Férfihang.hu
0 megosztás

Tényleg mindig a nőnek ítélik a gyerekeket? Schwechtje Mihály: Válás című dokumentumfilmje

„Egy házasság vége nem csak fájdalmas, de komplikált is lehet, a legnehezebb kérdés talán mégis az, hová kerüljenek a gyerekek. Schwechtje Mihály új dokumentumfilmjében a gyermekelhelyezés joggyakorlatát kutatja egy egyetemi osztály. Az ELTE Állam- és Jogtudományi Karának hallgatói azonban nem csak jogászokat kérdeztek, beszéltek szakértőkkel, pszichológusokkal, az Apák az Igazságért Egyesülettel és elvált szülők gyerekével is. A szemináriumi feladaton keresztül a film azt próbálja feltárni, vajon a merevnek tűnő jogrendszer képes-e valóban igazságos döntést hozni egy ennyire érzékeny és személyes élethelyzetben” – írja a Telex.hu.

A dokumentumfilmben szerepel Szaniszló Csaba, az Apák az Igazságért Közhasznú Egyesület elnöke is.

Eredeti cikk itt olvasható.

Post Author: Férfihang.hu

Férfihang.hu
f Facebook
0 megosztás


11
olvasói vélemény eddig. - Szólj hozzá te is! Minden hang számít!

Bejelentkezés szükséges a hozzászóláshoz!
1 Egyéni hozzászólás
10 Válasz hozzászólás
13 Követők
 
Legtöbbször megválaszolt hozzászólások
Jelenleg legvitatottabb hozzászólások
5 Hozzászólások szerzői
BelahunbagiraCsaxi Mami – A feminsta troll :)tomgalAlphargus Legújabb hozzászólók
  Feliratkozás  
legújabb legrégebbi legnépszerűbb
Visszajelzés
Alphargus
Olvasó
Alphargus

A nejem most adta be január 6.-án a keresetet, én harcolni fogok a gyermekemért, legalább a közös elhelyezésért + felügyeletért. A történet a szokásos. 2020.-ban befűzte egy ablakos vállalkozó, amikor lakást újítottunk fel. Kurválkodott, házasságot tört, azóta párhuzamos életet él. Most kifizetne a lakásból és a gyerekemtől is elszakítana. Az infláció követő gyerektartási igénye volt az utolsó csepp a pohárban… Na mondom elmész te a büdös picsába, te szarházi, eddig és ne tovább. A félrelépésről van bizonyítékom (chat másolat, soft pettingelős faszverős pornó a bikájával) + volt annyira nagyeszű, hogy beleírta a keresetlevélbe “2020-ban közelebb kerültem egy másik személyhez”… Na ezt addig fogjuk ütni, amíg mozog. Mocskos, büdös, családszétbaszó, ösztönlény kurvák, le velük. :)

tomgal
Olvasó
tomgal

Váltott gondoskodást kérj, erre 3 éve van lehetőség, ebben az esetben lehet gyermektartás sem lesz:

https://jogaszvilag.hu/szakma/valtozasok-a-kozos-szuloi-felugyelet-gyakorlasaban-2022-januar-1-jetol/

Annak viszont sajnos nincs semmi jelentősége, hogy az asszony kurválkodott, félrelépett. Jó ideje már nincs ilyen , hogy “kinek a hibájából” válik egy pár. Akkor sem, ha az ember erkölcsi érzéke ezt követeli meg és jogosnak tűnik.
Mint ahogy egy férfit sem tilthatnak el a gyerekei láthatásától, mert elhagyja az asszonyt egy fiatalabbért, csinosabbért. Szóval én azt javaslom, hogy nagyon hideg fejjel, gondoskodó, szerető apaként menj a bíróságra, ne érződjön rajtad a bosszúvágy, a düh, még ha igen nehéz és jogos is. Magadnak ártasz vele. Ha higgadt maradsz, elérheted a célod. Sok sikert !

