emberiség… Ráadásul Afrikában eü-i ellátástól messze szülnek mégis szaporodnak, mert a gyerekek az oltást általában megkapják, így életben maradnak
És akkor az igazság :
A valóság az , hogy az ókori Görögországban, ami korszakának ugye egyik legfejlettebb társadalma volt, a szülés közben, vagy abból adódó betegségek, komplikációk miatt meghalt nők aránya kb. 30% volt. (nyilván ezek a nők többször szültek, arra vonatkozólag nincs adat, hogy hányadik szülésnél, de egy anya, aki sokat szült nem indult túl jó esélyekkel)
A gyermekhalandóság 40 %-os volt !
https://www.brandeis.edu/now/2023/may/mothers-day.html
Az 1700-1800-as évekre ez valóban 1-2 %-ra szelidült, kardinális javulás az 1900-as évektől, pláne az antibiotikumok felfedezésével és használatával állt be. ( meg ugye a Semmelweis korszak is nagy áttörést jelentett).
A középkorra vonatkozólag becsült adatok vannak 10-20%.
( ezt támasztja alá, az is, hogy ha végignézzük a Lancester, York és Tudor ház királynéit, tízből minimum 2-3 szülés/ gyermekágyi cuccban halt meg, pedig esélyesen náluk a kor legjobb orvosai lehettek jelen, még VIII.Henrik egyik felesége is a 6-ból abban halt meg).
Ezen felül nagyon nem mindegy, hogy milyen országról, milyen társadalmi rétegről beszélünk.
Továbbá itt jön elő, hogy a faj fennmaradásának, túlélésének záloga elsősorban az anya. Egyszerűen, ha a férfi populáció 30-40%-ra csökken még mindig jó eséllyel pár évtized alatt visszaáll a rend és túlél egy törzs, egy nemzet, ha ugyanez a nőknél fordul elő, esélyes, hogy eltűnnek.
Nos “Afrikában ” (nyilván azért ez igen tág fogalom , mert nem mindegy, hogy Szomáliában, Egyiptomban, vagy Dél-Afrikában stb), de nagyobb részén- jelenleg az oltások ellenére- még mindig 5-6 X nagyobb eséllyel hal meg egy gyerek az első 2 életévében, mint Európában. Épp emiatt növekszik “csak ennyivel ” Afrika lakossága, mert még mindig ilyen nagy a gyermekhalandóság.
https://data.worldbank.org/indicator/SP.DYN.IMRT.IN?locations=ZG&view=map
[MODERÁLVA]
Szerintem ezt túlgondoljátok.
Katonának nem a “kislány csókja” miatt mennek a férfiak (márcsak amiatt sem, mert ezt ellenséges területelen -régebben- bármikor megtehették erőszakkal) meg az otthoni “feszítés” lehetősége mozgatja.
Hanem a harc adrenalinja, pszichopatáknak az ölés szabad lehetősége (őket próbálják azért kitolni a rendszerből) és a szabadabb, izgalmasabb (egy parasztfiú alapesetben a saját faluját nem hagyhatta el egész életében “vörös kabátosként” meg akár másik kontinensre is eljuthatott könnyedén) léhább ugyanakkor valóban brutálisabb élet miatt “hejj élet be gyöngy élet” ugye.
Emiatt volt, hogy a parasztháborúink nagyrészének legközvetlenebb kiváltó oka az volt (dózsa, karácsony, beriszló) hogy a jobbágyfiúk jórésze katonának akart felcsapni a török ellen a keresztes toborzók megjelenése után (lovagok, szerzetesek, valódi harcos nemesek hívására) a korrupt nemes viszont nem akarta elengedni a szolgáját a birtokról. De ezt az első vh-előtt is többen megfigyelték, hogy nemcsak a hazafiság volt az oka annak, hogy a férfiak dalolva rohanták meg a toborzó irodákat/laktanyákat, hanem a kapitalizmus undorító lélekörlő robotja és unalma előli menekülésből.
És a màsodlagos ok sem a “kislány csók” volt, hanem inkabb a férfi becsület, őseink áldozata iránti tisztelet, tehát nagyjából az amit a hazafiság fogalmával írunk le.
Az utolsó ok meg a társadalmi/gazdasági ranglétrán itt lehetett leggyorsabban felemelkedni, feltéve, ha nem nyomorodtál/haltál meg és volt lehetőséged győzni. Akkor fosztogathattál/zsákmanyolhattál, asszonyt rabolhattál, birtokot akár nemesi rangot kaptál.
Ebben szórul szóra igazad van Bagira. Ezt senki sem kétli, az, hogy miért állt valaki katonának, pontosan így volt, ezek voltak a fő indokok. Feltételezem nem láttad a filmet, ezért voltam félreérthető, ezek a katonák már előtte is katonák voltak, mielőtt találkoztak ezzel az anya-lánya párossal. Tehát nem miattuk vonultak be katonának, nem is kifejezetten miattuk kellett harcba vonulniuk, csak kaptak egy parancsot, egy ott állomásozó helyőrség, hogy tisztítsák meg a vérengző, telepeseket veszélyeztető indián csoportoktól a környéket, illetve álljanak bosszút – bár ez így nincs kimondva-a pár nappal korábban lemészárolt családokért ( ennek a mészárlásnak a túlélője ez az anya-lánya páros is , akik elsősorban az apának és nagyobb fiúnak, az anya túlélő talpraesettségének és végül a katonáknak köszönhetik az életüket). Tehát nem miattuk mennek katonának a srácok, ők már azok, de amikor az indiánok ellen indulnak, ami egyértelműen veszélyes vállalkozás , akkor jön a virágos jelenet.
Ui: visszaolvastam, nem azt írtam, hogy “bevonulnak”, hanem, hogy harcba indulnak, persze ezt lehetett úgy értelmezni, hogy kifejezetten akkor jelentkeztek katonának, de nem, màr mind egyenruhás katonák voltak, amikor ezt a feladatot kapták.
Jah én -ide is, mint általában- kommenteket jövök olvasni…főleg.:D Így arra reagáltam.
Én anno a kommentek miatt váltam olvasóvá itt, évekkel azelőtt, hogy az első cikkem megjelent volna az oldalon. :-]
Nekem túl szikárak a kommentek stílusa. Sok kritika, kevés elismerés. Nem mondom, hogy rossz ez, de engem általában távol tart.
[MODERÁLVA]
[MODERÁLVA]