Csaxi Mami – A feminsta troll :)
Olvasó
Csaxi Mami – A feminsta troll :)

Egyetértek.

hunbagira
Újságíró

Ez nemcsak erkölcsi okból vicces amúgy, hanem jogelméleti szempontból is. Ugyanis a házasságlevél az egyetlen szerződése a magánjognak, ahol nem vizsgálják/marasztalják a szerződésszegőt. Vicc az egész.

tomgal
Olvasó
tomgal

Én elsősorban erkölcsileg érzem bajosnak a dolgot. A “házasságlevél”, azaz anyakönyvi kivonat sehol nem tartalmaz ugyanis részleteket, nincs a szerződésben leírva ( már ha nem köttetett valódi házassági szerződés erre is kiterjedően) , hogy félrelépés esetén szerződésszegés jön létre. Jogilag ez a bajos. Persze” oltár előtt”, meg adott szó erkölcsileg fontosak ( nekem pl.kifejezetten), csak ezek ugye nem jogi fogalmak.
No meg lássuk be, ha jogilag ez számítana, akkor ultra igazságtalan döntések is születhetnének.

hunbagira
Újságíró

Miért is születnének ultra igazságtalan döntések?

tomgal
Olvasó
tomgal

Pl a feleség tudatosan, vagy anélkül nem hajlandó dugni a férjjel, az félrelép , kurvázik, vesszen el a közös tulajdon, a gyerekei láthatása ?
Férj nem nyúl a feleségéhez, mert megunja, depressziós, alkoholista , impotens stb lesz, akkor a nő menjen amerre lát ?
Ha mindkettő csal , akkor mi van, számolják és bizonyítsák ki többször ? Rengeteg manipuláció lehetséges, nem beszélve az ultra kellemetlen ágyban és magánéletben turkálásról bírósági szinten. Egyébként ( még mindig) a férfiak járnának rosszabbul ezzel a dologgal. Részemről amúgy mehetne , én benne vagyok :)
Itt főleg a tudatos, léprecsaló , bosszú esetekben lenne igazságtalan ítélet. Gondolom nem úgy gondoltad jogilag, hogy kizárólag nöi oldalról történő megcsalás esetén vegyék figyelembe , mint szerződésszegést ? :)

hunbagira
Újságíró

Tudod a házasság ősijog szerint létre sem jön elhálás nélkül, a benne lévő problémákat megpróbálják, megbeszélni és, kijavítani…és ha így sem megy a válás útjára lépnek…a csalás előtt.
Erkölcsileg/jogilag ez normális korban így müködött elég, ha elolvasod Mózes könyveit a Bibliában (emlékeim szerint a 3-5-ben vannak a törvények) de ezen elvileg keresztény nőként túl vagy.

tomgal
Olvasó
tomgal

Azt hiszem félreértettél, én egyetértek veled ( szerintem kevés olyan ember van, aki tőlem jobban ítélné el a megcsalást), itt arról van szó, hogy a jelenben, a mostani társadalmi szokások, erkölcsök közepette ez rengeteg visszaéléshez vezethetne, amit az emberek ki is használnának. Tehát nem ab ovo igazságtalan az “ősijog”, csak az anno abban a korban volt müködőképes. Jelenleg az emberek 90%-a bambán nézne rád, hogy mit is akarsz valójában és, hogy képzeled ezt az őskorszaki dolgot visszahozni. ( miközben pár évtizede, az én gyerekkoromban még létezett olyan egy válás kimondásakor, hogy ” kinek a hibájából ” és az bizony valóban vitte a lakást, gyereket stb. Mondanom sem kell 90%-ban a férfiak voltak a vesztes felek).

Egy szívhangtörvény hiszticunamit indított, képzeld el, egy ilyen mit tenne?( amúgy 640-el kevesebb abortusz volt, mint előző éven , 2010-hez képest pedig felére! csökkent 2023-ra a szám). No meg ki vállalná be , hogy ezt előterjessze, megszavazza, keresztülvigye. Summázva. A szerződésbe foglalni igazságos ( lenne), de kivitelezhetetlen jelenleg a gyakorlatban.

Bela
Olvasó
Bela

Ez bizony így van.
A “jelenben, a mostani társadalmi szokások, erkölcsök közepette” magáról a házasság intézményéről is kijelenthető: “A szerződésbe foglalni igazságos ( lenne), de kivitelezhetetlen jelenleg a gyakorlatban”.
Azért valami megoldást jó lenne találni, ha nem akar az európai társadalom elveszni.

hunbagira
Újságíró

Igen pont ezt kellene a magánjogi kódex családjogi részébe-ÚJRA- betenni, hogy a félrelépés bizony szerződésszegés amit figyelembe vesznek a vagyon megosztásnál és gyermekelhelyezésnél. (Főleg nyilván az előbbinél.)
Amúgy ez régen Btk-tényállás is volt.